Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kikuska_wedge
20. máj 2024

@pellka podat mozte, usetrite cas. Sudy si lehoty sleduju. Ak by vam aj nedopatrenim vytycili skor, poziadate emailom o zmenu terminu pojednavania. My sme cakali v Ba vyse roka na termin pojednavania.

vargatomas1
21. máj 2024

@evkasus kludne napiste ss

matkaasebko
27. máj 2024

Ahojte, viete mi poradiť keď chcem deckam co sú mi zverené do NOS vybaviť OP do 15 rokov je nutné mať originál rozsudok? Mam originál rodné listy ale rozsudok už mám len kópiu...

andrea_82
27. máj 2024

@matkaasebko ja som im rovno doniesla len kopiu, ktoru si nechavali.

matkaasebko
27. máj 2024

@andrea_82 ja som tam volala povedala mi ze potrebuje odomna originál rozsudku... Ktorý alw nehrozí zohnať momentalnw... Tak ako s veľmi zvedavá co mi povedia... Požičali mi porazený rozsudok z upsvar

ma5ma
29. máj 2024

Update u nas - Dnes sme ukoncili pripravu. Psychologicka nam ale oznamía ze zaverecnu spravu bude pisat 2 mesiace lebo ma toho vela. Takze sa nam ozve v juli. A kedze ide leto mame sa pripravit nato ze dalej sa posunieme az od septembra. 😞😞😞

kikuska_wedge
29. máj 2024

@ma5ma psychlogicka sprava ma rozsah max 3x a4. Hrozne. Ak by som pracovala tempom ako statny uradnik, tak ....

ma5ma
29. máj 2024

@kikuska_wedge presne. Ja takto pracovat tak ma sef vyhodi .
Cakala som ze povie ze ma na tu spravu mesiac , ale dva ?! Nedokazali sme jej na to nic povedat lebo sa tvarila ze to je ok.

elka88
30. máj 2024

@ma5ma nie ste v tom sama, my podobne a keď nám ju poslala, boli v nej zle údaje a ešte sme jej ju vrátili na opravu.. strašne

jennifer130
31. máj 2024

ahoj idem vas poprosit o radu . . .kedy ma vyradia s poradovnika ked uz mame ukoncene interakcie a dieta zatedy mame na pobyt unas a mame poslat papiere na sud o predosvojitelsku . . .

janka2769
31. máj 2024

@jennifer130 ahoj. Nevyradia vás. V poradovníku budete vedení stále kým neprebehne súd o osvojení.

jennifer130
1. jún 2024

@janka2769 prosim vas teras podavame navrh na neodkladne opatrenie bolo mi to vysvetlene ze do tyzdna sud rozhodne a potom do troch mesiacov mame podat dalsi navrh na sud o pestunstvo . .. a vlastne az potom ked sud rozhodne o pestunstve nas vyradia?

janka2769
1. jún 2024

@jennifer130 to vám neporadim, my sme ešte len na začiatku. Skôr sú tu skúsenejšie žienky, ktoré už majú po všetkých oficiálnych súdoch

andrea_82
1. jún 2024

@jennifer130 my mame sice osvojenie, ale malo by to tak byt. Ze si v poradovniku az kym neprebehne posledny sud.

bosorkabb
1. jún 2024

@jennifer130 áno až bude rozsudok o pestunstve právoplatný vás vyradia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre