Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

indiankaindi
15. máj 2019

@mmag a úspešne?

simona2007
15. máj 2019

@andrea_82 ahoj ,tiež sme z TN kraja,môžem sa spýtať chlapček bol v TN kraji alebo ponúkaný uz medzikrajovo?

andrea_82
15. máj 2019

@simona2007 Vraj medzikrajovo, bol z Košíc.

simona2007
15. máj 2019

@andrea_82 Vdaka za odpoveď 🙂

ereska
16. máj 2019

@andrea_82 ahoj aj my máme napísané že rómske nie a tiež nám zo začiatku asi 2x volali a po dvoch rokoch na tej aktualizácii to tam potom zdôraznila pani psychologicka od vtedy kôli tomu nevolali no ja volám ako sa to posúva uvidíme v júni cinknem 🙂 my čakáme vyše 3 rokov a posunuli sme sa o 64 detičiek aj som bola tehotná no v 14 TT to pán primár podcenil a kontrakcie o ktorých som mu 3 dni hovorila nič neurobil a odtiekla mi voda a bol koniec chlapček bol za 5 minút vonku podľa pitvy bol ok 😞😭😭😭

andrea_82
16. máj 2019

@ereska Bože, to ma mrzí, že to takto dopadlo, zachytila som, že čakáš bábo. Ja som si vždy hovorila, že ak to nemá dopadnúť dobre, nech tehu radšej skončí úplne na začiatku, aby som toto nemusela prežívať.
My čakáme zatiaľ rok, dokončujeme domček, tak ten rok celkom rýchlo ubehol.

mmag
16. máj 2019

@indiankaindi Áno, úspešne.

smihucova
16. máj 2019

@indiankaindi Áno, my sme si tak našli našu princeznú, mala 4 roky, o 2 týždne bude mať 9.

ja1986
16. máj 2019

@smihucova môžem sa opýtať? Ak ste si našli dieťa sami, mohli ste si ho vziat ako hneď alebo ste čakali v poradí, alebo ako? Poprosím info ako to funguje vďaka 😘

smihucova
16. máj 2019

@ja1986 V takom prípade sa v poradovníku nečaká. Pred Vianocami sme si Vanesku našli ,,medzi spismi" a v januári už bola naša 🙂.

ja1986
16. máj 2019

@smihucova ake ste mali požiadavky?

smihucova
16. máj 2019

@ja1986 Vek od 3 rokov hore, aj so zdravot. postih., môže byť súrodenecká skupina, na etniku nezáleží...

ja1986
16. máj 2019

@smihucova Vaneska je akého etnika a ma zdrav.problémy?

smihucova
16. máj 2019

Etnikum? Čertík 🙂 Na tričku veľké srdce, v hrudníčku časť srdiečka chýba...ale všetko zvládame...🙂

nikadomi
16. máj 2019

@smihucova perfektná fotka 😉 a krásne si Vanesku opísala. Veľa zdravíčka a pekných spoločných chvíľ prajem ❤️

smihucova
17. máj 2019

@nikadomi Ďakujeme 🙂

ja1986
17. máj 2019

@smihucova tak takeho etnika sú asi väčšina deti 😊😉😍 kočka, držim Vám palce ✊✊✊

berginkan
17. máj 2019

@ja1986 vsetky su 😉

indiankaindi
17. máj 2019

@smihucova Ďakujem za info 🙂 A teším sa s Vami, malá je zlatá 🙂 Nech sa vám darí aj naďalej

smihucova
18. máj 2019

@indiankaindi Ďakujeme 🙂

joannita
21. máj 2019

Baby neviete ako to je, ked sa pocas predosvojitelskej manzelia rozvedu? Nejde o moj pripad samozrejme, ale moja znama to riesi 😳 Dieta je zverene nasledne do osvojenia len jedneho manzelov po ich dohode? Nestretli ste sa s tym v okoli niekedy?

mariannamk
22. máj 2019

@joannita ked sme mali pripravu, na jednom zo sedeni nam prisla porozpravat jedna mamina. rozviedli sa pocas procesu adopcie . spominala, ze najskor vsetko riesili so psychologmi. kvoli malej. ak si spravne spominam, k rozvodu prislo az po tom, co to odobrila psychologicka, ze to mala zvladne. a najprv si ju adoptovali obaja, prislo k rozvodu a potom uz len sud podla posudkov, vypocutia malej atd. upravil prava oboch rodicov. malu maju v striedavke a dievcatko to vraj skvele zvladlo.

joannita
22. máj 2019

@mariannamk jasne dakujem. Ona sa skor boji aby im dieta nezobrali.....

mariannamk
22. máj 2019

@joannita myslim si, ze to sa nestane. najma, ak au tam uz vazby vytvorene. no musia obaja rodicia spolupracovat, byt ochotni spolu komunikovat, nerobit si naprieky,...

bosorkabb
22. máj 2019

@joannita najlepšie je riešiť rozvod až po osvojeni, tak poradili kamarátke. Skôr sa to neodporúča.

kikuska_wedge
22. máj 2019

@joannita Tiež by som to pred osvojením neriešila.

zuzlicek44
22. máj 2019

Prosím vás pri podávaní návrhu na predosvojitelsku manist tiež všetko v 3 kopiach?

miriam439
22. máj 2019

@zuzlicek44 No neviem, či to všade funguje rovnako, ale keď som sa ja informovala o počte kópií v návrhu na osvojenie, tak mi na súde pani povedala, že všetko stačí 1x, lebo že aj tak oni všetko skenujú.
Ale možno ti poradia ešte baby z vášho kraja/okresu.

joannita
24. máj 2019

Baby nemali ste niektora pojednavanie v Bratislave na sude IV ? V Dubravke.

janakjk
24. máj 2019

Baby NR kraj nič nové?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre