Baby raz som tu písala že čo mám dávať 6mesacnemu babu papať a niektoré ste mi napísali že môže už aj vajíčka tak sa chcem opýtať na tie vajíčka to ste robili praženicu mu alebo ste mu dali len uvarené rozmixované vajíčko??
vajickom som zacinala v cestovinach , teda som dala vajecne cestoviny , kedze je to alergen . Prazenicu az okolo 9-10 mesiaca.
Natvdo uvareny zltok, rozotrety do prikrmu. Prazenica bol dufam vtip 😉
Nie vtip nie ..ja som doteraz ani nevedela že môže sa dávať aj vajíčko takým malým deťom a je to normálna otázka na ktorú som nevedela odpoveď nie každý je tu taký múdry a vie čo má dávať deťom ..prečo je asi táto stránka aby sa ľudia pýtali a nie hneď odcudzovali
Ja som vajíčko dávala asi v piatom šiestom mesiaci a to iba varené zltko zmiešané so zeleninkou
Iba zltok, bielok je alergen s tym pockaj do roka.
Uvarís vajíčko na tvrdo a potom z neho vylupnes žĺtok. Našej veľmi chutí cuketa, zemiak a žĺtko. Rozmixované 🙂 bielok až po roku. Odporúčam takéto veci študovať na normálnych internetových stránkach, sú tam zarucenejsie informácie.
Ale ďakujem baby 🙂
Kokos ženy však sa normálne opýtala, to hneď musíte byť na ňu hnusné? Normálne sa tu do ničoho nezapajam, ale toto mi nedalo.
@milka1533 vajicko sa zavadza v case ked maso
Pouziva sa iba zltko, ake teda pre 6m mi to pride velmi skoro
Moznosti a pristupov k prikrmom je neurekom, ale pre mna "ten spravny" je
1m zelenina
Dalsi m.postupne zaviest bezlepkove obilniny a dalsi maso (a teda aj zltko)
Ak zacnes prikrmocat v ukoncenom 6m ako sa odporuca, tak dieta bude mat ukoncenych 8m a viac (podla toho ako to jedenie prijalo)
Nie je sa kam ponahlat, travenie je na cely zivot, netreba ho pretazit hned na zaciatku
Ja som poradila 🙂
Ja som tak skoro nedavala sice , viac menej ani moc nechcela jedt este nic. U nas to bol zacat jest nieco ine. Ja robim polievku a eozmixujem 🙂 my sme to jedlai tiez a jej toć chuti . Inak tak skoro urcite vsetko mixovat. My uz mame aj zuby ale ked jej dam nieco kd eje troska onrvinka tak sa dusi :D aj ked este tomma len na jazyku no:D ale 6 mes. Mixovat🙂 zeleninu potom ovocie 🙂
Dáva sa len dobre uvareny žĺtok. Moja mala bola kojená, takze ja som v ukončenom 6 mesiaci len začínala s prikrmami, ale dávala som žĺtok až tesne pred zavedením masa, čiže tak cca po 1,5 prikrmov. Bud 2x v týždni polovica žĺtka alebo 1x cely
Uvar vajíčko, výber iba žĺtok a môžeš mu to do kaše zamiešať.
@nyusika 3.okt jej bola poslana tabulka kde bolo aj vajicko. Cize minimalne jeby si tu tsbulku pred mesiacom pozrela, premyslaka by ako teda zltok bez bielka...
Ale samozrejme - ten kto poukaze na fakty je na MK odlud, zly clovrk kt odsudzuje-pritom to robim bez emocii a ponizovania a odsudzuju prave tie kt davaju nalepku takej a onakej. Toto vsak uz zvladam.
No ale nie prazenica nie he vtip, takisto ako "pribinak" v 6 mesiacoch bola normalna otazka.
Ale prist odsudit, nepiradit absolutne nicim
@evita_e je fajn.
No hadam moj posledny vylev na dnes a zsjtra uz z porodnice mozno s nejakou podobne konstruktivnou otazkou 😉
@milka1533 ja mam tretie dietatko a tiez.som si nepamatala,neries. Z vajicka zatial len zltko,ja som uvarila na tvrdo cele vajicko,zltko som dala do zeleninky,davala som ako nahradu za masko jeden den v tyzdni,vacsinou v piatok
Záleží aj od toho, odkedy prikrmuješ. Odporúčam webinár o prvých príkrmoch - čo jedia zdravé deti. Pomôžu ti zodpovedať na otázky a nebudeš sa musieť trápiť ako ja 🙂 ak by som mala ešte raz moje prvé, idem do toho
Pane bože keby som myslela niečo zo srandy asi by som to napísala že to bol vtip .....ja nwm nepamätám čo som dávala prvému dieťaťu a nie každý je v Tom dokonalý ....asi by som sa len tak nenapisala ..booze ženy. .trošku porozmýšľajte ...


jasné, veľa slaniny a chilly....