Baby, poradte prosim, akym smerom by sa mohlo uberat dieťa na ZŠ ktoré baví biologia? Myslim, skolu, zamestnanie...
Ja som zboznovala bio. Išla som na gympel. Super bolo to ze som chodila na bio olympiády, sútaže. Medicínu som nezvládla, vyštudovala som učiteľstvo biológie. Ale zvažovala som vedecky smer biológie.
Išla by som na gympel,ak má na to známky.
Zdravotná,veterina...
Aj môj miluje bio, chem, stredná gymko, vysoká medicína
Ja mám prváka na SŠ, týmto sme si prešli vlani. Z osobnej skúsenosti by som vám poradila už strednú školu zameranú smerom, ktorý ju baví... miesto toho gympla. Ak ju baví biológia tá ľudská, tak zdravotná škola, ak skôr živočíšna, tak nejakú poľnohospodársku školu odbor ošetrovateľ
Moja dcéra je taká . Išla na gympel , teraz maturuje a chystá sa na VŠ študovať v Brne biochémiu
Jednoznacne gympel a potom Masarykova univerzita v Brne, kde je vela odborov zameraných na biológiu.
Skúste pozrieť aj vyšetrovacie metódy v zdravotníctve, 🙂 či by nezaujalo
moja dcera studuje v BA medicinsku biologiu, je maximalne spokojna, zvazovala aj Brno, kamoska uci mikrobiologiu v Prahe a radila jej ostat 3 roky v BA, ze ziska sirsie vedomosti ako v CR, kde sa rychlo specializuju a potom nevedia uvazovat v sirsom spektre (samozrejme zavisi aj od studenta), potom planuje Vieden, tam si vyhliadla specializaciu co ju bavi, uvidime co bude... bio moze ucitelstvo, lekarinu, vedu - treba vsak ratat aj s mnozstvom chemie
@mirkovagabicka mas to vystudovane prosim? je tam vela chemie - ratania?
@radkaradix Ja mám síce vysokú školu,,, ale stredná je celkom náročná dosť sa decká musia učiť … maju myslím nejaké laboratórne výpočty 🙂 ale skor je to zámerne na biológiu povedala by som (a už potom jednotlivé smery- mikrobiologia, hematologiu, biochémia,, atd) 🙂
Taj asi jedine gympel , zdravotka