icon

Žienky napíšte mi váš názor myslíte že je hlúposť vyvysena postel pre 7 ročne dievčatko, kvôli priestoru aj rada sa hraje na bunker tak by sa to využilo ,má niekto taku posteľ a do koľko rokov ste ju využili? Rozmýšľam potom ak bude väčšia a nebude chcieť takú vyvýšenu že jednoducho skratime nôžky a bude mať ako normálnu posteľ.dakujem za radu

avatar

nieco velmi podobne ma neter, len bez tej "plachty, ale postel je vyvysena, ze je pod nou priestor na hranie / odkladanie hraciek, veci.
O mesiac bude mat 15 a nevyzera to, ze by sa chystali cokolvek menit.
My mame tiez vyvysenu, pod nou vysuvny stolik, k tomu vysuvnu postel, ktora je vytiahnuta samostatne, a este dole pod tym celym je taky vysuvny ulozny priestor, na ktorom je matrac a da sa pouzit ako nudzove spanie, akurat ze nase baby, cely ten priestor medzi tym ulozakom a stolikom vyplnili krabicami s hrackami, proste si z toho urobili odkladaci priestor. Maju 12+
Jedine co sa chystame vymenit, su matrace za nove, inak zatial nic.

10. apr 2026
avatar
@elanor

nieco velmi podobne ma neter, len bez tej "plachty, ale postel je vyvysena, ze je pod nou priestor na hranie / odkladanie hraciek, veci.
O mesiac bude mat 15 a nevyzera to, ze by sa chystali cokolvek menit.
My mame tiez vyvysenu, pod nou vysuvny stolik, k tomu vysuvnu postel, ktora je vytiahnuta samostatne, a este dole pod tym celym je taky vysuvny ulozny priestor, na ktorom je matrac a da sa pouzit ako nudzove spanie, akurat ze nase baby, cely ten priestor medzi tym ulozakom a stolikom vyplnili krabicami s hrackami, proste si z toho urobili odkladaci priestor. Maju 12+
Jedine co sa chystame vymenit, su matrace za nove, inak zatial nic.

@elanor ďakujem za názor ja si tiež myslím že ju využijeme dlho pri dcérke ale muž má presvieca že je to pre malé deti že o dva tri roky budeme musieť kúpiť inú čo ja vravím že bude stačiť keď zrezat nôžky dole a dať dole zabranu , naša dcéra chce práve takú kvôli priestoru pod tým a chcela poschodovu a to mi príde zase nebezpečnejšie ako len vyvysena a plus keďže ešte padá z postele musí mať zábranu aj či by bola nízka alebo vyvysena posteľ

10. apr 2026
avatar

Aj syn, aj dcéra majú takú vyvýšenú posteľ a majú tam odkladací priestor. Keď boli menší, tak sa tam aj hrali.
Dcéra teraz v 13tich špekuluje, ze chce tu posteľ znížiť/ vymeniť, ale ešte sme nemali čas a kľud si to rozmyslieť a hlavne vytriedit to, co ma v polickach pod tou posteľou. 🤪

10. apr 2026
avatar
@lucka2101

@elanor ďakujem za názor ja si tiež myslím že ju využijeme dlho pri dcérke ale muž má presvieca že je to pre malé deti že o dva tri roky budeme musieť kúpiť inú čo ja vravím že bude stačiť keď zrezat nôžky dole a dať dole zabranu , naša dcéra chce práve takú kvôli priestoru pod tým a chcela poschodovu a to mi príde zase nebezpečnejšie ako len vyvysena a plus keďže ešte padá z postele musí mať zábranu aj či by bola nízka alebo vyvysena posteľ

