icon

Ženy...Ja už si pripadám ako blázon.. nájde sa tu ešte niekto podobný ako my? Vkuse niečo riešime a ja si už fakt myslím, že som šišnutá..dva týždne dozadu chrípka, potom kašeľ, na to samozrejme herpes, bez neho by sa nám to ani nerátalo..jeden odpadol a druhý sa hneď vedľa na druhý deň objavil..nemalo to ale vôbec dramatický priebeh, rýchlo sa zahojili oba.. na rozdiel od toho, čo sme mali v novembri.. teraz má druhý deň boľavé ústa, natierame fakt poctivo, už fakt neviem čo na to kúpiť... Dva dni jej pusa krváca, včera som ďalšiu mastičku kúpila, zmena žiadna.. v stredu sme pritom boli na imunológii na kontrole, dr povedala, že tomu nerozumie, prečo stále tie virózy a herpesy na ňu lezú, lebo testy ukázali, že tá imunita nie je vôbec taká zlá.. už si fakt pripadám ako blázon, ale my skutočne stále niečo máme.. napadlo ma ešte, či by to nechcelo navštíviť infektológa.. kamarátka celý život bojovala s herpesmi.. až keď vďaka nemu potratila, poslali ju na infekčné, užívala nejaké tabletky a odvtedy má pokoj s herpesmi.. tá druhá fotka je z novembra, prvá je aktuálna

1
3
avatar

Fú. Ešte som nikdy nevidela také niečo, tobôž na dieťati. Určite by som išla k infektologovi a určite skúsiť iného imunologa! 😢chúďatko

23. feb 2018
avatar

Herpeticja stomatitida? Určité zovirax aj ako sirup,je ale na predpis. Vitamín b…d..c na kila.

23. feb 2018
avatar

predavkovavat c vitaminom dlhodobo, pripadne sa dohodnut s pedinou, ze bude uzivat kuru c vitaminom intravenozne. 100% pomoze

23. feb 2018
avatar

Chuda😢.
Urcite ho navstivte, ked som mala jeden herpes, bolo to strasne, nie este tolko.

23. feb 2018
avatar

Och ☹️Poradit sice neviem ale zelam skore uzdravenie a nech vas choroby obchadaju vela vela zdravia

23. feb 2018
avatar

Neviem ci sa moze ale sestra mala stale herpes ako pubertacka a davali jej B-komplex a ja na herpes pouzivam taky mini kremik velky ako malicek v oranzovej tube stoji sice skoro 10€ ale je naozaj uzasny a to mam velke herpesy a niekedy aj visc naraz... Dufam ze som aspom troska pomohla

23. feb 2018
avatar

Určite k dr, ale za seba odporúčam Thermal Herpes krém

23. feb 2018
avatar

Poor baby girl☹

23. feb 2018
avatar

ach bože... skús čajovníkový olej čistý, príp. cesnakový výťažok natierať, vysuší to skôr...ale moja mamina mala vkuse, nie až takto ale dookola, až na imunoalergologii jej dali tabletky brat dva mesiacce potom pauza a pod a vzdy v pauze sa jej urobili, az sa z toho takto dostala...ale toto je brutal...moje zlate dieťa...ja mam dva teraz a mam nervy, nie keby toto a este dieta ☹ držím prsty, skús ešte niečo pýtať v lekárni, popíš stav...a inak ja som čítala na nete že vírusu herpesu sa nezbavíš, ak si ho už raz dostala, nedá sa, lebo , že on tkvie v tele stále ☹.

23. feb 2018
avatar

moze byt dieta zdrave,no na dusi ju moze nieco trapit,moze mat stres a preto choroby,herpes

23. feb 2018
avatar

najlepšia vec na takéto pery je Cannadent. Ale neviem, či by to dieťa vydržalo, prvých pár sekúnd to dosť štípe, potom štípanie ustúpi a príde úľava.... večer natrieš, ráno sú pery podstatne lepšie, za tri dni je herpes fuč.

23. feb 2018
avatar

Chuda malinke...presne ako pise
@rukjatko by som to riesila aj ja a urcite sa nenechat odbit u lekarky

23. feb 2018
avatar

nemá potravinové alergie alebo intolerancie?

23. feb 2018
avatar

90% rad tu je, ako zmiernit nasledky ... vy musite poriesit pricinu ... ten c vitamin a b vitamin to poriesia, vysledky sa dostavia. aj ked ma imunitu podla imunologicky relativne ok, evidentne trpi na virusy a jej telo sa s nimi nevie vyrovnat.

23. feb 2018
avatar

Skúste infekčné...mne sa kedysi rad za radom robili herpesy a dr. kázal s každým prísť-zápis do karty a že potom ma pošle.na infekčné.Našťastie mi to prešlo nakoľko to bolo spôsobené veľmi stresovým obdob>m

23. feb 2018
avatar

My sme mali podobne usta.nam pohol B komplex a masticka OPARSTOP.stale natierat.

23. feb 2018
avatar

och, chudatko, to ju musi riadne boliet. My pouzivame na hojenie biolampu.

23. feb 2018
avatar

urcite by som isla k inemu imunologovi ved toto nieje normalne...ja som mala herpesy a afty a hned mi spravili testy a zistili co mi je....ako baby pisu infektolog...a vitamin B pomaha ale neviem ci dlhodobo,tam to treba podla mna zvnutra zistit co nesadne 😒 vela trpezlivosti a malej skore zotavenie 😘 mna uz len jeden herpes dokaze zlozit a toto 😒

23. feb 2018
avatar

ako tu pisala mamina, moze to byt vycerpani, stresom, nejakym problemom s cim sa nevie vyrovnat a ani o tom nemusi dieta vedeiet, priznaky sa poriesia vitaminmi, kremom,ale stale sa herpes bude vracat, aj ked na nejaku dobu ustane, pride vacsie vycerpanie, stres a bude ho mat znovu, ostava v tele, takze uz len zmiernit jeho priznaky,nech sa nerobi taky velky, chuda moje, mne staci ked sa mi spravi jeden a nie to este takeyto na perach, aj paralen pomaha ,ak ma nejaky virus v sebe a skludni jej to,na vecer jej dat pol tabletky ,skore uzdravenie

23. feb 2018
avatar

však sama mudr povedala že nechápe , očividne nevie čo s tým dietatom, asi niekde niečo je herpes nie je len tak ,

23. feb 2018
avatar

Preboha chúďa malá 😢. Určite infektologa poriesit a veľa veľa Bcka a Ccka. Držte sa.

23. feb 2018
avatar

@sara07 ale tak nech ju posle k inej imunologicke mozno bude vediet viac a spravy ine testy ale takto ju odbit????to kde sme....100rokov pred opicami 😠😒

23. feb 2018
avatar

určite neskúšaj hocičo nato dávať, každá liečba je 50% na 50 % buď pomôže alebo ešte zhorší, ja by som si určite vypýtala odporučenie /teda neviem či treba, ale ak je to urgent stav ako toto, tak určite/ ku kožnému a absolvovať liečbu laserom , nebolí to , určite hojeniu pomôže .... prajem skoré uzdravenie

23. feb 2018
avatar

Ja ako ďieťa som mala pri každej chorobe také herpesy, ešte aj ako dospelá občas,dokonca aj v tehotenstve, odkedy som porodila,klop klop, vôbec nič

23. feb 2018
avatar

Presne taketo som mala cele detstvo. Pubertu. Horna dolna pera. Niekedy az v nose.
3-5x do roka. Stale sa mi robi ale teraz uz iba tak 2-3x do roka. Aj v tehu a vsetko ok 😉
@andreakg moja kamoska tak mala v detstve v puberte vkuse a od porodu vobec 🙂

23. feb 2018
avatar

Bambulka, držím palce nech jej to čím skôr prejde. U nás na herpes najlepšie nasadiť vit B. A na rýchlejšie zahojenie pomohol cajovnikovy olej.

23. feb 2018
avatar

tabletky Herpsin? vyzera to strasne, chudatko ☹

23. feb 2018
avatar

Ja mavam tiez 1x za 3mesiace a tiez takto moc ale ja mam velmiii slabu imunitu koliii ochoreniu ktore mam..nieco ako zovirax a herpesyn masticky nepomaha..uzivam tabletky herpesin aj preventivnee..sj ale.na predpis..vela vitaminov ale.ani to niekedy nepomoze aby nevyrasilo ...

23. feb 2018
avatar

@rukjatko to vieš...vitamin C a ostatné pre mnohých len sarlatanstvo 😔

23. feb 2018
avatar

@rik01lulaka tak ja som z lekarskej rodiny a viem, ze to funguje, c vitamin je vseliek. mna ako dieta postavil uplne na nohy, bola som velmi chora, v sprave som mala “imunita ako HIV positiv” a chodila som na injekcie c vitaminu a po pol roku mi nic nebolo, ziadne alergie a zdrava

23. feb 2018
avatar

@rukjatko my s mm sme C-ckari odkedy mal svokor rakovinu...veľa kníh od vitaminov az po chemo...vysledok? Zvolený zdravší spôsob, zelenina surova a vitaminy vratane velkeho mnozstva marhulovych jadier a cuduj sa svete lekari zasli😅 a my sme pri vitaminoch ostali!!! A dceru tiež dopujem😉

23. feb 2018
avatar
23. feb 2018
avatar

Ahoj, no nepotesim ta, mala som tento druh herpesu od detstva a tahalo sa to so mnou az do dospelosti. Vzdy ked som mala oslabenu imunitu tak mi to zacalo najskor na perach ako tvojej dcerke a pokracovalo do celej ustnej sliznice. Ak mas zaujem napisem ti do spravy, ktorymi liekmi liecili vtedy mna. Prajem skore vyzdravenie.

23. feb 2018
avatar

@katusska26 nepošle predsa má za nu body a preplatené ukony , bude natahovat čas kým sa dá osobná skusenost a pošle preč len ak začne maminka davat blbé otázky a potom ked si pozerám čo všetko si aké veci dali preplatit tak len pozeram

23. feb 2018
avatar

@rik01lulaka suhlasim a len suhlasim..mamima mala 2x rakovinu..draha mala.metastazi vsade..masadil sa c vigamin do zili..ina strava..zelenina ovocie..a vsetka hnusoba zmysla..zazrak???pre nas urcitee anoo

23. feb 2018
avatar

Skus skupinu zdravotníci na MK možno ti budu vedieť poradiť

23. feb 2018
avatar

Nam vzdy pomoze propolis. Vatovou tycinkou potierat. Nedavno aj moj syn pri chripke mal take nieco a celkom dychlo ss mu to zahojilo.

23. feb 2018
avatar

ja som mala nieco podobne. moze mat sekundarnu infekciu, cize herpes kombinovany inou infekciou. treba ist na kozne. mozu zobrat ster. ja som tam mala konkretne mikozu a potrebovala som antimykotika a brala som aj Ascorutina by mi pery tak nekrvacali. no boli to celom slusne.

a jedno obdobie som mala caste afty a pridal sa herpes. rok som sa trapila s tymito infekciami, obcas som nasadila aj vitaminy, ale trvaly efekt to nemalo, az ked som zacala uzivat B-komplex forte. uzivala osm ho neprestajne 4,5m- ked som sa ho pokusila zredukovat, afty boli spat. musela som mat riadny nedostatok. skus to.

23. feb 2018
avatar

@bienennest ahoj, ak môžeš, rada sa dozviem nové možnosti

23. feb 2018
avatar

Inak imunologička zvažuje preočkovanie Prevenar13, nakoľko pri testovaní jej vyšla slabá reakcia na očkovanie

23. feb 2018
avatar

ked ma dieta take problemy, ani nahodou by som neuvazovala nad ockovanim

23. feb 2018
avatar

@valika_val ona práveže tvrdí, že tým, že jej reakcia na očkovanie proti vírusom bola nedostatočná, preto sa to na ňu lepí.. nemala na mysli očkovať hneď teraz

23. feb 2018
avatar

no... neviem, co ma prevenar spolocne s imunitou proti virusu herpesu ☹ radsej uz nekomentujem

23. feb 2018
avatar

@valika_val u nás nejde len o herpes, mávame často zápal spojiviek a všetko možné

23. feb 2018
avatar

joj, opravujem sa - mykozu. ja uz fakt odementievam 😝

23. feb 2018
avatar

@sisaklenkova ak, tak ockovanie len vtedy, pokial bude min. pol roka zdrava, ale ze tip top ... inak ju to hodi spat imunitne a zacnete odznova

23. feb 2018
avatar

ja chapem, ale ockovanie nie je proti herpesu a zapalu spojiviek, tak neviem, co to ta doktorka pletie spolu. prave naopak. nedostatocne protilatky po ockovani nie su dovodom problemov, ktore ma dcerka.

23. feb 2018
avatar

@sisaklenkova ja som toto mavala pred 10rokmi a nakoniec mi zistili celiakiu. Robili vam testy na potravinove alergie a intolerancie? Urcite by som toto zacala riesit, pretoze ked nie su creva ok, tak je cela imunita nefunkcna..

30. mar 2018