Kocky kolko dávate vreckove pre dieťa 1 rocník SŠ?a čo všetko si z toho kupujú? Ďakujem za info
Tiež ma to čaká 😊
Nedávam vreckové, keď potrebuje, pýta si. Vždy keď ide von buď v piatok, alebo cez víkend, tak si vezme buď našetrené, ak ide na nákupy, alebo jej dám 10-15€, z toho ešte aj donesie naspäť, väčšinou sa skladajú partia. Platím paušál, aj školu.
30€/mes. synovi,ale on neminie takmer nic...ak by minul a potreboval viac,tak mu dam dodatocne dalsie peniaze...
40€ týždenne, je na intráku.
Pýta si,ked potrebuje...nemá presnú sumu...mesačne je to spolu okolo 50-60€...je v tom aj cestovné...ak chce niečo väčšie,čo potrebuje,samozrejme vždy konzultuje s nami....akože rukavice na box,chránice na šport a tak...
30€ ale vzdy dostane este nieco navyse
30€/mes. synovi,ale on neminie takmer nic...ak by minul a potreboval viac,tak mu dam dodatocne dalsie peniaze...
@jarmila2010 tak,ja este dodam,ze chodi na skolu v meste..dopravu ma zadarmo,obedy zaplatene,desiatu mu robim denne..rovnako pausal na telefon a fitko...vreckove ma na svoje drobne vydavky...
nedávam vreckové, ak niečo potrebuje, pýta si, nieco z malej brigády a keď mu dajú babky, ma to na dlho, ale ziaden intrak, cestovanie ma zaplatené na rok,obeduje doma, desiaty robim.
Ja sa tu len pripnem na inspiraciu 🙈
@andreakotesova
@martinkatinka ja tiez pre inspiraciu, caka ma to od septembra, doteraz som nedavala vreckové, aj ked spoluziacky na zakladke vsetky chodili s peniazmi po vreckach , aj pri mladsej 5 rocnik uz spoluziacky maju peniaze pri sebe, aspon deti mi to takto vravia, tak ja som cakala az po strednú😉inak stale vsetko mali zabalene
Ma svoju kartu, na kt. posielame priebezne eura, ked minie. Ale tiez necestuje, nie je na internate, mina minimalne, vacsinou si zajde kupit nejaku budchtu alebo vodu do Lidlu 🙂
@jarmila2010 tak,ja este dodam,ze chodi na skolu v meste..dopravu ma zadarmo,obedy zaplatene,desiatu mu robim denne..rovnako pausal na telefon a fitko...vreckove ma na svoje drobne vydavky...
@meyby ja posielam detom "vreckové" na ich účet už teraz, ked su na ZŠ, takze stale maju peniaze pri sebe. Tiež ma vsak zaujíma, ako to riešia iní.
Budem to riesit podobne ako @jarmila2010 a ostatné komentujuce. O trosku zvysim sumu, ktorú dcére posielam mesačne na účet, ostatné vydavky za obedy, MHD a pod. budú mimo vreckového.
Ja dávam po 30€, mladšia je siestacka staršia ide na strednú
10 EUR/mes. skoro 14 r. a 11, obaja zatial ZS, dostavaju to na ucet, obaja maju kartu, a na ucte poducet, z ktoreho si mozu lubovolne (ma tam kazdy cca 500 EUR) posielat na ucet, ak potrebuju, nezneuzivaju to, a kupuju si z toho len vyslovene male radosti, napr. kozmetika, prip. kniha, a pod.
20 eur. Ma este z praxe 50
20 eur. Syn má bankomatovú kartu s limitom v tejto výške na jeden výber. Ak potrebuje menšie vydavky napríklad na školské aktivity/poplatky, niečo kúpiť do školy, na krúžok, barbier,..zaplatí koľko treba a my mu tam potom prevedieme sumu koľko minul.
Este doplnim. Ma to na pizzu, burger,...ked idu vonku. Posielam im to ale na casti,kedze ked som dala naraz tych 20 eur,minuli za den. Dcera 17r,syn 16 r. Plus dostanu drobne aj od babky+syn odnasa aj flasky do obchodu,ma aj z toho drobne 😃
Ja nemám vyslovene "stredoškoláčku" ale je v sekunde na 8-ročnom gymnáziu. Odkedy tam nastúpila do prímy dostáva 10 eur týždenne na svoju Smartie kartu, teda 40 eur mesačne posielam naraz a s tým si gazduje sama - má to pre svoju potrebu ak si chce niečo dopriať - oproti škole majú Belgické hranolky - raz za čas keď ich neoslovil obed v škole ( asi tak raz za 3 mesiace) si tam idú dať jedlo so spolužiačkami, alebo na pizzu, zmrzlinu, keď chce niekomu kúpiť drobnosť k sviatku, alebo si chce kúpiť knihu ... na toto ma peniaze zo svojho vreckového. A keďže vidím jej pohyby na účte, viem, že míňa veľmi málo. Šetrí si.
Syn je prvak na gympli a dostava 10e na tyzden
Nemá vreckové . Keď niekam ide dám jej podľa uváženia . Teraz keď je pekne , každý deň po treningu idu s kamoškami na zmrzlinu , čiže každý deň minie 3€. Raz som to počítala pri staršej a áno , “oplatilo “ by sa mi davat im mesačne vreckové , ale mne zas príde nefér , aby si mohli dovoliť zmrzlinu s kamoškami raz týždenne , lebo ma vreckové napríklad 30€ mesačne.
50€ na účet.
Syn je prvák na SŠ a dostáva na účet 30€. Obedy má v škole, desiatu berie z domu, bus aj tel. mu platíme. Takze 30€ má na fitko, burger, pizzu alevbo podla svojho uváženia.
@andreakotesova
@martinkatinka ja tiez pre inspiraciu, caka ma to od septembra, doteraz som nedavala vreckové, aj ked spoluziacky na zakladke vsetky chodili s peniazmi po vreckach , aj pri mladsej 5 rocnik uz spoluziacky maju peniaze pri sebe, aspon deti mi to takto vravia, tak ja som cakala az po strednú😉inak stale vsetko mali zabalene
@meyby áno, aj deti majú často peniaze, aj dcéra vždy hovorila, že po škole idú spolužiačky tam a tam nakupovať. Ale aj ona má, len nenosí do školy 😄
1€ / týždeň / školský rok. Teda v prvej triede 1€, atď. A 1. Trieda strednej školy je tu 9. Školský rok, takže 36€.
To majú na svoje "blbosticky " a zmrzlinu a tak. Ale väčšinu si šetria.
Oblečenie, jedlo, výlety atď platím ja. Toto su fakt ich peniaze (aj syn aj dcéra podla tohto kľúča, od prvej triedy ZŠ).
15 eur na mesiac
vsetko ma zaplatene,obedy, kruzky, cestovanie
ak ide niekam, prihodim je
ak si niečo kupi na seba a xhvalime to, peniaze jej poslem na ucet, detto drogéria kupi si, preplatim
20€ na účet.Majú to na kofolu a tak.No ale myslím že keby som im posielala 100€ aj tak by mali málo🫣Minú si,nemajú.Keď idú zo školy na exkurziu,kino a pod.ešte im prihodím niečo.Autobus im dobíjam,mladšia chodí na obedy a staršia si môže zobrať z domu.Cez prax má obed automaticky.(16,17)
@meyby ja posielam detom "vreckové" na ich účet už teraz, ked su na ZŠ, takze stale maju peniaze pri sebe. Tiež ma vsak zaujíma, ako to riešia iní.
Budem to riesit podobne ako @jarmila2010 a ostatné komentujuce. O trosku zvysim sumu, ktorú dcére posielam mesačne na účet, ostatné vydavky za obedy, MHD a pod. budú mimo vreckového.
@andreakotesova aj syn ma revolut...
Ja sa tu len pripnem na inspiraciu 🙈