sunny02
6. jún 2019
264 

Feel Eco - pracie a čistiace produkty z rýdzo českej produkcie

Myslím si, že všeobecne panuje názor, že keď je niečo ekologické, tak je to neúčinné a nefunguje to. Poďme sa spolu pozrieť na to, či to je alebo nie je pravda.

Od tímu Modrého koníka som dostala celkom 5 produktov značky Feel Eco na testovanie, za čo som − ako fanúšik ekologicky šetrných prípravkov − veľmi vďačná. V neposlednom rade som i matkou, ktorá chce pre svoje deti to najlepšie a preto si radšej vyberám produkty, ktoré neobsahujú žiadne parfumácie, alergény a konzervanty a sú vhodné pre extrémne citlivú pokožku.

Firma Feel Eco je česká firma, ktorá sa pýši tým, že žiadne ich výrobky neboli a ani nebudú testované na zvieratách, sú vysoko koncentrované, preto sú efektívne aj pri nízkych dávkach, produkty sú vyrobené z prírodných – biologicky rozložiteľných – látok a ich obaly sú z recyklovateľných materiálov.

Výrobky sú na Slovensku dostupné v predajniach drogérií dm, vo vybraných obchodoch a samozrejme na internetovej stránke feeleco.sk.

Vrhnime sa teda na to!

Feel Eco prací gél baby

1,5 l, cca. 8,30€

Tento prací gél je vhodný na bielu, farebnú a zároveň i tmavú bielizeň, čo veľmi oceňujem, pretože nie je potrebné kupovať zvlášť prostriedok na každý farebný typ bielizne. Bežné škvrny na oblečení vypral skvele, dokonca i zažltnuté baby veci po staršom synovi, ktoré som prala pre mladšieho syna v brušku. Samozrejme, zaschnuté škvrny (napr. čerešne, mrkva, krv...) je potrebné predprať v ruke a až následne vyprať v práčke. Keďže neobsahuje žiadnu parfumáciu, nijak výrazne nevonia, čo môže byť mínusom pre niektoré maminy, ktoré sú zvyknuté na intenzívne voňajúcu bielizeň vypranú v bežných prostriedkoch určené pre deti. Ja už však niekoľko rokov používam eko pracie prostriedky, takže mne to vyhovuje. Tento výrobok určite odporúčam. Moje hodnotenie: 5/5.

Feel Eco aviváž baby

1 l, cca. 3,82€

Priznám sa, aviváže vôbec nepoužívam ani na synovo, ani na naše „dospelácke“ oblečenie už niekoľko rokov. Kvôli testovaniu som ho však pridala do niekoľkých praní a – sama som prekvapená výsledkom. Bielizeň bola po vypraní mäkšia a oveľa ľahšie sa žehlila ako tá, ktorú som prala svojim zaužívaným spôsobom bez aviváže. Opäť, ani tento prostriedok neobsahuje parfumáciu, takže nemožno očakávať výraznú vôňu. Ak aviváž bežne používate, odporúčam vyskúšať. Moje hodnotenie: 4/5.

Feel Eco odstraňovač škvŕn baby

200 ml, cca. 4,05€

Na odstraňovanie odolných škvŕn bežne používam overené žlčové mydlo, takže ma veľmi potešila možnosť vyskúšať tento odstraňovač škvŕn. Poradí si vraj so škvrnami od potravín, kozmetiky, blata i trávy. Možnosť vyskúšať jeho silu prišla vtedy, keď nám svokra poslala domáce čerešne – škvrny na synovom tričku sa objavili rýchlosťou blesku. Prostriedok som nastriekala na škvrny, napenila rukou, nechala pôsobiť a následne som tričko vyprala vo Feel Eco pracom prostriedku spolu s avivážou. Výsledkom som bola úprimne milo prekvapená, avšak v porovnaní s overeným žlčovým mydlom nie dostatočne. Ostávam teda verná žlčovému mydlu, ktoré vychádza i lacnejšie. Moje hodnotenie: 3/5.

Prostriedok na umývanie cumlíkov a fľašiek baby

500 ml, cca. 4,45€

Tento výrobok pre mňa v podstate ani nebol testovaním, keďže si u nás získal pevné miesto už po narodení prvého syna. Konkrétne tento výrobok nie je určený iba na dudlíky a fľašky, ale i na detské plastové tanieriky a plastový príbor, plastové podbradníky, stoličky a tiež hračky. Obsahuje i glycerín, čo ocenia najmä naše ruky. Určite odporúčam! Moje hodnotenie: 5/5.

Feel Eco sprchový gél levanduľa a ylang-ylang

300 ml, cca. 4,30€

Na tento sprchový gél som sa veľmi tešila, hlavne na tú chvíľku pre seba v kúpeľni 😊. Gél má vďaka oleja z levandule a ylang-ylang navodzovať stav relaxácie a uvoľnenia. Potvrdzujem pravdivosť! Krásna, zároveň nie príliš vtieravá vôňa, ktorá ma úplne dostala! Určite odporúčam, avšak obsahuje parfum, takže ľudia s extrémne citlivou pokožkou s ním môžu mať problém. V neposlednom rade ma nie úplne presvedčila cena – cca. 4,30 € za 300 ml sa mi zdá trochu veľa. Moje hodnotenie: 4/5.

Ďakujem každému, kto venoval svoj čas na prečítanie tejto recenzie. Prajem vám krásne slnečné dni a mnoho ekologicky šetrných rozhodnutí 😊.

Sandra

#test_feeleco #recenzia

Rada by som sa spýtala. Používam túto značku do umývačky teda, prach, soľ a leštidlo a mám z nej všetko mliekovo biele (je to hlavne vidno na tmavých resp. farebných plastoch) a plastové riady niekedy aj mastné a netuším prečo mi toto robí. Skúšala som dávať aj menej prachu aj viacej a zmena je minimálna. Vedeli by ste mi prosím poradiť kde je chyba? Ďakujem.
BTW pri tabletách a prípravkoch inej značky mi to nerobí vôbec.

6. jún 2019
sunny02
autor

@miz Ďakujem za otázku. Ja osobne som testovala konkrétne produkty uvedené v článku, s produktami do umývačky riadu od tejto značky zatiaľ skúsenosti nemám. Mám osvedčený iný ekologický čistič. Podľa mňa to môže mať súvis i s tvrdosťou vody. Najlepšie Vám však odpovie priamo výrobca: https://www.feeleco.sk/kontakty/ 🙂

6. jún 2019

@miz hodne robí nastavenie umývačky, tj soľ a leštidlo. Niekedy sa s tým treba pohrať 🙂

6. jún 2019

@mijka88 v akom zmysle? mám nastavené leštidlo na 4 z 5 a soľ tiež, lebo máme tvrdú vodu.
@sunny02 ďakujem mohli by ste mi prosím napísať o aký prostriedok sa jedná. ďakujem

7. jún 2019

@mijka88 jj všetko to záleží podľa tvrdosti vody. Ja mám umývačku krátko a hneď do nej išli ekologickejšie prostriedky, tj nebol tam prechod z komercie. Nič som ja špeciálne nenastavovala, ale viem že to treba vychytať. A ešte, lepšie sú dlhšie programy, treba mať tiež vyčistenú umývačku, pravidelne sledovať a čistiť spodný filter. No a ja používam gél (eurona) a som nadmieru spokojná, stačí kávová lyžička. 🙂

7. jún 2019

@miz odpoveď máš vyššie ako to vidím ja, označila som seba 🙈😅

7. jún 2019

@mijka88 umývačku čistím pravidelne a filter takmer po každom cykle ale aj tak to nepomohlo. Skúsim zvýšiť hodnoty a ak nepomôže vyskúšam tvoju euronu. Ďakujem 🙂

7. jún 2019

Začni písať komentár...

Odošli