Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vargatomas1
9. júl 2015

ahojte potrebovala by som poradit ako to je ked mame predbezko mozem ist na zaklade toho na materskú ?a ako to je ohladne pestunstva to sa da vybavovat až po sude? Pribudli k nam totiz 2 princezne a každym dnom pride predbežko

maccca
9. júl 2015

ahoj neaki cakatelia nitra a okolie na odopciu podany navrh 2014 teraz 2015 vraj 45v poradi

sentoza
9. júl 2015

@lubiduch nooo, urcite by som sa informovala bud v nejakej neziskovke napr. Navrat alebo UPSVARe ake mate sance...ja si myslim, ze ako SK prislusnici a ak sa casom chcete aj vratit na Slovensko by to mohlo ist...so mnou si robili pripravu v Navrate manz.par pracujuci v Bruseli a z pocutia viem, ze romske dieta si adoptoval i anglicky manz.par, pracujuci u nas ale neskor odisli spat do Anglicka. Urcite by som sa informovala o svojich sanciach u nas v SK, a ak chcete aj romske tak ja som cakala rok od zapisania do zoznamu a krajsiu a sikovnejsiu babulku by som nenasla nikde na svete

zibi
9. júl 2015

@lubiduch to zhodnotenie stability paru je vyplyva z rozhovorov a z celkoveho dojmu, ktory ina z vas ma ... ono je to take subjektivne dost lebo vela ludi sa aj pretvaruje a nemuska mat ok vztah a tam sa toneprejavi ,ale oni to nemaju uz ako zistit ..proste jednoducho aj testy robite ale tie su take osobnostne skor ..ona sa s vami bude stretavat 26 hodin a je psycholog tak oni to vedia urcit a posudit ako to s vami vyzera

no prijem a ani byt nie je problem
oni pozeraju hlavne to aby malo dieta ibbu aby malo postel a kde spat
a ci mate cisto, ci mate elektrinu a take veci ...
jednoducho ci nie ste socialny pripad nejaky. co sa tyka toho ze nemate v DE vlastne tak oni to podla mna zoberu, ked mate nehnutelnosti na sk tak podla mna pre vas plus, ale ze nevlastnite v nemecku byt to podla mna problem nebude... hlavne ze mate nieco tu a prijem a raz budete ma pracu na sk a moznost zaobstarat si byvanie na sk ..cize podstatne je to 😉

mata71
9. júl 2015

s Veľkou radosťou oznamujeme že sme dnes Odsúdený na doživotie byť rodičmi nášho syna Aďuška,,,,, konečne máme máme všetci rovnaké priezvisko ,,už len počkať na vytúžený rodný list.... 😵 😵

beka22
9. júl 2015

@mata71 Prajem celej RODINKE veľa a ešte viac šťastia a radosti a gratulujem 🙂 🙂

usinko
10. júl 2015

@maccca ahoj a ktory mesiac v 2014? nas pripad: jun 2014 zapisani do zoznamu a 28.4.2015 54. v poradi

sheenka
10. júl 2015

@usinko prosim ta o ake stare dietatko ste mali zaujem?dakujem

usinko
10. júl 2015

@sheenka co najmensie, ideal novorodenec.

sheenka
10. júl 2015

@usinko dakujem a drzim palceky uz nech je domka.

maccca
11. júl 2015

Usinko,takze opravujem datum 9.12.2013,zapisany do zznamu zaradeny maj 2014,ale sme trpezlivy a cakame 😃

usinko
13. júl 2015

@maccca hihihi, takze su medzi nami nejake 2 mesiace...takze, ked sa stanes maminou, ja to uz tiez budem mat len za par🙂

siska25
13. júl 2015

Ahojte, síce sem až tak často nepíšem a dlho som sa váhala, ale pridávam aj ja foto našich dvoch detičiek, teda dalo mi zabrať, aby sa obidvaja pri fotení dívali na mňa 🙂

beka22
13. júl 2015

@siska25 sú senzačný prajem veľa zdravíčka a radosti 🙂 😉

mata71
13. júl 2015

@siska25 ako sa kráásne škeria drobulence...

zibi
14. júl 2015

@siska25 jej krasne deticky ... to mate obe adoptovane ci jedno je aj bio ? 🙂

srnec
14. júl 2015

@lubiduch
Ahoj, my sme na tom podobne, teda aspoň trochu - ja som občan SR, partner je Nemec/Maďar s nemeckým aj maďarským občianstvom. Chceli by sme skúsiť všade, kde len naše občianstva budú platné :D ak to ide. Akurát to Nemecko je ošemetné, pretože tam už sme pomaly prepásli jeho vek, kedy môže dostať bábätko. Písala som do fóra na Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže, ak mi odpíšu, prepošlem Ti to, možno Ti to pomôže. Držím palce.

siska25
14. júl 2015

@zibi Ďakujeme, adoptovaný je len syn, dcéra je bio.

lubiduch
14. júl 2015

@srnec jej vy ste super zmeska s manzelom, budem drzat palce aby to vyslo. Ak sa smiem spytat v DE je teda aky vek maximalny? Myslim ze mame este dost casu, sme obaja sotva 30tnici, to ma len zaujalo, ze to je ohranicene vekom.
a zijete na SVK ci DE/HU?

hora_lka
14. júl 2015

@vargatomas1 ahoj, ja som prave dnes bola na urade, vybavovat rodicovsku s predbezkom, ale muselo byt pravoplatne ..

srnec
14. júl 2015

@lubiduch
No zmeska vrcholi tym, ze zijeme v Cechach :D ale pomaly sa stahujeme do Nemecka. Ten limit tam je 40 rokov, ale nie je to pevna ciara ze 40.narodeniny a dovi, skor orientacne, ale predsa je. v madarsku je to 45. a ten moj ma 41. Snad nas to nebude nejak moc znevyhodnovat. Vy zijete v ktorom.meste, ak.sa smiem spytat?

5katarina7
20. júl 2015

už som dávno dala foto tak ukážem ako rastie moja čokoládka <3 🙂

kikuska_wedge
20. júl 2015

Juuuuuj strasne sa tesim. Este styri stretka a koncime pripravu. Vraj do septembra by sme to mohli mat za sebou. Tak som si spravila radost a pokupila par veci. Uz mame aj postielky (aj malu aj velku), aj stolicku, aj dudliky, aj nocnik, objednala som flase a ohrievac. Obhliadam sa uz po kociku. Namiesto dovolenky budeme robit schody a malovat. Kolegovia sice usudili, ze mi sibe, ale nevadi. Strasne sa tesim a som spokojna, ze o to menej veci budem musiet zariadovat potom. Aj financne je to pre mna jednoduchsie sa zariadovat postupne. Je mi jedno, ze neviem ani vek, ani pohlavie, ani ci to bude o pol roka, alebo o dva. Veci sa nepokazia a mne to robi radost. A to najdolezitejsie, moj manzel je uplne chapavy zlaty chlap a vecer si spolu citame knihy o adopcii. Teda ja citam a on pocuva. Aj vy ste to tak prezivali, ci som fakt cudna?

tortelinka
20. júl 2015

@kikuska_wedge vytešuj sa, ja som síce nič nekupovala, radšej sme čakali na konkrétne dieťa, ale ak ti to robí radosť, tak prečo nie

mata71
20. júl 2015

@kikuska_wedge nie si čudnáá preživaj si svoje adoptívne- tehotenstvo tak ako to citíš... 😵 😵 😵

mata71
20. júl 2015

@5katarina7 kráásna je ako brazilčanka,,vydarila sa kočka 😵

5katarina7
20. júl 2015

@kikuska_wedge ja som tiež pár vecí pokúpila,len trošku väčšiu veľkosť nakoľko sme nevedeli ako veľké dieťatko budeme mať a nakoniec sme dostali šesť týždňovú bábiku tak som sa mohla realizovať 😀

beka22
20. júl 2015

@5katarina7 Dokonalé šťastie prajem veľa radosti 🙂 😉

5katarina7
20. júl 2015

@mata71
@beka22 ďakujeme 🙂

kikuska_wedge
20. júl 2015

@mata71 ake krasne pomenovanie "adoptivne tehotenstvo" 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre