Dá sa vybrať adoptívna rodina pre novorodenca pred pôrodom?

bluevelvet918
13. okt 2013

Prajem príjemný večer. Nedávno som zistila, že som tehotná... Samozrejme partner o dieťa (a už ani o mňa) záujem nemá. Ja som mladá, nijako finančne zabezpečená. Rada by som sa o svoje dieťatko starala, ale viem, že mu nebudem vedieť ani kúpiť základnú výbavičku.... Takže prosím, neriešme to, že si mám bábätko nechať. Rozhodla som sa pre adopciu aj keď to veľmi bolí a viem, že si to nikdy neodpustím. Zaujímalo by ma, či existujú organizácie, alebo úrady cez ktoré by som si vedela nejako vyhliadnuť adoptívnych rodičov už vopred. Skôr ako sa bábätko narodí. Zrejme žijem v rozprávke, ale neviem si predstaviť, že by ho dali najprv do nejakého ústavu a až po čase by ho niekomu priradili... Ak by navyše mal niekto z rodiny či známych záujem o moje dieťa, je možné vybaviť, aby si ho mohli adoptovať ?

matat
15. okt 2013

mama musí zvládnuť všetko,,,,a aj zvládne!
...Požiadali ma, aby som jediným slovom opísala lásku.
A ja som vyslovila tvoje meno....verím, že aj ty.

bluevelvet918
autor
15. okt 2013

@matat Nemám slov 🙂 🙂 ♥

bluevelvet918
autor
15. okt 2013

@livka299 Snáď máš pravdu, lebo po toľkých ranách je vrúcne objatie a láska to, čo najviac potrebujem...

evina313
15. okt 2013

@bluevelvet918 aaaale prosím Ta, si krásna mladá baba a navyše múdra, určite neostanes sama. Budeš úžasná matka 😉

bluevelvet918
autor
15. okt 2013

@evina313 Ty teda rozhodne vieš ako zdvihnúť náladu 🙂 ♥

ianitka
15. okt 2013

@bluevelvet918 ako Ta tak citam, tak som si ista, ze to zvladnes - urcite pridu aj tazsie chvile, ale myslim, ze s Tvojim zodpovednym pristupom prekonas vela veci.
Chapem Ta velmi dobre, ze nechces ostat na krku mame, ale su jednoducho chvile, ked treba vnutornu "pychu" zahodit pre nieco vacsie a dolezitejsie. Ber to ako pomoc, ktoru raz mame vratis...

ianitka
15. okt 2013

@bluevelvet918 Inak ja si pamatam ake zoznamy som si robila pred narodenim maleho, ze co vsetko potrebujem... a pomaly som plakala, ze odkial na to vsetko vezmeme. a polku veci z toho zoznamu som nakoniec nekupila a dalsie sice mala, ale len zavadzali...
Bolo to uz parkrat napisane, ale babatko fakt potrebuje len mamu,mlieko a sucho v plienke. 🙂

Mame podobny termin porodu sice, ale ak budes cakat chlapceka, tak daj vediet... nejake veci sa najdu aj navyse 😉

bluevelvet918
autor
15. okt 2013

@ianitka si veľmi milá 🙂 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
talula
15. okt 2013

@bluevelvet918 suhlasim s fidka79, ak sa chces svojho dietata vzdat, tak uplne ak ho chces, tak si ho nechaj... Niesom si ista, ale zda sa mi, ze to funguje tak, ze bio rodicia s adopt. rodicmi nemozu byt v kontakte. Ak das svoje dieta na adopciu uz na neho nemas ziadny narok... Je to tazke, tak poriadne porozmyslaj co chces urobit. Drzim palce

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
p4
15. okt 2013

@bluevelvet918 tieto dve nadomnou nepocuvaj. Oni maju dnes asi rypavy vecer. Ja som ta citala uz vcera a podla komentov a tvojho vyjadrovania citit z teba, ze to babatko uz teraz velmi milujes. A vobec niesi sebecka. Prave naopak. Aj napriek tej laske si sa rozhodla mysliet iba na dobro dietata. Ja ti fandim a myslim si ze ak sa rozhodnes babatko si nechat, budes skveka mama. 🙂

talula
15. okt 2013

@bluevelvet918 nechcem ta tu "prehovarat", ale z vlastnej skusenosti viem, ake je to tazke. Tiez som otehotnela ako mlada, priatel ma opustil - no vlastne ma pocas tehotenstva este psychicky napadal, pokoj mi dal az ked sa mala narodila a za to mi vynadal do najhorsich vulgarizmov... Pocas tehotenstva som bola v strasnych depkach, nevedela som co so sebou, ako dalej ani nic, rozmyslala som nad potratom a vselicim, ale v poslednom trimestri tehu som sa vdaka Bohu (a to naozaj len a len vdaka Bohu) dala dokopy a zacala som sa tesit na babo. Napriek vsetkemu zlemu co som vtedy pezivala som vdacna za svoju dceru a naozaj ti poviem, ze to za to stalo! Je to jedno z najlepsich rozhodnuti v mojom zivote. Vlastne som aj rada, ze som si tym presla, lebo viem kolko ma stala a mozem si ju viac vazit. Nebol den kedy by som za nu nedakovala <3 Je mojim slnieckom a robi mi velku radost 🙂 aj ked je pravda, ze je to z financnej stranky tazsie, ale nemenila by som ju nikdy za nic! Navyse vzdelanie, dobra praca alebo zivotny partner sa da ziskat aj pri dietatku...
Inak este aj tesne pred porodom som sa bala stat sa mamou ale ked prisla, strach odisiel a mna naplnila laska a vdaka 🙂
Nech sa uz akokolvek rozhodnes, nech je to to najlepsie pre teba a aj pre babenko... Vela stastia.
Ked budes chciet mozes sa na mna kedykolvek obratit 😉

zuzkabeno
15. okt 2013

@fidka79 9 mesiacov tehotenstva a pôrod dajú zabrať, tak nie je to úplne, že si príde na hotové aj keby išlo o adopciu. A keby sa dieťaťu zle vodilo, tak mu aj po adopcii môže pomôcť. Aj adoptívni rodičia sa môžu dostať do ťažkej situácie.

talula
15. okt 2013

@p4 mozno ze si nepochopila moj koment, ale ja som do nej nerypala, len som chcela aby si uvedomila do coho sa to vlastne pusta. Nic zle som tym nemyslela, len na zaklade jej predstav o adopcii som ju chcela upozornit, ze ak da dieta na adopciu je dost pravdepodobne, ze v buducnosti o nom nebude mat ziadne informacie...

p4
15. okt 2013

@talula skor zle docitane. Viac menej som myslela tie dva komenty od fidka79, len si sa tam nejak prplachtila. Vobec sa mi nepaci ten sposob akym koment pisala. Bolo to fakt hnusne.

talula
15. okt 2013

@p4 no hej sposob akym ho pisala bol fak hnusny, ale z casti mala pravdu preto som napisala, ze s nou suhlasim...

kajkovajanka
16. okt 2013

@bluevelvet918 vsak malickeho uz nechces dat prec a tesis sa na to, kedy ho prvykrat uvidis? 😉 🙂 🙂 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
p4
16. okt 2013

@fidka79 nesuhlasim. Je to jej rozhodnutie a my nemame pravo ju do niecoho kopat.

lenuska74
16. okt 2013

@fidka79
@talula
neviem čo ste sa tu do nej tak obuli, asi ani neviete o čom tu je debata len ste tu vpadli a riešite veci od veci 🙂 a len pre Vaše info. existuje aj forma pestnúnstva a je to práve pre také matky ktoré si uvedomujú že nevedia poskytnuť všetko svojmu dieťatku ale dáva im to čas sa pozbierať a dať si život do poriadku čo v najkratšom čase a vziať si dieťatko späť a ak o takom niečom neviete hodte si do googla pestnúnska starostlivosť ..... Aj keď teda ja pevne verím že
@bluevelvet918 sa už rozhodla ona vlastne asi ani nechcela to dieťatko dať preč, len potrebovala riešiť nahlas to čo nevedela poriešiť sama a podľa mňa už sa aj rozhodla však 😉

talula
16. okt 2013

@lenuska74 neviem preco to tu musim opakovat: ja som sa do nej neobula, neviem, zda sa ti, ze som vo svojich komentaroch drza alebo necitliva, tak si ich skus precitat este raz... a ako vravis ty, existuje aj pestunska starostlivost a to je teda fakt rozdiel od adopcie, prave preto som sem pisala aby si uvedomila, co je to vlastne adopcia a ze su aj ine riesenia, hlavne ak chce mat informacie o dietati...

bluevelvet918
autor
16. okt 2013

@talula
@fidka79

Ak považujete za sebeckosť možnosť vedieť len či je môje dieťa zdravé, tak mi je ľúto naozaj len vás. Ak by bábätko šlo na adopciu , tak by som si nikdy nedovolila sa s ním stretnúť, alebo s jeho novými rodičmi. Porodím dieťa, ktoré už teraz milujem a to, že by bolo mojim snom dostať aspoň raz za 6 mesiacov mail, že bábätko je zdravé, nemá žiadne problémy... Snáď nezostanem životom zatrpknutá ako ľudia, ktorí sa nevedia vyjadriť bez urážania... Ale ak si aj naďalej myslíte, že som hlúpa a sebecká, je mi to jedno... Momentálne mám len jednu a najdôležitejšiu prioritu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
talula
16. okt 2013

@bluevelvet918 prepac ak som ta niecim urazila, len som tym myslela, ze su aj ine riesenia ako adopcia. Ak das dieta na adopciu, je to akoby si sa ho vzdala a ako vravis ty, ze ho uz teraz milujes je tu aj ine riesenie a to pestunska satrostlivost alebo si dieta nechat. Ak naozaj nevies ako dalej ale mas rada dietatko skus radsej tu pestunsku starostlivost a mas moznost sa so svojim dietatkom v buducnosti stretnut alebo ho aj ziskat spat ak na tom uz budes lepsie... Ja ta za nic neodsudzujem. Neviem preco si to ale kazdy mysli, mozno som sa len zle vyjadrila...

bluevelvet918
autor
16. okt 2013

@fidka79 Nikdy by som nepovedala, že nie som zrelá na staranie sa o dieťa a v tomto s tebou súhlasím. Ja však riešim finančnú stránku veci... Nemám žiadny základ. Budem mať iba zopár výplat našetrených a preto sa bojím o budúcnosť svojho dieťaťa.

@talula Ako som už spomenula. jediný problém sú peniažky. O svojho krpca sa rozhodne chcem starať.

talula
16. okt 2013

@bluevelvet918 ja som sa rozhodla nechat si svoji dceru a naozaj su peniazky akym-takym problemom, ale ak mas podporu od rodicov a tiez je tu aj moznost, ze vysudis vyzivne, tiez dostanes prispevky od statu, sice nie velke ale aspon nieco a na zaciatok to podla mna staci a ja verim, ze sa v buducnosti presadis a bude to lepsie. Nechcem aby si si pokazila vycitkami cely zivot. Ja viem, ake je tazke to rozhodnutie... Je pravda, ze peniaze hybu svetom a ze z lasky sa zit neda ale stale mas nadej na lepsiu buducnost a podporu okolia. Naozaj drzim palceky a ak chces kludne sa na mna kedykolvek obrat, v hocicom.

kadri
16. okt 2013

@bluevelvet918 rozumiem tomu, ze vedomie o zmene svojej roly na matku je narocne a meni aj vsetky doterajsie plany. navyse si velmi mlada, mas predstavy o buducnosti, o tom ako chces zit. ver mi, ze mnohe zeny, ktore tuzili po dietati, zrazu zostanu zaskocene po potvrdeni tehotenstva, ze necitia iba radost a stastie, ale aj obavy z buducnosti. ako sa vsetko zmeni, co bude, ci to zvladnu a ako to dokazu??? a ako este bez partnera... ? tvoje pochybnosti su pochopitelne. navyse mas odvahu o nich hovorit 🙂 mam pocit, ze pre teba je teraz najdolezitejsie vysporiadat sa s celou situaciou a vymysliet plan B. mozno by ti pomohlo precitat si knihu "koncept kontinua", kde sa autorka po rokoch pozorovania odlisnych kultur zaobera otazkou, co nas robi stastnymi? su to materialne veci, ktore nas v najutlejsom detstve ovplyvnuju na cely zivot?

http://www.martinus.sk/?uItem=48068

patricia07
16. okt 2013

Píšeš tu, že svoje dieťa miluješ už teraz a to je ešte len malý červíček v tebe, keď začneš cítiť pohyby dieťatka v sebe, neverím tomu, že sa ho vzdáš. Čo sa týka starostlivosti o bábätko po finančnej stránke, dá sa to vyriešiť existujú rôzne príspevky, a čo sa týka zabezpečenia bábätka resp. výbavičky pre bábätko je veľa mamičiek, ktoré sa vecičiek chcú zbaviť a ponúkajú veci len za odvoz alebo za poštovné, takže sa to všetko dá riešiť. Každopádne držím palce a nevzdávaj to predčasne.

matulinuska
16. okt 2013

@bluevelvet918 pozri ja mam tiez 20 rokov ostala som tehotna v 19 a to ze som tehotna som zistila v den maturit navyse po 5 mesacnom vztahu. Byvam u maminy aj s malou aj s frajerom nie je to ideal ale aspon mi s malou pomozu a samozrejme rozhodnutie si babatko nehat bolo tazke. Dnes mam aj ja 20 rokov,doma uz 9-mesacnu dcerku ktora je moje stastie anikdy by som nelutovala ze je to tak ako je. Frajer mi s malou extra nepomaha mam ho ako takeho sponzora pre maluu no musis verit ze to bude vsetko ok. Urcite pri tebe spoji rodina ktory ta podporia ci uz psychicky alebo financne a druha vec je taa je ze o chvilku po prvy krat ucitis ako ta tvoje babatko kopka a bude to tvoja najvacsia radost 🙂...tazko sa ti bude vzdavat niecoho co uz teraz milujes a milovat navzdy budes. Trapila by sisa cely zivot no ak si babatko nehas tak mozno budu prve mesiace o drzku no uvidis ked saa na teba drobcek pozrie tymi nevinnymi kukadlami pochopis.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre