Žienky, ktoré ste na rodičovskej, máte nejak s mužom rozdelené financie, Kto čo platí? 🙂
Nie, peniaze su spolocne, mame sice dva ucty ale nedelime peniaze moje a tvoje, trvale prikazy su z muzovho uctu lebo tam chodi vypata, nakupuje kazdy zo svojho uctu plus ja mam aj kartu k muzivmu uctu tak ked dojdu peniaze mne platum jeho kartou
Mali sme spoločne peniaze...
301 mi dosiel rodicak a 312 mi stiahli hypoteku takze sme zili z jeho penazi - teda jeho zarobenych nedelime peniaze na jeho a moje. ale na nase.
máme všetko spoločné aj podnikanie, čiže si vzájomne vidíme všetko, už veľa veľa rokov
My to mame tak, ze priatel plati vsetky ucty ohladom bytu, auta, poistiek...a ja sa z penazi z rodicaku a alimentov staram o chod domacnosti. Ked mi dojdu finsncie, tak on mi da 😊 nedelime to tak, ze moje, tvoje...len sme to takto zacali zauzivat a je to ok😉
Peniaze spolocne,rodicak cely odkladam na poducet s dalsimi €.
Vieme navzajom o všetkych €
Mame spolocne
Absolútne nedelime, vsetko mame spolocne....manzel vyplatí z uctu vsetky poplatky , ostatne peniaze vyberieme, alebo prevedie na moj ucet...o vsetkych peniazoch na účtoch, aj doma mame obaja prehlad, nic pred sebou netajime....
My máme účet každý svoj a áno máme to podelené. Tak primerane každý svojmu príjmu.
Manžel platí hypotéku poistky auta (2), tankuje do oboch
Ja mám zase poistky deti, školu, stravné, internet, domácnosti.
Stravu kupujeme ten kto ide do obchodu. Samozrejme mám menej takže ak mi dôjdu korunky, používam jeho kartu no vždy sa snažím vyjsť zo svojho.
ja som si z rodicaku zaplatila telefon, poistku mne a malej, a tu trosku odkladala. MM mi dal k svojmu účtu kreditku a tú som používala, a on platil zvyšok účtov.. Teraz robím, a je to stále tak isto :D jedine som vrátila kreditku, a platím televízor na splátky 😂
Svoj rodickam miniem napr na oblečenie pre malu, pre seba, ak náhodou idem na nakup, ostatne všetky veľké položky platí muž a ešte mi vždy keď dostane výplatu pošle peniaze a keď mi počas mesiaca chýbajú že chcem niečo zaplatiť mojou kartou alebo objednať, tak si ešte pošlem. Nemam moje a Tvoje, všetko je naše. Už aj dlho pred svadbou bolo
Nie. Sme jedna rodina, máme spoločné deti, spoločnú domácnosť, takže aké rozdeľovanie financií? 🙄🤦🏼♀️🤷🏼♀️
Z jeho uctu cela domacnost,plus mi mesacne posielal ciastku na jedlo oblecko drogerku....
Mame spolocny ucet, kde nabieha jeho vyplata, vtedy moj rodicovsky plus rodinne. Nastavene su trvale platby, ako hypo, poistky, pausaly atd. Zvysok vyberiem hotovost, s tou hospodarim ja. Na ucte vzdy zostava rezerva na poducte. Zaroven si odkladame, tiez spolocne. Mna by porazilo si neustale pytat financie, ak by dosli. Aj teraz to tak je a manzel zarobi trojnasobne viac ako ja.
Spoločné peniaze,aj spoločný účet.
odkedy byvame spolu zacali sme podnajmom odvtedy neriesime moje a tvoje ale nase a to sme mali kazdy svoj ucet...ked sme sli riesit hypo na nase spolocne byvanie tak sme zalozili spolocny ucet a neriesime kto donesie kolko € do domacnosti proste mame spolocne co ostane nazvys dame na setriaci ucet ktory je tiez spolocny...ale tak je to kazdeho vec ci ma spolocne alebo rozdelene potom uz je to o dohode medzi vami kto co plati...
Mame 1 účet všetko platím a riešim ja muž sa do toho nestará lebo nemá nato chut a minam teda zo spoločného uctu neriešime od začiatku od kedy spolu bývame koho je čo proste je to naše
Ucty mame sice 2 ale peniaze su oboch nedelime moje tvoje.ale ked dojde rodicak rovno 200 ide na hypo 20 na elektrinu a mam prd cize zijeme z jeho financii...ale aj ked som robila chodili peniaze na jeden ucet a bralo sa to ako nase spolocne poplatili sa ucty a zo zvysku sme zili...mame obaja kreditky
Muž platil všetko a každý týždeň mi nechával peniaze na stole, to co som dostávala materskú, nebral ako príjem, že mám z toho kupovať veci, ale aby som vždy mala keby niečo
Rodicak som mala ako vreckove 😁 ale ideme podla porekadla, co je jeho je aj moje, jeden ucet a spolocne peniaze.
Všetko máme spoločné. Nikdy sme financie nedelili na moje a tvoje
mužova výplata ide mne na účet, od kedy sme začali spolu. on dostáva "Vreckové" z ktorého si platí telefón a čo potrebuje, inak všetko ide z toho môjho účtu, hypo, nájomné, poistky, deti, škôlky, proste všetko.
Muz donesie peniaze a ja z nich všetko zaplatím ;)
Ešte aj syn (3rocny) skonštatoval: tatinko naco chodíš do roboty zarabat peniažky ked ti ich aj tak maminka všetky zoberie? 😂😂😂
Jedna rodina, hefen ucet vsetko spolu 🙂
Tak u nás sú účty 3 😅 manžel má vlastný, ja mam vlastný a jeden je spoločný,setriaci. Prirodzene sme si rozdelili, kto čo platí, každý má na starosť niečo. Nikdy sme neriešili, že kto platí viac či menej, ani jdden z nás nemina zbytočne, možno ja... Občas 😂 počas rodicaku mi peniažky chodili na môj účet plus mi manžel posielal mesačne cca 200-300e zo svojej výplaty. Za tie roky sme nemali ani jediný konflikt, čo sa financií týka. Mame akysi vnútorný pocit samo hospodárenia, čo je veľmi oslobodzuje, na druhej, obaja mame rovnaké názory a priority, čo sa výdavkov týka.
My máme dva ucty, môj je sporiaci. A k jeho účtu máme dve karty s tých žijeme a platíme čo treba
Právne vzaté manželia majú spoločný majetok, tzv BSM, teda až na výnimky. Nie sú Tvoje, moje peniaze, ale naše.
Nie sme zobrati ale žijeme sko jedna rodina a mame peniaze spoločne . Nič nemáme rozdelené že ty platíš toto a ja toto .
Máme spolocne takže toto neriešime našťastie 😊