@lucka2101 Dcera bude mat 20 a nechce sa vyvysenej postele vzdat 😝

10. apr 2026
avatar

Keď sme boli menší a spali sme u tety, najväčšia bitka bola o to, kto bude spať na poschodovej posteli hore. Moji synovia majú tiež poschodovú posteľ (sú dospelí študenti) a ten, ktorý spí na poschodí, nemá s tým problém, nejde dole ani vtedy, keď je starší syn na internáte.
Keď k nám prídu synovci, neterka, vylezú na posteľ hore a tam sa hrajú. A keď sa dcérka rada hrá na bunker, určite je to dobrá voľba, môže tam mať svoje kráľovstvo, neskôr šatník, alebo svoj tajný priestor na romantické snívanie...
A keď už bude väčšia a bude jej to naozaj vadiť, nie je problém posteľ skrátiť alebo predať a kúpiť inú.

10. apr 2026
avatar

Tak 7 rocne sa ti pod tym uz ani nepostavi a hrat na bunker sa bude mozno este dva roky... 10 rocne baby v dnesnej dobe idu do puberty... jasne zavisi od dietata, ale ja by som takuto uz nekupovala... to je zaujimave vo veku 3-6 rokov najviac, potom ten zaujem upada... Jasne teoria skratit nozky chapem, ale... kupte uz normalnu postel napriklad takuto, bunker si spravi zavesom kedykolvek... https://www.otto.de/p/moebel-zeit-himmelbett-ru... nieco taketo podobne

10. apr 2026
avatar

Neviem, neviem, podla dieťaťa. Ikea sa mi zdá, že má takú vyvýšenú, no dá sa meniť. Skús pozrieť.

10. apr 2026
avatar

Ikea KURA postel. Tiez ju mame, ale uz je vytuningovana 😄 Moze byt hore, dole vznikne priestor na hranie a ked je dieta vacsie prerobite a spi dole. Za mna super volba.

10. apr 2026
avatar

Ja by som to pre 7r uz nekupovala.moji mali taku istu aj so smykalkou ale to bolo aaujimave tak do 8r.potom sa tam nezmestia.musia sa krcit pod priestorom a uz sa ram nehravali. Skor teda z ikei by som kupila lebo ta sa da potom otocit. Toto je tak cek na 3-6 rokov

10. apr 2026
avatar

toto je ona

10. apr 2026
avatar

a neskor takto... my sme tie dreva dali dole, ten bok zrezali a mame z toho teraz normalnu nizku detsku postel

10. apr 2026
avatar
@lulana79

a neskor takto... my sme tie dreva dali dole, ten bok zrezali a mame z toho teraz normalnu nizku detsku postel

@lulana79 vyzerá to dobre a aký tam je rošt ? Tvrdý laty alebo ten druhý laminatovy?

10. apr 2026
avatar
@lucka2101

@lulana79 vyzerá to dobre a aký tam je rošt ? Tvrdý laty alebo ten druhý laminatovy?

@lucka2101 latový rošt

10. apr 2026
avatar
@lucka2101

@elanor ďakujem za názor ja si tiež myslím že ju využijeme dlho pri dcérke ale muž má presvieca že je to pre malé deti že o dva tri roky budeme musieť kúpiť inú čo ja vravím že bude stačiť keď zrezat nôžky dole a dať dole zabranu , naša dcéra chce práve takú kvôli priestoru pod tým a chcela poschodovu a to mi príde zase nebezpečnejšie ako len vyvysena a plus keďže ešte padá z postele musí mať zábranu aj či by bola nízka alebo vyvysena posteľ

@lucka2101 máme z ikei,
hraciu plachtu sme dali dole už
ked bol menší spodok bol naopak, potom sme to prehodili ...
teraz tam maju z ikea boxy kde maju poklady a učebnice
nič sme nemenili
druhy ma z ikei už taku väčšiu ale ta je dost vysoka a dole ma stoli a tam ma svoj brloh a sukromie
KURA sa vola z ikei a od 3 rokov do 15 ju ma stredny uplne v pohode

10. apr 2026
avatar

my sme takú mali - a keď syn bol pubertiak, zrezali sme nohy - a tá posteľ dodnes funguje a on ľutuje že si ju nemohol zobrať so sebou do svojho bytu ... keď bola vysoká, najprv sa tam hral, potom tam mal pes pelech... keď sme zrezali nôžky, dali sme preč aj tú zábranu z jednej strany, je z toho riadna posteľ ...

10. apr 2026
avatar

Synovi muz vyrabal postel, dolu ma stol a posedenie. Ma dost priestoru do vysky, teraz ma 12,5r a chceme to nadlho. Asi treba vybrat nieco, kde je dolu aj hore dost priestoru aj do buducna.

10. apr 2026
avatar

Neter aj synovec taku maju, pod postelou to maju upravene ako stan, su tam svetielka a maju tam odkladaci priestory na hracky. Neter ma 10 a synovec 12, podla mna je to super a ja som nad tym tiez rozmyslala pre starsieho.

10. apr 2026
avatar
@lucka2101

@lulana79 vyzerá to dobre a aký tam je rošt ? Tvrdý laty alebo ten druhý laminatovy?

@lucka2101syn mal vyvysenu posteľ, ale už vyše roka chodil,že chce posteľ dole, lebo sa chce zvaliť na posteľ a nemôže, stále musí liezť hore. Chceli sme mu posteľ prehodiť s niektorým súrodencom,ale nikto nechcel liezť hore.Syn má 11r.

10. apr 2026
avatar
@lucka2101

@elanor ďakujem za názor ja si tiež myslím že ju využijeme dlho pri dcérke ale muž má presvieca že je to pre malé deti že o dva tri roky budeme musieť kúpiť inú čo ja vravím že bude stačiť keď zrezat nôžky dole a dať dole zabranu , naša dcéra chce práve takú kvôli priestoru pod tým a chcela poschodovu a to mi príde zase nebezpečnejšie ako len vyvysena a plus keďže ešte padá z postele musí mať zábranu aj či by bola nízka alebo vyvysena posteľ

@lucka2101 muz ma pravdu, je to pre male deti. ten priestor pod postelou je nizky pre 7-rocnu. Moje deti mali taku postel z Ikea, priestor na hranie vyuzivali len ako male, potom sme ju pouzivali ako poschodovku (dokupili sme rost a matrac na spodnu cast) a teraz ju pouziva mladsia dcera, ale otocenu hore nohami, ale ma 10 a uz budeme menit za klasicku.

11. apr 2026
avatar

Ak slecna tuzi mat vyvysenu, ja by som isla do tej KURA postele. Ona bude mat pod postelou hracky, bude sa tam hrat, cize bude sediet, lezat - nepotrebuje sa tam zmestit na vysku. Ked jej tam date aj ten matrac, ako je aj na fotke - najobycajnejsi, penovy za par eur. Moje deti to tiez tak mali a vyuzivali ten priestor maximalne. A dnes je z toho uplne normalna postel. Takze to nie je len na chvilku. U nas je uz dobrych 10rokov.

13. apr 2026
avatar
@lulana79

Ak slecna tuzi mat vyvysenu, ja by som isla do tej KURA postele. Ona bude mat pod postelou hracky, bude sa tam hrat, cize bude sediet, lezat - nepotrebuje sa tam zmestit na vysku. Ked jej tam date aj ten matrac, ako je aj na fotke - najobycajnejsi, penovy za par eur. Moje deti to tiez tak mali a vyuzivali ten priestor maximalne. A dnes je z toho uplne normalna postel. Takze to nie je len na chvilku. U nas je uz dobrych 10rokov.

@lulana79 ďakujem za recenziu,áno stat tam nechce lebo ani v bunkri čo jej každý deň robím nestojí a preto som chcela takú vyvýšenu lebo môže si odložiť hračky a nebaví ma denno denne z dek robiť bunker a potom by sme otočili posteľ a hotovo

14. apr 2026