Ilja len k tomu obrazku- sa jej povie,ked ona fakt nemusi podprsku,ani brusino riesit 😝
rano 16 cez den do 20 -kozub radiatory na plyn
Každú izbu inak. Máme v každej termostat. Kúpime drevom, ale keď vyhasína a teplota padne v niektorej izbe pod mnou nastavený limit, automaticky zapína plynový kotol a dokuruje. Kuchyňa 22, obývačka 22, spálňa 20 (tam spím ja s malou) a detská izba 18 (tam sa zabýval manžel, aby nás netušil😁😁😁) Tak je to viac menej celý deň. Kúpeľňa, chodba netuším😀
Mne je stale zima takze momentalne mame 24º v obyvacke,ale v spalni iba 22º. No muz by bol najradsej keby sme mali len 15º vsade 😀
Tiez kazda miestnost inak. Momentalne viacej vetram ako kurim kvoli laryngitide... ale inak mavame cca 20-22C (nemame radi teplo) a kurenie radiator alebo zapnem klimu na chvilu 🙂
v paneláku, 24...ked je menej mrznem 😀
U nas je cely den rovnako ved to kuri automaticky dolu bezi podlahovka radiatori takmer nie.. dolu 25, prve poschodie 22, druhe 20 stupnov.. kotol je na plyn.
V spálni nekurime okolo 17C inak v izbách 19-20C bývame v paneláku
Plynove kuurenie teraz vyplo
Spálňa 19-20, ostatne izby okolo 21...klasický byt
Pritapa kozub do rana sa ochladi
Celú zimu 22', kúrime kotlom.Občas zapálime aj v krbe,no nevykúri všade.Vtedy už cítim,že je mi zima.❄Bývame v dome s podkrovím.🏠
V byte máme 24 keď vetram, radiátory povypinane, inak zvykne teplota stúpnuť aj na 25,6 -26 a to je už horor, muž zapína radiátory "len na trojku" a nazýva to trenirkovou teplotou. Mame stary tehlový jednoizbovy byt 🙂 ja by som prijala aj menej, cca 20-22 stupňov 😉 ale mužovi je zima
Ja osobne by som prijala 19 by mi stačilo aj malému len tým že bývame s dedkom v byte tak musí byt 22min a to sa ja dusím, maly mi často kašle :/ a stále musia byt okna na vetrovku v miestnosti kde sa zdržiavame ;) jasne že nie v mínusových mrazoch vtedy len pól dňa ;)
My podlahové plynové celý dom 21. Nemeníme teplotu
Mame ustredne kurenie...v spalni mame najmenej okolo 17°C neznášam spať v teple.....v obyvačke a v byte ako takom mame cez deň okolo 19°C-20°C nam to stači....bývame v paneláku úplne hore pod zateplenou strechou❤
my máme ráno okolo 19, cez deň 22 - 24, kúrime uhlím v ústrednom kúrení s tým, že večer nasypeme za vedro uhlia, zatvoríme pec, takže sa len temperuje a doobeda, okolo 10 - 11 pec otvorím a horí ďalej. Takže kúrime aj 3 týždne bez rozkurovania a zhasnúť necháme iba keď je potrebné povymetať a poriadne vyčistiť pec aby zase dalšie 3 týždne dobre horelo.
22 + - pol stupna, mame kotol klasiku a podlahovku
Termostat v obyvacke nastaveny na 23° kedze krpec sa stale plazi hore dole, v spalni o nejake dva stupne menej, kotol mame plynovy, zvykli sme prikurovat aj v piecke, ale ta je teraz mimo provoz, aby sa nevlacil bordel do domu kvoli malemu, a aj aby sa jej nahodou nechytil, kedze ju me v kuchyni
Ráno 21, cez deň 24, v noci 21, kúrenie podlahové + krbové kachle. Extrém 11.1.2017 31st. (v obývačke 2m od kachiel) 😮 muž mi priķúril pred cestou do nočnej, a ja že čo sa tak potím v januári 😁
my mame podlahové kúrenie a vsade mame 21 stupňov a ked boli tie mrazy tiez sme mali 21 ale sme prikúrili v kozube😉
V každej izbe inak...ale kde mame termostat tam je 23 stupnov
My kurime plyn. kotlom a mame nastavene na 22, ci rano, ci cez den, ci v noci. Ja som vyrastala v panelaku a tam furt hic aj ked sa nekurilo... mam rada teplo... 🙂
U nás 21 stupňov 🙂
My kupime plynom,klasika kotol.Teploty su v izbach rozne,kedze nie,su rovnako velke a tiez si kazdy reguluje,teplo.Ale zvycajne v kuchyni je radiator vypnuty,iba pocas silnych nrazov trocha cez noc,kvoli plesni aby sa netvorila pri oknach.Obyvacka 21-22 zalezi,ci sa v kuchyni vari,je,to prepojene.V spalniach a detkych tych 20 cez den a v noci 17-18.Mame termostat kde,sa da nastavit topenie na urcite hodiby.To vyuzivame hkavne v noci a cez den,kwd je svokra sama doma.Ked sme dom cez vikend tak si to regulujeme podla potreby.Ale na spanie mame vsetci radsej xhladbejsie.
Som zabudla dopísať že bývame v byte na poslednom poschodí, a ústredne kúrenie.
My 22st.keď kurime plynom keď mrzlo tak sme kurili drevom tak aj 29 sme mali,ale iba v tej izbe kde neni hlavica iba termostat.
My byvame v dome cca 200storcov,kurime krbom,ktory mame aj do podlahovky zvedeny.Kurime na 24-26,milujeme teplo 😁 .V spalni a v detskych mame pred spanim okolo 22.
Ráno tak 22, cez deň 24, večer aj 30, stále otvárame okno. Máme krb v obývačke, celý dom vykuri tak ze ani prieduchy nemusíme mať otvorené a v obývačke je do skapania... Ale ten pohľad na ohnik je super 👌
Noc 18 a deň 21 . Plynové kúrenie, keď deti podrástu opäť krb
sme v byte, na severnej strane, koncový byt a už vďakabohu aj zateplený panelák - keď je 21,C je zvyčajne ráno, cez deň sa to šplhá na 22°C - a to je už fajn, ak je 23°C je super a môžem zhodiť mikinu a mať tričko s kr. rukávom 🙂 a 24°C mávame len v lete, keď je hic, v zime nie. Tých 23°C je veru málokedy (a to idú rádiatory nonstop naplno, musím vtedy zároveň aj variť, aj piecť a nejaké to teplo vyprodukuje aj sušička a keď sú u nás na návšteve ďalší ľudia - my piati + návšteva aspoň 4-kusová). Ale potom aj tak vetrám, lebo vydýchaný vzduch... 🙂 takže kolotoč sa opakuje... Ja som zimomravá, koberce nemáme, takže nechcem mať menej, keďže sa deti hrávajú na zemi a to je potom od nôh fakt zima. Susedia, čo sú zboku, nekúria vôbec, takže je to len na nás...
Inak, aj u svokrovcoch viem určiť, keď majú menej stupňov ako je 21, to už mrznem... 🙂
V noci 21 cez deň 22-23. Ja. Milujem teplo. Keby to bolo na mne a teplo by bolo zadarmo mala by som aj 25 celý čas 🙂 mame plyn.
celý dom podlahové kúrenie,nezateplene zatiaľ.bungalov.obyvacka s kuchyňou 23.8 cca,detská izba cca 20 spálňa 16-18
my mame rekuperaciu + tepelne cerpadlo + temperovanu dosku. priznam sa, ze vobec netusim, kolko stupnov tu mame, lebo sa to akosi samo reguluje :D ale bez ohladu na vonkajsiu teplotu mame vnutri stale rovnako teplo.
20C v noci, 22C cez den a topime plynom
My máme podlahové topení, a topíme tak na 20,5 stupňů. Ale jak byly ty velké mrazy zatopila jsem i v krbu a bylo hned 23-24 stupňů.
Ahoj. U nas je dosť prekúrene. Kurime kotlom. Je tam nejaky program nastaveny, ze cez noc nekuri, inak cely den mame vnutri aj 23-24 stupnov. Dokonca v dvoch izbach mame nahodene elektricke radiatory a ked klesne teplota pod 20 stupňov tak sa zapnu a hreju.
byvam v klasickej tehlovej bytovke, my moc nekurime a k tomu este aj mame vetracku otvorenu den aj noc, pokial nefuka. Sme stredny byt takze nad nami aj pod nami ked ludia kuria dost to vyhreje a to staci 🙂 Nerobi mi dobre ked je vyhriaty byt, zle sa dýcha. Samozrejme v lete je zas teplo aj bze kurenia :D
My v noci tak 20,5-21,5 a cez den max 22 °C 👍
Ahoj no my mame len pec na pevne palivo... A stary dom... V mrazoch ked do rana vychladlo bolo napr v obyvacke okolo 14 stupnov v spalni 20 je zrekonstruovana a zateplena... A uz ideme prerabat aj komplet zvysok a davame aj plyn.... Nie som kuric.. Je to otravne a narocne 😕
v detskej mame cez den tak tesne pod 20, resp. 20, na noc trosicku pridam. v spalni mame cez den vypnute, zapiname na noc (lebo mala sa odkopava v noci), kolko stupnov to urobi, neviem presne, ale je tam celkom teplo rano :D , v kuchyni+obyvacke mame cez 20 vacsinou, lebo tu varim, niekedy aj 21 . ja chodim v mikine, ked boli tie mrazy, mala som teplaky aj leginy :D , nase deti leginy a tricko s dlhym rukavom, mladsia ma vestu este ... a kurime klasicky radiatormi v bloku
Kuriér plynovým kotlom 😉na 22°C. A občas si zakurime aj v krbe 😉
to je vecna hadka medzi mnou a priatelom 😀 ja zboznujem tak 25-26 a priatel najradsej -20...
plynove kurenie a mame 19,5 aj v noci aj cez den
Termostat mam nastaveny na 22 ja milujem teplo😝
Klasika-plyn,radiatory cez den 22,5 na noc 19 stupnov. Vacsinou sa snazim ,,setrit,, a kurim v kachlach,vtedy mame v obyvacke cca 25-28
V kazdej izbe ina teplota, najteplejsie na prizemi samo od seba 😀mame podpivniceny dom mozno preto😀horne poschodie je citelne chladnejsie. V spalni nesmiem matvelmi teplo tak 18-19 C a dobre sa mi spi☺ muz ide zamrznut tak ma perinu riadnu a este teplu deku. V noci mame kurenie vypnute rano nastaveny plyn od 4 hod. Mame plyn aj pec drevo-uhlie. Ja mam rada prijemne teplo, nie horuco☺
Kúrime kotlom máme 21-22 stupnov.
Cez den 22 a na noc 19-20, sme v panelaku ...
Byvam v panelaku takze ustredne kurenie. Teraz mam deti chore tak sme trochu pridali na cca 24°C, inak mame okolo 22. V kuchyni nekurim vobec, u nas sa stale daco vari pece tak sa vykuri same.
no dievčata ,ked tak čitam, že 25-28 v izbe, to sa dá dychať? Ja viem, že každy je inak zvyknuty, ale to je staaašne moc. My chodime k známym, oni tak topia, no my tam nemožme dychať, ale my sme malo chorí ,oni zato furt nachladnutí. Ja ,ked prideme z prace tak trocha prikurim,muž ten viac, lebo robi cez den von, tak mu je zima, ale akonahle je v izbe 22-23 už vetrame a prestavam kuriť.No a na spanie radšej máme chladnejšie,malej sa upcha nos hned ako je v spalni nad 19 a staršia kvoli astme, tiež len tých 18-19.
V spalni 19-20 a inde tak 21-22
My 17 v spalni a tak 24 v obyvacke. V bytovke kurime radiatormi a obcas ah vetrame, nech nieje suchy vzduch.
bývame v paneláku a radiátory idú len mierne alebo vôbec a máme 24°C v celom byte ... ale mne to tak vyhovuje, inak mi je zima.
@betunka39 to ci je clovek zdravy alebo nie s teplotou doma nesuvisi... my sme klop klop napriek 4 detom nemali doma antibiotika (teda ano ja, po operacii, ale to je ine...) uz dva roky takze tak... nepozname sople, kasle, proste nie su na to nachylny... je to skutocne len a len o zvyku, co je pre teba komfort zona... moji behaju doma uplne naboso a valaju sa po zemi a nemusim to riesit, lebo je vsade prijemne...
Spálňa17- 18(čo je ok), obývačka, detská 19-20. Mne príde 19 už málo, deti sú často sediace na zemi. 20,5-21 mi vyhovuje. Bývame v nezateplenom paneláku v rohovom byte úplne hore, radiátory máme na plné pecky a nevykúrime viac. A v lete je hic!
Elektrické kúrenie, a v obývačke máme od 21-22 stupňov a v detskej a v spálni 19
Tuhe palivo a mame 21 st.C pravdaze, ked v kureni pokape.alebo ideme neskoro prilozit,tak aj menej.
Kurime drevom a dole mame tych 22-24st ako kedy. A hore mame aj kozub( zo strechy nam trochu fuka) tqk tych 18-20st.Ale ked nam dorana vyhasne tak sa zobudim a 14st. A zase v lete mame v izbe aj 30 v noci
my máme vlastnýkotol plynový každý v byte,my kúrime tak na 23-24 stupnov,ked sú mrazy,nastavené máme tak na 22,5-23,ked teplota klesne,kotol sa sám zapne
Normálna teplota 24. V celom dome podkahove kúrenie. Spálne vypnuté ale aj tak je v nich teplota okolo 20 stupňov. Kúrenie kotol na plyn kondenzačny.
24st, a mame podlahove kurenie, pri nizsej teplote by mi bola urcite zima
Dom, máme plyn a termostat nastavený na 22, nemenim teplotu stále kúri rovnako
My máme tak 20-22st
20-21 panelák,ale prijala by som aj o 1-2 stupne viac, mrznem,ked sa nehybem...muž stále stahuje radiátory na minimum...
Panelák a máme väčšinou 21°C minule som bola u môjho otca a ten mal 13° v obývačke, blázon... 😃
Ja odpadnem, ste uzasne, vrela vdaka... Vcera mi odisiel laptop a este stale ma nechce posluchat, cez mobil je to trosku problem odkomunikovat tolko ludi... Hned ako to pojde, vrhnem sa na Vas 🙂 Dakujem.

@leniciatko
@nanca5 babulky a ako casto musite prikladat? Kurite Vy, ci len chlap? Ako to mate podelene? Hlavne drevom ma zaujima...
@ziwka
@lubka484
asi každé 3 hodiny,doobeda prikladam ja kedže som sama s malou doma,poobede manžel
@elmelpel no máme drevo a uhlie a som doma sama so 17 mesačným drobcom a priateľ robí čiže keď chceme mať teplo ráno dám malému raňajky a idem si vyčistiť pec do pivnice a zložiť oheň. drevo mám pochystané aj triesky mám vždy narobené to robí priateľ. v 7 mesiaci si netrúfam rúbať drevo :D a ako si zabezpečím tak mám ja vo všeobecnosti si rozkúrim a potom sa nestarám len sem tam vybehnem skontrolovať ako to ide a prihodiť za 8 hodín povedzme že idem možno 4x dolu pozrieť. prikladám tak 2-3x podľa potreby. cez víkend to nechávam na priateľa mám toho dosť cez týždeň... :D
Ahojte kočky, už som trošku funkčná 🙂 Ďakujem Vám všetkým za odpovede, išlo v podstate o to, že my kúrime čisto len drevom aj voda sa robí len cez kotol. Keď boli tie mrazy, nevedela som vytiahnuť teplotu v dome viac ako 20°C, voda na umývanie veľmi rýchlo chladla a chodila som prikladať skoro každú 1,5 hodinu, lebo naviac boli deti choré. Chlap bol celé dni v práci a už mi praskli nervy, lebo popri tom som mala aj pečenie a iné povinnosti. Ráno sme sa budili do 15°C. Ja som na seba hodila mikinu ale drobci v kuse prskali. Tak mi bolo povedané, že som rozmaznaná... a bolo vybavené. Chcela som mu ukázať, ako to funguje u iných ľudí, v podstate keď máme 22 st, tak tu behám "holá" ako mi je teplo. Teraz mu to pekne dám prečítať, či prehodnotí svoje vyjadrenie, inak má celý týždeň studenú kuchyňu 😀
Ani neviete ako dobre mi padlo, sa vyžalovať 🙂 Ďakujem 🙂 @mima4, @kinna, @luckabj82, @lubka484, @bibyke, @timi1012, @helka77, @anjelicek26, @evusicek, @blondkvetinka, @lamadore, @veronika1809, @dusanamat, @beka22, @tatianasevcikova, @zabudloska, @kat89, @patka24, @minik5, @atota, @bibuska376, @lusyatt, @capriromz, @betunka39, @mirkamurko, @elluska188, @ligaska, @kamarelo10, @parvitas, @emma888, @gujami, @cidam, @maya_zilina, @jana889998, @vonava007, @korytkaja, @kukulienka77, @ziwka, @kajkovajanka, @radkatalajkova, @krassotinka, @karolina16, @konnicek, @emarekova, @brendaa, @tengo, @tanihy, @majkaws, @alicazazrakova, @majba, @muffinka8, @ixayxa, @nathalis, @leniciatko, @nanca5, @martinka354, @kristinkaa, @cessy, @silvuska267, @camilka54, @mmamca, @emakiki,

Ďakujem za 💙💙💙💓
Asi by bol cencul zo mna..ale velmi dobre to poznam,ked sme este chodili na chalupu cez vikendy mali sme co robit,aby sme od rana do vecera vykurili aspon na 20. A v noci,ked vyhaslo bolo rano ako v jaskyni..ale tam sa chodilo len na vikendy... v kazdom pripade: nedaj sa 😝
@elmelpel tak to by ma nebavilo behať prikurovat. Keď bolo veľmi zima večer sme si prikurovat ešte krbom, ale to sa zasa nedalo vydržať na poschodí.
@elmelpel takto, keď naloží plný kotol a všetko uzavrie, vydrží to aj 5 hodín. Lebo večer ide okolo 23" a cez víkend tam stačí ísť o tej 6- tej a kúri sa. Ale on kúri rád a aj malá tam rada chodí, tak chodíme častejšie a nenakladáme do plná. A vodu nám ohrieva buď kotol, alebo plyn. Muž je elektrikár a urobil to tak, že voda je teplá vždy. Sú tam nejaké čidlá a tie zapínajú plyn ak voda vychladne.
Som maximálne spokojná 😁
@kajkovajanka veru, aj ja ich navliekam, ako keby sme boli vonku.... lebo sú v kuse na zemi, máme drevené podlahy, tak sú teplé, ale tiež nepotrebujem, aby mali problémy s močovými cestami... a tak 🙂
to si neviem predstaviť, že tak málo stupňov mať doma, ja by som veru zmrzla... teda, dospelý sa oblečie, ale kvôli deťom by som to určite chcela zmeniť...držím palce, nech vyriešite teplo k vašej obojstrannej spokojnosti
@elmelpel no a 15 stupňov v dome by určite neprešlo. Keď som sa vrátila z pôrodnice, mávali sme tu 18-19 stačil jeden rozhovor, resp. môj monológ a už sa makalo. Nebudem riskovať chorého novorodenca. A odvtedy to frčí. Dovtedy sme to moc neriešili, lebo sme chodili do roboty a večer sa zakúrilo.
@elluska188 uuuuuf, tak toto si neviem predstaviť, to sa mi pár krát podarilo v kuchyni.... keď svietilo dnu slnko, piekla som a varila... tak som dala 24°C a behala som v podprsenke 😀
@zabudloska Olinka toto Ti taaaaaaak závidím, my sme skúšali aj uhlie, ale strašne to zanášalo kotol,... toto by som si vedela predstaviť v pohode...
@elmelpel fúha tak do garáže by sa ani mne moc nechcelo,ja zbehnem do pivnice a kolkokrat ked mala okolo 4.nadránom pije mlieko tak idem priložiť a kurime tak stale,ale mame nastavene že ked vydechne a klesne teplota,tak zapne plyn
@elmelpel teda,no ja by som umrzla,to je dost zima,hlavne v tych mrazoch co boli😔😔
@elmelpel určite ti to dobre padlo😀chlapi naozaj nevedia niekedy pochopiť veľa veci😀dúfam že toto mu pomôže. A pre deti je to naozaj už zima☃neviem si predstaviť vstať z teplej postele do takej zimy.
Ďakujem za srdiečka💙💙a prajem pekný deň
Ďakujem krásne za ❤
@elmelpel no záleží aké máš uhli, ked sme kúrili kusovkou, tak tá strašne zanášala kotol, teraz máme orech, to sú také malé kúsky a je to super
@elmelpel, dakujem za srdiečka. Poznam točo píšeš, ked som sa vydala a myslim, že najekých 8-9 rokov sme kurili do pece drevom a uhlim. Večer horuco a rano aj 12-14 stupnov v izbe. Tak sme chodli prikurovať aj v noci, ale mame to v dome, tak to nebolo a take.ALe najhošie bolo to denne čistenie kotla, kolkrat nadymilo, cely dom smrdel, alebo nám vytopilo kupelnui, ked vyšla voda z expanznej nadobky na vyrovnaie tlaku v radiatoroch😅 to boli zaberaky. Potom sme sali topenie na plyn, zatial som spokojna, na kurenie dervom nemame priestory.
@elmelpel presne tak my máme v pivnici ale aj to musím prv vyjsť von :D je to náročné a hlavne kým sa to rozkúri tak tiež chodíme ako cibule naobliekaní s drobcom a tie mrazy boli masaker... v spálni ráno okolo 18-20 stupňov čo je fajn ale v obývačke 13... a davaj rýchlo raňajky nech sa malý baví a ja šup von ku pecu... voda nám zamrzla len 2x som myslela že ma picne :D a nie si rozmaznaná mať v dome aspoň 19 stupňov je podľa mňa štandard nevyhnutný pre normálne fungovanie a keďže si sama kúriš a podkladáš a čistíš bordel a popol z pece už to je dôkaz že máš k rozmaznanosti ďaleko ;) ale ideme rekonštruovať a isto chceme aj plyn nech to temperuje samé a kúriť budeme cez víkendy alebo tak ... my sem tam ideme k mojim rodičom ale tam aj keď len na víkend ideme a nikto nám nekúri cez deň dom vychladne... svokor nám chodí večer skladať oheň aj kvôli vode ale to je minimum prídeme do ľadovne po víkende... a zas nedá sa byť 4 mesiace len doma bo musíme kúriť... a ďakujem krásne za srdiečka 🙂
@elmelpel to je iba o zvyku,ked prideme niekomu na navstevu a maju 21stupnov,je mi tam zima 😁😁😁
@elmelpel aky mate dom?my sme dali sadrokarton a medzi sadros a plafon sme dali vatu.inak tiez nemame ktovie ako vysoko okna.nemate krb alebo neuvazujete nad nim?lebo krb a z neho prieduchy do izieb je top na to aby bolo v dome teplo.ja som na tom trvalaa teda nedam dopustit.bud krb a vsade teplo alebo podlahovka.hop,zabudla by som,velka vdaka za sprsku srdiecok
@gujami bohužiaľ, sú to škvárové kvadre, čo sa voľakedy z nich stavalo. Ak zateplíme podkrovie, stropy netreba znižovať, ale zateplovať hej, to nás čaká túto sezónu. Podlahovka nehrozí a ani krb dnu nechceme, ešte by som preferovala pec do kuchyne, ale to by som asi umrela od horka, keby aj pečiem 🙂 a za málinko, urobila som si aký taký prieskum, myslím, že veľmi naklonený mojej verzii 😀




19 az 20 stupnov, klasicke plynove kurenie, zapiname ked vonka klesne teplota pod 8 stupnov, inak nekurime