Ja už sa musím cez slzy smiať, v živote nás neodpálilo a úplne nám nezrušilo Vianoce takto hromadne, dokonale a všetkých, tento vírus je podľa mňa kríženec Covidu, chrípky typu A-Z, stredovekého moru, cholery a niečoho uniknutého z opičích laboratórií😆

Pripajam sa 😬😂
Úplne rovnako naša malá a dve netere. Tie povedali, že takto choré ešte nikdy neboli(15,18) jedna ani na Vianoce nevecerala
Asi tak. Treti tyzden sa davam dokopy a stale nie som ok. Uz bolo ako tak ok a zase ma zacali boliet dutiny. Na porazenie 😫
Jemineee no tak už len nekonečné množstvo zdravia do nového roka ☺️
Ja mám od piatku zápal priedušiek , teploty do dnes rana tiež som takto chorá nebola snáď 10rokov. Konečne mám pár dni voľna úplne iné plány som mala ako ležať v posteli …. Prajem skóre uzdravenie
@tomilu711 aj my tretí týždeň, s rozostupom pár dní to skolilo všetkých, Štedrý večer som premýšľala či pohotovosť, alebo aspoň oplátky 😆
@adulkam my sme takto chorí neboli roky a to sme mali Covidy a všetko možné, chvíľami to vyzeralo, že bude po nás 😁
@zuzidr ďakujem, podobne ❤️
Ja mám takto chytene dutiny, ale že takú bolest som vzivote nezažila 🤦♀️ a na to neskutočne kŕče v žalúdku z antibiotik. Aspoň nepriberiem na sviatky 🤷♀️
fuuu akurat ceatujeme a pred 10 min som mojmu vravela, ze kolko ludi pise, ze su chori. ja zatial klopem. Skore uzdravenie
Poznám. Hrôza. Okrem mňa to schytali všetci v rodine. Mňa to pravdepodobne čaká tiež a desím sa.
@bubushik ja som sedela na záchode a spredu držala misu, kde som zvracala, do toho také bolesti, že som myslela že tam odpadnem, čo zo mňa celkovo vyšlo nejdem opisovať, ale za tých niekoľko desiatok rokov čo som na svete som toto v živote nezažila, taká radikálna odtučňovačka, že dovidenia 😅
@bosorkabb možno ťa to obíde, aby sa mal o nich kto starať 😉
tiez tak nejako a este mame dozvuky
@belasy_motylik Uf… tak nech je už dobre ✊
Pripájam sa do klubu,zajtra znova smer dr...od mladého som schytala hemofila...tretí týždeň bolesti hrdla,ukašlaná,zahlienená...prvé atb vôbec nezabrali🙁"vysnívané sviatky" a "vytúžené dni voľna"...🤦🤦🤦
U nás bol v práci nejaký virus minulý tyzden, asi polovica hotela to dostala deň po dni, ja som sa smiala, že ha len chlapi a par hodín na to som pisala sefke, že neprídem ráno lebo noc sa chystám stráviť na WC 😂 nato mi píše ďalšia kolegyňa, že ani ona nepríde. Ale tuk tuk, doma to nik nedostal a už sme aj dovolenku stihli. Minule zimné prazniny sme prekiahnovali (na dovci)
Čudujete sa? Hromadné stretávky a premiešavanie bacilov v obch.centrach.kostoloch.pi návštevách..a počasie je aké je...
@lizatko1009 včera som chatu zrušila,a práve sa to rozbieha asi mne. Už mi je zima a všetko má boli.
Držte sa,nech vás nič nechyti
My sme boli takto chori na vianoce 2022,3xcovid predtym,ale ten sa mohol schovat oproti tomu do akeho stavu sme sa vsetci doma vtedy dostali 🙈na to budem este dlho spominat,takze sucitim s vami dievcata 🙄
Nám deti doniesli zo škôlky. Začalo to grcačkami a prešlo ku zimniciam/horúčkam. Kašeľ, sople. Teraz to dorazilo muža. Ťahá sa to s nami už druhý týždeň. Pokazené Vianoce. Tak sme sa tešili na tento spoločný čas.
@nekonecna_katastrofa my tiež tak, naivne som si myslela že to manžel nechytí, aspoň on a jasné, že prvý deň dovolenky a koniec, vyzeralo to cez Štedrý deň u nás ako na TBC infekčnom oddelení.
Ja tieto dni/týždne volám že " vtedy pred chrípkou " .
Aj do plaču mi bolo/je , aj do smiechu.
@belasy_motylik u nás deti "umierali" na gauči a my sme pri nich jedli Štedrú večeru. Úplne sme vynechali tradície, malá sa ani z darčekov netešila, lebo bola KO. Ja keď som v ten deň dovarila, osprchovala sa a keď som si sadla, že si nechty spravím, vtedy to nejak na mňa doľahlo, celé 3 dni som potom preležala v striedaní zimnica/horúčka. A to sme pár dní predtým grcali, som myslela, že len taká rýchla črevná vec a budeme fit. A ono to prešlo do takých čudných stavov 🤷♀️
To isté. Ja som to doniesla zo školy. Už 3 týždne sme v jednom kruhu.
@belasy_motylik ja som na tom rovnako 🫤
my to iste. ja neviem co toto bolo za pliagu ale uz sme fakt mali aj ozajstnu chripku aj zapal pluc aj kovid ale toto bol des. mesiac sa trapime. moj muz je odolny a aj tie najblbsie choroby zvladne do troch dni ale teraz tiez uz bojuje druhy tyzden.
@ivik111 @babatkooo baby ten hemofil to je hnusna pliaga. ja som ho dostala od syna pred 10 rokmi. on sa z neho vyhrabal ale ja s nim uz 10 rokov bojujem. nespocet atb a furt sa ma svina drzi.
Ani nehovor, strašné niečo..... nikdy mi takto zle nebolo.
My sa tocime od polky novembra-
Mladší mal zapálené ucha v novembri, bol den v skole a zas sople,vyklula sa z toho angina asi sarlachova zliezla mu koza z ruk( v decembri bol az 1den v skole) a posledný týždeň ma obed 💩
Starší začiatkom decembra bol 3dni v skole,následne zapal priedusiek 2tyzdne,potom den v skole (ďalšie dva pred Vianocami mali riaditelske) a od minulej soboty odpaleny 🤮🤒 a posledne dni ho boli hrdlo kukám a asi angina 😬 test chripka a covid negat
Skore uzdravenie všetkým 🍀
@belasy_motylik toto ma napadlo, dúfam že to tak bude.
No mladsi takmer uz mesiac kasel. Teraz dobral atb a od predvcera zas kasle… kaslat prestal asi na 3 dni. Do skolky mi pojde asi v maji, ked to takto pojde dalej🤣
Na paradu tento rok veru
Malý má tri roky a teraz to mali byť prvé Vianoce čo sa malý tešil na Vianoce a uvedomoval si že príde ježiško.... No a dostal chrípku Acko a celé Vianoce vratane dnešnej noci sme zrážali 40 horúčky a riešili zvracanie 😔. Celé zle.
@janka_tlucakova
@tamitamitami mne takto zle naposledy bolo hádam v detstve pri nejakej chorobe a to som už mala odvtedy všetko možné, ale vtedy som nemala na starosti celú chorú rodinu, som z toho všetkého už neskutočne unavená, ale už hádam bude len lepšie, budúci rok 😆.
@pralinka25 prosím to mi ani nehovor...dnes mi brali kontrolné výtery a podľa výsledkov už smer ORL...syn mal "len"zelené sople a trochu ho hrdlo bolelo...mňa úplne položilo😐tiež mám pocit,že to bude dlhodobá záležitosť....
@ktobytobolpovedal vyšetril ho dr či nemá čierny kasel? Teraz je toho veľa, napriek očkovaniu. Treba to preliečiť ATB, ale klasický penicilín nestačí
@gebrielka1 ano, lekarka ho videla 2x… on nema dusivy ten kasel. Iba si odkasle asi 4-5x za den… vyter a krv mame 8.1.
A mal Klacid
U nas najprv teploty u detí 3 dni, potom 2 dni nič, potom zase teploty, jeden den. Mladsia jeden den hnacka, a grcala raz, potom 4 dni nic, potom zase jeden den hnacka, jeden den raz grcala a sople take ze som to este nezažila, nonstop.... My teploty 2 dni ale sme KO aj bez nich...