Baby povedzte mi prosím vás, čo máte rady na tomto teple. Veľa ľudí sa teší na leto, no ja osobne tomu nerozumiem. Mne leto vadí. Vysoké teploty, potenie, ... Berie mi to energiu a neviiem fungovať na 100% .... Ako sa vy vyžívate, keď je leto.. čo to pre vás znamená, nevadí vám potenie? Alebo sa až tak nepotíte? Objasnite mi to prosím detailne, aby som to konečne pochopila 🙂
Ja osobne mám rada jar a jeseň, keď je vonku sviežo, v mikine alebo neejjaakom vrchu sa cítim prijemne. Zvládam teploty do 25°C 🙂
To som zabudla doplniť. Žijeme na SV Slovenska, takže tu nie je až tak horúco ako v iných oblastiach. No aj tak su na mňa tieto teploty veľa
Mám to tak isto
Absolutne nic na lete nemam rada a to uz od mala.
Ja leto nenavidim, dnes tu lezim cely den a nemam silu na nic, nic sa mi nechce, ani dychat😀 mne vyhovuje tak max. 23 stupnou
Praveze ten hic milujem
Ja nechapem tie trapne otrepane obrazky krasnej jesene,vsetci aky nadseny a okolo mna blato, kaluze,prsi, hnus.. Nechapem a je mi to jedno 🤷🏻
Ja sa napriklad vobec nepotim. Antiperspirant ani nemusim použivať
@dominika_sk závidím😍
Poteniu sa dá zabrániť veľmi rýchlo. Ja milujem leto, deti sa vysantia vonku v bazéne, grilovacke do noci, zmrzka. Jeseň a jar nemám rada kvôli dažďu. Vtedy sa nedá nič len by niekde zatvorení. V lete sme stále vonku, len cez obed sme doma.
Inak ja tiež milujem jar jeseň
Ja mam rada ak nemusím riešiť co na seba, staci tielko, kratase, šľapky. Nemusím fenovat vlasy, ale kludne aj s mokrymi môžem ísť von. Ja milujem horúčavy. A ani vodu nemusím mať. Potom sa, ale sprej pomáha. 😎
Bazén nemáme klímu tak isto nie v robote máme cez leto 34 stupňov bez ventilácie ale aj tak napriek tomu milujem leto vadí mi iba keď som v robote tam je na nevydržanie ale keď mám voľno tak si zas užívam chodíme na kúpalisko rada sa opalujem a podobne 😀
Ja som zdrhla pred tymto peklom do Anglicka...keby to slo tak sa tam prestahujem. Nenavidim leto uplne ze najviac
Neznasam leto, nikdy som ho nemala rada, tesim sa na jesen a zimu, uz nech je po lete😁😁
Ja sa vzdy tesim len na leto. Slnko mi dodava energiu a este ked mozme byt pri vode a zaplavat si, tak je to TOP a samozrejme obliect len nieco lahke a slapky, tak to je to naj. Ja nemam rada zimu a sneh.. berie mi energiu. S potenim to vydržím v pohode, lepsie ako zima.
@modrava vystihla si to, hlavne s tými bazénmi. Mám rada teplo, ale keď z každej strany počuješ, ktorý stupeň, ako sa treba chrániť pred slnkom, tak o čom to je. Rada som na pláži, na kúpalisku, pri mori, ale nie na asfalte, ktorému sa nevyhnem...
Milujem leto mam tolko energie a sily, naopak neznasam jesen a zimu.
@lead16 veď posledné roky boli jesene krásne slnečné a dlhé
Pre mňa slovo horúčava znamená teplotu nad 30° plus bezvetrie. Pokiaľ v tieni pofukuje vetrík,ako dnes, tak je to super aj keď nám ukazuje 32°. Milujem ľahké letné šaty a bosé nohy v sandáloch či šľapkách a plody leta atd.
kazde rocne obdobie je pekne, ta rozmanitost nas nabija energiou
@alzbetka71 možno ako kde. Ale u nás bola minulý rok otrasná. Taka asi ako teraz aj maj. Z 31 dní 25 pre pršalo.
Ja sa od 12 doteraz ,,skvarim,, na slnku. Viem si najst nieco pozitivne na kazdom rocnom obdobi. Jedine comu nerozumiem je toto nariekanie
som na tom podobne, ale prispôsobim sa - nič iné mi nezostáva.
@modrava tak každá jedna ktorá má tú nadváhu si za ňu môže väčšinou sama. A nie nie som žiadna modelka, tiež som sa musela na makať aby som tých 40 kg nadváhy po troch tehotenstvach dala dole. Tak isto co sa týka domu, každá jedna môže mať dom a na dvore bazén. A klímu ma už väčšina domácnosti aj na panelákoch. My ju síce mame ale pustena tento rok ešte nebola. 🤣🤣🤣Taky driclor je proti poteniu úplná topka.
@modrava máme bazen, klímu v dome, nie som potivy typ a tieto horúčavy nemám rada 😁😁😁
Mám rada teplo, vodu, slnko, leto. Ale do 30°max, ideálne 28.
Stačí, že idem pre syna do škôlky peso, co je 300m a som K.O 😂😂
Neviem, či to súvisí aj s vysokým tlakom, aj keď na neho beriem lieky, ale nie je mi prijemne v týchto horúčavách. Len sedím a nič nerobím...
Ja vidim na kazdom obdobi za aj proti. Ked som v robote, vadi mi dazd, teplo aj sneh 😀 ked som doma, je mi uuuuplne u zadku jak to vonku vyzera. V dome mame stale 22 - a nie, nemame klimu, ale poctivu komancovsku stavbu, bazen mame ale nechce sa mi ist do neho, a hlavne najradsej mam sobotu vecer, lebo to je jediny den, kedy si mozem dat pivo.. Este keby chcela prist burka, sledovLa by som to nadherne divadlo z terasy
@lead16 tak zase buďme realisti. Nie každá môže mať dom s bazénom, nie každá môže mať klímu, hoci len v byte.. Finančná situácia to mnohym nedovoľuje.
Ja tiez neznasam teplo a s muzom sme akurat pri mori a tak sme sa zhodli ze dalsia dovolenka bude niekde v zime :D nechapeme ako sa mozu ludia cely den vyprazat na slnku...my sme cely cas v tieni a uz 4 dni po sebe na plazi kedze pozicane auto sme uz vratili a nejako nas nebavi len lezat a chodit do vody :D uz sa tesime domov 😅 hej a este ma nebavi vkuse mysliet na to ci sa uz zase nemusim natriet opalovakom lebo mna okamzite specie 🙄
@lead16 musis velmi vazne brat zivot 🙂 ... ale oka, podme sa bavit vazne.
nie, dom nemoze mat kazdy. ked vydelis plochu slovenska (od ktorej odpocitas pohoria, povodia, cestnu siet, lesy, polia, pasienky a luky) poctom obyvatelstva tak ti skutocne vyjde, ze dom nemoze mat kazdy 🙂.. jaj.. a este odpocitaj vsetky plochy bazenov...
nadvaha je pojedm relativny... niekomu vadia 2 kila, niekomu 20. o ktorej nadvahe pises ty? 🙂
driclor? napriklad ja sa najviac potim na tvari a vo vlasoch, na prsiach, chrbte... mas predstavu co spravi driclor na plet? ja to skusat nemienim 🙂
Mam 45 kg(keď spomínate nadváhu 🙂) aj s topánkami, potom sa ako somár v kufri, je mi zle, ťažko sa mi dýcha. No proste otras leto. Ale deje sa mi to posledné 2 roky, dovtedy som to tolerovala, neporila sa a v pohode. Je pravda, že ten ideál je u mňa 25 stupňov,alw leto mi nikdy nevadilo ako posledne 2 roky. Proste ho cele odtrpim. A teraz som šťastná, že som v robote. Klímu síce nemám, ale oracyjem v starej kamennej budove, kde je taka zima, že mám mikinu na sebe, ale vôbec mi to nevadí 😂
Mám nadváhu aj potné žľazy, nemám klimatizovaný dom a ani bazén - bývam v paneláku. Leto nesmierne milujem. Vysoké teploty mi nevadia. Milujem, že v lete je dlho svetlo, milujem, že je teplo a môžem chodiť ľahko oblečená. Rada chodím s deťmi k vode a na zmrzlinu, milujeme sezónu čerstvého ovocia a zeleninky.
@blondiee83 ty máš vždy super názory rovnaké ako si myslím aj ja....úplne sa s nimi stotožňujem....👍
Inak baby na potenie odporucam tento eucerin...na muzovi otestovane a ked si to strieka kazdy 2-3 den tak sa v podpazusi nepoti...nieco ako driclor ale nie je to take agresivne...minule mi vravi ze si to nastrieka aj na ksicht 😂 samozrejme pouziva aj normalny deodorant/antiperspirant
Ja milujem doslova hic,potim sa minimalne,nohy mam ladove ako je rok dlhy.A milujem to ,lebo som plna energie,vsetko ma bavi,nic ma az tak nedokaze vytocit (v zime som samonasieraci typ),den je dlhy,vecer prijemny,voda v bazene fajn,opakecky,minimalne oblecenia na sebe tj.menej prania ,opalene telo
ja sa potim, ci je zima, ci je teplo...prsote geneticka predispozicia, fakt, mne je zima, vonku minus a ja sa potim ako pes...takze mne je to uplne jedno......a mam radsej leto, elbo v zime nuda, nelyzujem....v lete mam rada kupanie, byt s detmi radsej von nez v zime, dlho vidno, dlhsie prazdniy/dovolenka...... a popravde mne toto teplo vyhovuje, vsak v lete nech je teplo, v zime zima....a ako pisem, s potenim to mam uplne za jedno...tak si vyberam leto🙂
Boze ako strasne ste chceli leto ked v maji bola vtedy zima a hnus von.... ja leto a teplo zboznujem, konecne sa nemusim babusit, dam len sortky tricko slapky a idem. Tak isto aj malej saty, posadim do kocika a ideme ziadne obliekacky a nervovanie so zimnym overalom. A na lete milujem vodu, kupanie sa von (nie nemam doma bazen) a tie teple letne vecere a prechadzky. Co neznasam su komare ale tak co uz 🤷♀️ ci lepsie su snehove zaveje, clapkanice, tma uz o tretej v zime?
Milujem leto, slniecko, kupanie v bazene. Robenie v zahradke, dokonca kosim cez den jed je slnko najvyssie. A ano potim sa aj ja sprcha ide niekolko krat do dna. Nie som ziadna chudunka a nemam klimu ale jednoducho leto milujem😊
Ja len napíšem že si môj človek 😂
Mam rada leto, keby bolo do 28 stupnov, by bolo idealne. Ale uprimne, neviem sa dockat, kedy zase obujem lyze na nohy 😍
@lead16 tak neviem či v ilave je horšie počasie ako v Žiline ale.minuly rok sme.este koncom októbra chodili na túry, ľutovali sme že deti musia byť v škole a keďže fotím tak bolo krásne dlho. Ale akceptujem každého a je len fajn že v našich končinách sa to strieda, v zime sa teším na jar, atď. Čo sa týka týchto teplôt ako sú teraz som ako spomalený film. Ale počasie si vybrať nemôžeme a musíme sa.popasovat s tým čo je. Nech si deti užijú a vyblaznia sa vo.vode.
Milujem leto, aj horúčavy znesiem úplne v pohode oproti zime. Nenávidím chodiť naobliekaná, neznášam prechod zo zimy do tepla (tri vrstvy oblečenia lebo vonku mínus 10 a prídem na poštu / do obchodu / kamkoľvek do 23), v sekunde ma zaleje pot, potom taká spotená mokrá zas môžem ísť von do tých mínus 10), na uliciach buď čľapkanica alebo poľadovica, 16.30 tma. V lete hodím na seba ľahké šaty, šľapky, slnko, dá sa byť dlho vonku, kúpalisko, terasa, grilovačka, aj ľudia sú krajší a príjemnejší než v zime 😃
@modrava neberiem vážne život, snažím sa žiť tak aby som nelutovala ani jeden deň, že som ho premrhala. Počasie človek aj tak neovplyvní, tak ho beriem tak ako je. No je pravda, že mne nevadí ani zima, ani extrémne teplo. Jedine co nemám rada je dážď. A napisala som každý kto chce dom, nie vsetcia
@blondiee83 vieš ja som názoru, že keď niečo chcem tak si za tým idem. Do paneláku by som nešla, tak som robila všetko preto aby som mala dom. Nie som typ človeka, ktorý sa sťažuje ako je na Slovensku ťažko ale typ ktorý robí všetko preto aby mi bolo dobre a mala som sa s rodinou dobre. Zažila som si toho veľa a preto nestrácam čas frflanim. Poznám XY ľudí, ktorý sa len sťažujú ako sa tu zle žije, ako je všetko drahé, nemám na to na to ale pritom nerobia nič preto aby sa mali lepšie. Okrem toho, že chodia nasilu do prace, ktorá ich ani nebaví. Áno robila som aj ja takú práca a za minimálnu mzdu ale snažila som sa aby to bolo len prechodné obdobie. Každý sa ma tak ako sa zariadi. Pokiaľ je človek zdraví a aj jeho rodina môže mať všetko čo chce. Takto som to myslela, nie v zlom.
@alzbetka71 to ze mam v popise uvedené Ilava, neznamená, že reálne v tej Ilave aj bývam. 🤣🤣😜
@lead16 mozno to bolo myslene aj tak ze nie kazdy moze byvat v dome, lebo nie kazdy v dome byvat chce
Pre mna by to bolo utrpenie :D
@lindusa666 moja sestra by na dom nikdy nesla napríklad. Lebo jednoducho nechce, že je tam stále robota. 🤣🤣
@lead16 presne, to si s nou mozem ruky podat, uplne mi staci chatka a ist sem tam na vikend. Raz sme 2tyzdne strazili dom rodine v lete a po asi 3-4dnoch ma ozaj to nadsenie z vecernej terasy a celkovo preslo, nudila som sa .A roboty ako na kostole
@simonavanova Dakujem pwknw. Taketo sa dobre cita, velmi si ma potesila 🙂
@maca1984 my dve sme si velmi podobne😎,
Len ja mam leto aj tak nedobrovolne dlhe( vacsinou s teplotami do 25-28°,v marci na tyzdeñ vzdy uteciem na lyze a obcas v obdobi adventu do Europy nasiat vianocnu atmosferu.A som vdacna u nas za dazd a nizsie teploty, aj ked je to vacsinou len tak 2-3 dni v roku
@tenerifka ja stale presviedcam muza aby sme kupili apartman v Egypte😀 Najprv bolo ze na dochodok ked budeme "zuby odkladat do pohara",potom ze v 50 tke,40 tke,a len to znizujem,nedbala bych aj hned .Mm miluje zimu,my sme uplne opacne,paradoxne 🙂 Ja nemam ze vyslovene neznasam zimu,aj ked poviem to,ale aj tak sa odtrepem na svah,dazd treba ale vadia mi silne burky-hromy,blesky,to mam panicky strach.Nemam rada poladovicu ,clapkanicu.Proste toto co je aktualne vonku,je moje pocasie 😀

Tak zalezi,kde si.My mame v dome cca 25 a vonku bazen,i mensi,ale je ...takze radost si uzivat teplo🙂