Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
27. mar 2018

@joannita choďte pozrieť keď Vám ukážu fotku / video tak budete vedieť ;) niekto radi rozhodovať sa srdcom A niekto rozumom skúste ak sa bude dať zlatú strednú cestu A veľa sa pýtať aj keď úprimne hmm my sme sa dozvedeli len prednedávnom A úplnou náhodou dosť závažnú informáciu O našej princeznej A ja som šťastná že sme to vtedy nevedeli , tam by nám rozum kázal viac ako srdce A my by sme tak prišli O kopu lásky A šťastia ;) všetko je tak ako má byť ....

tortelinka
27. mar 2018

@joannita neviem ktorá s tých vecí ťa plaši najviac..či predčasný pôrod, alebo etnikum...za seba poviem, že to naše romske/poloromske je blonďačik so svetlou pleťou...starší s rovnakým pôvodom je tmavý

bosorkabb
27. mar 2018

@joannita choďte pozrieť určite, srdce ti napovie veľa. Možno tento chlapček čakal práve na vás.

joannita
28. mar 2018

@avogiles to mi nevedela povedat teta v kt. tyzdni sa narodil, narychlo to hladala v spise, ale ponahlala sa.... A mozem sa opytat co ste sa zavazne dozvedeli o Vasej dcerke? Teda ak o tom nechces pisat, chapem...

joannita
28. mar 2018

@bosorkabb a su aj nejake deti pravne volne ktore ponukaju na adopciu? lebo mne povedali uradnicky ze skoro ziadne, teda malinke vraj ziadne niesu volne.... Povedala mi len k tomuto chlapcovi, ze je podany navrh na osvojitelnost a ze myslim ze v maji ma prebehnut.

joannita
28. mar 2018

@tortelinka uprimne skor to etnikum. My sme povodne chceli totiz len biele a zmenili sme na poloetnicke. Preto cisto romske pre nas neprichadza do uvahy.....
Ten zdravotny stav tazko povedat ked ma apgar 10 aj napriek tomu ze sa tak predcasne narodil. Snad by neklamali? 🙂

bosorkabb
28. mar 2018

@joannita no pokiaľ viem tak nie sú. V BB je postup takýto : prvý návrh :osvojitelnost, druhý návrh : zbavenie matky rodičovských práv a tretí návrh : určenie porucnika. Čiže 3 pojednávania. Ak je len podaní návrh na osvojitelnost tak vás čakajú ešte 2. To bolo aj u nás. V BA je iný postup, rýchlejší. A už ste boli pozrieť video, fotky? Malý je asi v DeD v BB. Nechcem veľmi verejne sa k tomu vyjadrovať.

joannita
28. mar 2018

@bosorkabb este nie, idem volat tete ze prideme pozriet video a spis...

bosorkabb
28. mar 2018

@joannita daj potom vedieť. Budem držať palce aby ste sa rozhodli správne.

joannita
28. mar 2018

@bosorkabb taaaaak volala som na urad ze prideme sa kuk a pani mi povedala ze mala viac casu sa pozriet uz do spisu a zistila ze matka bola alkoholicka a rodila maleho opita..... Maly sa narodil v 32 - 33 tyzdni.
Tak sme sa nakoniec rozhodli ze nepojdeme ani pozriet......maleho mi je luto, ale toto by som asi nedala...

mata71
28. mar 2018

@joannita ☹ smutno mi

joannita
28. mar 2018

@mata71 nespravodlivy svet, tie co nechcu mat deti rodia kazdy rok ako macky a ozieraju sa a nevazia si to a tie co tak velmi chcu aspon jedno jedine babatko, ho mat nemozu....

mata71
28. mar 2018

@joannita vieš aj tak si myslim že ste mali ist pozriet, ved už ma pol roka, takže všetko po porode prekonal a čaka na svojich rodičov,,, mne aj to pride take.. ja by som šla pozriet ho . ale jasne chápem aj tvoje pocity...

joannita
28. mar 2018

@mata71 tak vies...kazdy kona podla svojich pocitov a poziadaviek. Ja neocakavam ze dostaneme idealne dieta, ale tu je vela veci ktore sa nezhoduju s nasim presvedcenim. Otec maleho je tiez pravdepodobne rom, matka v tehotenstve dost pila a maly sa narodil predcasne a mal necele 2kg..... mne je maleho fakt luto a verim ze si najde svojich rodicov, ale ano, myslime aj trosku na seba (nemyslim ze sebecky)....

bosorkabb
28. mar 2018

@joannita to mi je ľúto. Je tu viac báb ktoré také deti majú tak tie by vedeli viac. U nás alkohol nebol.

mata71
28. mar 2018

@joannita ved ja to chapem..

berginkan
28. mar 2018

@joannita prepac ale alkoholizmus je choroba a nemozes takto sudit ludi ked nevies uplne podrobnosti. Ale k tomu celemu, aby to nevyznelo zle. Rozmyslas dobre, to len dodam. Kazdy iba nato naco ma...

joannita
28. mar 2018

@berginkan kde konkretne koho sudim? Vies, ja mam dost svojich starosti a nemozem riesit podrobnosti preco je kto alkoholik 🙂 Uprimne mna to vobec nezaujima preco ta matka pila, to je jej zivot a ja ju chapat nemusim.....len skoda ze mozno znicila/narusila zivot svojmu dietatu...na to mala mysliet ona ked slopala tehotna a nic ju neospravedlnuje. Naozaj nic.

tortelinka
28. mar 2018

@joannita čítala som ďalej, j emi ľúto že ste to nedali....nesúdim ťa, každý koná podľa svojho presvedčenia...a čo sa týka etnika, naozaj sa môžu líšiť tie detičky

berginkan
28. mar 2018

@joannita “tie co nechcu mat deti rodia kazdy rok ako macky a ozieraju sa a nevazia si to” ako vies, ze ho nechcela? Ako vies co preziva? toto je nieco co mi pride sudenie. Aj na priprave to prizvukuju, ze nikdy nesudit a nekomentovat okolnosti. To je zaklad

avogiles
28. mar 2018

@joannita s niekym si ma mylis, ja nemam dcerku.

anettta
28. mar 2018

dievcata ja si myslim, ze by sme naozaj tie maminky nasich deti sudit nemali, aj ked by bola taka ako pises, a aj keby is mala pravdu @joannita .... nemyslim si, ze si to spravne vysvetlujes...je to samozrejme tvoja vec, len z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze to, co si myslis ty, si bude mysliet aj tvoje dieta (pretoze deti preberaju nase nazory a nesudia, ci su alebo nie su spravne)...a co ked mama tvojho buduceho dietatka sa nebude zhodovat s tvojim nazorom (uz teraz sa nezhoduje, lebo ako pises - tie co nechcu mat deti rodia kazdy rok ako macky a ozieraju sa a nevazia si to...to si budes mysliet o bilogickej matke svojho dietata...a ver mi, podla toho sa budes aj spravat a mozno aj nevedomky to davat dietatku najavo (najma ak nebude nieco podla tvojich predstav)...a tak by to nemalo byt...pisem ti to z vlastnej skusenosti - nasa biomama bola narkomanka a mala slahnute aj ked rodila, a mala z toho bude mat mozno nasledky cely zivot...kto vie...ale nikdy nemozem vinit jej biomamu za to, aka mala bude...bolo to moje vlastne rozhodnutie vziat si opustene dietatko zeny, ktora "rodi a nevazi si to" a ja nemozem ma deti... ano, ako pises je to nespravodlive, e ona dieta mat moze a ty nie...ale svet je nespravodlivy a zivot nie je fer... a je len na nas ako sa s tou nespravodlivostou voci nam vysporiadame... clovek musi na adopciu dozriet...aj vnutorne...

jajulaa
28. mar 2018

851

maninka1974
28. mar 2018

@joannita držím palce nech vám ďalšie dieťatko vyjde. ..........treba sa riadiť sebou čo chcete vy ho budete vychovávať .......my už dieťa máme ale keď sme boli prvýkrát oslovený tiež sme zaváhali tiež predčasné nar veľa operacii mal pol roka nevedeli čo bude ďalej. .....nik z bb kraja ho nechcel som sa neskôr dozvedela. ......

anettta
28. mar 2018

@joannita ale tiez suhlasim s dievcatami, ze ste boli taki silni a odmietli ho a uvedomili si, ze to nedate. My sme to tiez urobili a bolo to naozaj velmi velmi tazke. Ale chlapcekovi podla mna najdu dobru a hlavne "tu jeho" rodinu. Vase dietatko na vas este niekde caka...mozno v brusku, mozno uz v porodnici 🙂

erio
28. mar 2018

@joannita podľa mňa je veľmi dobre, že ste neboli malého ani pozrieť. Ako píše anettta na adopciu človek musí dozrieť aj vnútorne. Ono ak chcete biele zdravé, máte predsudky voči etniku alebo zdravotnému hendikepu. Naozaj lepšie ste nemohli spraviť. 😉 Prijať dieťa zo všetkým, čo k tomu patrí s jeho minulosťou nie je zložite, ale nie pre všetkých. Držím palce chlapčekovi, urobili ste dobre.

berginkan
29. mar 2018

@erio ona pisala ze nema problem s etnikom

stanass
29. mar 2018

Prosím vás, kto ste teraz v poslednej dobe dávali, žiadosť o NRS, museli ste dokladovať aj zdravotný stav, reg. trestov a súhlas rodinných príslušníkov? Bývame v jednom dome so svokrovcami, tak to UPSVAR žiada doložiť. Pred 4 rokmi nič také nechceli, chceli to len od žiadateľov, rod. prisl. ich nezaujímali. Neviem, či to chcú aj inde, alebo ZA kraj je unikát. Hlavne, že sa nám o tom "zabudli" zmieniť na UPSVAR v mieste nášho bydliska. Kým to nedoložíme, nezaregistrujú našu žiadosť, hoci ostatné doklady máme OK, dokonca niečo aj naviac, lebo na našom UPSVAR nám to kázali vybaviť, no a v ZA povedali, že to netreba. Stretli ste sa s tým niekto? Zrejme nie, lebo viaceré tu píšete, že rodičom ste to ešte neoznámili... no a určite sa tu nájde niekto, kto býva pod jednou strechou aj s rodičmi (či svokrovcami). Vopred ďakujem za všetky odpovede.

mariannamk
29. mar 2018

@stanass moze to byt suvis s novym zakonom od 1.4. my byvame sami, iba si zapisali, ze rodinu sme neinformovali. ale zdravotny stav treba. odpis z registra si u nas v TT doziadaju sami cez prokuraturu. u nas stacili neoverene kopie sobasneho aj LV (pre istotu sme brali aj originaly, keby to chceli odkontrolovat alebo aby sme mohli obratom u nejakeho notara platnost overit). no stacili iba tie kopie. ale od 1.4. uz budu vyzadovat aj original sobasneho, takze pary budu musiet supovat na matriku :-/

stanass
29. mar 2018

@mariannamk Diky za odpoveď. No my sme všetko podali už v marci, len zase ešte chcú doložiť tie doklady pre rod. prisl., takže nás zaregistrujú až po 1.4. podľa nového zákona, takže možno aj preto vymýšľajú, aby sme napokon spadali pod nový zákon (teda jeho novelu) a ktovie aký to bude mať potom vplyv na našu žiadosť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre