Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tecko28
24. máj 2019

@janakjk Neskusis zavolat? Zo mna tam uz maju soky, v poradovniku som kratko a volala som uz 3x. Tiez by ma zaujimalo ako sa to posuva

denka40
25. máj 2019

@janakjk ahoj,,,aj mna by to zaujimalo......🙂)))))))) asi kazda volame dost casto...urcite lezeme na nervy....lebo aj m,ne naposledy povedala pani,,,do septembra nevolajte...ako to mam vydrzat?🙂

janakjk
25. máj 2019

@denka40
@tecko28
Aj mne povedala že ešte taký rok približne nemusím volať... No kto to vydrží....

tecko28
25. máj 2019

@janakjk cozeeee? A ty si njako vysoko v poradi, nie?
@denka40 aj ty... ak si spravne pamatam
Kolko uz cakate?

zuzlicek44
25. máj 2019

Prosím vás vedel a chcel by poslať niekto "vzor"návrhu na predosvojitelsku? Veľmi pekne ďakujem 😙

janakjk
25. máj 2019

@tecko28 v decembri boli 2 roky
Čiže cca 2,5 roka sme zapísaní

tecko28
25. máj 2019

@janakjk pekne ☹

denka40
25. máj 2019

@tecko28 vysoko ako vysoko,,,,pre nas vysoko,,pre nich mame cas....minule ked som volala som bola cca 20miesto....cakam 3roky..na nervy uz

solyka
26. máj 2019

Nr kraj....takze tu nikto nie je pred nami.....pred mesiacom sme boli na 15.mieste.

denka40
26. máj 2019

ahojte..mam taku otazku pre tie mamicky ktore uz maju doma dietatko,,,ako dlho ste cakali kym vas dali na matersku?myslim ten cas ze vam daju domov dietatko ale vy este nemozete na matersku...vyplna sa to dovolenkou a pnkou atd

nikadomi
26. máj 2019

@denka40 7mesiacov 😔 ja som však bola nezamestnaná, ale musela som sa chodiť hlásiť na úrad práce, že si hľadám zamestnanie 🤓

joannita
26. máj 2019

@denka40 mne hned, zalezi od toho na zaklade coho vam to zveria. Nam schvalili predbezko a hned sme si sli po maleho.

denka40
26. máj 2019

@nikadomi preboha......a to ako by riesila zamestnana zena?

nikadomi
26. máj 2019

@denka40 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

denka40
26. máj 2019

@nikadomi nerozumiem,,,🙂

nikadomi
26. máj 2019

@denka40 že neviem ako by som to riešila ako zamestnaná..

miriam439
27. máj 2019

@nikadomi
@denka40
Už to tu niektorá dávnejšie písala, mali dieťa doma akože na hosťovský pobyt, predbežko nie a nie schváliť, sa mi tak zdá, že vyše pol roka tak bola. V práci mala neplatené voľno a ešte si zo svojho platila aj zdravotné poistenie. Aspoň si tak pamätám.

denka40
27. máj 2019

@miriam439 no fasa....ale pri neplatenom volne ma potom narok na matersku?vsak sa rata plat z poslednych 3mesiacov..ci mam zle info?

berginkan
27. máj 2019

@denka40 nam schvalili predbezne do lehoty. my sme nato ale dupali s pravnickou pre istotu.

denka40
27. máj 2019

@berginkan aka je lehota prosim?

berginkan
27. máj 2019

@denka40 neodkladne opatrenie som myslela. 7dni

denka40
27. máj 2019

@berginkan vdaka za odpoved,,aj to je pomoc

berginkan
27. máj 2019

@denka40 tiez som mala z toho stres. Aj som to tu niekolkokrat riesila ze co ak nahodou ako to riesit v robote. No mne sa potom prave tam zmenila situacia cize som nemala problem proste povedat ze o mesiac cca idem na matersku. Podali sme neodkladne s predosvojitelskym ako to uz tu bolo spominane ze lepsie je naraz. Tu bolo par bab ktorym neschvalili, mam pocit ale ze vo vacsine pripadov ide o nejaky problem komplikaciu na strane dietata alebo neochota sudov. Treba zatlacit. Nemaju preco neodkladne nevydat. Dieta uz doma bude.

joannita
27. máj 2019

@denka40 materska sa vyratava z predchadzajuceho celeho kalendarneho roka, nie z poslednych 3 mesiacov. Takze ak by si napriklad teraz isla na neplatene a napriklad v novembri nastupila na matersku tak stale sa ti bude pocitat materska z 2018. Ale ak by si sla na matersku napr. Az januar 2020 tak sa ti rata rok 2019 cize tam stratis.

miriam439
27. máj 2019

@denka40
A ešte k tomu nároku na materskú. Na materskú máš nárok, ak si v čase nástupu zamestnaná a za posledné dva roky si odpracovala aspoň 270 dní. Dúfam, že som to uviedla všetko správne.

andrea_82
27. máj 2019

@miriam439 buď musíš byť zamestnaná alebo si platiť dobrovoľné poistenie.

denka40
27. máj 2019

@miriam439 dakujem
@andrea_82 dakujem
aj vsetkym ostatnym

zuzlicek44
27. máj 2019

@joannita aj mi...v utorok som povedala že môže sa stať že najbližšie dni pôjdem na materskú a v stredu som šla už na materskú.doterqz mám v robote šálku 🤣🤣

denka40
28. máj 2019

NR sa nepohla,,,odkedy tu bola info ze boli 4 deti v 1mesiaci.....

tecko28
28. máj 2019

@denka40 volala si?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre