Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

natia
15. okt 2011

@dadenka1 nevráti ho, to sa neboj...stopro nie...a vy si to ani nevšimnete, že začne tmavnúť...okrem toho, Jakub je celý róm a furt netmavne, aj keď by kľudne mohol 😀

dadenka1
15. okt 2011

@natia Ja sa tiež rada stretávam s náhradkármi a aj osobne.. ale má to pre mňa jednu obrovskú nevýhodu.. Tie maminky, s ktorými idem na kávu, alebo na klub a tak... tak majú vždy pri sebe nádherného anjelika, ja si to tam vychutnávam, chvíľku sa pomojkám, zahrám, po chvíli mám pocit, že to dieťatko je moje... ale domov idem zase sama.. A je to strašne strašne pre mňa ťažké... Väčšinu osobných stretnutí s náhradkármi po rozlúčení s rodičmi a deťmi preplačem.. Aj z posledného klubu som sa rozlúčila a v aute celú cestu domov revala... SOm už dlho sama a je to pre mňa ťažké.. Takto virtuálne deťuchy nevidím... Kvákam s maminami..

natia
15. okt 2011

@najjulinka moja cica takto plakala? to som ani nevedela...joj snáď je šťastná...len aby vás aj B. neprekvapila nakoniec 😎

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 neboj...vy budete mat biele.....

natia
15. okt 2011

@dadenka1 chápem...

najjulinka
15. okt 2011

@dadenka1 a aj tie maminy takto virtuálne maju čas kvákať. kdežto naživo večne do toho dajake deculo skoči a debata o ničom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 akože a kým som nemala deti, tak som snad ani jeden klub nevynechala.. ked už mam deti, tak raz toto sdo toho soči raz druhe a ked už aj ideme, tak mam z toho o vela menej ako ma to sil stoji udržať deti tam..... 😔 velké krotiť, stredne velké uchrániť pred schodmia podobnými nebezpečenstvami a male nam najnovšie nekce papať mimo svojej postielky a je inde mrzuté....... 🙄 🙄 🙄 takže už je to o ničom.... a kde tu aka choroba sople. .a ked sme zdraví, tak zas aby sme čosi nechytili 😀 😀 😀 😀 😀

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka A keď začne tmavnúť tak ráno vždy vstaneme skôr ako tatino, vezmeme mejkap jednotku, natrieme a tatino nič nezistí... A kúpať budem len ja... si vymyslím niečo.. 😀 😀

lusterka
15. okt 2011

@najjulinka aaaaaaaaaau...kokso..ja by som revala asi s tymi detmi...a mate aj romske deti, alebo aj biele?...a ako to berie okolie?..

dadenka1
15. okt 2011

@najjulinka keď budú deťuchy, už na kluby nebudem vládať chodiť, lebo ma tí lapaji vycecajú... Budem rada, že dýcham 😀 😀

najjulinka
15. okt 2011

@natia tvoja cica takto plakala... ale že dosť rýchlo prestala. .tak som rada.... docvaklo jej to uplne v poslednej sekunde.... akože chyba bola, že som ju odprevýádzala do auta.... ale tak som im kričala z balkona nech pridu všetci hore alebo aspon dvaja, necha j veci vedia si odniesť.. no nedali si povedať, tak som musela odprevadiť... (Miruš tých vecí mala plnoooo - lebo bola po Lucke hned a v podstate aj všetky prebytky som jej podavala, profičatam sa nove nakupi zas... nechala som si doslova len take kusky čo boli moje vysnivane, čo som mala skor ako dieťa a pod., že tak sa mi pačili)... žiadne ine dieťa som do auta neodprevadzala... ešte Kika k autu.. no na chodnik pred blok.. k autu som nešla.... len miruš až do auta... 😒 😔 😔 😔

suezana
15. okt 2011

@dadenka1 ja to takto robím so zajacom 😅 😅 všetko robím skorej, lebo mm ho chce vyhodiť 😢

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 ty si dobraaaaaaaaaaa..xixi...tak makeup aj na rucicky a podobne..xixi..

suezana
15. okt 2011

na ručičky čokoládu 😉 😉 😉 😉

dadenka1
15. okt 2011

@suezana Ešte ho máte? 😀 😀 Aj ja moc chcem zajaca, ale svokra by to nezvládla.. A navyše stále dúfam, že budem tehu, tak som opatrná so zvieratami... A malá slečna sa má ako?

najjulinka
15. okt 2011

@lusterka zatial naša štatistika z 11 deti papierovo: 2mulati, 2 biele, 1 polo a 6 cigánskych (ale určite pri tom jednom ciganskom mi mnohí vravia, že to čistokrvne nebude) 😀 😀 😀 (preto píšem papierovo 😉 )

lusterka
15. okt 2011

jaj baby..aka sranda s vami...xixi..si to odlahcujete....ale ked si vezmete, tak ake zeny nechcu svoje deti?...romky.. biele, co mali roma...narkomanky...alkoholicky...bezdomovkyne...viete o niekom inom?..mozno deti, co maju deti, ale aj tie si velakrat nechaju babo, alebo jeho rodicia im s tym pomozu

natia
15. okt 2011

@najjulinka neozývajú sa už?

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka na ruky dlhý rukáv a na nohy štucne.. sa vám smeje ale počkajte, keď to bude realita, ako vám tu budem vyplakávať

najjulinka
15. okt 2011

@natia na jej 4.narodky som poslala mail, že všetko naj a už odpoved žiadna... 😔

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 a prirodzene tehotna, alebo umele oplodnenie planujete?...aj ste uz nieco skusali?..ako dlho sa snazite?..ked otehotniete, tak odskocite od adopcie?..

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka v čase krízy asi pribudla ďalšia kategória.. mnohodetné rodiny, čo už ďalšie dieťatko finančne nezvládajú.. (teda ja poznám jeden taký prípad v TN kraji)

lusterka
15. okt 2011

@najjulinka aj mulati?...to mohlo byt nahodou peknucke...a zdravucke deti ste mali, alebo chorucke?..myslim vaznejsie, nie take klasicke choroby

dadenka1
15. okt 2011

@najjulinka pupočná šnúra prestrihnutá...

najjulinka
15. okt 2011

@lusterka matky schyzofreničky.... a podobne choroby psychyatricke a mnohe s dedičnou predispozíciou....
poznala som aj jedno dievčatko v náhradke. .matka vysokoškolsky vzdelaná schyzofrenička..... to bolo asi jediné dieťa v nahradke čo som počula, že je od vysokoškolsky vzdelanj biologickej matky....

natia
15. okt 2011

@najjulinka to nie pekné...škoda, rada by som vedela ...

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 ved to...jeden pripad....to je velka nahoda....a male pravidlo....ved uvidime...ale mozno casom aj povieme, ze nam aj tmavsie vkroci do zivota....ale stale sa nevzdavame tiez aj bio dietatka....

lusterka
15. okt 2011

@najjulinka tak to si ma prekvapila..to som necakala...ale zase...to je malo pravdepodobnosti...no nie?

najjulinka
15. okt 2011

@lusterka všelijake... malinká ma DMO... ale tu si nechavame.. to už mame po sude.. už len kým nadobudne rozhodnutie pravoplatnosť...
rizikové - nizka porodná hmotnosť - jedno vypiplané (zatial , uvidime ked nastupi do školy a druhé DMO)
mali sme aj po operacii srdiečka...
astmatické (aj ke pri takých malých sa to myslím astma nenazýva, len maju take spreje a podobne lieky a čaka sa čo sa z toho vyvynie)....

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka len prirodzene.. aktívne sa snažíme už asi 8 rokov (manželia sme 13ty rok)... Ja som proti UO... Nechcem to siliť. Ado by som neodmietla aj ak bude bio.. Bola som raz tehu (teraz v auguste, ale žiaľ mimomaternicovo), a mm som oznámila, že aj keď budeme mať bábo, od ado nemienim ustúpiť.. Aj keby mali byť naraz.. Boli by ako dvojičky.. Nahneval sa na mňa a nesúhlasil... Ale možno by som ho prehovorila.. A možno by som sama ustúpila, keby som sa bála, že to nezvládnem... Ale momentálne som rozhodnutá prijať adopčiatko aj v prípade, že máme vlastné...
Nemienim sa vzdať boja o vlastné dieťako do 40tky? (v 40tke to asi posuniem vyššie haha)

tortelinka
15. okt 2011

ste sa rozpisali.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre