KONViCKOVANIE… vazne funguje? Pouziva sa preventivne,alebo uz ked si neviete doma rady co s upchatym nosom a toto zaberie..?
Ahoj, my fungujeme aj preventivne od skolkarskych dob, vzdy ked pridu z exponovaneho kolektivu – skola/skolka/telocvicne, tak preplachujeme hned po prichode, ako si umyvaju ruky, tak si preplachuju aj nos. Bacile, co za den nachytaju sa vyplachnu a nestihnu sa rozmnozit a takto fungujeme super. Ja som v tomto ale taky Monk, fakt pravidelne. Jasne, nie je to vseliek, kde tu ten soplik/kaslik pride a vtedy zvysujem frekvenciu preplachu aj na 3 x za den = rano/obed/vecer, obcas nechapem, co z toho nosa vyjde a casto mame so soplami do 3-4 dni pokoj. Za mna je to top, co mozes v takomto chripkovom case urobit v kombinacii s deckom/ceckom. Nemame konvicku, ale nosnu sprchu = lahko stlacitelnu flasticku. Ine neriesim.
@veronikastrickova to je ta (ako baby dole pisu) ta flasticka? Letmo som to pozerala na nete..
@katkazh Vies co, ja v tomto neexperimentujem, lebo som si na sebe zvykla skusat miesanie klasika solneho roztoku a nie vzdy som sa trafila pomerom, bolelo ma celo, lebo bol silny, stipalo a pod. Ja kupujem take vopred namiesane zmesy (120 ks sackov), co su PH ako slzy, cize telu blizke = slane a je to tip top, je to vlastne fyzio roztok nie su ziadne reklamacie u deti, nikoho nic neboli/nestipe a vyjde ma to pri castom preplachu isto aj lacnejsie ako keby som kupovala vincentku, ked si to preratam. Myslim, ze muz to aj prerataval a bolo to lacnejsie. Deti su uz v tomto samostatne, cize tiez je to take user friendly.
@veronikastrickova môžem sa spýtať, ktorú máte vy?
@markaterka tuto na foto. A veru aj moj syn co je na toto haklivy si to s nou da vyplachnut, ja som mala taky upchaty, ze slonik by mi nepretlacil
@veronikastrickova ďakujem, idem to hneď pozrieť.
@katkazh Slany roztok (neprekroc davkovanie,lebo stipe) alebo sa da kupit roztok Vincentka Nasalis,tu zriedis s vodou, je vyborny
Urcite nie Vincentka vo flasi,ktoru kupis bezne,stipe,obsahuje totiz CO2
@zuzka1117 konvicka je super pomocka a nedam na nu dopustit ako prevencia ci liecba pri virusovych choreniach
Pri bakterialnej infekcii ci zelenych soploch ju je lepsie obist.
@mvagusta ja používam toto: https://unizdrav.sk/tovar/2893/sada-na-vyplach-... . Teraz mali synovia také husté žltozelené intenzívne hlieny, že už nevládali ani smrkať a nechali si aj oni pár dní preplachovať nos. A pomohlo to. Odporúčam, keď už je napuchnutá sliznica, tak pred preplachom streknúť olynth alebo niečo na odpuchnutie. Inak ten roztok ani neprejde cez nosné dierky, alebo sa tlačí rovno do hrdla.
@veronikastrickova ako prevencia je to najlepsie,odporucaju a robia to vsetky ozdravovne.
Mne nadcha s konvickou prejde za 3 dni
@amel vyssie niekto pisal, ze preventivne ked pridu zo skolky. To fakt nie, to by som nerobila, ked zacnu soplit vtedy. Ale fakt to pomohlo, mala som komplet upchate dutiny, ja som myslela ze uz fakt nejaky pruser s plucami co zo mna slo, to bolo hnede, cierne a nie a nie sa dostat k lekarovi 2mesiace som sa trapila, preplach ma z toho dostal za 2dni. Ani ma nenapadlo ze nemozem. Tu som sa pytala na to, ja som sa strasne bala lebo som vedela ze to je neprijemne a som rada, ze som dala nato.
@veronikastrickova ale to sa normálne aj v orl kruhoch odporuca-po navrate zo skolky-toaleta nosa tomu hovoria.
@veronikastrickova mne dava logiku celkom to “preventivne po skolke” nerozumiem aky argument mas na to,ze to by si radsej nedavala.
@veronikastrickova bezne sa to pouziva kvoli "vyplachnutiu bacilov",ak to tak kuchynsky napisem.
Velky vyznam ma i ranny preplach po zobudeni,no v beznej praxi s 3 detmi si to neviem predstavit🤪
@veronikastrickova jasne,ved to chapem
@veronikastrickova ale ono s nimi do styku pride-ved to dieta je cely den v skole/skolke. Ide o to ze ta nálož sa znizi a neostava v nose dlhofobo a pocas nočného spanku. No telo inf o viruse isto ma.
@veronikastrickova to nie je presviedčanie, len normalna argumentácia-reakcia na tvoje argumenty 😉 ani ja nekonvickujem denne.
Mňa konvickovat naučila moja kolegynka, ktorá chodí každý rok s deťmi na liečenie a tam to robia každodenne, a presne hovorila ako ste aj písali vyššie, že je to na vypláchnutie bacilov z nosa. Mne to teda poradila po tom, ako som skončila s hnisavým zápalom prínosovych dutín a 3x mi museli prepichovat a preplachnut dutiny (to teda bola nenormálna bolesť 🤦♀️🤦♀️🤦♀️) no a odvtedy to robím hneď pri prvých príznakoch nádchy alebo aj preventívne, keď mám choré deti, a teda zápal prínosovych dutín som nemala už dobrých 9 rokov.
Ešte som chcela k tomu roztoku, tak ona ma naučila, že prevariť 1 liter vody a 7 gramov soli a po vychladnutí si preliať do fľaše a zatvoriť. Vydrží mi to dlho. Takto to robím celý čas a ten roztok je taký akurát, vôbec neštípe a v podstate zadarmo.
@veronikastrickova ten respimer funguje vlastne ako sprej?

Uplne, strasne sme sa trapili so soplikmi, ale mame doma Respimer, dostala som nan odporucanie a veru lepsie ako konvicka.