Adopcia v Trenčianskom kraji

simona2007
17. dec 2015

ahojte,dnes sme boli s papiermi v Trenčíne, a pani na úrade nám povedala ,vraj na deti sa teraz čaká tak 4 roky, do požiadavok sme si dali dieta do 10 mesiacov biele alebo polorómske .Je tu nijaka maminka z Trenčianskeho kraja, zaujímalo by ma či sa naozaj čaká okolo tých 4 rokov ?ďakujem za odpoveď 🙂

siska25
17. dec 2015

@simona2007 My sme sa tiež pýtali, koľko sa aktuálne čaká, zvažujeme podať si žiadosť aj druhýkrát. A tiež nám bolo povedané, že 3-4 roky, vraj tento rok bolo málo detí a všetko sa to spomalilo. My sme mali šťastie a pri prvom sme čakali 2 roky a 4 mesiace.

simona2007
autor
17. dec 2015

@siska25 dakujem za odpoveď, snáď to rýchlo ubehne 🙂 a Vám prajem veľa štastia pri druhom vybavovaní 😉

mana85
18. dec 2015

@simona2007 My sme práve skončili prípravu a budeme zaradení do poradovníka ak máte v požiadavkách že aj polo-romske môžte čakať kratšie pri prvom sme boli zaradení 19 dní a na poslednom mieste keď nám volali že pre nás majú pár dňové bábo 😉 mali sme vlastne len požiadavku od 0-3 rokov aj teraz tak máme , inak náš malý bol akože (polo) lebo " on " bol neuvedený a " ona " tmavá tak sa to berie že dieťa je potom len polo 😀

tarrra
18. dec 2015

Ahojte. ja som síce zo Žilinského kraja ale u nás je odhad čakania 5 rokov na biele dieťa do 1 roka.sme 116.v poradovníku. a na rómske/polorómske kratšie, tak uvidíme...

simona2007
autor
18. dec 2015

@tarrra to šú riadne doby čakania,veď som včera z toho úradu odchádzala sklamaná,po tom aku dlhu dobu nám povedali.no veď uvidíme,snad to rýchlo ubehne a bude to skôr🙂

simona2007
autor
18. dec 2015

@mana85 to ste teda magického rýchlo dostali,takže ste boli zaradený len 19 dní?sme ma teraz povzbudili.a ešte sa chcem spýtať ta príprava sa koľko robí?stihneme aspoň do 2mesiacov spraviť?

tortelinka
18. dec 2015

@tarrra to čakanie na romske/polorómske môže veľmi skrátiť poradovník, my sme tiež boli ZA, pri prvom 6 mesiacov, pri druhom rok

mana85
18. dec 2015

@simona2007 To záleží od toho kde si budete prípravu robiť či na úrade alebo v neziskovke a od vyťaženosti psychológa nám to trvalo cez úrad 7-8 mesiacov naša psychologička ma 3 okresy tak sa nám často nedalo schádzať ... áno 19 dni sme boli zaradení mali sme veľké šťastie ...

marcelarefat
19. dec 2015

@simona2007 no myslim ze do 2 mesiacov asi sa nepodari urobit priprava na urade. ja som ju mala za 3 sice ale na zaverecne vyrozumenie o ukonceni som cakala mesiac- psychologicka bola PN. Takze priprava az po zapisanie do poradovnika trvala 4 mesiace. Zalezi ako sa dohodnete na sedeniach, ako bude mat psychologicka vytazenie. Neboj ubehne to ako voda ale potom to cakanie je uz horsie. Drzim palce.

tarrra
19. dec 2015

@tortelinka ano su asi dva alebo tri poradovniky.na poloromske sme 3. ale trocha sa toho bojime.ty mas dve poloromske deticky?ake to je?lebo psychologicka nas velmi odradzala...

mana85
19. dec 2015

@tarrra To Vám povedali na úrade že je viac poradovníkov 😕 ?

tarrra
19. dec 2015

@mana85 no ked som tam volala tak mi pani povedala ze na biele dieta sme 116. v poradi.a ja som myslela ze to je vsetko.lenze ona medzitym este vravi ze a na poloromske ste 3. v poradi...tak podla mna maju osobitne poradovniky na biele,poloromske a romske...

mana85
19. dec 2015

@tarrra Aha tak by bolo super keby je to všade tak , myslím každom kraji čo ja viem tak v našom je len jeden a všetci čakajú na novorodenca aj keď majú napríklad väčšie vekove rozpätie pokiaľ sa sami nezaujímajú tak im nik nepovie že máme aj staršie dieťa no takýto systém ako na Vašom úrade by mohol fungovať všade určite by to mohlo urýchliť cestu dieťaťa k rodičom ...

tarrra
19. dec 2015

@mana85 to myslis vazne?ja som myslela ze v kazdom kraji je to rovnako...och...same komplikacie...ono je to samo o sebe velmi tazke a este ked sa to byrokraticky skomplikuje tak uzas...

vlasatica
11. okt 2019

Ahoooj je tu este niekto v poradovniku...chodi sem este niekto?

simona2007
autor
16. okt 2019

@vlasatica ahoj ,my mame uz jedno osvojene dievcatko ,a chlapca za chvíľu v predosvojitelskej ,obaja su ,,čokoladky,,a cakali sme na nich par mesiacov.ak.mas.nejaké otázky kľudne pis do správy

vlasatica
23. okt 2019

@simona2007 ahoj...chcela by som vediet,ked chcem podat o adopciu tak treba ist na urad soc veci a rodiny pre ziadost....a ako dlho da caka? Mali ste dievcatko od malicka?ci starsiu ste adoptovali?

simona2007
autor
23. okt 2019

@vlasatica ano treba ísť na urad prace soc.veci a rodiny po.ziadost ,tam ti všetko vysvetlia.Potom.sa.robí.priprava ktora trva tusim.24 28hodin(neviwm.uz presne kolko)a po.priprave vas zapisu do.zoznamu.a čakáte.Na malu sme cakali presne 9 mesiacov a mala 2mesiace ked.prišla domov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre