Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

silverrko
6. okt 2017

@bosorkabb Mne raz povedali že musím čakať na rozsudok že nemôžu podávať telefón.info ako sudca rozhodol. Asi to všade inak funguje...

silverrko
6. okt 2017

@bosorkabb Chodievala som osobne nahliadať do spisu vtedy sa nezalozi do šuflíka a je stále na stole pred očami. Ale i tak to dlho trvalo.

bosorkabb
6. okt 2017

@silverrko ja nechodím volám a fakt musím pochváliť prístup.

silverrko
6. okt 2017

@bosorkabb Veď hovorím všade majú iný meter

silverrko
6. okt 2017

@bosorkabb Sudy vsade fungujú inak mne právnik vysvetlil že keby sa prestahujeme cca 60-80 km termín máme vytyceny a pojednávanie do mesiaca..nuž..ach tie kraje. Treba bojovať za tie deti.

anettta
6. okt 2017

Dievcata skusenost s matkou pozitivnou na hepatitidu C?

je mi jasne, ze dietatko bude mat pozitivne protilatky....ale stalo sa niekomu, ze dietatko malo realne aj infekciu?

nejake tipy, rady, skusenosti... dakujem

matkaasebko
6. okt 2017

@pepopestun aj mne brezno zamietlo neodkladne...na decka a tiez boli v decaku...na vytycenie pojednavania som cakala od maja podany navrh v septembri pojednavanie...takze drzim palce

mana85
6. okt 2017

@pepopestun nám zamietli začiatkom marca a vytýčili po 18 dňoch od zamietnutia neodkladného na polovicu apríla.Podávali sme spolu neodkladné aj predosvojitelsku st. Tiež nám radili odvolať sa ale kontaktovali sme aj Naty Blahovu aj kuratorku som obvolavala tiež súd som otravovala no ak by sme sa odvolali natiahlo by sa to na veelmi dlho 😒 Je to nefér vôbec nehladia na dieťa...držím päste #

timi1606
7. okt 2017

@bosorkabb
@pepopestun
@silverrko
Súd u nás pre zmenu nedvíha nikdy telefón, a to som skúšala každých 5 minút dookola celý deň,a nič. Nám pedbežné opatrenie dali do pár dní ale pojednávanie o predosvojiteľskej strarostlivosti sme mali po vyše roku. Podávala som v apríli 2016 a pojednávanie sme mali jún 2017.

bosorkabb
7. okt 2017

@mana85 to je blbé, veď nato sú tam aby telefóny zdvihali.
@timi1606
@pepopestun aj vám povedali prečo zamietli? Nejaké zdôvodnenie?

silverrko
7. okt 2017

@timi1606 tiež ste čakali na 1 pojednávanie pekne dlho ale aspoň ste mali drobca už doma

joannita
12. okt 2017

@timi1606 aj viete preco ste cakali vyse roka na pojednavanie? 😲
to je proste neuveritelne! Z akeho ste kraja pls?

timi1606
12. okt 2017

@joannita TT kraj. Povedali,že sudcovia boli pn,a porozdelovali si prípady,a že keď malá bola nám zverená do predbežka, tak sa moc ani neponáhľali...

bosorkabb
13. okt 2017

Tak prvý súd za nami a už je to právoplatne 🙂
Teraz čakať a hádam sa budúci rok dočkáme osvojenia a bude to všetko za nami.

anettta
13. okt 2017

@bosorkabb aspon ciastocna gratulacia 🙂

bosorkabb
13. okt 2017

@anettta ďakujem. Ešte čakať na preloženie spisu a ostatnú byrokraciu.

tarrra
13. okt 2017

My tiež čakáme na preloženie spisu a konečne posledný súd o trvalom zverení , od mája 2017, ešte stále nieje preložený.
Myslela som že leto, dovolenky atď...
Keď už ma to fakt naštvalo, tak som pátrala, čo je vo veci a zistila som: Odkedy dostali našu žiadosť o trvalé zverenie, ostalo to na kope u pani, ktorá je na dlhodobej PN. Super, že?Nikomu nepridelili jej prípady...Našťastie to chytila jedna sudkyňa a začala to riešiť, čiže konečne sa to pohlo, ale je to katastrofa!

silverrko
13. okt 2017

@tarrra Jezisi PN je na dlho. Spis mozu prelozdelit az po lehote. Cakanie na vyt.terminu no pevne nervy

tarrra
13. okt 2017

@silverrko už sa to pohlo, ako som napísala - ujala sa toho sudkyňa a už nám aj prišlo uznesenie že ho presúvajú, a keď už bude v našom kraji,tak to hádam pôjde. No čo narobíme, len čakať...

anettta
13. okt 2017

@tarrra nie je to nahodou v piestanoch? lebo presne tati situacia je v teraz v Piestanoch ☹

tarrra
13. okt 2017

@anettta Nie🙂 Prenášame zo Skalice do Čadce

avogiles
14. okt 2017

@anettta ty si z Piestan?

joannita
16. okt 2017

@timi1606 no konec toto. Keby som ja pracovala ako slovenski sudcovia tak nezarobim ani na slany chleba!

bosorkabb
16. okt 2017

@joannita veď oni majú čas, nemajú sa kam predsa ponáhľať.

gorcsova
16. okt 2017

Mam jednu otazku ci existuje cigan s bledou pokozkou?Dakujem

avogiles
17. okt 2017

@gorcsova jasne 🙂

bosorkabb
17. okt 2017

@gorcsova tak nie všetci sú úplne čierny.

gorcsova
17. okt 2017

Cigana s bledou pokozkou som este nevidela preto sa spytam

bosorkabb
17. okt 2017

@gorcsova ja áno. Spolužiačku ale oni mali v rodine taky mix.
Skôr nájdeš Róma s tmavsou pokožkou. Záleží na rodokmeni, ja som tiež tmavšia a pritom biela😂

mana85
17. okt 2017

@gorcsova tak u polo ciganov je bežné že su bieli aj ak je otec neuvedeny tak byva biele dieťa kebo nevieš... Aj naša mala je uplne biela a je min. Polovičná tak ako aj ja mam svetlú pokožku a aj olasky su väčšinou bledši a často hrdzave vlasy maju ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre