Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
9. máj 2014

@kmetonyova asi by som to nazvala známosti-nie podplácanie,my sme sa nechtiac podozvedali veci v DD,ktoré nás len pobúrili,,,a znechutili,boli sme viac krát predbehnutí,,,,vtedy ťa to naštve,,, ale teraz si neviem predstaviť, žeby sme nemali našu malú,tak aj dobre asi,,, 🙂 všetko je tak ako má byť,,,nerieš to a trpezlivo čakaj 🙂 🙂 ako my

kmetonyova
9. máj 2014

dakujem ine neostava

zwalsh
10. máj 2014

@lea101 ahoj pripojím moju skúsenosť, buď ísť do Úsmevu alebo Návratu a oni pomôžu alebo telefonovať alebo dokonca zájsť osobne na UPSVar. V prešovskom kraji sú všetci v tomto veľmi ústretoví (aspoň taká je moja skúsenosť). Z ich úst : každý deň dostávame spisy detí aj s iných krajov. Tak veľmi držím palčeky.

zwalsh
10. máj 2014

Chodím si vás tu len čítať dievčatká a veľmi Vám držím palce, viete čo by možno pomohlo keby sa tu objavili príbehy mamičiek ktoré chceli iba novorodeniatka ale potom sa preds len rozhodli aj pre trochu staršie dieťatko lebo takých cez 6 mesiacov tam je naozaj dosť. Viem že každá si chce užiť tú nádhernú novorodeniatka a tiež sa možno bojí že staršie dieťatko nebude mať dostatok lásky od začiatku a s tým vyplynú problémy. Ale možno skúsenosti takých ktorí to nakoniec urobili pomôžu dostať vaše dieťatko skôr domov 🙂 veľa trpezlivosti a šťastia Vám všetkým prajem.

vikad
10. máj 2014

@zwalsh Ahojky. No, ja som tu už viackrát čítala o tom, že je možné nahliadnuť do spisov detičiek, aj z iného kraja, ale nám takú možnosť neponúkli a pritom máme veľmi zlatú pani na úrade. Stále mi ochotne odpovie, keď sa informujem o poradí (a verte, že to nie je raz za pol roka 😀 ), ale ani raz mi nenavrhla, aby sme sa prišli pozrieť na nejaké spisy detičiek ... Prečo sú to deti z iných krajov, ved aj tam je isto poradovník natrepaný až-až ... Nejako prestávam rozumieť tej postupnosti ... a treošku sa bojím, či na nás raz nezabudnú, hahahaha, prepáčte, teraz mám všelijaké myšlienky - učím sa na štátnice a už som z toho na nervy. Keby nám aj rovno zajtra zavolali, hned utekám a štátnice si prekladám .... 😉 Ale ako je to teda s tým nahliadnutím do spisov iných detičiek???

zwalsh
10. máj 2014

@vikad všetky detičky ktorým sa nenájdu rodiny do 2 týždňov po zaradení v danom kraji sa posielajú potom do ostatných krajov. Vačšinou sú to detičky ktorým nenašli rodičov z nejakých dôvodov napriek že chceli úplne zdravé a oni čakajú na nejakú menšiu operáciu alebo majú nejaký hendikep alebo sú iného etnika. Tu by som odporučila naozaj ísť do Úsmevu alebo Návratu lebo oni dostávajú iba tieto detičky do databáze. Kiež by mohli pracovať už s novorodencami to by sa poradovníky hýbali 🙂 ja by som určite zašla tam. Tam sú detičky už staršie a niektoré spočiatku aj do pestúnstva ale naši kamaráti zo školenia dostali chlapčeka od nich ktorý mal 3 mesiace a bol najprv do pestúnstva. Myslím že tu raz nejaká mamička písala ako šli podpísať papiere a než dožili kávu v cukrárni tak im volali. My sme na začiatku v prešovskom kraji (presne pred rokom) boli zapísaní na poradie 166. Teraz by sme boli na zdravé dievčatko na 140 mieste a pani povedala že prešovský má momentálne už 187 čakateľov, raz som to spočítala a je to čakanie na 5 až 6 rokov ale samozrejme na rómske by si bola na prvých poradiach.

cairka
10. máj 2014

@vikad , to máš tak, na bielych zdravých novorodencov je v každom kraji čakačka, takže tie sa do medzikrajovej nedostanú. Tam sa dostanú deti, ktoré dostali osvojiteľnosť neskôr, nie sú biele , je riziko nejakej diagnózy, prípadne matka mala nejakú diagnózu (napr, schizofrénia, či drogová/alkoholová závislosť)... Vy ak máte v požiadavkách biely novorodenec, tak vám pani na úrade nemá čo ponúknuť z medzikrajovej...
Neboj, nezabudnú, kto si počká, ten sa dočká 😉

zwalsh
10. máj 2014

@vikad tak pozerám že si z KE tak to máš omnoho lepsǐe ak si robila prípravu na sociálke tak máš 3 možnosti naviac Návrat, Úsmev alebo Miesto pod slnkom (tam sme boli my) všetci ochotne pomôžu a aj pôjdu na prvú interakciu ak by bol problém pomôžu. Tak hupsky dupky do neziskoviek po drobčeka 🙂

cairka
10. máj 2014

@zwalsh ma predbehla 🙂
@zwalsh , a vy sa ako držíte? Už je doma lepšie? Idete pokračovať v adopcii?

vikad
10. máj 2014

@zwalsh Robili sme prípravu na sociálke. Volala som do Návratu asi pred rokom a tam mi vysvetlila pani, že k nim sa dostávajú detičky, bud rómske, alebo presne s nejakým handicapom ... my máme ale požiadavku na biele a zdravé (prečo, to som tu už raz vysvetľovala, ak by sa toho chcel niekto chytiť 😀, lebo sa necítim na iné ... ) a do 1 roka. Prijala by som aj staršie, dokonca sme si rozširovali požiadavky aj na dvojičky ... ale tam sa to skoro nehýbe, resp. je vraj velmi malá šanca adopcie dvojičiek ... Tak neostáva iné, len čakať, ale už sme sa celkom aj posunuli, tak snád po skončení školy a po vybavení si mojich vecí nám zavolajú ... Držím všetkým dievčatám palčeky a ďakujem Vám za odpovede 🙂 Paaaaaaaaaaa

vikad
11. máj 2014

@dioliana1 Aké je to pravdivé a zároveň pekné ... Normálne mi to vtislo slzy do očí ... Všetkým mamkám prajem len to najlepšie, hlavne tej mojej 🙂, lebo je MOJA 😉

zwalsh
11. máj 2014

@vikad ale sú tam aj biele 🙂 už som si spomenula ako si to vysvetľovala 🙂 veľmi ti prajem aby sa ľady pohli 🙂

zwalsh
11. máj 2014

@cairka ahoj ďakujem za opýtanie, mali sme naozaj ťažký rok naša malá je od novembra chorá nakoniec sme v marci skončili so zápalom pľúc v nemocnici a teraz som tiež mala ísť do. Prahy na školenie na 2 dni a naša malá to zmenila, dostala zápal uška a tak dnes namiesto v buse sedím s ňou doma a čítame knihy už 100x dokola 🙂 na druhú otázku zatiaľ neviem odpovedať či to skúsime znova. Nechali sme vec úplne otvorenú a až nám za rok skončí lehota tak už asi nebudeme obnovovať. Mám ale vělkú radosť ako dopadla Karkana s maličkou po všetkých trápeniach a neviete niekto o Iwusi? Vtedy sa vyskytol myslím chlapček v hniezde záchrany a ona sa potom odmlčala tak neviem či ho dostali alebo iné miminko.'držte sa všetky maminky 🙂

lubka1709
11. máj 2014

@zwalsh No my sme na začiatku boli na 181 mieste PO kraj

vikad
11. máj 2014

@zwalsh Tak sa možno skúsim opýtať 🙂

vikad
11. máj 2014

@zwalsh a ďakujem .-)

karkana
11. máj 2014

@zwalsh má sa super a tešia sa z malého 🙂 🙂

zwalsh
11. máj 2014

@lubka1709 ľúbika a kedy ste boli zapísaní? My v máji 2013.

lubka1709
11. máj 2014

My sme boli zapisani v januari 2012

lubka1709
11. máj 2014

@zwalsh my sme boli zapisani v januari 2012

5katarina7
11. máj 2014

môj pokladík 🙂

5katarina7
11. máj 2014

tak ešte raz vo veľkom 😀

schatje6
11. máj 2014

Ahojte dievcata, neviete mi poradit, kde by som mohla zohnat knihu Preco mam dvoje narodeniny, prip. viete poradit nejaku inu vhodnu knizku? Dakujem 🙂

mmacca
11. máj 2014

@schatje6 Ak hľadáš niečo pre rodičov tak Veža z kociek. Tú čo hľadáš je pre dieťa, keď mu vysvetľuješ.

karkana
11. máj 2014

ja čítam ,baby spomínali A dosť-Francúzske deti nevystrájajú pri jedle,,,, od Pamely Druckermanovej,,táto kniha sa mi páči,,,

lubka1709
11. máj 2014

@schatje6 je super kniha veža z kociek naj knihy najdeš v Martinuse

schatje6
11. máj 2014

@mmacca
@karkana pozriem aj to co ty citas 😉
@lubka1709 dik baby, pozriem tu vezu, ale aj tie dvoje narodeniny by som chcela, len je problem ju zohnat

karkana
11. máj 2014

@schatje6 ja som u nás normálne v obchode kúpila Vežu,a tú druhú mi objednali,,,alebo aj cez net sa dá,,,

vikad
11. máj 2014

@schatje6 Ahoj, ja som ju kúpila v PantaRei, tuším v Optime KE

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre