Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
2. jún 2012

@najjulinka ved nic proti tomu, ze co najviac aspektov je potrebne vopred zvazit uz ked si piseme tu ziadost popr. na priprave. ale nevidim nic zle na tom, ak sa clovek nevyjadri okamzite ked mu z uradu zavolaju, ved je to potrebne si aj s manzelom prediskutovat aj sa v sebe vsetko zvazit. zase si nemyslim, ze ked sa katarina vyjadrila hned na druhy den, ze by tie deticky nejako strasne zdrzovali alebo im skodili.

kanhwa
2. jún 2012

@kacena4 suhlas. v nasom pripade dokonca ani ta mama nie je ista, kedze dcerka je z anonymneho porodu. myslim, ze kazdemu je jasne, ze tie "poziadavky" , ktore su v momente, ked si berieme dietatko akoze splnene, nemusia mat dlhu trvacnost. a kym to zistime, tak su uz deticky nase 🙂

5katarina7
2. jún 2012

@najjulinka zdržovanie by bolo,keby som ani na druhý deň ráno nezavolala,a teta vyslovene povedala,že nech si to premyslíme a potom nech dám vedieť ako sme sa rozhodli.Však dúfam,že si nemyslíš,že som to mala predebatovať s mm cez telefón,od toho je to závažnejšie rozhodnutie,alebo nebodaj som sa mala sama bez mm názoru rozhodnúť?Aj takto sme mali minimum času.

yukki
2. jún 2012

nakopilo sa to na tých stránkach predchádzajúcich tejto diskusii a pripomínalo to jednanie o tovare proste. Možno by stačilo napísať "ponúkli nám, nezodpovedalo požiadavkam, viac do IP na vyžiadanie" Resp. "zodpovedalo požiadavkám, rodinná rada rozhodla že nie. Prečo? Lebo."
V čechách je systém trochu iný, oni tam hľadajú vhodnú rodinu pre konkrétne dieťa. Ba či by to aj tu nemalo ísť trochu viac tým smerom....

najjulinka
2. jún 2012

@5katarina7 sorry podla toho čo si pisala včera mary večer tu, tak som to brala, že sa to u vas zmenilo za tie 2 roky a nie od večera do rana.........

5katarina7
2. jún 2012

@najjulinka aj tak máme právo si zvážiť,či by sme tie deti zvládli,alebo nie,ale ako vidím ty by si akceptovala,len okamžitú odpoveď.

mysiak001
2. jún 2012

Baby idem sa pochvalit statnice uspesne za mnou zacina sa obdobie surneho hladania prace aby k nam mohol prist drobec. Ak sme v poradi na mieste ako nam povedala teta Datelinkova (4 v KE)tak to odhadujem na september.

kanhwa
2. jún 2012

@mysiak001 gratulujem ku statniciam a drzim palce s pracou 🙂

najjulinka
2. jún 2012

@mysiak001 blahoželám a držím palce...

afrika
2. jún 2012

@5katarina7
@najjulinka podľa mňa nieje správne ako jedna druhú odsudzujete...každá tu túžime po tom istom. Po dieťatku. To ale neznamená, že názory sa nám za tú dobu čakania nezmenia. čítala som túto diskusiu a vôbec nezdieľam ten názor, že sa tu o detičkách píše ako o tovare 😕 . každá máme právo vyjadriť svoj názor, máme právo rozhodnúť sa čo je pre nás najlepšie. neviem ako by to dopadlo keby si napr. katka dvojčiatka zobrala, nezvážila by to poriadne....neviem, či by boli potom ako rodina šťastní.
ja už teraz viem, že ak mi budú volať, že majú pre nás bábo bude to tak či tak na rozhovor medzi 4 očami s mm. a nie preto, že by nechcel. preto, lebo je to zrezu veľká zmena, o ktorej je potrebné pohovoriť si osobne a nie cez telefón. a to aj napriek tomu, že dieťatko obaja VEĽMI chceme.

kanhwa
2. jún 2012

@yukki rozumiem tomu, preco si napisala co si napisala aj ako si to myslela. chcela som len trosku upozornit na to, ze kazdy pripad je individualny, kazdy zvazuje sam za seba a za svoj zivot, co ma uzky suvis aj s buducnostou zvysku najblizsej rodiny. Tie pripady, ze niekto naklada s dietatom ako s tovarom, su pevne verim a dufam ojedinele a snad by sme ich ani mocnenasli v tejto diskusii - "cest" vynimkam 😉 😉 😉

afrika
2. jún 2012

inak Vám, ktoré-í už máte bábo prajeme len to najlepšie a nám čakateľom nech nám to už KONEČNE ubehne 🙂 🙂 🙂 ´.
mám z veľa vecí strach, ešte sama presne neviem ako to funguje so súdmi pred al. po osvojení, bojím sa o to, že dieťatko bude choručké, mám strach či nás príjme.
Bojím sa, ale verím si. 🙂

natia
2. jún 2012

No čo už, tak som extrémistka...od puberty sa stretávam s hodnotením, že mám ostro vyhranené názory...a mám...a stojím si za nimi, taká proste som...

Bola som nedávno v Návrate s ich sponzorkou, ktorá je pôvodom poľka a žije v taliansku a som sa jej pýtala, či aj u nich sú DD...tak vraj je to tak, že DD ako u nás neexistujú, sú iba také zariadenia, kde sú deti, ktoré z rôznych dôvodov nemôžu a nie sú vhodné na osvojenie, či pestúnstvo a všetky ostatné deti sú v rodinách...vraj každé dieťa, ktoré môže ísť do adopcie alebo inej formy náhradky, tam je...že nemajú žiadne zoznamy... ďalej sme v tejto diskusii vzhľadom na čas nedošli, ale rozmýšľam nad tým, že ako je to možné ... čo je tam iné, v čom je ten rozdiel?

najjulinka
2. jún 2012

no ja som si len predstavila ako takto si premyšlaju možno aj siedmi za sevbbou a dieťa z porodnice už putuje do decaku....... a už mohlo byť dieťatko doma a nemuslelo prežívať tu zmenu z porodnice do decaku a aj v porodnici ho už par dni mohla každý deň mamka mojkať....... človek si povie 1 den hore dole... ale kolký to tak spravia za sebou? a dieťa je hned týžden - mesiac - dva bez mamky............... v tomto pripade deti rovno 2 ............

najjulinka
2. jún 2012

proste toť moj uhol pohladu. .pri tých najmenších je týžden celý život!!! 😔

afrika
2. jún 2012

@najjulinka nikto nehovorí, že jeden deň hore dole. no ak sa má niekto rozhodnúť správne na celý život tak tích 24 hodín nieje fakt veľa oproti celému životu. nemyslíš 😉 ?

5katarina7
2. jún 2012

@afrika ja len to nechápem prečo som zdržovala,však som sa práveže snažila čím skôr zavolať,hneď ráno.A keby som si ich išla ešte aj pozrieť,však sú aj také prípady,keď až potom odmietnu 😒

najjulinka
2. jún 2012

@afrika pre 7 dnove dieťa je týžden celý život.. to vravim............

afrika
2. jún 2012

@najjulinka ja ťa chápoem, no radšej sa raz riadne rozhodnem než ako potom o týždeň niečo nedajBože oľutujem.... a to sa najmä tíka pri spomínaných dvojčiatkach. môže sa ti napr. zmeniť finanč. situácia a dve deti by si jednoducho neutiahla....aj vtedy je dobré zobrať okamžite obe????

afrika
2. jún 2012

@5katarina7 súhlasím 😉

natia
2. jún 2012

ja tiež myslím, že to treba prebrať doma s manželom, že to je normálne...aj keď teda, keď na to dieťa dlho čakám a viem, že telefonát jedného dňa príde, tak možno by som len nadšene povedala, že jasné, ideme sa pozrieť...ťažko povedať...ale za zdržovanie to nepovažujem..aj ked chápem, čo Juli myslí

afrika
2. jún 2012

@natia ja by som možno rovnako reagovala ako Ty 😀 , no mm by ma schladil. tím nechcem povedať, že nieje rozhodnutý úplne. je len typický chlap- rád má veci pod kontrolou

maznacik007
2. jún 2012

tak ja abslutne neuznavam nejake rozhodovanie sa okamzite.... toto je rozhodnutie ktore ovplyvni cely zivot ako aj rodiny tak aj toho dietatka a urobit take rozhodnutie tak tam sa to ma prebrat min. s partnerom a s ostanymi detmi ak su a tiez si pozriet spis lekarske spravy atd atd...
ak by sme sa este rozhodli rozsirit rodinu tak sa budem velmi rozhodovat a velmi zvazovat poziadavky najma s ohladm na clenov rodiny a nehanbim sa to priznat... toto je zavaznejsie rozhodnutie ako sa rozhodnut ze chceme biologicke dieta a ako take si zasluzi aby sa dostatocne zvazovalo

a k tym malym v porodnici tak ja teda dufam ze system funguje a deti idu do profirodiny kde je o nich s laskou postarane takto to funguje aj tu ze v BA kraji sa uz deti z porodky nedavaju a myslim a viem ze vacsina profi sa ne stara s laskou a tak ako ma

5katarina7
2. jún 2012

@natia@afrika však aj ja by som ich najradšej hneď išla pozrieť,ale práve preto,aby som urýchlila proces,a som si nebola istá,že ich berieme,tak som nechcela zdržovať.Inak by som ich brala aj bez toho,aby som ich videla. 😀

najjulinka
2. jún 2012

@afrika vsak ano,a le pišem, že to sa asi zmenilo za tie dva roky už.. a ked raz dačo mali v papieroch tak už 2 roky s manželom preberali čo a ako ked pride babo, resp. dve baba. .a nastal moment kedy tie dve vypustili z hlavy a rozhodli sa pre jedno.......... však boli v poradovniku tak to dieťa už čakali, resp.deti....
snad take veci nepreberaju raz za dva roky..... su veci ktore sa rozoberaju snad ešte aj pred svadbou.... 😔

proste neviem.... akože keby im ponukli babo mimo požiadaviek, tak chapem.. v živote to neprebrali, nechce rozhodnuť sama, nikdy o takom čosi neuvažovali, nenapadlo ich to... ale toto bolo podla ich planu, podla toho čo obaja dali do papieru..... a ked to prišlo nevhod či sa zmenila situacia alebo prave len bola chvilkovo zmenená, tak to vedia hned.... neviem.. proste neviem ....

akože jasne aj keby ponukli podla planu, tak nejakých 5-10minut na predýchanie berem, že proste v tom momente ťažko ale den na to čo preberaju už vyše dvoch rokov?
no ale viem.. su aj takí čo sa nedostavia na svoju vlastnu svadbu, lebo proste zdupkaju.. .aj ked to maju prebrate hoci aj 10ročie s partnerom.. proste su ludia rozni... len su veci ktore ja nepochopim..... a duplovane ked sa jedna o živeho odloženeho človiečika...... proste berem... som total obmedzena v tomto zjavne.. proste to nepochopim.....
(a su extremy ako moj muž a tomu som povedala o dieťati a on povedal, že si ho nechavame a počul o nom asi tolko, že je na svete nič viac... a povedal to rovno psyche v decaku... bez toho aby som sa ja vyjadrila 😀 😀 😀 na čo psychologička taktne, nech to doma preberieme 😀 😀 😀 a v podstate on aj Lucinku chcel od momentu, ked som mu zavolala, že budem mať v profi Lucinku - mojmu mužovi vela fakt dakedy netreba... a sice ja sa snažim tvariť ako brzda,a le neubrzdila som 😝 😀 )...
proste každý sme nejaký... a proste niektore veci nepochopim....
(inak aj jadrova fyzika a aj podobne veci su nad moje chapanie 🤐 )

afrika
2. jún 2012

@najjulinka keď je tvoj manžel takíto tak blahoželám. my sme v tom prípade podľa Teba asi čudní.
mne sa páči čo robíte s manželom, o koľko detí san staráte, ale to neznamená, že len Vaše názory sú správne. že ja viem o tom omnoho menej..... kritizovanie je na MK bežné, ale domnievala som sa, že v tomto fóre to také nebude. prajem veľa šťastia a najmä Ti prajem viac pochopenia od druhých ľudí než ´koľko dávaš 😔

afrika
2. jún 2012

@najjulinka ja som šťastná, že môj mánžel je taký aký je, lebo narozdiel odo mňa má v tejto otázke triezvejší pohľad.

karkana
2. jún 2012

@kanhwa kráááásne napísané, súhlasím, 🙂

afrika
2. jún 2012

@najjulinka nechajme nto už radšj tak....obe máme svoje názory, to ale neznamená, že sa musíme doťahovať 😉 . ešte cca dva rôčiky a budem MAMINKA 😵

kanhwa
2. jún 2012

@najjulinka ja som to tu nechcela znova rozvirit, ale to uz ako fakt sa budeme dotahovat o tom, ze ci sa niekto rozhodne za 5 minut alebo za 24 hodin??? ze 5-10 minut je v poriadku preto, ze vy sa s manzelom tak rozhodujete? ze tych 24 hodin nevies pochopit a stale dokolecka to riesis??? tak uz na to mi s prepacenim ine nenapadne, ze si asi dost nechapava voci ostatnym 😉 😉 😉 a verim, ze sa neurazis 😉
a ja som tiez uplne nechapava, lebo ja by som sa na hlavu mohla postavit a nepochopila by som, keby sa za tych 5 minut rozhodli 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre