Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

joannita
14. feb 2018

@anettta Zrejme je treba im ponuknut nejaky "prispevok" pre ich organizaciu kedze ste nerobili u nich pripravu. Myslim ze to by pomohlo v ich snahe....

joannita
14. feb 2018

este sa vratim k videu s Harabinom. Baby snad len jemu neverite?? :D Ved on je stelesnene klamstvo :D

ellen2016
14. feb 2018

@joannita urcite nie,hahaha

berginkan
14. feb 2018

K tomu Navratu. Ja neviem, nechce sa mi nejako verit, ze nechcu pomoct. pravda je taka, ze maju strasne vela toho a skor preto odmietaju pomoct tym co si u nich nerobia pripravu.
ale my sme sa tam boli len pozriet, vobec nebolo iste ci budeme u nich robit a nemali problem s nicim. potom som este riesila veci, bola som tam sama na navsteve a povedala som, ze sa rozhodujeme, ze kde a tiez nebo problem..
@joannita a k tym prispevkom, to tiez je take, ze oni maju grant, takze maju peniazky aj ked su obcianske. dokonca odmietli peniaze. ale viem, ze ludia si u nich aj platia pripravu, ked chcu mat skor, mimo terminov atd..

berginkan
14. feb 2018

@bosorkabb dik 😉

rebekarebekova
14. feb 2018

@berginkan priprava (Usmev) sa plati standardne (200 €) na par.. nielen vtedy ked chcu ludia nieco rychlejsie a mimo terminov..

luciskooo
14. feb 2018

@berginkan aj v navrate sa plati za pripravu standardne 100 ecok na par..

berginkan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
berginkan
14. feb 2018

@luciskooo kde je to uvedene? na stranke to nevidim. ja som sa informovala hned na zaciatku a nebola nam komunikovana tato suma. to je neprijemne. ved snad neklamu? a potom nas vyuctuju?

bosorkabb
14. feb 2018

@berginkan aj my sme za prípravu platili v Návrate tuším 100 alebo 150? Už presne neviem. Hneď na skupinovom sedení sme všetci platili.

luciskooo
14. feb 2018

@berginkan no neviem ci je to niekde uvedene.nam to povedali hned ako sme sa informovali o priprave..zaplatili sme hned na zaciatku

berginkan
14. feb 2018

no tak si tam zavolam. to nie je mozne aby nam toto nepovedali. to potom stracam totalne doveru v nich. keby som sa nepytala tak nepoviem. a zaco? ved maju granty, podporu a je to obcianske zdruzenie...na Upsvare sa tiez plati?

anettta
14. feb 2018

@berginkan isto sa plati, aj my v usmeve sme platili hned na zaciatku, my tusi 120 za par, ale nepamatam presne.
a navrat ma isto toho vela, verim tomu, a isto aj pomahaju, ale teda nie v sprestredkovani adopcii. doslova mi to bolo povedane ☹ oni vraj pomahajuu skor uz ked su deti v rodinach a maju problemy. ale v sprestredkovani spisov nie.

berginkan
14. feb 2018

@anettta nerozumiem. ved tu mnohe pisu, ze im pomohli najst dieta...

macka2017
14. feb 2018

v úsmeve sa za prípravu platí 196 € za pár

bosorkabb
14. feb 2018

@berginkan na úrade to máš zadarmo. V neziskovkach platíš. Prispievas na chod organizácie. Aspoň tak nám to bolo povedané. A majú plno ale to aj na úrade. Skús si tam zavolať. My sme prípravu robili v Návrate tak mali vtedy ešte voľné miesto. Bolo to 1,5 roka dozadu v BA.

rebekarebekova
14. feb 2018

@berginkan mail z 20.11.2017:Príprava prebieha kombinovane, časť je skupinovo 2 dni v Bratislave, individuálne vieme poskytnúť aj v BA a TT.
Prípravu si čiastočne hradia aj žiadatelia, čo pre pár je 200 eur.

berginkan
14. feb 2018

@rebekarebekova
@luciskooo dik zavolam si tam zajtra

teleskop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
japanka
15. feb 2018

@teleskop Tak ja sa tiež pripájam k poďakovaniu všetkým, ktoré svojimi príspevkami pomohli aj mne. A tebe za povzbudzujúce slová. Blížim sa k 41 a mám obdobie strachu a tešenia. Som rada, že je tu niekto v podobnom veku. Ten je totiž to, čo mi nedáva v poslednom čase dobre spávať. Viem, riešim iba číslo, ale mám to v hlave a nejako to začínam veľmi riešiť. Ale na druhej strane viem, že to zvládnem. Len, aby to už bolo.

mana85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebekarebekova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebekarebekova
15. feb 2018

@mana85 ty mas adoptovane deticky?

mana85
15. feb 2018

@rebekarebekova áno mám ...

anettta
15. feb 2018

@japanka
@teleskop mile damy ja mam tiez s manzelom 40 a hanuska je nase tretie dieta, moja tretia materska a uzivam si ju najviac zo vsetktch deti a venujem jej najviac casu, som ovela trpezlivejsia, biac si toto materstvo vazim a citim sa stastnejsia.
Avsak nepovedala by som ze som lepsia matka ako v 25 som bola, som len trochu ina matka. A netreba byt super mama, staci byt 'dost dobra' mama 🙂
Ved ako reklama hovori....'a co ak 40, kakauko mi stale chuti'

Drzim palce aby k vam vase deticky prisli co najskor ❤

teleskop
15. feb 2018

@japanka si na to sama?

tulipan43
15. feb 2018

@anettta Dievčatá ja budem mať tento rok 45 rokov a máme doma 8.mesačného chlapčeka uź dva mesiace v pestúnskej starostlivosti. Poviem Vám aj keđ mám tri vlastné deti ten pocit že mám dieťa v tomto veku je neopísateľný. Pre mňa je vek len číslo, zaleží hlavne na zdravotnom stave, či sa nato cítim a iných faktoroch podĺa mňa. Tak sa nebojte veku je to to len číslo

teleskop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
japanka
15. feb 2018

@teleskop Nie, nie som sama. Mám skvelého manžela. Tešíme sa, len som nejako začala riešiť vek.
@tulipan43 Wau, krásne. Presne toto mi pomáha. Viem, že všetky budeme úžasné maminy, aj keď nemáme 20.

teleskop
15. feb 2018

@japanka tak vidis,, mas super manzela tak ten strach zdielajte spolu, my si ho navzajom vyrozpravame a zdielana starost je mensia..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre