Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cherry1981
5. okt 2018
gunhild
6. okt 2018

Dievčatá , ktoré ste mali domácnosť dietatko v náhradnej starostlivosti slov casto vaše prešetrovala sociálka . Myslim slov časťou boli aj návšteve u Vás doma. Pýtam sa preto, ze mňa tento týždeń neohlásene o 8.00 ranoJa este v pyžam졡ˇ😂Zničená po dlhých nociach so spánkovým deficitom. 😁😆Maly sa budi každé 2 hodiny, ja som sa akurát snažila trosku pospať kym maly zaspinkal.

bosorkabb
6. okt 2018

@gunhild tiež raz prišli tak skoro, všade bordel. Chodili tak raz mesačne kým nebol súd, teraz už dlho neboli. Keď sa im nepáči môj byt môžu prísť upratať, nerob si s nich ťažkú hlavu.

erio
6. okt 2018

@gunhild nerob si starosti, nikto to pri deťoch nemá tip top, to je normálne. Bavili sme sa so sociálnymi, že načo sa najmä zameriavajú. Že aby boli hlavne deti v pohode a aby mali všetko čo potrebujú. Mne kontrovali postieľku a skriňu malej, či má dostatok vecičiek, hračiek a tak podobne. Tak keď prídu neohlásene musia rátať aj s našimi stresmi, ak by teda posudzovali najmä rannú náladu. 😉

zanetaqwe
7. okt 2018

Ahojte kočky 😉.Nové info. Žilinský kraj.Volala som do Žiliny na úrad,ako to pokračuje s adopciu a bolo mi povedané,že teraz dali biele dieťa do náhradnej starostlivosti po 7 a pol roka čakania rodičov.Že sa čaká už skoro 8 rôčkov.Tak len pre informáciu.

tortelinka
7. okt 2018

@zanetaqwe fiha, to je teda doba...

joannita
10. okt 2018

Na kontroly chodia aj ked je dieta zverene predbezkom? A ked je z ineho kraja dieta ako my byvame tak kto chodi na kontroly uradnicky z ktoreho kraja?
My mame dieta 3 mesiace na predbezko ale nikto nebol este.

bosorkabb
10. okt 2018

@joannita kraj kde bývaš. Aspoň k nám.

miriam439
11. okt 2018

@joannita My máme doma dieťa vyše 14 mesiacov, stále len na predbežko, boli len raz, ale to kvôli tomu, že sme si dali žiadosť o ďalšie dieťa, tak to vraj potrebujú do správy.
Ale vraj, keď budeme mať dieťa už riadne v pestunskej, tak budú chodiť každého pol roka - to je v zákone dané.

nikitka2
12. okt 2018

@zanetaqwe my sme zo Za kraja, čakáme 6 rokov(v decembri bude) a sme 16-ty.

anaj44
13. okt 2018

Dobrý deň robila som skoro rok v ded mala som nastarosti maličké deti čo šli na adopciu ak máte nejakú otázku ako to prebieha zo strany ded kľudne píšte ak budem pamätať odpoviem tiež sme doma mali v náhradnej starostlivosti ale12 Roč roma

joannita
14. okt 2018

@miriam439 mozem sa opytat preco mate dieta 14 mesiacov len na predbezko? 😳
My mame osvojenie nie pestunsku, tam je to cele asi inak...

grasska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
grasska
15. okt 2018

@zanetaqwe Nepostrehla, alebo pozabudla som, vy ste zo ZA kraja a kolko cakate? Pripadne na ktorom mieste ste? ake mate pozaidavky na dietatko? Dakujem 🙂

grasska
15. okt 2018

ZA kraj to je nejake cele zacarovane. Aktualne vybavuju stale rok 2011 ziadost, od tohoto roku narastol poradovnik aspon o 100%. Ak @nikitka2 caka 6 rokov, tj zapisovali sa v roku 2012 a su na 16 mieste (nevieme na ktorom mieste sa sice zapisovali do poradovnika) viem ze v roku 2016 uz bolo v poradovniku 150 miest ... Pocet bezdetnych parov rastie, teda ak sa niekto teraz zapise a je na nejakom 150 mieste a ma povedzme 30 rokov, tak podla tejto statistiky dostane dietatko ked bude mat 50 ci 55 ...

grasska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
grasska
15. okt 2018

@nikitka2 len sa opytam informacne, len cakate a obcas zavolate na urad ? alebo aj nieco preto robite ? Ak sa mozem opytat, ake mate poziadavky na dietatko a ked ste sa v roku 2012 zapisovali do poradovnika na ktorom mieste ste boli ? Ste z BB kraja a byvate v ZA kraji ? Dakujem

sincerity
15. okt 2018

Ahojte. Aktuálne info z dneška pre BA kraj - zapísaní s poradovým číslom 238.

bosorkabb
15. okt 2018
nikitka2
16. okt 2018

@grasska sme zo ZA kraja, na začiatku sme boli 104, čakáme 6 rokov, momentálne sme 16 v poradí. Prvé 2 roky sa to veľmi rýchlo posúvalo, na rok pripadalo 25 deti, takže tie prvé dva roky sme spadli na číslo 54, a ďalšie 4 roky sa to ťahá ako z chlpatéj deky😬. Požiadavky máme biele, zdravé dievča alebo chlapec, poprípade dvojicky😀do 9 mesiacov. Známa po nás zapísana o 4 roky neskor, dostala 3mesacne dievčatko poloromske len po 2 rokoch čakania. Začíname uvažovať, že by sme zmenili kritériá etnika.

zanetaqwe
16. okt 2018

@grasska ahoj, požiadavky máme; biele dieťa do 10 rokov,na pohlavi nezáleží.Čakame už skoro 7 rokov,ale neviem teraz ktorý sme,pani v Žiline už nerada dáva informáciu o poradí,že stačí zavolať raz do roka.Najhoršie na tom je,že som už prestala veriť,že vôbec raz prídem na radu a taktiež aj ostatní čo sú už za nami.

grasska
16. okt 2018

@zanetaqwe v celku sa cudujem, ze mate az do desat rokov a cakate tak dlho, uz 7 rokov. Len sa informacne opytam, boli ste za tento cas niekedy na urade pozriet sa do spisov deticiek ? Nikde som citala, ale nemema to overene, ze pracovnik, ti musi psirstupnit na vyziadanie spisy deticiek, ktore su na adopciu. Priapdne nerozymslali ste ako profesionalny rodic ? a hladat deticky ktore sice nie su pravne volne, ale dlhsi cas sa o ni rodicia nezaujimali, alebo nejavia ziaden zaujem ? Ja viem, ze je to tazke, takto hladat, to by aj procovnicky museli chciet ...

grasska
16. okt 2018

@nikitka2 uff, tak sa nieco pred 4 rokmi muselo stat na urade, ze doslo k takejto radikalnej zmene. Co sa tyka Vasich poziadaviek, je velmi dolezite si to rozmysliet, ci chcete menit kriteria, nakolko ste uz 6 rokov cakali a ste na 16 mieste ... Z nejakeho dovodu ste na zaciatku vylucili deticky z ineho etnika, Treba zmenit troska myslenie, co to znamena, zeby ste uprrvili Vase poziadavky. Navsteva psychologa, kde sa Vas budu pytat preco zmena a ako by ste riesili rozne situacie, napr. vy ste biely a dietatko je tmave. Co Vase okolie na tuto zmenu povie atd. Na zaklade vasich odpovedi psycholog vypracuje znova spravu a da odporucanie na zmenu.

johanka121
16. okt 2018

Sme zo Za kraja, na prveho syna sme cakali 4 roky a teraz uz 4 roky camame na druhe babo..v januari sme menili poziadavky ze moze byt aj poloromske lebo syn je taky tmavsi ☺️ ked som sa v juni bola pytat tak na poloromskeho novorodenca sme na 17 mieste..dufam ze buduci rok sa dockame

grasska
16. okt 2018

@johanka121 chcem sa opytat, ked ste dostali prveho, tak kolko ste museli cakat, aby ste sa mohli zapisat opat do poradovnika ? Predpokladam, ze ste dostali dietatko, a museli este prebehnut sudy, ziadali ste hned ako prisiel ku Vam, alebo ste museli pockat na posledny sud, ked sa prepisal maly na Vase priezvisko a potom ste mohli az ziadat znova ? Dakujem 🙂

cherry1981
16. okt 2018

@johanka121 mozem sa opytat? Na malinkeho ste cakali 4 roky? A ponukli vam ho ako bieleho? Lebo my si ideme dat poziadavku, na poloromske, ja som chcela aj romske, ale mm nechce, ze ked tak poloromske. A myslela som, ze do pol roka mame babo😁

cherry1981
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
grasska
16. okt 2018

@cherry1981 poloromske neznamena ze bude vyzerat ako biele,alebo o kusok tmavsie
, ak je otec rom a matka biela, tak sa moze stat, ze je na nerozoznanie od romskeho ... Aby ste si to nemylili, ze je len troska tmavsi ..

cherry1981
16. okt 2018

@grasska mne to je jasne, tak som to vysvetlila aj mm😁aj napriek tomu trva na polo....uvidime po priprave este mame stale cas😊

cherry1981
16. okt 2018

@grasska zatial sme zadali poloromske...aj ked ja by som hned aj romske dietatko .... uvidime

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre