Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
30. máj 2011

@lenka_21 no veĎ vravím... ako my dvaja... tak nech sa skoro dočkáme 😉

anakonda
30. máj 2011

ahojte prosim je tu niekdo ? hALOO

dioliana1
30. máj 2011
anakonda
30. máj 2011

AHOJ TESI MA som rada ze tu je niekto potrebujem si ujasnit nieco 🙂 ak b& si bola taka mila porad ak vies.ideme si podat na adopciu vzhladom ze deti nemozme mat sme cerstvy manzelia....vadilo by to ? o tom rozhoduje pśycholog?ako to vlastne je
@dioliana1

dioliana1
30. máj 2011

@anakonda ak sa poznáte už pred svadbou dlhšie, tak to nevadí, psycholog to posudzuje, aj tak najprv príprava a na mimčo sa čaká...takže dovtedy budete naň manželia dosť dlho 🙂

anakonda
30. máj 2011

@dioliana1 jezisi velmi si mi pomohla snazim sa k tejto odpowedi dospiet a nikdo mi neporadi 😀 s celeho srdca diky.. takze to sa berie tak ze ked uz ho dostaneme tak sme manzelmi dlhsie tak to je oki...ked pridemem ako cerstvy manzelia 5mesacni tak to bude pohoda?a aka je hranica lebo sme mladi DVADSATTRI ROKOV MAME .ti mas adoptovane deticky alebo v pestunstve ?mozes napisat ip nech nenaplnime strany 😀 😀 😀 😀

dioliana1
30. máj 2011

ja som profimama a buduca pestunka, na príprave sa posudzuje hlavne ako sa poznáte, ako riešite svoje krízy a podobne...nejde o dlžku manželstva, ale skôr čas odkedy sa poznáte.... možeš aj IP

beba1902
30. máj 2011

@anakonda ahoj ty si aky kraj 🙂

anakonda
30. máj 2011
anakonda
30. máj 2011

haloooo 😉

cherry1981
30. máj 2011

Rada by som sa Vas opýtala. Sice, este to máme daleko, ale rada by som vedela, ako je to s tými zoznamami deti, keby sme chceli do nich nahliadnut. Po príprave. je tam realne sanca aj na dietatko do roka resp. roka a pol a zdrave dietatko? Biele nemusi byt samozrejme, hlavne aby bolo zdrave. Myslite alebo viete niektore ci su tam aj take deticky? Do roka a bez zdravotnych problemov? Na urade povedala, že ked budeme mat po príprave tak nám ich ukaze tie zozname deticiek.

karkana
30. máj 2011

ide ten čas tak pomaly,neviem či mám zavolať ,mali si pýtať vypis z registra a poslať mi poštou odpoved,a tak začať prípravu ,no je tomu len týždeň ale som netrpezlivá,a nechcem byť otravná,nechcem urobiť zlý dojem 😒

anakonda
30. máj 2011

@karkana kludne im zVOLAJ NTO SU TAM ABY LUDOM ODPOWEDALI..aj ja som si uz par krat ohladom veci zavolala,

cherry1981
30. máj 2011

@karkana Ide aj u nas bude tyzden co sme zaniesli vsetky potrebne papiere, do Trencina a povedali nam, ze uz mozme cakat kedy sa nam ozvu aj koly navsteve a ja uz len cakam a cakam a cakam no snad sa aj dockame. 😀 Ja uz by som najradsej aspon tu pripravu zacala.

najjulinka
30. máj 2011

Na odpis treba myslim take 3 týždne aspon ratať... 😉

anakonda
30. máj 2011

ahojte prosim vas potrebovali by sme nieco poradit ale ako to napsiat aby ste ma pochopili.ň
chcem sa spytat ze keby som uz teraz napr na rade a maju pre mna babo s anonymneho porodu a je pravo volne tak si ho mozem bart domou a matka ma 6tyzdnov nato aby sa rozhodla? a ak do 6tyzdnov sa neozve je moje? alebo by mi ho mohli nejako zobrat lebo az 9mesiacov je osvojitelske??????

a ked dietatko nema utajenych napr rodicov tak ak nieje volne teda neodklepol to sud ide este do dd a tam ho mozme chodit navsevovat kedy bude nase kolko to aspon ccaaa trva? o tomoto neviem nic prosim vas niektora mohli by ste mi poradit?

saskah7
30. máj 2011

Od veci: kde sa moze zaujemca zo zahranicia, ktory si chce adoptovat dieta zo Slovenska, hlasit? pripravu vo svojej krajine ma, ale velmi dlho uz caka na vhodne dieta, tak chce skusit zahranicie (SK)... je to vlastne na jeho uradoch doma alebo ma on sam vyvinut iniciativu a priamo sa kontaktovat niekde na SK? ako je to s jazykom na uradoch atd? dakujem

anakonda
30. máj 2011

@dioliana1 pisasla si ze je dadenka tt nie nahodu trencin????, 😀 😀 😀

dioliana1
30. máj 2011

neviem teraz

dioliana1
30. máj 2011

@saskah7 nie náhodou ich urady k adopcii u nich? niekde som to čítala v suvislosti zo zákonmi v EU

saskah7
30. máj 2011

@dioliana1 ja netusim... ale zrejme nie, ked sa pyta mna, ze ktory urad u nas ma kontaktovat... zrejme jej doma nikto o tom neporadil 😕

najjulinka
30. máj 2011

@saskah7 ide sa cez ich urad... zaleži na ich zakonoch. v mnohých krajinách si ale medzinarodku platia... su na to agentury... takže to nie je lacný špás...

dioliana1
30. máj 2011

@saskah7 skusim uja googla

karkana
30. máj 2011

soc.urad oslovil náš urad v obci ,myslela som ,že len niečo napíšu a je to a teraz mi starosta volal,že zajtra s manželom musíme prísť,aj vy ste boli osobne na urade?ako u nás sa všetci poznáme takže je to jednoduché ,ale ked ste z mesta kde Vás nepoznajú tak určite nemusia osobne

cherry1981
30. máj 2011

@karkana No my este len cakame tiez na toto a tak toto ma zaujima tiez, kezde nam bolo povedane, tiez ze urad, si od obce vyziada o nas nejake formoality ci ako to nazvat 😀 Nevies kedy to asi tak mohol urad posielat tu ziadast obci? My sme boli v utorok minuly tyzden alebo v sttredu na urade, kde nam bolo povedan,e ze si vyziadaju od obce o nas spravu takze je tomu zajtra tyzden. Ale zatial sa nam nikto neozyva

saskah7
30. máj 2011

@dioliana1
@najjulinka dakujem...
ale myslim, ze raz to tu niekto daval... skusim vlastne este v pravnom okienku... ze sa ide na nejaky nas urad... 😕

dioliana1
30. máj 2011

@karkana
@cherry1981 taká formalita, či si platíte dane a ste bezuhonní v meste 😉

beba1902
30. máj 2011

@cherry1981 ahoj ak mysli , z obce papier o byvani a tak tak my sme osobne boli za starostom a on nam to napisal 😉

karkana
30. máj 2011

@cherry1981 boli sme v pondelok,tak nám hovorila ,dnes je práve týždeň,a obec to už má,tak asi aj u Vás to už príde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre