Novinky

#rodina

bubik91
21. feb 2019
Moj najvacsi ciciacik :heart:
#rodina #syn #stastna_mama #slniecko
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 4. feb 2019
Maminka,Ocinko,Paťko a Milanko :slight_smile:Naša rodinka :heart:
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
roka17
14. jan 2019 Čítané 170x

Tieto slová su venované každej mame, ktorá sa cíti občas unavená, občas nahnevaná, ale vždy a za každých okolností milujúca. 


POSLEDNÝ RAZ
Od momentu, keď svoje dieťa držíš po prvý raz v náručí,
už nikdy nebudeš rovnaká.
Možno zatúžiš po tej bytosti, ktorou si bola predtým, 
keď si bola slobodná a mala čas,
a o nič výnimočné si sa neobávala.
Spoznáš únavu, ktorú si predtým nikdy nepoznala,
a dni budú vbiehať do iných dní, ktoré budú vyzerať úplne rovnako,
plné kŕmenia a odgrgávania, výmeny plienok a plaču,
zdriemnutí a nedostatku zdriemnutí,
možno sa to bude zdať ako nekončiaci kolotoč.


Ale nezabúdaj… Všetko raz končí.
Príde čas, keď budeš svoje dieťa kŕmiť úplne posledný raz.
Zaspí na tebe po dlhom dni a bude to posledný raz,
čo budeš držať svoje spiace dieťa.
Jedného dňa ho ponesieš na svojom boku,
potom ho zložíš na zem a už nikdy ho tak nebudeš nosiť.
V jeden večer mu vo vani vydrhneš vlasy
a od toho dňa sa už bude chcieť kúpať samo.
Bude ťa držať za ruku pri prechádzaní cez cestu
a už nikdy viac sa za ňou nenačiahne.
O polnoci za tebou tíško vojde do spálne,
aby si si ho pritúlila, a bude to posledná noc,
čo ťa kvôli tomu zobudí.

Dá ti pusu pri školskej bráne a v nasledujúci deň ťa poprosí,
či by nemohlo ísť tou bránou samo.
Raz prečítaš poslednú rozprávku na dobrú noc
a utrieš poslednú zamazanú tváričku.
Jedného dňa k tebe pobeží so zdvihnutými rukami úplne posledný raz.
Vieš čo? Ty ani nebudeš vedieť, že je to posledný raz,
len zrazu neprídu žiadne ďalšie razy
a dokonca aj potom ti chvíľu potrvá, kým ti to dôjde.
Tak kým žiješ tieto chvíle, pamätaj, že sa zopakujú len istý počet ráz,
a keď sa pominú, budeš túžiť aspoň po jednom ďalšom dni,
ako bol ten predošlý. Posledný raz. …

Miška

PS: Neviem ako ty, ale ja, keď si to kedykoľvek prečítam mám oči plné sĺz. Asi preto, že si teraz, ked sú synovia už väčší, čoraz viac uvedomujem ako ten čas rýchlo letí. Že prestali už v noci chodiť ku mne, že už nechcú pred školou pusinku....och, a mne to taaaaak chýba....

Zdroj: www.modernaperinka.sk

#navrh #slzyvociach #blogujem #rodina #sommama #mama #mojedieta #rodinajenadovsetko #materska #materskadovoelnka #topka #blog

Čítaj celý článok
bubik91
5. jan 2019
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
16. okt 2018
Spomienka. Radi/y spomínate?
#rodina
#liga_za_dusevne_zdravie
Zobraz celú správu
mummylina
6. okt 2018
Každý deň som vďačná životu že mi takto doprial :revolving_hearts: #rodina #laska #lina
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
6. okt 2018
Zobraz celú správu
ivankagemini
27. sep 2018
#rodina #dvojicky_navzdy #milujem

Naše LÁSKY NAJVÄČŠIE:blue_heart::blue_heart: aj takto, keď už nie sú v brušku, chcú cítiť jeden druhého a byť pri sebe čo najbližšie!! Je to nádherné.:baby::baby:
Rozpúšťam sa :heart_eyes::heart_eyes: a som maximálne vďačná, že ich máme :pray:
Zobraz celú správu
spokojna_mamina
17. sep 2018 Čítané 103x

Ako hovorí klasik – rodina sa buduje za spoločným stolom. Preto už od malička vediem obe deti k tomu, že aj stravovanie má určité pravidlá – nejde iba o to, naplniť si žalúdok, ale záleží aj na tom, kde a ako jeme. 

Spoločné stolovanie bolo u nás v rodine alfou a omegou. Z neúčasti na nedeľnom obede nás mohla ospravedlniť len choroba alebo celodenná neprítomnosť. Mamina si vždy dala záležať, aby bolo „nedeľné menu“ a na stole muselo byť slávnostne prestreté. Samozrejme, cez týždeň nebolo spoločné stravovanie vždy možné, hlavne keď sme už boli starší a každý mal svoj program. Ale cez víkend sme jedli spolu. Raňajky, obedy, večere už podľa programu. Počas víkendov na záhrade sa nás o 12:30 za stolom zišlo v najlepších časoch aj 15. Ale to sa už obed stal spoločenskou udalosťou, ktorá trvala vyše hodiny. :slight_smile:

Chcem tým povedať, že „kultúra stolovania“ a isté zásady sa mi už od malička vryli pod kožu, a tak je len prirodzené, že k nim vediem aj moje deti. Ako však zvládnuť obed s malými deťmi bez toho, aby všetci účastníci nezošediveli? Podelím sa o pár zásad, ktoré praktizujeme. Výsledkom je, že vďaka takémuto „domácemu tréningu“ sa dokážeme od toho roka – roka a pol najesť pomerne komfortne všetci štyria súčasne. A to považujem za úspech :slight_smile: .

1. Jeme 5x do dňa v ustálených časoch

Za základ považujem, aby dieťa v čase „jedla“ bolo hladné. Svoju porciu potom zje relatívne bez vymýšľania. Preto deti raňajkujú, desiatujú, obedujú, olovrantujú a večerajú. A to je všetko. Pomedzi to si dáme maximálne trochu ovocia, ale väčšinou vôbec nič. Iba pijeme vodu. Rôzne keksíky, piškóty a pod. používam ako núdzové riešenie len vo výnimočných prípadoch.

Výsledkom je, že deti majú jednak pravidelný rytmus – ich telo je nastavené a vie, kedy má aké jedlo očakávať. Zároveň medzi jednotlivými dávkami drobci dostatočne vyhladnú na to, aby potom ochotne zjedli svoju porciu.

Rozvrh nášho stravovania približne od roka vyzerá takto:

7.00-8.00…………….raňajky………….műsli/ koláč/ chlebík s niečím

9.30-10.00....……….desiata……….….ovocie

(Pri staršom som ignorovala, lebo ovocie aj tak nechcel jesť a mne sa to nechcelo čistiť a ešte ho ním aj nasilu tlačiť. Slečna si sama príde vypýtať niečo pod zub už okolo pol desiatej)

11.30…………….....….obed…….....…….polievka + druhé

(Viaceré kamošky dávajú na obed len polievku a druhé až na olovrant, keď sa deti zobudia. To mi tiež celkom dáva zmysel.)

cca 15.30....………….olovrant………….jogurt/ puding/ koláč

18.00-19.30………….večera…………....zvyšky z obedu/ rýchle teplé jedlo/ chlebík s niečím

2. Jeme len za jedálenským stolom

Znamená to, že neporiadok z jedla vzniká len v kuchyni a nie po celom byte :slight_smile: . Zároveň ich to učí „kultúre stolovania“ – najesť sa neznamená len zaplniť si žalúdok, ale aj vnímať to, že jem.

Výnimku tvoria len návštevy a oslavy. Jediný čas, kedy som ochotná deti s jedlom „naháňať“ je desiata, keď ju jeme vonku (na ihrisku).

3. Každý má svoje miesto

Deti majú svoju „istotu“, pevné miesto. Aby bol ich vnútorný svet „v poriadku“, vyžadujú aj od nás rodičov, aby sme dodržiavali „naše“ miesta za kuchynským stolom. Navyše, každý sedí na inej stoličke primeranej svojej výške a potrebám. 

4. Od stola sa neodbieha

Deti nemajú dovolené (v podstate im to ani nenapadne) odísť od stola, kým nemajú prázdny tanier. Keď dojedia, poďakujú sa (!) a idú sa sami umyť do kúpeľne.

Samozrejme, iné je to v reštaurácií, kde treba polhodinu čakať na jedlo. Vtedy nech sa hrajú v detskom kútiku. Ak je však už jedlo na stole, tak od neho neodbieham, pokiaľ nedojem. 

5. Každý sa kŕmi sám

Primerane svojmu veku a schopnostiam. Inšpirovalo ma, keď kamaráti žijúci vo Švédsku hovorili, že deti v jasliach sa musia už v roku nakŕmiť samé. V tom veku ešte viac rukami ako lyžicou, ale zvládnu to. Snažila som sa to zaviesť aj u nás doma. Neviem presne, odkedy jedol samostatne starší, ale určite od tých 19. mesiacov, ktoré mal, keď nám pribudla slečna. Tá sa mu strašne chcela podobať a dobehnúť ho, takže ona sa sama kŕmi od roka. Najskôr to bola dosť hrôza… ale do pár mesiacov natrénovala lyžičku a odvtedy „bagruje“ ostošesť. Inak – náš mladý muž si viac obľúbil vidličku a doteraz ju preferuje. 

Ešte musím dodať, že naozaj nemám trpezlivosť len tak sedieť so založenými rukami a pozerať sa, ako sa každý trápi sám so svojou porciou. Najmä v začiatkoch som mala veľmi veľké nutkanie pomáhať im. Takže radšej sa kŕmim spolu s deťmi, pozerám sa do vlastného taniera a oni to nejako zvládajú :slight_smile: . Pomôžem im len vtedy, keď to naozaj potrebujú. Okolo tých dvoch rokov deti prešlo nadšenie zo samostatnosti a už by boli najradšej len niekým kŕmené. Preto je tiež dobré, že jem s nimi – vidia a rešpektujú, že mám „plné ruky“ a nemôžem im teraz pomôcť. Lebo keď pri nich len tak sedím, je to samé „Mama pomôž.“

6. S jedlom sa nehráme

Nepodporujem ich v tom, aby sa v jedle rýpali, robili experimenty a nalievali doň vodu z pohárika, hádzali jedlo na zem a podobne. Nehovorím, že to občas nespravia :slight_smile: . Ale vždy im jasne poviem, že takto sa za stolom nespráva. To je tá kultúra stolovania, ktorú považujem za dôležitú. 

7. Prázdny tanier

Väčšinou viem odhadnúť, koľko deti zjedia, a tak po nich na konci obeda ostáva len prázdny tanier. Niekedy si vypýtajú aj duplu. Občas, samozrejme, nevládzu. V tom prípade ich nenútim a odložím im to do ďalšieho jedla a potom im to dám zjesť ako prvé. Až keď si dojedia, môžu mať to, čo ostatní. 

8. Pred jedlom sa modlíme

Deti sa tým učia dvom veciam – poďakovať sa za jedlo, nebrať ho ako samozrejmosť. A tiež ovládať sa, počkať. Aj keď som už veľmi hladný, ešte tú minútku vydržím a začneme jesť všetci spolu (kultúra stolovania). 

Na záver

Keďže nie sme roboti, nefunguje u nás doma všetko na 100%. Ale pracujeme na tom a deti sa väčšinou správajú pomerne slušne. Uvedené tipy považujem skôr za ideál, ku ktorému sa ich snažíme viesť. Niekedy sa nám darí lepšie, inokedy viac bojujeme, ale maláči už teraz vedia, čo sa patrí a čo nie. A to je pre mňa dôležité. 

Musím ešte poznamenať, že moje deti sú relatívne dobrí jedáci. Hoci všetko sa časom mení a každý má potraviny, ktoré preferuje a ktoré nemusí. Našťastie, nie sú veľmi vyberaví a keď treba, privriem oči. Ale myslím si, že relatívne pestrý jedálniček akceptujú aj vďaka systému, ktorý máme doma nastavený. 

Viac mojich skúseností s výchovou si môžete prečítať na www.spokojnamamina.sk

#dieta1az2roky, #dieta3roky, #jedlo, #kulturastolovania, #rezim, #rodina, #stolujemesdetmi, #tipyatriky

Čítaj celý článok
mickazebra AMBASÁDORKA
15. aug 2018
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
1. aug 2018
A vy ste pripravené/í? :D
#rodina
#liga_za_dusevne_zdravie
Zobraz celú správu
janna245
17. jún 2018
Naše lásky :heart::tulip: najviac :couple_with_heart::sparkling_heart: #rodina
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 31. máj 2018
Ona: Oco, ty si najlepší oco na Slovensku.
On: A kto je najlepší oco na svete?
Ona: Mama! :slight_smile:

Prajem krásny večer.
#liga_za_dusevne_zdravie
#rodina
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
13. máj 2018
Je to zázrak. Byť mamou.
Majte krásny deň. A užívajte si to.
Je to zázrak.
#rodina
#liga_za_dusevne_zdravie
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
30. apr 2018
Keď si z jedla spravíme rodinnú udalosť.
A osladíme si život :slight_smile:
#liga_za_dusevne_zdravie
#rodina
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
22. apr 2018
My celý víkend hodujeme a užívame si krásu slnečných dní a spoločných chvíľ :slight_smile:
#rodina
#liga_za_dusevne_zdravie
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
1. apr 2018
A sme ready :slight_smile: niektoré veci človek začne robiť až keď má deti. Ale ako sa teší na šibáčov.
#liga_za_dusevne_zdravie
#rodina
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
31. mar 2018
Rozmaznávame sa.
#liga_za_dusevne_zdravie
#rodina
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
30. mar 2018
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
5. jan 2018
Ja dnes vstávam na obed.
Moji mi dopriali trochu oddychu.
Aký deň máte zatiaľ vy?
#liga_za_dusevne_zdravie
#rodina
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
23. dec 2017
Dôvod mojej nečinnosti.
Náš 4 dňový pampúch.
#liga_za_dusevne_zdravie
#rodina
Zobraz celú správu
modernirodicia
17. okt 2017 Čítané 109x

Prijala som pozvanie do Telerána. S malou dušičkou a veľkým odhodlaním som sa pustila do novej výzvy. Naša Mimi oslavuje prvý rok! Ako to celé začalo?

Som len mama ako mnohé z vás, ktorú hnevalo, že moje bábätko málo spí a v noci sa často budí. Hľadala som spôsob ako to zmeniť. Moja babička mi povedala, aby som bábätko zavinovala. Poslúchla som, avšak z klasicej perinky bábätko po chvíľke vytiahlo ručičky von a znovu sa budilo na vlastné trhavé pohyby (vrodený Moorov reflex).

Teóriu od popredného pediatra Harveyho Karpa, ktorý pracuje s novorodeniatkami už vyše 40 rokov  som dala do praxe. Úžasne sa osvečila. Vychádza z tých najprirodzenejších vecí, ktoré sú pre novorodeniatko blízke - tesnejšie zavinutie, ktoré dodáva pocit bezpečia prvé tri mesiace života bábätka, poloha na boku, pohyb, zvuk (priamo do uška šššššš) a sanie (upokojujúci sací refex).

A tak to celé začalo...tesnejšie zavinovanie fantasticky fungovalo na môjho syna, kamarátkinu dcérku, a potom ďalšiu a ďalšiu až ma napadlo vytvoriť modernú detskú perinku, ktorá pomôže starostlivým rodičom upokojiť bábätko a predĺžiť ich spánok. A tak vznika Mimi-original

S malou dušičkou som v lete 2016 dala perinku na trh a zúčastňovala sa výstav. Poviem vám, chcelo to odvahu prísť s niečim novším na slovenský trh...ale ako sa vraví: "Najprv kritizujeme, potom porozmýšľame a neskôr zistíme, že to nemusí byť až také zlé".  A také som aj mala reakcie. Ale patrí to k tomu. Každý výrobca, poredajca si tým musí prejsť.

Ale získala som viac! Vytvorila som si  priestor na komunikáciu s mamičkami, s ktorými sme hľadali príčiny plaču, radili sa, vzájome si vymieňali skúsenosti. Každý nápad, konštruktívna kritika ma posúvala ďalej.

A za ten rok si Moderná perinka Mimi získala mnoho fanúšikov... spomeniem Lucku Sládečkovú (Lucyd style, pre svoju dcerku si kupovala snehobielu), pani Emu Tekelyovú, Thomasa Puskailera, Julku Horváthovú a ďalších. Avšak, pre mňa osobne je dôležitá každá jedna mamička. Každá, ktorej perinka Mimi pomohla. 

Živé vysielanie v Teleráne chcelo dosť veľkú odvahu, preto ďakujem mamičkám a úžasným bábätkám, že išli so mnou a chceli sa podeliť o svoje skúsenosti. 

Ak ste nestihli pozerať reláciu, tu je skrátený záznam dvoch vstupov:

https://www.youtube.com/watch?v=g3yYnfgJhy8&t=26s

Všetkým čo to dáva zmysel a držia mi palce, zo srdca ďakujem. 

Mamičky, vychutnejate si krásne chvíle so svojím bábätkom, verte mi, spomienky na tento čas budú vo vás na celý život. Nič neuponáhľajte, pracovať budete do konca života, ale ten čas, keď ste pre svoje dieťatko nenahraditeľná a potrebuje vás najviac na svete sa už nebudú opakovať.

S prianím pekného dňa,

Miška Kalaninová

(autor Mimi-original)

Zdroj: modernirodicia.sk

Archív TV Markíza

#spokojnebabatko #zavinujeme #mimi #rodina #madeinslovakia #koniecplacu #moderni_rodicia #sommama #blogujem #magazin

Čítaj celý článok
kasandra_g
3. okt 2017 Čítané 1250x

Stalo sa. Ste sama a s dieťaťom. Po rozvode, alebo ako slobodná mamička. Skôr, či neskôr, určite pocítite túžbu opäť sa s niekým zoznámiť. Potrebujete nielen partnera, ale aj otca rodiny. Zádrheľ?

Počas dňa asi ani nemyslíte na seba a svoje pocity, či to, čo vám chýba. Večer, keď dieťa zaspí, vám to dôjde. Možno je vám smutno, že ste sama a možno máte v sebe nevyriešený hnev, že vás samu nechal. Každá z vás prežíva rozchod, alebo rozvod inak. Niektorá hľadá hneď a iná na rande nepomyslí ani niekoľko rokov. A tak univerzálny návod na zoznámenie neexistuje. Bude stačiť malá inšpirácia? Možno vás Modrý koník správne nakopne.

Poupratujte si

Nechceme vás zaťažovať domácimi prácami… Pre nový vzťah je dôležité, aby bol doriešený ten predchádzajúci. Ani pre deti nie je problém nový partner, skôr však vaše konflikty s ex. Ťahanice o dieťa, alebo majetok, citové výlevy z rozchodu, to všetko dokáže narobiť poriadnu galibu. O to viac, keď sa črtá niečo nové.

Skôr, ako vpustíte do vášho života niekoho ďalšieho, uzavrite nezrovnalosti s bývalým. Snažte sa, aj napriek možnému dlhému trvaniu, prísť k riešeniam. Budú zrejme za cenu kompromisov, ale budete mať čistý stôl. Spíšte si na papier, čo vás trápi, čo predstavuje pre vás problém a z akých dôvodov myslíte na bývalého. Čo vás k nemu púta. Navrhnite svoje alternatívy, možnosti. Navrhnite vlastné podmienky, za akých ste ochotná akceptovať to, či ono. Ak máte staršie deti, diskutujte aj s nimi. Za celým týmto zoznamom urobte hrubú čiaru. Ak raz veci doriešite, neotvárajte ich znova.

Najčastejšie novému vzťahu stojí v ceste:

 • Nedoriešená starostlivosť o dieťa – bývalí partneri nemajú ujasnené, kto, kedy a ako dlho bude tráviť čas s dieťaťom. Je dôležité aj ako efektívne trávia chvíle, či dieťaťu prinášajú radosť a uspokojenie. Prekážkou môže byť nová partnerka otca, ktorá príliš zasahuje do výchovy, alebo naopak, nemá záujem tráviť čas s “cudzím” dieťaťom.
 • Nedoriešená otázka majetkového vyrovnania – statky, to sú zmätky a táto otázka je tiež podstatná. Ani jeden z partnerov nechce zo vzťahu odísť nezabezpečený, alebo s pocitom, že niečo, čo je  jeho, nemá.
 • Neplatenie alimentov na dieťa – matka sa ocitá vo finančnej tiesni, čo ju môže deprimovať. Nevie dieťaťu poskytnúť dostatočnú starostlivosť.
 • Neoblomný ex partner, ktorý nie je vysporiadaný z rozchodom, alebo rozvodom – bývalý partner ženu neustále navštevuje, citovo vydiera, alebo snaží sa ju rôznymi spôsobmi prinútiť vrátiť sa. Ak sa aj žena k nemu vráti, nenastane nijaká zmena a všetko bude v “starých koľajách”.
 • Nedoriešené bývanie ženy a dieťaťa – frustrujúca situácia, kedy žena hľadá základné zázemie pre seba a dieťa. Častokrát sa musí sťahovať, alebo bývať u rodičov.
 • Pracovné nasadenie ženy – utiahnuť novú domácnosť sama prinúti ženu k tomu, aby si našla ďalšiu prácu. Takto má často dve, možno až tri pracovné miesta, všetko na úkor času pre dieťa a seba samú.

Ale aj:

 • Viera – ak nový partner je vierovyznania, ktoré nie ste ochotná akceptovať, alebo ak on neakceptuje to vaše
 • Odlišné názory – síce sa priťahujete, no nemáte si čo povedať. Vaše názory a záujmy sú natoľko odlišné, že dokážete fungovať iba sexuálne. Tento vzťah nebude plnohodnotným vzťahom a pre vaše deti určite ani nie dobrým príkladom tradičnej rodiny.
 • Neprijatie nového partnera rodičmi ženy – hoci si rozumiete, ste spolu radi, niečo medzi vami nesedí vašim rodičom. Alebo je pre jeho rodičov prekážkou vaše dieťa.

Kde?

Predpokladá sa, že ľudia, ktorí už majú deti, sú obyčajne v ustálenom okruhu priateľov. Aj ich pracovný kolektív je nemenný. Ak majú čas na koníčky, tiež sú pre nich zaužívané a nemajú tendenciu ich vystriedať. To všetko neponúka nijaké nové príležitosti, ani nových ľudí v okolí.

 1. Najľahšou cestou bude online zoznamka. A možno tou jedinou, ak ste hamblivka, alebo nemáte babysitting. Podľa agentúry Reuters, hľadá viac než jedna tretina osamelých žien svoj nový vzťah práve tu. Nie je to nič náročné. Vyberte si takú zoznamku, v ktorej je členstvo od 18 rokov. Vyhnete sa tak, pre vás už trápnym, teenage pokecom. Vyselektujte si partnera, o ktorom snívate. Psychológovia radia stanoviť si 7 – 9 vlastností, ktoré u partnera chcete, pričom tolerujte absenciu 2 – 3. Nehľadajte podvedome a intenzívne len jednu vlastnosť. Nevšimnete si tie ostatné, ktoré potencionálny "ponúka". Dajte aj na fotografie. Chcete ísť až za hranice, v teple domova? Kľudne. Oprášte angličtinu, či iný jazyk a pátrajte po nezadanom po celom svete. Tu to bude ale horšie s prípadným stretnutím.
 2. Nevýhodou online zoznamiek je to, že v nich postrádate neverbálnu komunikáciu. Ide o gestá, mimiku, tón reči, prízvuk, slušné správanie, štýl obliekania…  Jednoducho, všetko, okrem slov. A práve tento druh komunikácie povie viac, ako verbálny. V dnešnej dobe je už aj to doriešené. Existujú totiž zoznamky, špeciálne s možnosťou videohovoru. To vám ušetrí čas a vylúčite tých, ktorých prejav vám nesedí.
 3. Ak nedáte na zoznamovanie sa cez internet a noc radšej trávite spánkom, stavte na osvedčené “náhody”. Ako správna mamička iste chodievate s deťmi na ihrisko, vozíte ich do školy, či skôlky. Poobzerajte sa, či neuvidíte správneho otecka, ktorý tiež nosí svoje ratolesti do tej istej triedy. Príležitostí je dosť. Keď je to beznádejné, zmeňte čas, alebo miesto. Veď je september, treba prihlásiť deti na krúžky. A namiesto poobedňajšej zmrzliny, si zájdite s drobcom na varenú čokoládu do kaviarne oproti.
 4. Všetky osamelé matky s deťmi majú jedno spoločné: nedostatok voľného času. Výhovorka, že na rande nie je čas, nefunguje v prípade “rýchleho rande”. Speed dating, alebo rýchle rande, je stretnutie, ktoré trvá približne jeden a pol hodiny. Máte možnosť zoznámiť sa s 10 – 12 ľuďmi opačného pohlavia. Pri každom stole sedí jeden muž a jedna žena, vašou úlohou je komunikovať a pýtať sa. Na rozhovor máte  7 - 8 minút. Po uplynutí času sa muži presunú k ďalšej partnerke. Dostanete formulár, do ktorého si zapisujete poznámky a sympatie. Uľahčia vám rozhodovanie. Páru, ktorý má vzájomné sympatie,  sa zobrazia kontaktné údaje. Môžete sa teda stretnúť na plnohodnotnom rande.

Kedy?

Podľa klinickej psychologičky, Mgr. Tatiany Berezňakovej, neexistuje žiadny presný časový odstup od rozchodu, ktorý by bol najlepší pre zoznámenie sa s novým partnerom. Je to individuálne. “Najvhodnejší čas je vtedy, keď to tak žena cíti a nemá potrebu vracať sa k minulosti. Ak sa k nej aj vracia, nevyvoláva to v nej negatívne emócie a netúži sa s bývalým partnerom opäť dať dokopy. Prípadne pomstiť novým vzťahom, ” hovorí Berezňaková. Vzťah z trucu, či pomsty, nevytvorí dostatočne pevné a vyrovnané partnerstvo. Môže opäť doviesť k sklamaniu.

“Priznávam, že hneď po rozvode som sa vrhla na prvého, kto mi prišiel do bytu. A to doslova. Pokazil sa mi zámok a to ja bez muža neopravím. Zavolala som zámočníka a dali sme sa dokopy.  Na ďalší týždeň už u mňa býval. Smiali sme sa, že ani kľúče nepotrebuje, keď je zámočník, “spomína moja dlhoročná kamarátka Maja. No po pár mesiacoch bolo po vzťahu. Psychológovia to označujú ako kompenzačný vzťah. Predstavuje akúsi “záplatu” na ubolené ego a osamotenú dušu. Väčšinou ako rýchlo vznikne, tak aj skončí.

Ak ste práve po nevydarenom vzťahu, nechajte si chvíľku času na zotavenie sa. Pokúste sa zamerať sa samé na seba a svoje dieťa. Známosti prídu na rad potom. Budujte si s dieťaťom svoje pevné zázemie.

Ako?

Je rozhodujúce, ako oslovíte muža, aby ste ho zaujali. V jednoduchosti je krása, pokúste sa nadviazať kontakt bežnou komunikáciou. Tak, ako to urobila Pemasinika: “Po rozvode som ostala sama so štyrmi deťmi. Nanešťastie som si krátko na to zlomila nohu. Poprosila som bývalého, aby mi pomohol s najmladšími deťmi, no otočil sa vo dverách. Tak som zo zúfalstva zavolala známemu, či by mi nespravil nákup. On prišiel po nočnej aj s nákupom, uvaril nám obed a zostal s nami. Deti si na neho zvykli, tie malé ho začali volať ocko.”

Skôr, či neskôr, príde na rad aj priznanie "farby". To, že vám to nevyšlo a že máte dieťa. Mgr. Berezňaková to nepokladá za problém: “Láska je mocná a dokáže zázraky s ľuďmi. Ak je záujem na oboch stranách, dajú sa prekonať naozaj takmer všetky prekážky.” Ak má o vás nový priateľ úprimný záujem, bude sa zaujímať aj o vaše dieťa. A s pribúdajúcim vekom sa určite stretnete aj s tým, že potencionálny partner bude mať takisto deti  z predchádzajúceho manželstva.

Oznámenie informácie, že máte dieťa by aj tak malo byť čo najcitlivejšie. Dieťa je dar za každých okolností, preto by ste aj tento fakt mali  takto oznamovať.  Svoje deti predsa milujete a ste na ne hrdé. “Určite by žena túto informáciu nemala tajiť. Ale je na rozhodnutí každej ženy, kedy to oznámi,” dodáva Berezňaková.

Prečo?

Pretože život neskončil. Idete ďalej. Vždy je tu nádej a aj keď nemáte vešteckú guľu, raz to príde. Budete to cítiť. Čakajte s optimizmom a ak hľadáte, tak s úsmevom. Ani Adelina svokra to nevzdala: "Našla si partnera ako rozvedená s dieťaťom, keď mala asi 20. Ako druhýkrát rozvedená s 2 deťmi, keď mala 34. Ako tretíkrát rozvedená s 3 deťmi, keď mala 55 ... V tom, že je človek rozvedený a s dieťaťom, očividne problém nie je..." 

#rodina #vztahy #partnerstvo #rozvod

Zdroje:

https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/najdem-si-noveho-partnera-ked-som-rozvedena-s-dietatom/

http://www.pluska.sk/mamina/vztahy/problemy-rodine/zakladate-novu-rodinu-deti-nie-je-problem-novy-partner-konflikty-ex.html

https://casprezeny.azet.sk/clanok/81599/aj-osamela-s-detmi-moze-najst-muza-snov

https://spoznajmesa.sk/a/mam-dieta-a-preto-nemam-narok-na-lasku/

http://www.topnajlepsichzoznamiek.com/?

https://casprezeny.azet.sk/clanok/100390/10-rad-ako-si-najst-partnera-teraz-to-uz-musi-vyjst

https://www.jw.org/sk/publikacie/casopisy/wp20131001/rozvod-ako-zit-dalej/

Zdroj foto:

freeimages.com

pexels.com

Čítaj celý článok
lubi051
15. aug 2017
Niekedy sa tak zamyslím, a spomínam, aké to bolo keď som bola slobodná a bezdetná. Koľko voľného času som mala, kade všelikade som chodila, čo všetko som si kupovala (len sebe)- tzv."5-minútové radosti z nových handier", koľko času som trávila s kamarátkami, ako dlho som vyspávala a nič som nemusela...a dnes? Dnes keď sa pozerám na svojho synčeka, ktorý zo dňa na deň rastie a robí pokroky, ako sa na mňa usmeje, ako mi dá uslinatnú pusinku a zašpiní mi čisté tričko ktoré som si práve obliekla, ako rozsype kvetináč, ale tvári sa pritom tak nevinne, ako sa ku mne v noci vypýta, ja ho k nám vezmem do postele a aj kěd viem že sa nevyspím, lebo ma dokope, ale všetko mi stojí za to aby som ho pri sebe cítila a mohol sa ku mne stúliť...keď sa pozriem vedľa seba a vidím tam svojho manžela, ktorý hoci je unavený z práce, preberie "štafetu" a stará sa chvíľku o malého "aby si mohla maminka oddýchnuť", ako mi spraví večeru keď ja už padám dolu nosom, hoci sám má toho dosť, ako mi povie že som krásna, aj keď to má v tej chvíli ďaleko od pravdy....to sú tak neuveriteľne bohaté momenty, že až teraz si uvedomujem, aký som predtým mala prázdny život. :kiss:#rodina
Zobraz celú správu
mickazebra AMBASÁDORKA
30. júl 2017
Milujem dni strávené s rodinou.
vzácnosť.
#rodina
#psychohygiena
#liga_za_dusevne_zdravie
Zobraz celú správu
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia