Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tanuska28
28. máj 2019

Prosím Vás...idem si podať žiadosť o adopciu, chcem si žiadosť isť vybrať osobne a popýtať sa čo všetko doniesť a čo a ako prebieha vlastne...patrím pod okres Senec , všetko mám riešiť v Bratislave na úrade sociálnych vecí...? alebo v Senci....dakujem

bosorkabb
28. máj 2019

@tanuska28 ak chceš čo najviac info tak určený úrad v Bratislave. Ak ti stačí zobrať papiere tam Senec. Tiež patrím pod Senec.

denka40
28. máj 2019

@tecko28 ano volala

tanuska28
28. máj 2019

@bosorkabb dakujem , adresa je Vazovova 7?

kikuska_wedge
28. máj 2019

@tanuska28 nie Oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately
Svoradova 1, Bratislava 02/204 43 700

tanuska28
28. máj 2019

@kikuska_wedge dakujem krásne

bosorkabb
28. máj 2019

@tanuska28 tak ako píše
@kikuska_wedge

joannita
28. máj 2019

Dobra sprava 👍 Pravoplatnost a vykonatelnost sudnych rozhodnuti sa da uz zistit aj cez internet
https://www.najpravo.sk/clanky/pravoplatnost-a-...

jesienka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
berginkan
29. máj 2019

@jesienka22 to sa podla mna kazdy rok lisi. Dost su mimokrajove ktore nikto nechce. Podla toho ako sa deje poradovnik by som povedala tak 40-50? Ale to je iba moj odhad

berginkan
29. máj 2019

@joannita ano bolo to neverejne ale uz je verejne 🙂

tanuska28
5. jún 2019

Ahojte žienky, práve si čítam článok čo tu bol nedávno pár strán dozadu..uprimna spoved matky, čo si adoptovala 4ročneho chlapceka...v članku je napisane ze ho odobrali od bio matky ked mal pol roka...to ho dovtedy skutočne nikto nechcel? vela ludi ma poziadavky poloromske do 2 rokov napr....nerozumiem tomu velmi :-/ a zeby az vyse 3 rokov trvalo kym je právne volny na adopciu?

bosorkabb
5. jún 2019

@tanuska28 je to kľudne možné. Tieto procesy trvajú určitú dobu. Je nás tu takých viac ktoré mali právne voľné deti až vo veku 2-3 roky aj keď deti bio matky opustili v pôrodnici. Je veľa takých detí aj v pestunstve a následne pestuni dieťa adoptuju a riešia právnu voľnosť už po vlastnej línii.

jesienka22
5. jún 2019

@tanuska28 A je otazne, ci matka neprejavovala zaujem. V takom pripade ju nezbavia rodicovskych prav, aj ked dieta odoberu.

berginkan
5. jún 2019

ahojte, mam otazku tie ktore uz dietatko mate, kedy sa vybavuje pas?

johanka121
5. jún 2019

@berginkan ked mas rodny list

tulipan43
5. jún 2019

@berginkan my sme vybavovali pas s rozsudkom, kde nam ho neodkladnym dali plus jeho rodny list a teraz po osvojení som robila nanovo tam uz stacil len novy rodny list a moj OP.

berginkan
5. jún 2019

@tulipan43
@johanka121 aha dakujem. Myslela som, ze inokedy. Tak to je super 🙂

matusik6
6. jún 2019

Ahojte
Chcela by som info do akeho veku sa moze adoptovat?? Ked sa caka minimalne 5 rokov aj ked nie viac.

berginkan
6. jún 2019

@matusik6 nie je to dane zakonom, ale prax je taka, ze ludia si to sami uvedomia a nejdu do toho po 50 napriklad

bosorkabb
6. jún 2019

@matusik6 boli tu minimálne dve baby ktoré nie priamo vyradili ale bolo im povedané že nech zmenia požiadavky na etnicitu a vek alebo ich vyradia. Tuším mali 45 rokov, ak sa nemýlim.

tulipan43
6. jún 2019

@matusik6 my sme brali do pestunskej ked som mala 44, v 45 osvojený, ale mi sme mali poziadavku bez udania etnika, bez pohlavia do 18 mesiacov s bežnými chorobami. A teraz sme v poradovniku na druhé do pestunstva

marcelarefat
6. jún 2019

@matusik6 no ja mám známu ktorá čaká na bábo. Práve robí aktualizáciu ona má 46 a jej manžel má po 50-ke a konkrétne sa pýtali či nehrozí, že ich kvôli veku vyradia a bolo im povedané, že nie, bola by to diskriminácia. Ja som si malého brala keď som mala mesiac pred 45-kou. Malý mal 3 týždne

andrea_82
6. jún 2019

@marcelarefat Nám pani z úradu hovorila reálny prípad, že páru dali dieťa do predosvojiteľskej a keď mali pojednávanie kvôli osvojeniu, tak im sudkyňa robila problémy, lebo vraj na také malé dieťa sú už starí. ☹ Ale neviem, ako to nakoniec dopadlo.

marcelarefat
6. jún 2019

@andrea_82 to je teda dobre, úrad rozhodol, že môžu dieťa dať paru a pani sudkyňa tá keď už dieťa bolo u nich dáky čas, tak sa jej to nepozdávalo??? A čo by hovorila v takom prípade keby si dieťa chceli osvojiť alebo vziať do pestúnskej bio starí rodičia?

andrea_82
6. jún 2019

@marcelarefat Veď práve. Ale navyše nerozhodol úrad, ale aj o predosvojiteľskej rozhodol nejaký sudca. Asi by ma šľahlo, keby sudkyňa začala pri poslednom kroku vymýšľať.

zocharka
7. jún 2019

@tulipan43
Ahoj,mne povedali,že pas nemôžeme vybaviť v žiadnom prípade na základe predbežného opatrenia,že len po právoplatnosti rozsudku,či už pestúnstvo alebo osvojenie. Malá má už tri roky,ešte stále nemáme nič,len predbežko a už tri roky sme neboli na dovolenke v zahraničí,lebo bez malej ísť nechceme.
Tak teraz nechápem,ako to vlastne s tým pasom je. ☹

tulipan43
7. jún 2019

@zocharka tak my sme vybavili v Trnave v pohode a čo viem aj viac dievčat.

jesienka22
7. jún 2019

@zocharka my sme vybavovali na zaklade predosvojitelskeho rozsudku a mali aj s tym problem. Aj by ma poslali prec, keby som si nebola na 100% ista. Pracovnicky tieto pripady maju zriedka a nechce sa im zistovat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre