Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
11. mar 2011

baby - no 5 rokov, to urcite 😠 😠 😠 😠 😠 to co tie tetky trepu 😒 snad chcu odradit vsetkych ziadatelov alebo co 😠

dadenka1
11. mar 2011

@kanhwa asi brzdy nejaké...
@tortelinka upratujem.. zajtra mám honču...

tortelinka
11. mar 2011

@dadenka1 co mas?

dadenka1
11. mar 2011

@tortelinka Ráno omša a potom birmovanci... A asi návšteva sa zastaví... A ty čo plánuješ?

dadenka1
11. mar 2011

ešte podlahy a idem na net... a nepohnem sa odtiaľto... 😀 mm sa mi nevenuje, musím závisláčiť... Je to jeho vina...

lenkove
11. mar 2011

@dadenka1
cakaaaaaaaaam
ja mam ale upratat kuchynu, mm vidim po 12 dnoch a zehlenia dva kose.. a mne je nanic, chce sa mi len lezat, jojooooooj!
Pekny vecer vam baby a trpezlivo cakajte 🙂 ono to pride,nebojte sa!!! 😵 😵 😵

tortelinka
11. mar 2011

@lenkove dik....my si len tak radi hysacime 🙂

dadenka1
11. mar 2011

@tortelinka tak tak.. toť náš druh športu... hysačiť a upratovať... A potom.. keď to príde.. to bude iný rachot...

tortelinka
11. mar 2011

@dadenka1 uz si upratala?

dadenka1
11. mar 2011

@tortelinka jasné.. zajtra môže prísť babanko.. Akurát vypracem deky z postieľky.. 🙂

goralenka
12. mar 2011

@dadenka1 vies ja som bola trosku zmetena.. ja som jej narovinu povedala, ze ja som povodne chcela tak do 2 rokov ale manzel chce novorodena, tak v tomto sa rada prisposobim...a ona mi povedala, ze 2 rocne ani sama neodporuca, ze to je uz moc velke ale ze tak do 9 mesiacov. Ze na pravne volneho novorodenca 5 rokov, nemam ovod si vymyslat ☹
Povedala som jej narovinu, ze ale v tom pripade budeme pravdepodobne odmietat vsetky starsie babatka...vraj v pohode a mame na to pravo, neviem o co islo, inak bola velmi mila..
sranda, ze ja som pocitala s piatimi rokmi cca... bola som na to pripravena, na vlastne cakame uz 7.
pozeram, ze sa to teraz zastavilo, ale kym sa my dostaneme do poradovnika (navrat ma vraj malo ludi a bude to cca pol roka, cela priprava) tak verim, ze sa to rozbehne..
Inak som prekvapena aj tym, kolko zien chce prave dievcatko...ja som rada, ze v podstate nam nevadi chlapcek, berieme to, co sa narodi, ked budeme prvi v poradovniku.. ani tie drobne zdravotne problemy...tak mozno to bude o to rychlejsie... pevne verim a dufam...

goralenka
12. mar 2011

Kocky mozem sa teda tak objektivne spytat, kolko je priemer cakacky v Bratislave na novorodeniatko? Pohlavie nezalezi, moze byt aj chlapcek, drobne zdravotne problemy nevadia... nemyslim teraz, ked je zastaveny poradovnik, ale tak priemerne ked sa poradovniky hybu...

kanhwa
12. mar 2011

@goralenka skuste sa aj na urade popytat na pripravu - tym, ze je to vacsinou individualne, da sa zvladnut aj rychlejsie resp. v terminoch, ktore vam vyhovuju a nemusite sa prisposobovat kolektivnym terminom. ale tu ide aj o to, co od pripravy vlastne ocakavate. nam to na urade vyhovovalo - mozno aj preto, ze my uz sme rodicia...takze nejake tie vseobecne rodicovske veci sme neriesili, ale prave tie specifika spojene s adopciou.

kanhwa
12. mar 2011

@goralenka no a este s uradom - my sme zacali pripravu v druhej polovici januara, no a v druhej polovici aprila sme uz boli v poradovniku.pripravu sme robili na urade BA III.

goralenka
12. mar 2011

@kanhwa to sa chcem spytat ked k nam buduci tyzden pridu na navstevu, nam totiz vobec neponukla na urade pripravu, povedala, ze si mame vybrat medzi usmevom a navratom..a to je oba na pol roka...vraj maju vela ziadatelov a malo ludi co robia pripravy...
ja nepotrebujem tiez moc info o vychove a podobne, mam vystudovanu predskolsku pedagogikua ucila som v skolke, takze s detmi nemam problem....od tej pripravy vlastnenic neocakavam, len ju potrebujeme..
mozem sa este spytat? Mam z tej navstevy trosku paniku, citala som, ze niekde chodia na prepadovky (u nas nehrozi, dolu nemame zvoncek a vsade v bytovke su magneticke kluce, dokonca aj vo vytahu.. 😀 ) ale naozaj nehrozi, ze sa mi niekto zacne hrabat v chladnicke ci v kosi na pradlo? Lebo uz som skutocne pocula hocico a uz niekedy neviem, comu verit..
ako ta navsteva vlastne prebieha?

misula4660
12. mar 2011

@goralenka ahoj. neviem teda ako návštevy prebiehajú u Vás v BA, ale u nás, keď boli tetušky na návštevu, tak boli strašne milé a dokonca sa ohlásili týždeň vopred a aj nám do telefónu povedala, aby sme vôbec nestresovali tou návštevou, ona len chce vidieť ako si žijeme a pod. A keď k nám prišli, sadli si do obývačky, dali si jednu kávičku, pozreli si byt, spísali nejaké papiere a odišli. Neviem či boli u nás vôbec 20 minút a to sme ešte kecali o tom aký máme veľký byt, že by sme mohli mať aj 5 detí a pod..... Podľa mňa sa nemusíš vôbec stresovať, ich podľa mňa zaujíma len v akých podmienkach žijete, teda myslím, že aby ste nemali nejaké plesnivé izby a pod....Teda aby sa u Vás bábätko dobre cítilo...

lenkove
12. mar 2011

@goralenka
tu v teme brala jedna kocka 5 mesacneho chlapceka a cakali malo vyse roka.. Predtym ich kontaktovali na novorodenca, ale nakoniec to nevyslo, bio sa ozvala... Na novorodenca cakala kolegyna mojho manzela viac ako dva roky... Viac ti k tomu neviem povedat, ale 5 rokov, to isto nie.. Tolko sa necaka na biele babo hadam nikde... 😕 😕

suezana
12. mar 2011

@goralenka u nás to bola obhliadka bytu - a kávička, zákusky a samý smiech 😉 a to boli 2 - jedna od nás a jedna z okresu. Naplánované hádam mesiac dopredu.... myslím, že sa nemusíš báť, veď to svedčí aj o IQ tej úradníčky....

goralenka
12. mar 2011

@misula4660 skvele, dakujem za podporu 🙂 My aspon podla znamych mame cisty utulny pekny byt ( 3 izbovy, komplet prerobeny a ta najvacsia izba bude pre deti - 5 x 4 metrov - takze tam snad nebude problem) ktory, citujem kamaratku "voni domovom" 🙂 Tak snad tetusky nebudu mat problemy.. ale aj tak mam z toho strasny respekt ☹ dokonca som dnes nahnala manzela s otcom a konecne vymalovali kuchynu, bola stale na bielo a ja som chcela farebnu 😀
Ze robim kominiky aj v hornych polickach skrine snad ani nemusim hovorit....

misula4660
12. mar 2011

@goralenka vôbec nie je začo, určite sa z toho nestresuj....a myslím si, že skrine ti teda určite nebudú kontrolovať.... 🙂
nie, ale vážne, buď pokojná, určite to dopadne všetko v pohode.... 😉

goralenka
12. mar 2011

@misula4660
@suezana
@lenkove

dakujem kocky 🙂 Ja som bola nachystana na minimalne 3 roky cakania, takze ak to aj bude do dvoch rokov od pripravy, tak to bude este stale skor, ako som dufala 🙂
Ja si pockam, viem, ze to bude stat za to.. uz teraz toho drobceka strasne lubim a pekne si na neho pockam...je v jeho zaujme, aby sa poponahlalo 🙂

suezana
12. mar 2011

@goralenka inak ty si z nás najúžasnejšia 😀 my ostatné len vzdycháme a nariekame, že aký dlhý čas je čakať rok-dva a ty? 😉 super 😵 berme si príklad 🤐 😉

misula4660
12. mar 2011

@suezana presne tak, ja si musím určite z nej brať príklad...lebo ja som už stráááášne netrpezlivá... 😀

suezana
12. mar 2011

@misula4660 ale tak ty už aj musíš byť - navyše ťa riadne naťahujú 🤐 takto dlho čakať na prvom mieste 😒

goralenka
12. mar 2011

@suezana
@misula4660

lenze ja uz cakam od roku 2004 na vlastne... za tie roky som sa naucila cakat...a dokonca som som cakala aj po umelych oplodneniach aj ked na pozitivny vysledok to teda nevyzeralo.. adopcia je ista vec, staci len cakat..a nemusim do seba nic pchat, otravovat manzela pod hormonmi nervozna, nicit si zdravie... staci len cakat, zatial si zit svoj zivot a a byt trpezliva...a to je to, co viem najlepsie 🙂

inak, to preco sa to cele zastavilo? Ja tomu nerozumiem, len tak? Z nicoho nic sa zastavili poradovniky? Alebo to byva v nejakych vlnach a stava sa to casto?

suezana
12. mar 2011

@goralenka nerodia sa detičky....teda rodia, len nie srdiečkové 😒
Tak ja čakám od roku 1999, v 2005 som sa dočkala a odvtedy zas 😝

goralenka
12. mar 2011

@suezana ty cakas 4 roky na srdieckove??? 😕

suezana
12. mar 2011

@goralenka nie 😉 rok bude tento mesiac 😖

suezana
12. mar 2011

@goralenka to jedno je moje bio.

goralenka
12. mar 2011

Neviem preco si myslim, ze sa zacnu rodit na jar.. z tych letnych "lasok" co presli skor, ako spadol prvy jesenny list...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre