Vyvolanie pôrodu

pauli17
5. jan 2018

Ahojte mamicky som velmi nervozna preto sa chcen spytat a podelit s vami o mojom stave mala som 3termini porodu posledny je dnes 5.1 na prijem ma poslali vcera nakolko som podla prveho terminu uz po termine ,no v nemocke mi povedali ze az dnesny termin a vcera a dnes som dostala injekciu do svalu netusim naco a co to vobec je ,kedy mi musia uz porod vyvolat oxitocinom infuziou ak uz naozaj nevladzem

marikap18
5. jan 2018

Ja by som si porod vyvolat vobec nedala. Musis sa pytat, co ti davaju.

deginko
5. jan 2018

Mne vyvolavali tyzdrn po termine,najskor vaginalnou cipkou,ktora spustila bolesri no neotvarala som sa,potom pichli do zadku daku injekciu co by mala uvolnovat krcok maternice,bolesti hrozne a stale som sa neotvarala,az na druhy den mi dali infuznu vyvolavacku a potom uz bolo za 5hodin potom,bolesti to urychlilo na kazdu minutu.ale tu infuznu vyvolavacku som si ja osobne uz vyfrankala,lebo som mala neskuticne bolesti a porod nepostupoval a uz sa to po 2dnoch nedalo zvladat..na 3som porodila,no keby ze mi nedaju infuznu vyvolavacku,tak mali v plane mi dat dalsi den opat tu vaginalnu

pauli17
autor
5. jan 2018

No a tu injekciu dali aj mne prvu vcera,druhu dnes a nic dalej neviem co sa bude diat

deginko
5. jan 2018

@pauli17 to je len na uvolnovsnie krcka,adi cakaju co sa bude diat,pokym neprenasa viac ako tyzdrn tak pojfu nsto pomsly a stale budu cakat ci sa porod nespusti sam..pravdepofobne ti daju potom tu vaginalnu cipku na vyvolanie..ta je miernejsis ako oxitocin,ale zasa menej zabera..teda ako komu,vsetko je individuslne

pauli17
autor
5. jan 2018

A mali ste po injekcii navali tepla akoby horucku?vekmi opuchnuts nohy nevedela som si ani paoucu obud a bokesti chrbta a krizov

pauli17
autor
5. jan 2018

Dokonca aj hnedo cerveny husty vytok akoby zatku hlienovu

marion09
5. jan 2018

ja na vyvolany porod nemam dobre spomienky takze ti prajem vela trpezlivosti a stastia

pauli17
autor
5. jan 2018

Fu ha dakujem

zuzzka78
5. jan 2018

Mne prvý vyvolávali, ráno dali vaginalnu tabletku,o 12 začali kontrakcie a o 14:05 bola malá na svete😉, druhý pôrod bez bolestí,za polhodinku bolo po všetkom a tretí po 11rokoch bol ukážkový,bez akýchkoľvek injekcií,mala som šťastie 😃

k_e_y
5. jan 2018

Aj ja som mala vyvolavany prvý pôrod tzv. Rozbuškou, teda čipkou 8 dní po termíne, ale mne hneď zabrala, dali mi ju o 6tej ráno a o 10tej bola malá na svete. Som rada, že mi ho vyvolali lebo som sa už dve noci nevyspato kvôli nepravidelnym kontrakciam a plus vysoký tlak som mala ku koncu tehotenstva, čiže som bola rada, lebo mi kvôli tlaku hrozil cisársky. Čiže sa neboj len sa pýtam čo sa deje a aké lieky ti dávajú a na čo sú

mima1
5. jan 2018

Mne vyvolavali cipkami. Dva dni som dostala rano a poobede. Rodila som na 3den v noci. Celkom pohoda aj ked bolesti boli no ale nevyberala som si. Bola som rada ze to bude zamnou

denny166
6. jún 2020

dobri večer boli to viac keđ je dievča chude??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre