Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

11simca16
8. mar 2024

@butterfly333 ahoj,určite ste boli v Trnave na pohovore.Je tam ešte p. Zemková? Nebála by som sa toho.V Trnave na kraji nám moc pomohli.Ak chceš napíš mi sukromnú správu.

kikuska_wedge
8. mar 2024

Jarne prazdniny travime v Polskych Tatrach. Dnes sme boli pozriet Zakopane. Ked tam mala prisla, zvolala wau. Stanky, balony, hracky, kone, sova, obchody s cukrikmi, maskoti labkovej patroly ... vsetko, co rocne dieta povazuje za wau. A potom to zacula: "nedaleko od Trencina, byva krasna Katarina" a uz utekala za tou hudbou. Partia romskych hudobnikov hrala nase slovenske a potom svoje romske. Ocarena stala pred nimi, dupkala nozickami, krutila rucickami. Nechcela odist. Ziadne cucu, hijo ani havo nepomohlo. A tak sme tam stali, spievali a tancovali. Bol to krasny a jedinecny zazitok, Ako sa u vasich deti prejavila ina kultura?

evkasus
8. mar 2024

@butterfly333 My máme v požiadavkách tiež dieťa do 6m a mám rovnaký vek. Tiež TT kraj.

ryskka
8. mar 2024

Ahojte idem sa sem “ vyrozpravat “ a zaroven si sem idem aj po vas nazor na vec situaciu vas pohlad nato
Ak to sem nepatrí vymažem 😉
Mame doma chlapčeka brali sme si ho domov z porodnice vlastne deti nemame rodina rodicia z oboch stran neboli nikdy proti maly ma 6 🌙 no obcas mi mama podsuva nenapadne nejake vitaminy na plodnost
Reprodukcne centra ktore jej vyskakuju na fb a podobne
Stale mi vravi ze nech sa snazime aj o vlastne dieta nasho Maleho lubi pomaha mi s nim chodi za nim casto berie si ho aj na vikend na noc v podstate volny cas travy s nim a rozmaznava ho no nie raz mi povedala ze by sa chcela dozit
Aj Mojho biologickeho dietata a vidiet ho ako vizerá
Mozno prehanam no mna to stale tak zaboli ze si neda pokoj ze uz dieta mam som stastna ze mi boh dal do zivota aspon to jedno aj ked Nie biologicke ako Keby sa s tym stale nevedela vyrovnat vsetkym napriek tomu ze Maleho ma rada ako by ste to vnimali vy od svojej mami? Dokonca mi navrhla ze mi zaplati umele
Oplodnenie a vsetke nakladi ako cestovanie atd
Neviem nedokazem to od nej prijat ze aj tak riesi dieta a neda si pokoj Jasne ze ani ja to v sebe nemam uzatvorene vsetko ze vlastne dieta mozno nikdy mat nebudem ale este viac to zaboli ak mi to takto podsuva nech mam cim skor dalsie ved keby to islo hoc aj 3 ale nejde to fakt neviem ako to brat a vnimat je mi z toho na nic

pellka
8. mar 2024

@ryskka je normalne ze chce aby si mala aj svoje biologicke dieta nas Maly ma 5 mesiace mamka s namy byala 2,5 mesiacov ked sme si ho doniesli z porodnice a pomahala Nam a tiez niekedy
Zapoti ze chce aby som Mala aj dievcatko vobec jej to nemam za zle
Ak Mate dobre vztahy jej vysvetli ze nech netlaci na pilu lebo ti to vadi alebo ti to Nieje prijemne

butterfly333
9. mar 2024

@evkasus ako dlho čakáte? Na akom ste mieste? My máme od 0-1,5r max 2r

ma_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ma_ka
9. mar 2024

@ma5ma to vážne máte 2x do týždňa? Nám v TN má problém dať 2x do mesiaca , my ťaháme prípravu od 07/23 a ešte dobrých nam 10-12 hodín chýba. Aj včera ma vytočila psychologička, keď som sa spýtala že kolko sedení ešte nám treba ( aby sme si vedeli naplánovať časovo ) a ona na mňa, že nam nemôže polovicu odpustiť na základe domácich uloh- to po nej nikto ani nežiada🙆🏼‍♀️

ma5ma
9. mar 2024

@ma_ka áno tento týždeň sme mali štvrtok 3hod a v piatok 2hod , budúci týždeň mame len jedno “sedenie” ale 4hod . Akurat že sme nemali ešte žiaden test už 16hod sa tocime stále okolo rodinnej anamnézy .
Včera napr boli otázky -
Na aký prvý zazitok z detstva si pamätáte ? Napr keď ste mali 2-4 roky
S kým ste dodnes v nejakom vzťahu už od vášho detstva
Akú vetu ste počúvali najčastejšie ako dieťa na ktorú si pamätáte
Ako ste v detstve riešili svoj hnev ako sa to prejavovalo ?
A kopec ďalších otázok .

andrea_82
9. mar 2024

@ryskka uf, to je velmi tazka situacia. Na jednej strane je asi pochopitelne, ze babka tuzi po biologickom vnucati, asi aj tebe chce dopriat ten pocit byt tehotna. Ale na druhej strane je to velmi nefer voci tebe, lebo ti ublizuje a tiez nefer voci malemu, lebo je to akoby jej nestacilo taketo vnuca. Ty si jedinacik? U nas bola vyhoda, ze babky a dedkovia mali uz biologicke vnucence, tak nasho maleho beru aj s jeho "balickom" uplne uzasne. U vas pomoze asi jedine uprimny rozhovor. Ze ty to mas v sebe uzatvorene a ze ti jej postoj ublizuje. Ale jedine babka sa s tym musi vysporiadat, musi to aj ona v sebe uzatvorit a zmierit sa so situaciou. A to byva tazke, hlava chape, ale vo vnutri ta tuzba stale je.

ma_ka
9. mar 2024

@ma5ma nam ani dvojsedenie nechce dať 🙆🏼‍♀️ My máme testy za sebou aj s tou rodinnou anamnézou ešte vlani v auguste ,potom 2 mesiace pauza, lebo manžel mal veľa práce ,končila im sezóna , a aj keď sme mali noveber 2 napalnovane ,1 december, tak jedno v novembri zrušila aj v decembri, lebo mala syna chorého, ale náhradné termíny nám nedala , vraj že nemá kde nás pichnúť ,že je veľa žiadateľov. Ale na tom spoločnom sedení sme boli len 3 páry. Tam sme tiež chceli ,že keď to skončí, môže nám dať sedenie , to sa vykrucala ,že nevie kedy skončíme a blabla....a tá druhá psychologička hneď tým svojim hovorí, že 10 minutiek a môžeme prejsť ku mne do kancelárie 😭😭😭 Ja už som včera také nervy mala ,lebo manžel pracuje piatky len do 12.00, ona nam už sedenie poobede nedá ,lebo piatok každý uteka domov skorej.Len živnostník proste nerobíš - nemáš, a čím menšie straty tým lepšie, lebo šak niekto bude musieť aj potom živiť rodinu a ona povie, že sa má obetovať už teraz pre to dieťa a zároveň je jedným dychom schopná povedať,ženám nemusí dať odporučanie že sme vhodní kandidáti

butterfly333
9. mar 2024

@ma_ka tak to mate veľmi zlé a aj neochotnnú psychologičku. Mi sme boli 2pary celé nám to trvalo 4,5 mesiaca komplet nám davala sedenie od8h do 15h v kuse čiže sme to mali aj skôr spravené potom sme mesiac čakali na posudkovu správu.

ma5ma
9. mar 2024

@ma_ka Vasa pani psychologicka je zrejme strašná pixla lebo veď toto neni ok. Ona ma isto svoju nadriadenú a ja by som sa tam informovala či je tento postup Ok lebo podľa mna nie je aby ste 3/4 roka robili prípravu
@butterfly333 my sme mali mat hotovú prípravu za 6t ale naposledy nám povedala že to bude viac ako 26hodin lebo ona to nestíha a tiež si myslím že ta záverečná správa bude trvať mesiac
ale hneď ako nás zaradia nám povedali že budú na druhý deň volat tak uvidíme ako to bude

krkavcia_mater
10. mar 2024

@ma5ma My sme mali taku psychologicku, co nam na aktualizacii povedala, ze to nevidi s nami dobre. Pochytila sa aj s manzelom. Dokonca tu na MK citala, ked som zufala pisala a na najblizsom stretnuti o tom rozpravala, ze pisem na MK ( pozdravujem ju týmto).
Zmenili sme psychologicku. Najlepšie rozhodnutie. Uz mame malu slecnu doma.

ma5ma
10. mar 2024

@krkavcia_mater Ja tomuto nerozumiem ako môže byt človek tak zlý zákerný. Tiež pozdravujem tu psychologicku evidentne si ona sama niečo riesi so sebou a tak ubližuje druhým a úplne s plným vedomím. Smutný to je človek.
Teším sa že máte už princeznú doma.
Ja sa na to naše moc moc teším aj chlapci sa tešia na sestričku. Vždy som chcela 7 deti tak čoskoro to nastane a je to veľmi veľmi fajn.
Osvojenie prenecháme tým ktorí to potrebujú a je to ich naplnenie života a je to krásne .
My už mame našich 5 deti a preto chceme a tuzime dať domov niekomu kto to potrebuje tak inak.
A keď “sestrička” bude mat aj súrodenca tak berieme oboch. To bude len “jazda” 🥰

ma_ka
11. mar 2024

@krkavcia_mater to kedy som skorej vedela , tak ju už v decembri vymením, teraz už sme sa s mojím dohodli, že zatneme zuby a tie tri mesiace vydržíme 😊

ma5ma
11. mar 2024

@ma_ka Drzim silno palce nech už to zvladnete

zuzka208
11. mar 2024

Ahojte je tu niekto zo Senice kto začína proces adopcie??

ma_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elka88
11. mar 2024

@janka2769 dobrý deň, ste z Trnavského kraja?

ivanka2201
11. mar 2024

@ma_ka my sme zo Skalice sme zapísaný v poradovniku od augusta 2023

janka2769
11. mar 2024

@elka88 nie, BB kraj

zuzka208
11. mar 2024

@ivanka2201 kde ste si robili prípravu ak sa smiem opýtať?

ivanka2201
11. mar 2024

@zuzka208 prípravu sme robili na úrade práce u pani psychologicky Ragulovej

kikuska_wedge
13. mar 2024

Ahojte, stalo sa niekomu z vas, ze by okresny sud zaslal navrh na krajsky sud s tym, aby urcil miestnu prislusnost okresneho sudu? Kolko to trvalo?

tarrra
13. mar 2024

@kikuska_wedge áno stalo sa nám niečo podobné...trvalo to asi dva mesiace

kikuska_wedge
13. mar 2024

@tarrra a 2 mesiace trvalo pokym kraj rozhodol a poslal to na okres? Ktory krajsky sud to prosim bol?

tarrra
13. mar 2024

@kikuska_wedge boli to Komárno a nadradený je Nitra -tam sa to posielalo a dlho trvalo kým Nitra rozhodla

tarrra
13. mar 2024

@kikuska_wedge zhruba tolko to trvalo,boli tam aj velkonocne sviatky vtedy...

kikuska_wedge
13. mar 2024

@tarrra dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre