Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

jaron
11. dec 2011

@123sabrina my máme za sebou ešte len dve stretnutia (jedno u nás doma), zajtra máme tretie. Sa mi to zdá veľa, keď si predstavím, že ešte asi zhruba 10 x sa stretneme. Teraz som trochu zabudol, keďže ešte len začíname, okrem týchto stretnutí s psychologičkou ešte absolvujeme príparvu na pestúnstvo (niečo ako školenie), či to je už to s tou psychologičkou?

123sabrina
12. dec 2011

jaron ahoj no ja neviem ako to presne je na pestunstvo ,ale zevraj zvikne sa posledne robit aj s pani ktora ma nastarosti adopciu. my uz mame 10sedenie za sebou dal nam este 2bonusove preto lebo sme nestihli prebrat temy , my mame psychologa maldeho chlapa celkom pohode je,a da sa s nim aj porozpravat ,sice sedenia su dlhe ale tak co by sme neurobili pre babatko. aky ste kraj.. noa tie sedenia vychadzaju zhruba teda 12x asi... podla toho ako ste tam dlho nas neska dost trapil heh 🙂))ale vsetko sada ..

babaka
12. dec 2011

@mata71 uplne krasne a vystizne 🙂 ja som si to tiez povedala, ked mi zomrelo dietatko ... radsej zit a dat lasku niekomu kto je uz na svete ako sa nicit a cakat niekedy na nemozne ... a preto po 4 rokoch smutku, aj u nas ziari slniecko, ktore nam dalo zmysel zivota ... necakala som na to kym mi potvrdili, ze uz viac nemozem mat vlastne dietatko, ja som isla dalej ... lebo nie je dolezite kto dietatko porodi, ale kto ho vychova a kto mu da lasku ... alebo este jedna krasna veta : adoptovane dietatko sa narodilo v srdiecku a nie v brusku .... je to pravda 🙂

jaron
12. dec 2011

@123sabrina

vrátili sme sa so stretnutia, dnes sme písali odpovede na základné otázky (motivácia a pod.) a vypisovali dlhýýýýýýýýýýýý test (350 otázok).
Už v tom mám jasno, mi máme prípravu cez ÚPSC prostredníctvom psychologičky. Predpokladám ešte nejakých 10 stretnutí, aby to bolo tých neviem presne 26 či 28 hodín. Na prípravu chodíme do Nitry.

dia6
12. dec 2011

@jaron ahoj, ja som 30.11.11 skončila kurz na pestu.
my sme mali 9 stretnutí + 3 so psychologičkov bez skupiny.
Ešte čakáme na rozhodnutie. Ale potom vraj už nemusíme ani čakať a do pestu je detiečiek viac než dosť. 🙂
Prečo ste sa rozhodli do pestu a nie osvojenie? (ak sa smiem spýtať)
😉

dia6
12. dec 2011

@babaka Presne. Súhlasím. 😉
A aj preto som sa dala na pestu. Detičiek je tam vraj toľkoooo...
Ja som po prvom potrate o tom ani nechcela hovoriť. Po druhom som bola nahnevaná na celý svet... ale postupom času, som spoznala nejaké detičky z DeD a nejako ma napadlo, že možno to celé malo nejaký význam a že na nás čaká niekde dieťatko a preto to dopadlo celé ako to dopadlo.
Samozrejme, že určite by som chcela aby to bolo celé inak... inak som sa mohla dostať až sem, ale... je to tak ako to je.
Teraz už len čakáme, kedy k nám príde TO naše dieťatko. 🙂 🙂 🙂

raza
12. dec 2011

@dia6 ahoj. Hovoríš mi úplne z duše.. aj mne manžel povedal, že to možno takto malo byť, že pomôžeme dieťatku a aj my budeme spokojní 😵
tak už len aby konečne prišli tie naše vytúžené deťúrence, držím palce aj tebe 🙂
my ešte len čakáme na prípravu.

dia6
12. dec 2011

@raza Tak tak, už aby boli doma. 🙂

raza
12. dec 2011

prosím vás, poraďte mi niekto, kto už máte prípravu za sebou, čo ste tam vlastne rozoberali, ja si to vôbec neviem predstaviť 😕

jaron
12. dec 2011

@dia6 tých dôvod je asi viac, ale tak nejako to vychádza z toho, že vlastné dieťa máme, keby nie, možno by skôr lákala adopcia. Aj nároky na dieťa (vek a pod.) budú trochu menšie, napr. pripúšťame aj nejaké postihnutie (napr. bez ručičky a pod.), pri adpocii by sme asi chceli iba bábätko atď., i keď aj teraz by sme chceli v rámci možnosti čo najmenšie, ale nie je to už až tak podmienka (do 4 rokov to bude asi horná hranica)

chceli sme najskôr druhé, keď neprichádzalo, nejako sa nám to nechcelo riešiť (vyšetrenia a tak), skôr sme to začali chápať ako príležitosť pomôcť ďalšiemu dieťaťu, určite nie sme dokonalá rodina, ale myslím, že v našej rodine je láska a chceli by sme tento potenciál ešte využiť - je tu miesto ešte pre niekoho ďalšieho...

matax
12. dec 2011

@123sabrina určite to záleží aj na tom , kto a kolko vie o teme NRS, ci má od niekoho z okolia skusenost s nrs... a od iných veci, urcite sa nedodrziava presne na minutu 26 hodin... presne tak, presjt vsetky temy.. nech sa nestane, ze sa nezvládne nieco..viem o vrátených detoch :CC..nemusi to byt slabou prípravou, mozno nesprávnym ocakávanim od deti..

babaka
12. dec 2011

@dia6 uvidis aky je to nadherny pocit, ja som sa az triasla a plakala od stastia a musim Ti povedat, ze aj moj manzel bol na tom tak isto ... drzim palceky ... my cakame kym sa dostaneme z financnej tiesne a potom chceme dalsie dietatko 🙂

dia6
12. dec 2011

@jaron to je fajn, keby bolo viac takých ludí.

dia6
12. dec 2011

@babaka ďakujem. My sa tiež strašne tešíme. A hlavne sa nevieme dočkať kedy to už bude.

lusterka
12. dec 2011

taaaaaaaaaaaaaaak ,konecne 14.12. uz mame prvy pripravu...ale ina sranda, len tak cestou sme sa isli opytat, ako to vyzera, lebo v TN nam povedali,ze to uz davno je v nasom meste a oni, ze jasne, podte, dame termin, my sme sa vam praaaaaaaaaaaaaaave chceli ozvat..xixi...ale neva, podstatne,ze uz mame termin...som zvedavaaaaaa

jaron
12. dec 2011

@dia6 keď pozerám sem do témy, tak myslím, že takých ľudí aj je viac 🙂 (ale viem ako si to myslela)

aidilka
12. dec 2011

Ahojte, rada by som sa k vam pridala. Tiez sme na zaciatku dlhej cesty, mame za sebou zatial dve sedenia u psychologa. Teraz sa nas tu tusim zislo naraz viac, co zaciname s pripravou, tak som rada, ze tu mozem najst spriaznene duse a aj vela uzitocnych rad od vas ostatnych, co uz toho mate za sebou ovela viac. Pripravu si robime na ÚPSVaR. Tiez nam povedal, ze nejde o presne dodrzanie hodin, ale aby sme vsetko presli co mame prejst. Ja sa na to tesim, lebo uz teraz mam vela otazok 🙂 Akurat sa to hrozne natahuje, lebo terminy nam dava s odstupom 2-3 tyzdnov, teraz koli vianociam budeme mat dokonca mesiac pauzu ☹
My patrime pod BA kraj, nestiham vsetko precitat, je tu niekto este z BA?

123sabrina
12. dec 2011

matax presne tak kazdy psycholog robi podla seba no vsak to je uplne jedno hlavna vec ze nas zaradi a budeme cakat na nase baboo

123sabrina
12. dec 2011

jaron no tak ako chapem vy chcete pestunstvo ked uz mate bio dieta chapem to ok ? no a neboj ubehne to ako voda , my sme ako by vcera vybavovali len prve papiere a uz koncime pripravu .. sice by som chcela byt este ovela dalej ale tak pockame si ..

jaron
13. dec 2011

@123sabrina áno, už máme 9 ročnú dcéru

dia6
13. dec 2011

@aidilka ahoj, ja som z PK. Robila som si prípravu v Úsmeve v BA. Trvalo to 3 mesiace.

mata71
13. dec 2011

Dievcata,normalne ma dnes znama,aj moja mama zmiatli,,,,,,cakame na adopciu,,,,,ja viem tak ze ked dostaneme dietatko tak do predosvojitelnosti na 9m,,,,o dietatko sa starame na nase naklady a stat mi neda ani korunu 😵 😵 s tym sme boli v pohode,,,,,,,ALE znama aj rodina ze nie ked mi ho zveri stat tak dostanem hned od zaciatku na neho peniaze 😕 😕 😕 na jedlo plienky,,,,,nejde mi o tie peniaze,,,ale ony nechapu preco setrim,a chodim na brigadu Nasla som si aj nove zamestnanie od januara,,,,proste chcem si nasetrit peniazky ,,,,,Chceme chlapceka do 2r adoptovat,,,,,,,,,,TAK AKO TO je? DAKUJEM

yukki
13. dec 2011

Aj počas predosvojiteľskej budeš dostávať materskú resp. rodičovský p. a prídavky.

mata71
13. dec 2011

Viete nasi chcu zateplit dom a dat novu fasadu,,,a cakaju ze mi 3 surodenci sa poskladame,,,cca na jedneho 3000e,,,,,,,,,,,,,ja som argumentovala tym ze ked zavolaju z upsvr ze mame syna musim sa zabezpecit na 9m s financiami,,,ze a budeme starat na vlastne naklady,,,,,a to sa hned pustili do nas,ze taram ze to neni pravda,,,ze hned v ten mesiac mi stat da rodicovsku,,, 😕 😕 ,,,,,,,chcem pomoc rodicom ale ja mam podporu z uradu len do konca januara,,,preto chodim brigadovat a po skonceny podpory idem na pracovny pomer,,,,,,s tejto roboty by som mohla hned zostat doma s malym,,,,,,hm,hm,

mata71
13. dec 2011

@yukki to fakt,no dakujem,,,boli sme usporiadany ze nic,,, 😵

janula_nz
13. dec 2011

@yukki ahooj. ako sa vam dari? trosku som nakukla do vasej temy, straaaaasne dlho som tu nebola. tak rychlo vsetky piste, co mate nove 😵

magimary
13. dec 2011

@janula_nz vitaj po storokoch!!! kto ti to pribudol v pase? nepredstavíš nám? 😉

janula_nz
13. dec 2011

@magimary nasla som si priatela a on ma dcerku v opatere. takze ako sa hovori, dve muchy jednou ranou. 😵 aj by som pridala nejake fotky dievcat, su ako dvojky len nechcem takto verejne vies?

janula_nz
13. dec 2011

@magimary jaj ani som ta nepozdravila 😀 dakujem za privitanie magy

magimary
13. dec 2011

@janula_nz nmo, teeedda, niekto si to vie zariadiť 😅 😎
a ešte aj mená majú ako dvojičky 😵 😅
a bývate na dome, či inde?

ale odpoveď sa už asi dozviem neskôr, lebo ideme cvičiť 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre