
Ako vonia maminka
Dnes ráno som sa zobudila na to, že ma moje dieťatko ovoniava. Naozaj. Bol natlačený k mojej tvári oči mal dokorán a zhlboka dýchal. Nechcem si prehnane fandiť ale videla som, že si celým svojim telíčkom užíva našu blízkosť. Čo vám poviem. Pre kojacu matku prekypujúcu hormónami dôvod na pol hodinové dojaté rumázganie.
V tom hormónovom rozpoložení sa mi vybavilo to, ako mi z detstva vonia moja maminka. Vybavila sa mi zvláštna vôňa, ktorá sa mi spája s nedeľou, keď sme spolu stáli v zadu v kostole, ona stála za mnou a ruky mala skrížené pod mojim krkom. Ruky jej voňali zeleninou do polievky a petržlenovou vňaťkou na pozadí krému na ruky, ktorý používala roky. Vybavila sa mi vôňa citrónu, ktorý mi kvapkala so čaju s paralenom keď pri mne sedela v horúčke. Vybavila sa mi vôňa atramentu keď mi umývala zababrané ruky pri prvých pokusom napísať veľké písané A. Zvláštna vôňa hrubej teplej deky, keď sme sa spolu hrali pod stolom na bunker. Vôňa vianoc. To ako voňajú mamine ruky keď pečie vanilkové rožky a medovníčky. Vôňa maminej postele, kam som vždy mohla prísť keď sa mi zdalo že v skrini mám ducha, pozn. to bolo dosť často 🙂 , a kde som dokonca spala noc pred štátnicami keď som sa triasla od stresu a vyčerpania a potrebovala som cítiť mamu. Vôňa dažďu a hliny, keď vždy na jar prišla zo záhrady celá šťastná že jej schádza cibuľka. Zvláštna vôňa starej žehličky a večery keď žehlila a rozprávala nám s bratom popletené rozprávky. Vôňa lekváru. Áno moja mama je lekvárová kráľovná🙂 . A veľa veľa iných vôní....
Na pozadí každej z tých vôní je však niečo, čo by som spoznala medzi miliónom iných. Je to vôňa istoty, bezpečia, lásky, vôňa bozkov, pohladení, prebdených nocí, splnených detských sníčkov. Je to vôňa mamy. Vôňa, ktorú má pre mňa len a len moja mama. Taká, ktorú mi v živote nič nenahradí.
Dúfam, že môj synček, ležiaci ráno pri mne a túliaci malú plešatú hlávku k mojmu lícu cítil zo mňa to isté. Dúfam, že si zapamätá vôňu mojich vlasov, vôňu našich hier, vôňu pesničiek čo mu spievam, vôňu môjho objatia. A že medzi tisícimi objatiami, ktoré v živote dostane bude podvedome vedieť, že takto vonia len maminkine objatie.
Ak hladate kvalitne oblecenie pre svoje babatko, nakuknite k nam na www.oblecenieprekojencov.sk . Preco?
1. ponukame oblecenie od slovenykch vyrobcov (99% celeho sortimentu)
2. vsetko mame skladom
3. velkosti od 44-110
Tesime sa na Vas 🙂
Majú aj vaše deti radi puzzle? Potom tu mám jeden #o2_tip #puzzle_appka : FARM Kids Jigsaw Puzzles. Moja prvorodená určite odporúča emoticon Aplikácia je jednoduchá, farebná, zaujímavá a samozrejme zadarmo. Ako nevýhodu vidím len to, že má dostupných iba 5 obrázkov na skladanie. Preto ak máte niečo iné - možno lepšie... sem s tým, rady otestujeme a určite odsrdiečkujeme. #o2_dorka
Dobre ranko, niektorym aj pekny den ak su od piatej hore vsakze 🙂 .... pozyvam Vas na nas FB https://www.facebook.com/ergonomickenosice.sk/ k eshopu www.ergonomickenosice.sk
Jej take krasne srdiecka od koho? 😘💙
Ty sluchaj, hutoriš chlopovi ked maš toten orgazmus?
Nééééé ta coši, on nema rad ked mu volám do roboty 😀 😀
Dneska bude ťažký deň 😱
Vyrezávanie tekvíc nie je len Halloween... je to aj naša tradícia... skôr, než odsúdite, zoznámte sa s našimi dejinami... http://www.sdetmi.com/podujatia/detail/23456/le...
Dnes sa otvára o 9.00 nová predajňa na Zlatých Pieskoch v Shopping Palce Bratislava, kde na vás čaká kopec krásneho tovaru a program pre vǎse ratolesti. Pred vstupom do predajne bude maľovanie na tvár od 12:00 do 18:00. Nepochybujem o tom, že nakúpite za skvelé ceny pre celú rodinu a pritom neurobíte radosť len svojím ďeťom, ale i svojej peňaženke.
#pepco
Aký je rozdiel medzi LEGO Duplo a Basic? Obe sú od 1,5 roka... pasujú spolu?
Maminy a Tatinovia, Rapídne zníženie cien Samolepiek značky Peel & Stick™. Viac ako 100 unikátných moderných interiérových dekorácií vo veľkostiach od 50 až 300cm v nasledujúcich motívoch: - Detské | Jednofarebné | Farebné samolepky. Skrášlite si svoj domov už od 6€. Tovar skladom s doručením už do Zajtra 🙂 Viac tu https://www.modrykonik.sk/shops/seller/3dtapety/
No ľudkovia ten náš drobec od včera večera exceluje, objednali sme si pizzu a malý začal vyjedať kukuricu, a našiel jej parádny názov. Od včera je u nás kukurica - ko-otka. Dúfam, že to raz nezahlási v škôlke, alebo niekde kde mu naservírujú kukuricu. 🙂
Kočky aku máte skúsenosť s Infakolom? Alebo co by ste odporúčili?
K podzimu patří dýně a my nemůžeme s dýňovou nabídkou chybět 🙂 Naše HiPP BIO První dýně je vhodná od ukončeného 4. měsíce. Je bez přídavku soli, umělých aromat a zahušťovadel, barviv a konzervačních látek. Také je vhodná pro děti s rizikem rozvoje alergie. Neobsahuje lepek a je v BIO kvalitě. Více zeleninových příkrmů najdete na našem webu: http://www.hipp.sk/prikrmy/produkty/zelenina/ze...








































