Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

bosorkabb
19. jún 2018

@tecko28 zo spisu všetko podstatné a známe. Najviac info mal detský domov.
@joannita toto by malo mať dieťa v zdravotnej dokumentácii. Prepustacia správa z pôrodnice, má to každé dieťa.

joannita
19. jún 2018

@kikuska_wedge
@bosorkabb
Diky, idem im pisat.

@tecko28 hej boli sme dnes...

tecko28
19. jún 2018

@joannita a ako? Teda ak sa chces s nami podelit o prve dojmy

joannita
19. jún 2018

@tecko28 sama neviem. Spracovavam to neustale v sebe....mam zmiesane pocity

tecko28
19. jún 2018

@joannita myslim, ze to je v pohode. Na odlahcenie, ja som mala zmiesane pocity, ked sa mi narodil syn predcasne a bala som sa co vsetko moze mat a ci to zvladnem a teda ci ho vobec chcem. Ale ked som ho konecne poriadne uvidela (po porode to bolo o nicom, ozaj okamih) ako lezi v inkubatore, hmyri sa, kopka, place-hned som sa zamilovala a vsetko mi bolo jedno 🙂 Drzim palce a fandim ti nech sa rozhodnete akokolvek

gunhild
19. jún 2018

@joannita áno matka mala rómske priezvisko, cela jej rodina rómska a nakoniec sme si to uverili aj na nette. Bola ešte aj vyfotena ako gravidna na Facebooku s bruškom, takze sme si len utvrdili naše domnienky a pocity. Ďalšia vec bola že babo bolo z blízkeho okolia a to sme nechceli.

joannita
19. jún 2018

@tecko28 dakujem, myslela som ze som divna 🙂

@gunhild vies ze aj ja som tu nasu bio hladala na.fb,.ale nenasla 🙂

mariana03
19. jún 2018

@gunhild ahoj to mi je ľúto, že to tak dopadlo😞. Aj vieš či ho ako prvým vám ponúkali alebo ho už niekto pred vami odmietol.?

ellen2016
20. jún 2018

L. PIUSSI: MAŤ PRI SEBE RÓMSKE DIEŤA JE DAR
https://www.zaplotom.sk/l-piussi-mat-pri-sebe-r...

joannita
20. jún 2018

Baby je to pravda ze aj ked prebehne sud o osvojitelnosti a matka je zbavena rod. Prav, tak aj potom si to moze stale rozmysliet? V DD nam tvrdili ze ano, ale potom aky ma zmysel ten sud nechapem, ked neplati to co bolo ustanovene?
Tiez nam hovorili ze kym prebehne tento sud maly musi ist len do pestunstva, co sme radikalne odmietli a oni nasledne volali a zistili ze sud o osvojitelnosti bude bud. Tyzden, cize moze ist hned do adopcie. Rozumiete tomu? Preco by musel ist najskor do pestunstva?

ellen2016
20. jún 2018

@joannita je to pravda, matka musi byt aj pozbavena rodicovskych prav. toto ale vacsinou prebehne spolu s osvojitelnostou.ak nie,tak popros dd nech to doplni k navrhu...

bosorkabb
20. jún 2018

@joannita tak ako píše
@ellen2016
Ak je súd len o určenie osvojitelnosti tak vtedy ešte dieťa nieje právne voľne. Musí prebehnúť ešte zbavenie matky rodičovských práv a porucnictvo. Počas týchto procesov bio matka má ešte práva a môže sa ich dožadovať, čiže je dieťa vhodné len do pestunstva zatiaľ. Až keď matku zbavia rodičovských práv a bude to právoplatne až vtedy môžete žiadať o predosvojitelsku starostlivosť.
Zisti si o aký návrh presne ide, čo presne sa bude pojednavat. Ja aj Ellen sme mali také prípady, preto sme to riešili neodkladnym opatrením a pestunstvo a po ukončený súdnych rozhodnutí pôjdeme do adopcie.
Inak podla noveho zákona (od 1.4)deti nebudú ihneď právne voľné ako kedysi,respektíve proces sa predĺžil oproti minulej novely zákona.

gunhild
20. jún 2018

@ellen2016 každé dieťa je dar a má právo na milujúcich rodičov. Životná realita je však iná. Nechceli sme znasilnovat naše pocity. Hlavne treba brat do úvahy aj prostredie v ktorom by dieťatko vyrastalo a samozrejme aj rodinu. V našej rodine je veľmi veľa ľudí orientovaných proti rómom a to by bola absolútna katastrofa. Už som to tu pisala raz , že bývame v oblasti kde má Kotleba najvyššie preferencie a ten boj s okolím by som ja sama nezvládla.

gunhild
20. jún 2018

@mariana03 áno boli sme prví. Ty tiez čakáš na telefonát?

sincerity
20. jún 2018

Ahojte. Včera u nás prebehol súd o predosvojiteľskú starostlivosť. Takže sa môžeme pochváliť 🙂

bosorkabb
20. jún 2018

@sincerity je krásny

ellen2016
20. jún 2018

@gunhild ved jasne,kazdy par ma pravo sa rozhodnut,ved je to vas zivot.to nebolo apelovane na teba,take veci ja neriesim,len sa delim o zaujimave clanky na ktore narazim.ked sme my zvazovali ado,tak som clankov a pribehov nasla minimalne,tak hadam si niekto rad precita inspirativne pribehy.

mariana03
20. jún 2018

@gunhild ja nečakám u mňa je to ešte ďaleko.. Takže ste teraz na prvom mieste dobre to chápem či 😁

simona2007
20. jún 2018

@sincerity drobcek je tak nádherný❤☺😇

vanesa1210
20. jún 2018

@sincerity naaadhernyyy, gratulujeeeeem

mata71
20. jún 2018

@sincerity nááádherny

tulipan43
20. jún 2018

@sincerity Malinky je krásny. Gratulujem

joannita
20. jún 2018

@ellen2016
@bosorkabb
Tak som zistovala. V utorok ma prebehnut pojednavanie o osvojitelnosti a aj o zbaveni rod. Prav. Cize po tomto pojednavani uz si to matka nemoze rozmysliet? Inak nejak rychlo tie sudy prebiehaju nie? Maly ma este len mesiac....

bosorkabb
20. jún 2018

@joannita nie po tomto pojednávaní už má smolu. Len rozsudok musí nadobudnúť právoplatnosť. Standartne 15 dní ale to je odo dňa doručenia rozsudku, no a nato má súd 30 dní odo dňa pojednávania. Čiže skôr rátaj 30 dní plus 15.

lenrietta
20. jún 2018

@joannita
@bosorkabb
Ako píše bosorkabb, rozsudok musí nadobudnúť právoplatnosť..Inak my sme sa ako adoptívni rodičia súdu a osvojiteľnosti nezúčastňovali, iba Ded..Pri druhej dcérke sa bio matka odkiaľsi dozvedela, kedy je presný termín súdu o osvojiteľnosti (podotýkam, že bola na ulici - bezdomovkyňa) a napísala list, že dieťa chce naspäť. Boli 3 súdne pojednávania s odstupom 1- 2 mesiace, kedy sme tŕpli, čo bude ďalej, viete si predstaviť tie stresy, malú sme si obľúbili, chodili sme ju navštevovať do profi rodiny a tu si bio matka zrazu spomenie, že porodila dieťa!!! Na úrade nám povedali, že buď vytrváme a počkáme, ale s rizikom, že dieťa vrátia bio matke alebo sa jej vzdáme a počkáme si na ďalšie dieťa, ktoré nám ponúknu..Myslela som, že mi pukne srdce!!! Nevzdali sme to, našťastie bio matka neprišla ani na jedno pojednávanie! hoci písala ako veľmi dieťa chce! a napokon sudkyňa rozhodla o osvojiteľnosti našej žabky. Ďalší súd o predosvojiteľskej prebehol rýchlo a hladko a naša láska je už 2,5 roka NAŠA. 🙂 Joannita, nechcem ťa strašiť, ale aj toto sa stáva, nás to totálne zaskočilo.. Pri prvej dcérke išlo všetko úplne hladko..aj keď súd stanovil termín pojednávania dosť neskoro..čakali sme skoro 4 mesiace od podania žiadosti.. Držím palce, aby všetko šlo bez problémov 🙂

joannita
20. jún 2018

@lenrietta ano jasne viem ze sa to stava, pisali tu dokonca uz asi 3 baby ktore museli dieta vratit, ale ten risk je asi pri kazdom dietati ktore si adoptujeme, ved ktore je pravne volne? Kazda do toho ideme ze stat sa to moze....My sme boli s malym zatial len raz takze nejake vazby tam niesu a v utorok je predsa sud, takze to ked to sudca odklepne, tak "uz" len cakat na tu pravoplatnost, ci? Nieje to kratka doba ale maleho mat doma urcite este nebudeme, kedze neprebehli vsetky interakcie.
Takto.proste riskujeme vsetky a vyhnut sa tomu proste neda 🙂

kikuska_wedge
20. jún 2018

@bosorkabb len ma tak napadlo, že je to od doručenia. A ak bio nepreberá poštu tak sa to ako rieši? Vy ste tuším mali takú bio, čo nepreberala, resp. sa ju nedalo zohnať.

bosorkabb
20. jún 2018

@kikuska_wedge áno mali. Vtedy sa to predlžuje cca 4 mesiace to trvá. Lebo najprv standartne pošta, potom polícia a vyveska. A všade sú lehoty.

bosorkabb
20. jún 2018

@kikuska_wedge no a keď sa vyčerpá posledná možnosť až potom spravoplatnia rozsudok. Je to na hlavu postavené.

kikuska_wedge
20. jún 2018

@bosorkabb to som nevedela. Ďakujem za info.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre