Ako dlho sa čaká na adopciu v Košickom kraji?

matka1209
30. sep 2022

Chcem sa opýtať na skúsenosti ohľadom cakacej doby na adopciu dieťatka do 1-2rokov v Košickom kraji SNV .Vopred ďakujem za každú odpoveď 🙂

chelsey987
30. sep 2022

@matka1209 my sme podali žiadosť začíname prípravu v SNV. V KE na krajskom úrade nám povedala pani čo nás má na starosti, že 6-7 rokov si počkáme.

matka1209
autor
1. okt 2022

@chelsey987 ahoj ďakujem za info môžem sa opýtať tiež chcete dieťatko 1-2roky ? Je to dosť dlhá dobe 6-7 rokov :(

chelsey987
1. okt 2022

@matka1209 chceme od narodenia do 1,5 roka.

matka1209
autor
2. okt 2022

@chelsey987 môžem sa ťa opýtať prosím aké to bolo v príprave ? Je to ťažké ? Neviem prečo ale ja mám s toho trocha stres 🙂 kľudne ak nechceš v skupine napíš mi súkromnú správu ak ťa teda moje otázky nejak neotravuju 😉ďakujem

chelsey987
2. okt 2022

@matka1209 ešte len začíname. Prípravu sme nemali, len nám prišli papiere o jej začatí a že sme splnili všetky podmienky. Musím sa spojiť s pani psychologičkou tu v SNV a žiaľ neviem sa jej dovolať. Máme na začatie prípravy 30 dní, ktoré už plynú a nikto nič. Máme za sebou kontakt z mestského úradu čo bolo v pohode.

matka1209
autor
2. okt 2022

@chelsey987 aha takto ....tak dúfam že sa ti podarí spojiť čo najskôr s tou psychologičkou a že všetko pôjde dobre ....môžem sa ťa opýtať ešte otázočku ? Sme manželia ,bývame vo vlastnom a obidvaja pracujeme keď toto splname čo je ešte potrebné pre splnenie podmienok? Žiadne zdr.problemy nemáme alebo niečo také .

chelsey987
2. okt 2022

@matka1209 potrebujete overený sobášny list, doložiť príjem za celý rok, potvrdenie od lekára, že ste zdraví, poskytnúť súhlas na spracovanie osobných údajov, (tie sú dva a každý vyzerá ináč), vyplniť dotazníky, napísať žiadosť, mať list vlastníctva. Vzory dokumentov ti poskytnú na úrade práce odbor sociálnej kurately.

matka1209
autor
2. okt 2022

@chelsey987 ďakujem veľmi pekne za informácie 🙂 dúfam že veľmi neotravujem😉

sabina1996
13. nov 2022

My cakame 3roky a sme cca 30 …

chelsey987
14. nov 2022

@sabina1996 a vy čakáte na rómske alebo nerómske dieťa?

sabina1996
14. nov 2022

@chelsey987 biele alebo zmiešané etnikum

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre