Viete, že tá zázračná vec, ktorá nás nezradí v krízových situáciách. Tá, ktorej svetlo nám vždy vyčarí slastný pocit na duši, je tu vďaka Albertovi Einsteinovi? Áno, hovorím o chladničke :P
Tento najznámejší vedec histórie sa ako dieťa učil a rozprával pomaly, neskôr pohorel na prijímačkách na univerzite a mal zlú pamäť. A predsa je tvorcom teórie relativity a za fotoelektrický jav získal Nobelovu cenu.
Takže, nezúfajte, ak vaše ratolesti v dvoch rokoch nevedia tvoriť rozvité vety alebo vám školáci občas prinesú nejakú tú troječku, štvorečku, či guľu :P
Ak máte chuť dozvedieť sa niečo nové a zaujímavé, využite šancu pozrieť si prvý diel seriálu Génius o Albertovi Einsteinovi v Magio Tv Videopožičovni. Ešte do nedele a zadarmo ;)
Navyše, National Geographic je pre všetkých zákazníkov #magio_tv do 1.5. zadarmo. Nezmeškajte premiérový druhý diel už túto nedeľu 🙂
Ahojte, hľadám kaderníčku v Mýte pod Dumbierom, nepoznáte ?
Ahojte baby, mám takú technickú otázku. Dá sa prepojiť Playstation 2 s monitorom ( monitor je už starší typ)od PC? Ak áno ako zo urobiť? Potrebujem nejaký prevodnik ale netuším kde by som to kúpila ? Ďakujem za každé info.
Baby je momentalne nejaka viroza s bolestami bruska a zvysenou teplotou?
O tom, že raz budem mať blog o pečení, svedčilo v detstve asi len to, že môj najobľúbenejší predmet na základnej škole bol krúžok varenia 😃 Prvýkrát som tam jedla slané palacinky s párkami a robila syrovú roládu. Potom to upadlo do zabudnutia a opäť sa vynorilo, keď som sa presťahovala kvôli škole do Bratislavy. Saláma a syr obalené v trojobale a párky v cestíčku boli moje prvé pokusy 😅 Koho by pri tom všetkom napadlo, že raz budem písať tieto riadky a deliť sa s vami o svoje výtvory...nuž, náš život sa uberá rôznym smerom, podstatné je, aby sme robili to, čo nás baví a napĺňa (mňa aj doslova). Dnes mám pre vás recept na famózny kávový cheesecake, lebo káva + čokoláda = 😋 http://www.lenivakucharka.sk/kavovy-cheesecake/
„Potrebujem informácie, pomoc a nádej, pocit spolupatričnosti a nebyť sám."
#liga_za_dusevne_zdravie
Ahojte kočky. Dajte mi nejaký tip na nátačky, ktoré môžem mať aj cez noc. Mam stredne krátke/dlhé? 😀 vlasy.
Dovoľujem si predstaviť #recept_mesiaca apríl #monte_zakusok od @selly221
Recept nájdete vo fóre Pečeni je radosť na linku https://www.modrykonik.sk/forum/co-varit-a-piect-tipy-a-inspiracie/pecenie-je-radost-hera-je-pecenie-2/?collapse=true&page=last&post=last
Moja baletka najkrajšia ❤😍😘 Viete čo je zákon schvalnosti?? Že aj keď je v jednej reklamnej agentúre prihlásená uz rok, na prvy konkurz do reklamy a rovno pre Nivea Nemecko nás volali presne v deň, keď sa jej začali vyhadzovať kiahne. Ani jej to radšej nepoviem 😲 ale verím, že nás čaká niečo lepšie 😘
Ahojte zienky 😉 nenavstevuje tu niektora nahodou obchod takko fashion?chcela by som sa nieco opytat 😊
Ahojte zienky 😉 nenavstevuje tu niektora nahodou obchod takko fashion?chcela by som sa nieco opytat 😊

Domáci pôrod áno alebo nie? 11 otázok pre ľahšie rozhodovanie
Plánovaný pôrod v domácom prostredí začína byť trendom. V zahraničí takáto vlna pretrváva už niekoľko rokov a otázka "Budeš rodiť doma, alebo v pôrodnici?" nie je taká nezvyčajná. Duly majú svoje stránky a možno si ich k pôrodu privolať. "Haló, už tlačím!"
Legislatíva na Slovensku je v tejto problematike nejednoznačná. Nie je zakázané, aby žena rodila doma. Nie je ani legislatívne ustanovené, aby rodila len v zdravotníckom zariadení. Pri plánovanom pôrode doma preberá zodpovednosť za čokoľvek nastávajúca matka a jej manžel, alebo partner. Lekár môže prísť k pôrodu doma len v akútnej situácii, ak ide o poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Avšak, ak by bol prítomný počas plánovaného pôrodu, hrozí mu trest, takisto ak je prítomná dula, či pôrodná asistentka.
Čo slovenské ženy vedie k pôrodom doma?
“Myslím si, že pôrod je niečo také úžasné, že by som ho chcela prežívať so svojím partnerom v kľude doma a s minimálnym počtom ľudí. Bez cudzieho doktora, ktorý by do mňa pchal necitlivo prsty, stresoval ma a tváril sa, aký ťažký zákrok robí. Veď zdravý pôrod nie je zákrok pre skalpel, chirurgické náčinie, gumené rukavice a rúšky na ústach...,” domnieva sa Kamila. Je to jej prvé tehotenstvo, zatiaľ bezproblémové a je rozhodnutá rodiť doma.
Sú rodičky, ktoré rodili v nemocnici a povedali si, že nikdy viac: “Prvé dve deti som rodila v pôrodnici, tretie doma, plánovane. Pre mňa osobne bol domáci pôrod najkrajším a najsilnejším zážitkom. Nikoho by som na to nenahovárala, každá žena, ktorá sa tak rozhodne, si sama musí zvážiť zodpovednosť, strach... Proste, s veľkým strachom by sa doma rodiť nedalo.”
Áno, strach hrá kľúčovú úlohu. Ťažko povedať, čoho sa my, ženy, viac bojíme. Sú to bolesti, komplikácie, ktoré by sme radšej nechali na odborníkov? Alebo naopak, tí odborníci, pôrodníci a ich zásahy? "Ja na svoj prvý pôrod v nemocnici nespomínam rada. Nikto mi nevysvetľoval, čo so mnou práve robia a prečo. Bolo tam veľa zbytočných rutinných úkonov..." spomína Dobromila.
Hlavné dôvody žien pre plánovaný pôrod doma:
- jedine doma sa cítia bezpečne, majú pocit intimity
- predchádzajúca zlá skúsenosť z pôrodnice
- strach z nástrihu, cisárskeho rezu
- odmietanie klystíru
- odmietanie podania oxytocínu
- odmietanie oholenia
- odmietanie medikamentóznych zásahov
- odmietanie monitorovania plodu počas pôrodu
- obmedzenie jedla a pitia v pôrodnici pri pôrode
- bonding dieťaťa hneď po narodení
- prítomnosť manžela pri pôrode
Žienky začiatkom tohto roka som si dala množstvo predsavzatí ale teraz rozmýšľam že to najkrajšie sa mi už začalo plniť. Budeme mať bábätko a ja nemôžem byť šťastnejšia 😊❤
...mnamka - rozrezte banan, naplnte cim chcete (susene ovocie, cokolada, cukriky, oriesky) navrchu pomrvte dobosku, zabalte dajte na 15min do rury alebo na gril ak prave grilujete na zahrade, po otvoreni polejte medom (kopcek zmrzliny je super) a dobru chut... 😉moji susedia sa nevedeli dojest





























