Prečo sú vraj dnešné deti sebeckí psychopati.... (alebo aj - čím viac selfie, tým väčšie sklony k psychopatii )
Proč jsou dnešní děti sobečtí psychopati? Chyba je v jednom bodu výchovy, potvrdili vědci.
Zdůrazňováním výjimečnosti dítěte prý rodiče podporují narcismus – a má to dalekosáhlé důsledky...
Stále více dětí v západních zemích k sobě cítí patologický obdiv. Důvodem je podle mezinárodní studie vědců v čele s Eddiem Brummelmanem z Amsterodamské univerzity přístup rodičů.
Ti z nich, kteří své potomky považují za něco lepšího, tak rozvoj této poruchy osobnosti jen podporují. Odborníci výsledky svého bádání zveřejnili v prestižním americkém žurnálu Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).
Psychologové dva roky sledovali skupinu 565 nizozemských dětí ve věku od sedmi do jedenácti let a také jejich rodiče. Každých šest měsíců s nimi pak vedli rozhovory. Dítě, které jeho rodiče považovali oproti ostatním za nadprůměrné nebo za takové, které si zaslouží něco lepšího, později prokázalo narcistický charakter. Mimo jiné projevovalo méně empatií a na kritiku reagovalo přecitlivěle.
Čím víc selfie, tím větší sklony k psychopatii, odhalili psychologovéAno, příliš selfie znamená velké problémy...
Ahojte.Mamičky neviete,či treba niečo nahlasovať na UPSVAR,keď som na RD a pracujem na dohodu?Ďakujem.
Ahoj obiednavali ste vecicky H&M
Vedeli by ste mi prosím poradiť kde na nete nájdem zaclony na balkonove dvere a dve okná? Všade je set len balkon plus jedno okno
Zhanam biely baldachyn. Vedel by niekto ponuknut?
Dnes v Novom Čase osem strán o Srdci pre deti. Kúpte si ho, naozaj sa oplatí. V prílohe nájdete nálepku na auto "Drobec v aute". Minulý rok boli deti účastníkmi takmer 940 dopravných nehôd, 8 zomrelo, 62 sa ťažko zranilo. Nalepte si ju na zadné sklo auta a ukážte iným vodičom, že v ňom veziete to najcennejšie, čo máte. A pre jedného z vás vyrobila naša kolegyňa aj krásny darček 😉 >>> http://bit.ly/Nalepka-ktora-chrani-zivoty
Na Slovensku pomáhame už 10 rokov. V hodnote 2 283 214 eur sme skvalitnili život 79 876 deťom. 😍 Pri čítaní Nového Čase nám aj slzička vyšla od dojatia ❤
Ahojte. Ak by si chcel niekto niečo pekné vydražiť a tak pomôcť Timejke ,môžte tu. Dakujeme www.facebook.com/dakujeme.sk/photos/?tab=album&...
Vedci objavili nový, bezpečnejší spôsob prenosu hesiel, ako je zasielanie cez bluetooth či Wi-Fi. Podstatou tohto prenosu je prevod signálu generovaný touchpadmi alebo snímačmi odtlačkov prstov cez ľudské telo. Využitie by sa dalo nájsť pri otváraní bezpečnostných dverí alebo pri prístupe k medicínskym zariadeniam.
...je víkend - pohoda, veget ☕ a súťaž klasika😀
Andrejka vždy túžila mať aspoň 19 detí, no tento sen sa jej nikdy nesplnil. Ak by ste sa však jedného z jej synov opýtali, koľko detí vyrastalo u nich doma, odpovedal by takto:
"Mojich sestier bolo trikrát toľko, koľko sme mali bratrancov. Mal som polovičné množstvo bratov, ako sestier..."
Koľko detí mala nakoniec Andrejka?
Len včera sa ma kamarátka, ktorej dcéra chodí s mojou do škôlky, pýtala, či už si moja Sári doniesla zo škôlky aj nejaké tie detské "zrnká múdrosti"... Odpovedala som, že zatiaľ nie... A dnes ráno z úst mladej dámy vyšlo smerom k mladšiemu bratovi:" Ty škaredé h*vno..." Vlastným ušiam som v prvom momente neverila, tak som sa jej spýtala, či povedala práve toto... Priznala sa... A sľúbila, že to už nikdy nepovie... Tak uvidíme... V každom prípade, bol pre mňa celkom šok...











































































































