Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mariannamk
7. mar 2018

@bosorkabb je aj nejaka adopcna sukromna fb skupina? ci nevies?

bosorkabb
7. mar 2018

@mariannamk takú som nenašla. Ale v tej o pestunoch som zahliadla aj niečo o adopcii.

tulipan43
7. mar 2018

@pepopestun Máte nárok aj na daňový bonus. My, resp. Manžel ho tiež poberáme na nášho malého.

mana85
9. mar 2018

@bosorkabb Ak by U nás bolo tiež možné určiť si "len" zdravotný stav určite by sa všetko urychlilo keď že by bolo O polovicu menej žiadateľov ...

bosorkabb
9. mar 2018

@mana85 možné to je, ale u nás na to možno ešte nedozrel čas. Aj keď úsmev na to dosť tlačí.

rebekarebekova
9. mar 2018

Ahojte, ak mate dieta v pestunskej starostlivosti (s predpokladom na osvojenie), mozu bio rodicia vediet vase kontaktne info, adresu atd?

mata71
9. mar 2018

@rebekarebekova áno vedia všetko,

bosorkabb
9. mar 2018

@rebekarebekova ak si preberajú zásielku so súdu tak áno.

anettta
9. mar 2018

@rebekarebekova ano vas spis je sucastou konania o pestunskej starostlivosti, takze vedia

berginkan
9. mar 2018

@mana85 ako to myslis? “Urcit si len zdravotny stav”?

anettta
9. mar 2018

@berginkan nemozes si vybrat pohlavie a etnikum...(myslim, ze ani vek v niektorych krajinach) zdavotny stav mozes - v zmysle, ci si schopna postarat sa aj o tazko zdravotne posthnute dieta...aj to castokrat len preto, ci si schopna uniest to financne ☹

berginkan
9. mar 2018

@anettta prepac asi som pribrzdena stale nechapem. etnikum si predsa vybrat mozes, neskor aj pohlavie. a ten stav tiez ano, stale mi nie je jasne ako to mana myslela 😀

anettta
9. mar 2018

@berginkan to bola reakcia na nedavnu diskusiu ohladom adopcie v zahranici. V niektorych statoch si nemozes vybrat nic okrem zdr. Stavu.. to nie u nas 🙂 to sa dievcata bavili o slovensku iba hypoteticky 🙂 chapes?

berginkan
9. mar 2018

@anettta ahaaa 😀 dik

bosorkabb
9. mar 2018

@berginkan to sa netýka Slovenska, to bolo myslené tak že ak by sme si nemohli vybrať nič okrem zdravotného stavu tak ako v niektorých štátoch tak by veľa ľudí z poradovnika odišlo a zrýchlil by sa proces a čakacie lehoty. To bola len úvaha.

mana85
9. mar 2018

@berginkan reagovala som na príspevok bosorkabb kde píše O známom V zahraničí kde je možné vybrať si len zdravotný stav dieťaťa iné požiadavky nie .

berginkan
10. mar 2018

@mana85 ok vsak uz mi vysvetlili. Niektore veci su lepsie na svk. Prekvapivo

ellen2016
10. mar 2018

@rebekarebekova ak bola matka pozbavena rodicovskych prav,tak nevedia,inak ano. velmi zalezi,ci sa matka zaujimala o dieta po porode a z akych je pomerov. Ak je napr.bezdomovec,alebo sa nezdrziava v mieste trvaleho bydliska,tak je pravdepodobnost,ze si preberie papiere zo sudu miziva,kedze moze mat “za usami” aj ine veci...

fiona123
13. mar 2018

Ahojte, vedel by mi niekto poslať vzor na návrh na osvojenie dieťaťa na súd prosím? Na úrade mi nepomohli ani s neodkladným, ani s predosvojiteľskou starostlivosťou, takže tadiaľ cesta nevedie. Preto by som bola rada, keby niekto mohol poslať. Ďakujem pekne.

kikuska_wedge
13. mar 2018

@fiona123 Ahoj. Ja som si písala sama. Máme to teraz na súde, tak ešte neviem, či to je ok. Chceš to aj tak poslať? Robila som to podľa vzoru predosvojiteľskej. Ten nám robila právnička.

zuzlicek44
13. mar 2018

BB kraj,viete prosím aký je stav?

gunhild
13. mar 2018

@zuzlicek44 ahoj , kedy Vas zaradili do poradovnika? My sme zaradený od 9/2015 a sme oficialne na 7 mieste (2maju odklad) čiže zatiaľ 5. Sme v poradovníku na bieleho novorodenca. B.B má 2 poradovníky Tzn. Zvlášť na biele dietatko.

fiona123
14. mar 2018

@kikuska_wedge ďakujem, už sa mi ozvala jedna mamička 🙂

mariana03
14. mar 2018

@gunhild tak tebe sa to už kráti😀. My sme v poradovníku od 10/2017.Ako často si voláš, ja skúsim po veľkej noci.

gunhild
14. mar 2018

@mariana03 ja som volala prvý 11/2017 po viac akoroku potom po 2 rokoch na jeseň a teraz v januári.Pani mi povedala, že to nebude tak skoro 😂Myslela v tomto roku.

mariana03
14. mar 2018

@gunhild neboj nič veď predsa oni nevedia dopredu koľko deti sa narodí. Možno sa ani nenazdáš😉A na akom čísle si začínala? Takže ja si volám až za rok😁

zuzlicek44
14. mar 2018

@gunhild to ste už na rade pomaly 🙂 nás zaradili minulý rok v auguste 😓 dlho sa bude čakať?tvoj názor 🙂

ellen2016
15. mar 2018

Ahojte,vcera sa mi do ruk dostala nova knizka o zivote v dvoch svetoch. Krasny a skutocny pribeh.Odporucam!

vanesa1210
15. mar 2018

@ellen20je už v kníhkupectvách???

ellen2016
15. mar 2018

@vanesa1210 nuz,to neviem,ale uz som ju zhltla;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre