Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mijamijuska
2. jún 2013

ospravedlnujem sa za to......lebo som sa len nedavno zareg......a som mislela ze v tej rubrike o tehotnych o detoch nepiše ale hned to dam do poriadku....lebo teraz momentalne som tehotna tak som tam napisala ....chcela som radu od mamiciek lebo mam zdravotne problemi.....este raz ja svoje deti nezamlcujem ...

peja
2. jún 2013

A nemoze tym mysliet, ze nema vlastne deti ? Ci to si len ja naivne myslim ? Hm ☹

mijamijuska
2. jún 2013

ospravedlnujem sa este raz...myslela som si že pri tehotnych sa o ad,,,detoch nepiše lebo tam tema ide tehotenstvo a ja naozaj som prvi raz ostala tehotna a mam zdr.problemi ....hned aj tam oznamim že deticki mam.

natia
2. jún 2013

@mijamijuska prepáč, ale ak máš pocit, že sú miesta, pri ktorých nie je vhodné o adoptovaných deťoch hovoriť, tak by som tvoje adoptované dieťa v živote byť nechcela...

cairka
2. jún 2013

@mijamijuska , v tej téme by sa dalo pochopiť, keďže hovoríš o tehotenstve, že si tehotná prvýkrát a ešte si nerodila/nebola tehu. Ale slovo bezdetná vo fotoblogu ma priviedlo k pochybnostiam 😅 dejú sa tu občas čudné veci, človek je ostražitý už 😝

mijamijuska
2. jún 2013

nie nie.........miliš sa ......ja za svoje deti aj život dam.....nedobre ste mi rozumeli tam tema bola tehotenstvo.......ja otom neviem nič ...tak som tam napisala o radu lebo mam zdr,prob......tema špinenie v teho......atd.....ja take miesta ako ti pises ze nieje vhodne pisat o ad...detoch ......ja sa za svoje deti že su adop....nehambim..ked si to ti mysliš..to je tvoja vec.ja svoje deti milujem

zwalsh
2. jún 2013

dievčatka niekedy sa tu ťa vrava zvrtne úplne inam možno ze niekto občas chce iba niečo vyzvediet tak niečo napíše. Ale nebudme tu na ľudí zlí. Skúsajme zistiť prečo tu je. Napadlo vás niekedy ze tu môžu byt aj sociálne pracovnicky? S údajmi ktoré na nás majú nás identifikuju raz dva. Takze niečo pozitivne. Videla som uputavku na Modre z neba kde mamina otehotnela po tom co ju znásilnil nevie kto. A ona to dieťa miluje nadovsetko. Páči sa mi ako sa dá láskou vitazit nad zlým. Takze mijamijuska, my tu nič neskryvame ani nechceme skrývať sme tu lebo si navzájom dodávame odvahu keď nám dôjde (- a ze je to aj často) radujeme sa tu keď sa ďalšie dieťatko narodí do srdcovej rodiny a pomahame si s birokratickymi (ani neviem aké yi sa tam píše) vecami aby sme ten proces zvládli. Ak očakávať toto potom si tu správne a vítaj.

zwalsh
2. jún 2013

@mijamijuska odpoved nájdem o riadkov vyššie zabudla som stlačiť odpovedať 🙂

zwalsh
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mijamijuska
2. jún 2013

dakujem za privitane.

dorota23
2. jún 2013

ahojte, ja by som chcela tez zdielat nieco pozitivne, dnes som si docitala knihu Deti chore na lasku, od pani Danky Mullerovej-Sladkej, o odchovancoch z detskych domovov. Uplne krasne tam popisuje ich tazky prichod do realneho zivota, ich osudy a dovody, preco maju problemy. 🙂 a citam aj tuto: http://www.nahradnirodina.cz/files/File/psychic... - vysla nedavno, ak by ste ju nahodou nepoznali 🙂

natia
2. jún 2013

@dorota23 ďakujem za link 🙂

suezana
2. jún 2013

@mijamijuska ahoj 🙂
takže po dvoch adoptovaných prichádza vlastné? koľko má dcérka? držím palce, nech tehotenstvo dobre dopadne 🙂 kedy máš termín?

nana39
2. jún 2013

@moischaaa Ahoj ani pri anonymnom pôrode nemajú adoptívny rodičia nárok na tento príspevok 😒 ,ale je zaujímavé , že na pôrodné áno 😉 . Trocha zvláštna logika našich zákonodarcov, že ?

dorota23
2. jún 2013

Este - pri citani tej prvej som stale myslela na jeden citat z tej druhej, tam je citat jednej pestunky:„Já si myslím, že stejně i u těch dětí v tý náhradce si můžu dávat jen takový cíle, který já
můžu splnit. Můj cíl je, aby prožily hezký dětství... a aby zakotvily správným způsobem
v životě.“ A myslela som na to, ake mali tie deti v domove tazke detstvo, ako sa casto nemali kam vratit pre rodicovske povzbudenie, aby vstali a sli dalej... Tak sme si s mm vraveli, ze je to pekne prianie - dat im co najkrajsie detstvo a pocit domova, kde sa mozu vratit 🙂

zwalsh
2. jún 2013

@nana39 a to je ešte další príspevok PORODNE? Takze kocikove 150 príspevok ku kocikovemu 700 ten co nedostaneme a ešte aj PORODNE?

zwalsh
2. jún 2013

@nana39 pričom logika zakanodarcov ma už v ničom neprekvapi.

nana39
2. jún 2013

@zwalsh Pôrodné , alebo kočikové je vlastne to isté 😉 .

dadenka1
2. jún 2013

@zwalsh čo sa týka linku na tabuľku... musis mat gmail ucet.. hoď to do googla..google docs a potom sa prihlas cez svoj ucet a urob tabulku..

dadenka1
2. jún 2013

@mijamijuska nesedí mi pár vecí... kontrola po tom ako ste boli na návšteve? ok.. aj keď kontrola by mala prísť počas vašej prípravy na adopciu.. ale také rýchle súdy, čo vám odklepnú suhlas zobrať dieťa domov na druhý deň.. tak o takom som ešte nepočula... neviem, mám pocit, že niečo nesedí.. ak sa mýlim, prepáč..

zwalsh
3. jún 2013

@mijamijuska Tak ako sa darí tehuľke? a koľko má teraz maličká?

lenkove
3. jún 2013

@mijamijuska Že to funguje tak ako píšeš, kontrola pred príchodom domov, som si myslela aj ja pred prvou adopciou. Ono to tak aj funguje, ale v prípade, že dieťa prichádza do rodiny na základe ROZSUDKU, a kým sa vytýči pojednávanie chvíľu (tu medzi nami v témach na MK bola najkratšia chvíľa tuším 3 týždne, najdlhšia mesiace, dlhé mesiace.. isto viac ako pol roka) to trvá. Inštitút predbežného opatrenia zverí dieťatko do rodiny, tzv. od stola, bez overovania... Obvykle sa predbežká píšu tak, aby ho rozhodovali do siedmich dní od podania... Dieťatko sa tak dostane do rodiny rýchlo, ale nič nie je overené... Ja sa tomu teším, že áno, vďaka tomu som mala obe moje detičky doma rýchlo, v prvom prípade od prvej interakcie za 3 týždne (dieťa malo 10 mesiacov), v druhom 10 dní (dieťatko prišlo domov ako 3 týždňové.) Kontrola k nám prišla pred pojednávaním, v čase keď boli detičky tak 2 mesiace doma...
Nám náhradným rodičom predbežká pomáhajú, už sme obvykle overení sociálkou (teda naša domácnosť) pri zápise do poradovníka, či opäť pri aktualizácii A že sa predbežká vedia krásne zneužiť svedčí medializovaný prípad Ninky.. http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/328036/Dava...

@zwalsh hej, sme ľahko identifikovateľní. Preto ja tu nemám foto a foto detí dávam pre priateľov a uzavreté témy.. ) Že som identifikovateľná ja mi vôbec nevadí, že sú aj moje deti mi akosi začalo...
A veru máme pocit, že párkrát sa tu vyskytli nielen pracovníčky úradov (no veď keď sa im nedarí inak prísť k príkladom z praxe 🙂 , tak super, že sa takto neformálne vzdelávajú), ale aj rôzni "trolovia" vymyslené identity, provokatéri a podobne, a tak sme k novým občas skeptickí, občas nedôverčiví. Nuž ale na Teba od začiatku každý reagoval "normálne" 😉 lebo si "normálna" 😀 a navidomoči, na základe riadkov čo píšeš, aj reálne existujúca. A ako vidím na foto aj sympatická s krásnou dcérkou 😵

lenkove
3. jún 2013

@belaanabela super, že si všetko vybavila 😵 . A hej, nemajú na úradoch veľa skúseností s nami, tak občas ani nevedia čo je potrebné a ako to má vyzerať 😀
A ten príspevok 150 e 🤐 sme my ešte nevybavovali. Máte malú na predbežné opatrenie (PO), alebo zverenú do predosvojiteľskej rozsudkom? Lebo my iba PO a ja som myslela, že na ten príspevok máme nárok až po súde... Nevedela som, že to musíme stihnúť do pol roka 🤐

peja
3. jún 2013

Dobre ranko. Lenkove, cize nie je mozne si zobrat babatko priamo z porodnice? Asi som si to predstavovala velmi jednoducho ☹

lenkove
3. jún 2013

A moja jedna dcérka má 4 roky a druhá tri mesiace a týždeň. Dnes prespala po prvýkrát celú noc!!! A od rána mi dáva jasne najavo, že ju to riadne rozhodilo 🤐 🤐

lenkove
3. jún 2013

@peja ja mám bábätko z pôrodnice!! Mala tri týždne presne na deň, myslím, že celkom malinká bola 😉 Sú tu dievčatá, ktoré brali o čosi menšie detičky, myslím do dvoch týždňov veku.. 😉 Keď sa narodí bábo a dá sa o ňom vedieť sociálke v okrese, tá bábiku pofotí a pošle info na kraj, tak volajú podľa poradovníka rodičom. Tí prídu pozrieť spis (foto), idú do pôrodnice, rozhodnú sa, spíšu PO a šup-šup malinké je domka... No každý ten krok nech trvá i poldňa len, tak odkrajuje zo života bábätka, no.. V niektorých krajoch ale z pôrodnice nedávajú (v Bratislavskom), čaká sa 6 týždňov - lehota, počas ktorej si to rodička môže rozmyslieť, ostatné kraje, čo sledujem, tak v pohode áno...

peja
3. jún 2013

Dakujem velmi pekne za informacie. Nase rozhodnutie adoptovat si babatko je velmi cerstve. A velmi by sme chceli novorodenca. Este sa len zacinam orientovat, zbierat informacie .... 😅

suezana
3. jún 2013

@peja nám dali malú ako mesačnú a bola ešte menšia ako moja porodená 😵 😵 čiže ani som nezbadala,že by mala už mesiac 🙂 🙂

zwalsh
3. jún 2013

@lenkove Ďakujem. Nikdy predtým som nebola súčasťou žiadnej spciálnej siete a tak nemám skúsenosti. Aj ja som dlho otáľala s fotkami. Takže jedna stačí. 🙂 a ostatné pre priateľov ako hovoríš. A sranda na tom je, že tú fotku som tu ani nechcela dať, len som sa preklepla a namiesto do alba šla sem 🙂 . Nevadí. Necítim sa ohrozená a navyše nemám čo skrývať.

Čo sa týka toho prípadu s Lenou, to je naozaj hrozné. Pri príchode na SK vlani som si zažila úradníkov rôznych typov a verím, že sa taká konštalácia ľudí môže nájsť pohromade. Veď podobné typy sa priťahujú. Budem sa za ňu modliť. A dokonca by som šla aj protestovať na ulicu. Všade hovoria o tom, ako má byť dieťa v rodine. Z toho prípadu je jasné, že po smrti syna, chce mať jeho matka (Lenina svokra) doma synovu jedinú dcéru a taktiež majú pocit (sokra so švagrinou), že celý majetok patrí im. Ona sa predsa do tej rodiny iba privydala. A to je hrozné. A čo ľudia v tej dedine? Prečo sa iba dívajú? V zákopne (aspoň teda Židovskom) je hriech aj to, že niekto nepovie niečo keď má. A dokonca je to ešte horšie než keď to robí. Ľudia, začnite už konať. Nadarmo sa nehovorí, že človeka poznáte dobre keď sa opije alebo je nadne. Môj švagor predtým než som sa vydala opil môjho budúceho mm a ráno mi potom povedal, že si ho kľudne môžem vziať 🙂 to len na odľahčenie.

zwalsh
3. jún 2013

@peja Je to možné. Napríklad ak matka a otec už pred narodením alebo tesne po ňom podpíšu všetky papiere tak je vlastne dieťa právne voľné. Je možné ho vziať z pôrodnice ale čaká sa ešte 6 týždňov (tu už baby poradia papierovo) a ide sa domov na PO. Aspoň nám to tak povedali.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre