Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
13. feb 2012

tortelinka vsak ja som sa pitala ze ci ste tam hned volali a ty si mi nato odpovedala ze .....nie, volat musis sama.

lilih vav gratulujem

raza
13. feb 2012

@lilih jééj, to u vás ide ako rýchlo... tak to už sa fakt môžeš začať pripravovať na kočíkovanie 😵

lilih
13. feb 2012

@raza neviem sa dočkať 🙂 hrozne sa tešííím ... a Vy ste aký v poradí ?

raza
13. feb 2012

@lilih ti verím, že sa nevieš dočkať, my ešte len robíme prípravu, príde mi to nekonečne dlho, už máme 5 sedení za sebou, ale netuším, koľko ich bude dokopy... 😝 ak sa smiem spýtať, ty si odkiaľ? ja som NR kraj

lilih
13. feb 2012

@raza Ja som z Košíc ...

raza
13. feb 2012

@lilih hmmm, tak teraz by som chcela byť aj ja 😀 😀

lilih
13. feb 2012

@raza Trpezlivosť ruže prináša ... a nám onedlho prinesie tú najkrajšiu ružičku a vlastne každému z nás donesie ...Skor či neskor .,všetci sa dočkáme ... Myslím ,že nielen ja ,ale každý kto chodí na modrý koník si prešiel svojím utrpením a preto prajem všetkým Happy End. 🙂 Držím palce
Ešte aj mna a moju polovičku čaká ešte dlhá ceste pokial našu malú budeme mať doma ...

raza
13. feb 2012

@lilih tak ´tak, budeš mať tú najkrajšiu ružičku, aj ti to samozrejme prajem 😵
ja sa snažím ukľudňovať napríklad aj tým, že aspoň stihneme deckú vymaľovať, zariadiť... a tak 😉 keď bude hotová, môžem začať s výbavičkou, no a keďže peniažkov až tak vela nemáme, tak výbavička bude tiež niečo trvať, takže tak mi to určite rýchlejšie ubehne 😅

fredinek
13. feb 2012

ahojte chcem sa opytat ako prebieha ta priprava u psychologičky?čo sa tam prebera?my sme si dnes podali žiadost o osvojenie a tak sme len na začiatku.

lilih
13. feb 2012

Tiež som nakupovala veci pre maličkú , ale ked neviem či ju budeme mať v lete či v zime tak radšej odkladám peniažky bokom a naraz všetko nakupíme ... Hoci my sme velmi velká rodina tak možno ani nebudem musieť nič nakupovať 😉 ... Každý mi už chce popodávať veci ... kočíky už mi navrhli 3 kamarátky ale radšej chceme nový ... Ved to bude naše prvé dieťa tak musí mať nový nie ?! Tak niečo kupíme a niečo zdedíme .... uvidíme čo bude dalej ... 🙂

tortelinka
13. feb 2012

@fredinek zalezi najma ci robis v organizacii alebo na urade..urad je asi formalnejsi

fredinek
13. feb 2012

@tortelinka na urade

tortelinka
13. feb 2012

@fredinek kazdy to robi inak, ale hovoris o sebe, vasom vztahu, robis psycho testy a tak..byvaju individualne aj skupinove

lubka1709
13. feb 2012

Babenky budťe spokojne každa z nás sa dočka.Všetke kraje idu rychlo okrem PO kraja ten ide najpomalšie.

jaron
13. feb 2012

@fredinek my sme mali na začiatku návštevu doma, rozhovory typu, prečo chceme dieťa a pod., trochu tiež kontakt s našou dcérou, a potom už iba s psychologičkou sme pokračovali v stretávaniach, celkom je to fajn, najskôr sme písali test, potom rozhovory z našej minulosti (vzťahy v rodine, detstvo a pod.), raz sme boli každý zvlášť, inak stále spolu s manželkou, teraz sme sa dostali do druhej časti od "skúmania" nás samých k budúcej výchove dieťaťa (možné úskalia, naše reakcie a pod.), tiež je to občas zábavné, raz sme kreslili náš rodinný erb s manželkou, čo sa mi teda vôbec nechcelo, psychologička si všímala náš postup a čo sme tam dali, rozprávali sme o tom, čo sme tam dali a prečo a pod.

lubka1709
13. feb 2012

Babenky budťe spokojne každa z nás sa dočka.Všetke kraje idu rychlo okrem PO kraja ten ide najpomalšie.

mysiak001
13. feb 2012

@lubka1709 Vydrz dobre bude.

mysiak001
13. feb 2012

@fredinek Ahoj @jaron to spisal uplne presne. My sme kreslili strom, navrhovali moto a zakladali si taky obal na materiali co nam dala teta psychologicka. No najlepsie bolo ze sme mali pripravu spolu s dalsimi dvoma parmi, a dokazali sme sa dohodnut na spojenych hodinach.

lusterka
13. feb 2012

my sme kreslili osoby, a ovocny strom...ale dokonca sme mali jednu asistentku, ktora nam hrala dieta a robila problemove dieta...a skusalai, ako reagujeme na nu a podobne...sranda to bola...aj som sa zahrala tam..xixi...

raza
13. feb 2012

my sme kreslili náš byt.. neviem, si predstaviť, že by na našom sedení hrala dospelá osoba problémové dieťa 😅 mm by sa jej asi opýtal, či jej šibe 😅
@lusterka ale to nemyslím v zlom, len si poznám manžela 😉

lubka1709
13. feb 2012

@mysiak001 bude dobre šak musi.Stále vravím,že kto čaka dočka sa.

zuzik242
14. feb 2012

@dia6 toto nechapem si napisala že dufam,že vam profi dovolí íst každý víkend, to ona nerozhoduje, je len zamestnanec, treba na to mysliet.My sme mali tiež u profi a kým by sa rozhýbala bolo by to na dlho, teda moja skusenost, treba tlačit nech je to čím skor, držím palec.

mexx
14. feb 2012

Nechcem byt "netykavka", ale rada by som povedala, ze aj profi je len clovek. 😅 ("Zhodit" to tym, ze je "len zamestnanec" je trochu neprijemne...) Uznavam, ze profi by mali byt v tomto prisposobivi a vyjst novym rodicom v ustrety, ale nie vzdy sa to da. Najma ak si ti novi rodicia povedia, ze im sa viac hodi, ked sa budu stretavat len cez vikendy a tak vyzaduju prisposobivost. Treba brat ohlad aj na to, ze profirodina je v prvom rade rodinou sama o sebe, az potom nejakym zamestnancom. Najma ak to vyzera tak, ze sa vsetko bude tahat a novi rodicia budu chodit teraz par mesiacov na interakcie. 🙄
Samozrejme, podotykam, ze "dobry" profirodic si musi uvedomit, v akej je pozicii a snazit sa vyjst v ustrety. Urcite je to problem, ak sa nevie sam rozhybat alebo nejako inak blokuje celu situaciu... 😕

apophis
14. feb 2012

zdravim vsetkych ludkov v tejto teme. po 5 rokoch bezuspesneho snazenia sa o dietatko sme sa aj my rozhodli pre adopciu. chceli by sme co najmensie dietatko. len nedavno som zaniesla vsetko potrebne na urad (potvrdenia o prijme, dotaznik...) a teraz cakam kedy sa ozvu, ci tam vobec bolo vsetko spravne vyplnene... vam sa kedy ozvali? musim sa priznat ze mam zmiesane pocity, ci je to spravne rozhodnutie, ci to zvladnem... v hlave mam vsetky odstrasujuce pripady. idem si pocitat vasu temu nech sa trochu ukludnim 🙂

lenkove
14. feb 2012

@apophis Vitaj! A vies co, ja ziadne odstrasujuce pripady nepoznam 😉 Tu v teme mame vsetci uzasne deticky a rovnako aj ostatne ado/pestu deticky, s ktorymi sa stretavam su uplne perfektni ludkovia! Pravda, par z nich v puberte 😀 😀 😀 Ale ved vyrastu...

dioliana1
14. feb 2012

@zuzik242 nie každá profirodina chce mať narušené súkromie doma....

mexx
14. feb 2012

@dioliana1 No ale potom sa to moze tahaaaaaat. 😅 Lebo profi povie, ze nechce nikoho tahat domov (co nie je povinna), takze IA budu iba v domove. A do domova ti kto pride len tak v sobotu alebo v nedelu? 😅 Takze ma novy rodic asi smolu a bude sa musiet prisposobit a prist cez tyzden... 😅

zuzik242
14. feb 2012

tak o com to je, si myslim ze profi by malo ist o to aby bolo dieta cim skor umiestnene v rodine ale skor mam pocit ze to natahuju a k tomu sukromiu ved ked ho chcu mat nech si najdu ine zamestnanie

zuzik242
14. feb 2012

este ma tak napadla otazocka su oni plateni od toho kolko maju deti? Ak ano tak je to jasne

dioliana1
14. feb 2012

@zuzik242 zober si, že ja napr. si neželam, aby biorodičia mojich profidetí vedeli kde bývam, nechcem mať raz na návšteve celú osadu 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre