Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
9. feb 2012

@dia6 , môže, je to 50 :50 , sociálne by mohli mať prehľad, aká je šanca na tom konkrétnom súde (teda sociálne v mieste narodenia malého)

raza
9. feb 2012

@dia6 držím veľmi päste 😉

maznacik007
9. feb 2012

@dia6 ano moze a v poslednej dobe je to dost caste najma ak je maly v profirodine vela sudov to berie tak ze nie je v ohrozeni....
o tomto ta budu informovat na socialnom kam patri... on podla pobytu ... oni maju naviac skusenosti...

osobne ti mozem povedat ze my sme brali medzikrajovo tak ako vy dieta do pestunstva a trvalo nam to do pravoplatnosti rozsudku az vtedy si mozes maleho vziat... to je jeden z problemov pestu ze sa dorucuju rozsudku a rodicia nepreberaju a tak a trvalo to pol roka ale to som teda mala kontakty a tlacila som to maximalne mozne...
su tu kocky co im to trvalo aj devat, dvanast mesiacov, tu v ba sme mali pestunov co aj rok a pol ... ako je na tom s bio rodicmi zdrziavaju sa v mieste trvaleho pobytu, preberaju zasielky platia na dieta... toto tiez moze ovplyvnit dlzku toho celeho....

tusim najjulinka sa teraz nejako dlho natauje so sudmi resp s pravoplatnostou

dia6
9. feb 2012

@bodka70 no... ano. Obom nám vŕta v hlave.
🙂 V podstate ešte viac oslovil môjho priateľa, ktorý mi dnes celý deň vyvoláva. Jeho chytil za prst, a to vraj ešte neurobil. Vraj sa mu nechce nič a nikoho chytať rúčkami.

dia6
9. feb 2012

@raza ďakujem.

dia6
9. feb 2012

@maznacik007 No jeho rodičia sú na ulici, ale vraj vedia kde sa zvyčajne zdržiavajú.

dia6
9. feb 2012

@maznacik007 My sa toho veľmi bojíme, že budem ho vidieť 1x do týždňa najbližší rok. ☹

maznacik007
9. feb 2012

@dia6 ako jednoznacne by som si dala ziadost aj o predbezko a aj riadny navrh... ako skusit treba... to predbezko treba dobre zdovodnit prave tym ze ste daleko a domov neumoznuje hostovsky pobyt ....

dia6
9. feb 2012

@maznacik007 Za pokus to určite stojí. 😉

dia6
9. feb 2012

@cairka Skúsim sa na to popýtať. ďakujem za rady.

tortelinka
9. feb 2012

@dia6 veru, dala si tazku otazku, u nas to bol velky strach, ale potom sa stala jedna vec, ja tomu hovorim, odpoved od Boha, a uz nebolo co riesit... 🙂

dia6
9. feb 2012

@tortelinka čo sa stalo? 🙂

tortelinka
9. feb 2012

@dia6 vobec nechapem, ze aj pri tak malom babu sa robi taky cirkus okolo sudov, fakt nerozumiem

dia6
9. feb 2012

@tortelinka Aj my sme to nechápali, ale vraj majú sudkyňu, ktorá nemá deti a asi ich ani nemá moc v láske.

tortelinka
9. feb 2012

@dia6 ach, tazko mi je z toho, uz som to tu pisala, ale my sme od telefonu po prichod domov mali 9 dni a o dva mesiace uz bol odsudeny

dia6
9. feb 2012

@tortelinka Tak to ste mali rýchle 🙂

vesticka
9. feb 2012

@lilih joj nemas za co 🙂. Vsak aj ja som bola taka nedockava, lebo som mala vela otazok v hlave, co som sa chcela spytat a pani mi odpovedala. Inak my patrime k pani Dancovskej je fakt zlata. A dokonca aj do telefonu mi v decembri povedala predbezne poradie. Skus sa odvolat na nu, ked ti ta vasa nebude chciet povedat. Velmi drzim palce a verim, ze sa coskoro dockas 🙂
Inak mna ani neviem preco dost vystrasilo, ked mi povedala, ze je veru viac bielych deticiek, ktore su chore ako cokoladovych. Tak mi v hlave zacalo vyryt, ze co ked prave to nase bude mat nejaku vaznejsiu chorobu, ktora sa prejavi az neskor. Kedze moj mm je chory (iked teraz je mu fajn) neviem, co bude neskor, je to take nevyspytatelne a neviem ako by som si poradila s dvomi chorymi. Ale vravim si, Boh je dobry a dufam vypocuje moje modlitby. A ked to bude inak, tak aspon budem vediet, ze toto je moja zivotna cesta. A lásky tej mam na rozdavanie naozaj vela, tak budem rozdavat 🙂 Tak velmi tuzim byt mamina..

vesticka
9. feb 2012

@mysiak001 urcite bude vsetko fajn 🙂. Len bud pozitivny a vsetko sa tak super podari, ze budes len kukat 🙂. Mna tiez dost mrzi, ze si zrejme nebudem moct uzit 3ročnu matersku, lebo financie nedovolia a ako hlavna zivitelka rodiny budem musiet zarabat, aby sme prezili. No a mozno sa stane nieco prekvapive a ja nebudem musiet ist hned do prace. Takze letim podat lotto 🙂 ...

mysiak001
9. feb 2012

@vesticka Jasne ze vsetko bude fajn 🙂. Uvazujeme ze manzelka prerusi zivnost a ostane len na invalidnom uspora za odvody. A ja si robotu najdem aj keby traktory z neba padali. Hmmm lotto podam ale az zajtra vonku uz je zas kosa 🙂. Joj nech uz mam statnice za sebou ze dokoncim tu skolu ked som sa na nu dal, Uz by som taku hlupost neurobil viac.

cicimotinka
9. feb 2012

@dia6 tak toto nech vás neodradí. my sme malého mali 270 km, 1.IA bola naplánovaná na deň, keď bola vyhlásená snehová kalamita... šli sme ráno o 5,00 z Tn, do DeD sme došli 14,30... desná cesta, do toho malý prereval celú IA a o 2 hoďky desná cesta späť... raz sme skoro navalili do kamiónu, mal zafúkané svetlá a nebol vidieť, druhý raz nám podbehlo stádo srniek... a sú to jedny z naj...spomienok... malý tiež chytil tatina a strčil si jeho prst do pusy a boli "svoji", ja už som do toho nemala čo hovoriť... 😀 😀 😀 aj nám povedali, že je to dobrá reakcia na polročného prcka... po všetkých IA sme za ním chceli chodiť aspoň raz za 2 týždne, ja som skončila s nohou v sadre na PN... takže sme ho od 14.2. až do 20.5. čo bol súd nevideli... strašne mi to bolo ľúto, vypisovala som do DeD, len aby videli, že máme záujem, PN-ku som prízvukovala na úrad každý týždeň... strašne som sa bála, že to posúdia ako nezáujem a na súde nám ho nedajú... takže neber ani kilometre, ani iné "problémy" nejako vážne, pokiaľ to naozaj vážne nie je... vychádzajte z toho, čo cítite, že "tatina" chytil za prst a pod.

larinka133
9. feb 2012

pekny vecer vsetkym ... prosim vas o radu, ked vam na urade povedia ake miesto momentalne mate v poradovniku v ramci zoznamu ziadatelov, jedna sa o celkove poradie, alebo to dana pani vypocita len z tych cakatelov, ktori maju take iste poziadavky ako vy? cize napr. biele, zdrave, do pol roka a pod.? vopred vdaka za vysvetlenie 🙂

zuzkanka117
9. feb 2012

@cicimotinka aj ja tak 😀 😀 😀 pustené rádio v aute a hlásili Vernár - Dobšiná neprejazdné a ja volant kŕčovito v rukách, na telefóne @matax, z Popradu som tých 70 km do Rožňavy išla skoro tri hodky, keď som nahodila 40, už som išla turbo, ale fakt že strašná cesta a predo mnou hneď odhŕňací pásak, nič som nevidela, len ten tankl, auto oproti mne a ja som mala pocit, že sa nevyhneme a pri ceste v jarku ma nájdu až na jar. keď som bola navrchu Dobšinského kopca, zrazu zákruty dolu, tam som skoro vracala, čo som už nevládalam a riaditeľ DeD mi hovorí - "no horší čas ste si už ani nemohli vybrať, takéto počasie túto zimu ešte nebolo ... " no a takto som chodila až do mája, lebo hosťovský nebol a predbežko tiež nie

cicimotinka
9. feb 2012

@zuzkanka117 my sme boli 1x 28.1. som povedala, že ten dátum si budem do smrti pamätať... 😀 😀 😀 nie preto, že sme videli malého, ale kvôli tej ceste... oni aj ráno, keď sme boli cca pri Žiline hlásili, že Vernár... lenže ja - zemepisne zdatná 😝 😀 - som bola v tom, že to je kopec, keď sa ide od Banskej Bystrice spodom, že tu je len Dobšinský kopec... 😅 😅 😅 a zrazu od Popradu, že tabuľa Vernár, no skoro ma vykotilo... ešte že je mm dobrý šofér, ten si to užíval aj tam aj späť, lebo miluje extrémne cesty... 😅 😅 😅 no so mnou to bolo horšie... brzdila som asi aj ušami a mihalnicami... 😠

kanhwa
9. feb 2012

@vesticka drzim palce. neboj - urcite bude vsetko tak, ako ma byt.
inak ja som si tiez nemohla dovolit matersku, takze podavam loto 😎 zisiel by sa mi klud, ze nebudeme v prdeli kebyze pridem o pracu. lebo to ma stale strasi. mozno nam uz tie cisla vyjdu konecne po 20 rokoch 😀 😀 😀
no a tiez som robila skolu - 5 rokov popri narocnej praci, takze som si myslela, ze uz fakt vsetko zvladnem, ale dieta popri praci je o dost vacsi brutus 😉 takze
@mysiak001 sup-sup na statnice a nech sa uz mozes pokojne otcovskym povinnostiam venovat 🙂 a drzim palce pri hladani roboty.

mysiak001
9. feb 2012

@larinka133 no vypocita to tak ze si robi ciarky ludi ktory maju podobne poziadavky.

tortelinka
9. feb 2012

@larinka133 ak si zo ZA kraja, tak sa poradie nedozvies poriadne vobec 😀

mysiak001
9. feb 2012

@kanhwa dakujem ono to aj tak vychadza ze darcek bude na statnice a nebudu to hodinky ale chlapciatko 😀

lilih
9. feb 2012

@vesticka Ďakujem za radu skúsime isť za tú pani , možno skor povie ... a prajem vela zdravíčka 🙂

ralanka
9. feb 2012

Ahojte tak po strááášne dlhej dobe sa zas ozývam a pridávam tiež nelichotivú správu o pomalom postupe v poradovníku. ☹
Čakáme už rok a sme 64 a pri bilancii že na prvé dieťatko sme boli na začiatku 30ty a čakali tri roky tak toto mi pri tom najhoršom a zároven najlepšom scénari vychádza tak min. 4 roky čakania ☹ ☹ ☹ no uvidíme aká bude realita tolko denné správy zo ZA kraja pre správy modrého koníka Ralanka 😀 😀 😀 😀

larinka133
9. feb 2012

fuha, to nevyzera dobre ... myslite, ze je to ozaj realne tie 4 roky cakania v ZA kraji? mate niekto naozaj taku skusenost? myslite, ze keby sme zmenili poziadavku z do 6 mesiacov na do 2 rokov, dockame sa skor?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre