Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

misula4660
18. feb 2011

@tortelinka presne tak, ale zdá sa mi to fakt čudné...Môže si úradník niečo také dovoliť?....

misula4660
18. feb 2011

@mata71 hmm, ale ak je to naozaj pravda, tak je to strašne smutné....My sme si neudali pohlavie preto, že nám povedali, že to bude rýchlejšie, keď tam nedáme pohlavie a i tak čakáme už od 10/2009 a do teraz nás nekontaktovali na žiadne dieťatko, ani mimo našich požiadaviek....Som z toho všetkého naozaj moc smutná.... ☹

tortelinka
18. feb 2011

@misula4660 asi ano, neviem....nemyslim si ze prave tam ide vsetko s kostolnym poriadkom, ved nikde nejde, tak preco prave tam by malo?

mata71
18. feb 2011

@misula4660 asi to zalezi od okolnosti,aky da na rodinu referencie ten kompetentny,,,,,U teba co pozerala navsteva z uradu,aby som sa pripravila...ak mozes napisat, 😉

misula4660
18. feb 2011

@tortelinka hmm, asi máš pravdu, veď každý si robí čo chce....Neviem či som fakt taká naivná, ale ja som bola presvedčená, že toto sa nemôže diať....

tortelinka
18. feb 2011

@misula4660 ocividne moze...

misula4660
18. feb 2011

@mata71 u nás nepozerali takmer nič, sadli si u nás spravila som im kávičku a povedali, že máme krásny bytík, nakoľko bývame v novostavbe a máme 3+1, ale podľa mňa nezáleží kto má aký byt, lebo nám povedali, že kľudne dávajú bábo aj takým, čo sú len v podnájme....A správu na nás napísali úplne skvelú, takže neviem či by to malo niečo spoločné....

mata71
18. feb 2011

@misula4660 vies este si mlada,neviem co vsetko si uz absolvovala,ake vysetrenia,mozno to ma nato vplyv,ja mam doniest aj papier od gynekologa 😉 ....... hm,hm,tak potom neviem,cim to je,,akym metrom ja som myslela ze to fakt ide tak rychlo,reku musime rychlo zariadit decku,tak som zostala zaskocena,ze tak dlho ste tam..

tortelinka
18. feb 2011

@mata71 aky papier?to som este nepocula

misula4660
18. feb 2011

@mata71 ja som tiež dávala potvrdenia od doktora, že nemôžeme mať deti, ale nedával mi to gynekológ, ale obvodný doktor a napísal tam, že sme psychicky zdraví, ale už 10 rokov sa pokúšame neúspešne o detičky a nič nezabralo...Ale ja neviem čo to má spoločné s tým, že som mladá...keď som mladá to znamená, že nemám nárok si adoptovať dieťatko? 😒

mata71
18. feb 2011

@tortelinka ziadost nam napisali,dotazniky sme vypisali,z prace si vypitame potvdenie o plate,,,od obvodneho potvrdenie kopiu sobasneho,a register a ostatne si vyziada urad,,,a ja este od gynekologa,co som vsetko absolvovala,aky je moj stav ,tak nam pani povedala....To neni nemala kazda?

tortelinka
18. feb 2011

@misula4660 co sa povazuje za "mlady" myslite ze uprednostnia starsich rodicov?

tortelinka
18. feb 2011

@mata71 ja som od gynekologa nemala nic, len taky vseobecny papier od obvodaka

misula4660
18. feb 2011

@tortelinka ja neviem, ja to tiež nechápem, aký je rozdiel, že ja mám 29 rokov a čakám 16 mesiacov a akože keď má niekto 50 rokov a má rovnaké podmienky ako my, tak on nebude čakať vôbec, lebo má 50 rokov?

misula4660
18. feb 2011

@tortelinka ani mne od gynekológa nič nepýtali...len od obvoďáka....

tortelinka
18. feb 2011

@misula4660 neviem, ja mam este menej, tak neviem..mozno naozaj uprednostnia starsich, neviem

misula4660
18. feb 2011

@tortelinka ja si myslím, že je to hlúposť...Prečo by to tak malo byť?.....Nebola by to tak trošku diskriminácia? ...

suezana
18. feb 2011

@mata71 to je hlúposť 😕 veď dieťa si môže adoptovať aj matka, ktorá má svoje biologické deti - to, koľko sa ty pokúšaš otehotnieť ich nemá čo zaujímať a nie ešte to, čo si ty podstúpila z lekárskych vyšetrení 😕 som zhrozená !!!!!!!!!

tortelinka
18. feb 2011

@misula4660 neviem ci to tak je...dufam ze to tak nie je, ale vraj neradi davaju novorodencov starsim rodicom

suezana
18. feb 2011

Baby, prečo by mali uprednostňovať strarších??????????? 😕 Načo by bol potom poradovník? 😠

tortelinka
18. feb 2011

@suezana suhlasim, podla mna to nie je ok, ved adopciu si mozes ziadat aj so svojimi detmi

suezana
18. feb 2011

Ďalšia vec - určite sa neprihliada na bývanie, ani počet detí, keď si raz zapísaná v zozname žiadateľov - tak tam sme si hádam všetci rovní 😠 😝

mata71
18. feb 2011

@misula4660 to som tym pre pana nechcela povedat 😉 ,len to ze mozno su nejake vekove kategorie,ja patrim do starsej skupiny 😀 😀 ..ja som bola teraz v decembri potratila dvijicky v 7tt,a teraz vo februari som 4tt,zamkle tehotenstvo,,pondelok idem na precistenie,,,,mi nemame nic,mozme mat vlastne deti,len mame roky tak ideme do adopcie........Mi verime ze ked som bola teraz 2 krat tehu tak urcite budem neskorej,ved je vela parou ked sa po adopcii zadari.

misula4660
18. feb 2011

@suezana to si myslím aj ja....ja neviem, ale myslím si, že je to hlúposť, aby bol niekto nejak diskriminovaný a to či už vekom, zdravotne a pod.....

suezana
18. feb 2011

Moja kamarátka je zapísaná možno 5 mesiacov a už majú súd stanovený - ale to je len LEN!!!!! vďaka nadácii a jej šťastiu, že v pravú chvíľu skúsila zavolať do nadácie a podarilo sa, nezľakla sa... možno sa pani úradníčky radi potom takto chvália, ale nie svojou zásluhou 😠 😠 😠 😠 😠 júúúúúj ale som vytočená....aj naša príprava na úrade bola samé hahahaha hihihi a ako si budeme vyberať bábätko 😝 namiesto toho - dlhé čakanie a keď náhodou nechceš dieťatko so zdravotným problémom - tak arogancia 🙄

misula4660
18. feb 2011

@mata71 ja som presvedčená, že žiadne vekové kategórie nemôžu byť...Je mi ľúto čo sa ti stalo, ale takých nás je tu veru mnoho čo sme niekoľkokrát potratili, prípadne niektoré baby boli aj na umelé a nezadarilo sa, ale to nie je dôvod na uprednostňovanie....

misula4660
18. feb 2011

@suezana to chápem, pokiaľ niekto ide cez nadácie a pod...ale neverím, že by to bolo cez úrad a nejako by boli uprednostňované kvôli niečomu.....

suezana
18. feb 2011

@misula4660 ale ty, keď si vyberieš v nadácii - to sa myslím dáva aj tak na úrad a musí sa stanoviť súd. To je asi nejako nakoniec aj tak prepojené a teba vyčiarknu zo zoznamu. Ja sa chystám pozrieť katalógy, chcela som ísť dnes, ale neboli tam, tak sme dohodnútí v utorok,že zavolám...

mata71
18. feb 2011

dievcence ja som len napisala co nam povedali a aky poznam priklad z okolia to je cele 😠 😠 .myslela som ze to ide v NR,rychlo,take mam referencie to je cele,,,,majte sa pekne budem Vam drzat palceky v cakani,,,teda aj sebe aby boli nase domovy zaplnene deckym smiechom,,pa,,pa, 🙂 🙂

misula4660
18. feb 2011

@suezana ja som tam dneska práve volala, len my stále nikto nedvíhal, tak asi preto, že tam nikto nebol, xixi 😀 Inak držím moc, moc palce, nech už máte domka to svoje babuško....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre