Dá sa vybrať adoptívna rodina pre novorodenca pred pôrodom?

bluevelvet918
13. okt 2013

Prajem príjemný večer. Nedávno som zistila, že som tehotná... Samozrejme partner o dieťa (a už ani o mňa) záujem nemá. Ja som mladá, nijako finančne zabezpečená. Rada by som sa o svoje dieťatko starala, ale viem, že mu nebudem vedieť ani kúpiť základnú výbavičku.... Takže prosím, neriešme to, že si mám bábätko nechať. Rozhodla som sa pre adopciu aj keď to veľmi bolí a viem, že si to nikdy neodpustím. Zaujímalo by ma, či existujú organizácie, alebo úrady cez ktoré by som si vedela nejako vyhliadnuť adoptívnych rodičov už vopred. Skôr ako sa bábätko narodí. Zrejme žijem v rozprávke, ale neviem si predstaviť, že by ho dali najprv do nejakého ústavu a až po čase by ho niekomu priradili... Ak by navyše mal niekto z rodiny či známych záujem o moje dieťa, je možné vybaviť, aby si ho mohli adoptovať ?

bluevelvet918
autor
29. máj 2016

@smolinka007 Ďakujem za taký pozitívny ohlas. Ja by som túto diskusiu najradšej zmazala, pretože ako som písala vyššie, je to moja obrovská hanba. Vždy keď sa pozriem na malého, alebo sa ku mne pritúli či mi dá božtek, tak sa šialene zahanbím za to, čo som vtedy chcela urobiť. Chcela som zvoliť tú najjednoduchšiu a zároveň tú najhoršiu cestu a ďakujem každej jednej osobe a svojmu svedomiu, že sa tak nestalo. Synček krásne prosperuje, moji rodičia mu takmer z každého výletu niečo prinesú, neustále na neho myslia. S priateľom sa práve sťahujeme do nášho spoločného bývania a ja som si ani v tom najdivokejšom sne nemohla vysnívať takého dokonalého partnera a otca. Nie je biologický, ale nahrádza mu ho aj za troch. Som veľmi vďačná, že to, čo spočiatku vyzeralo ako koniec môjho života, je v skutočnosti jeho oficiálnym začiatkom.

bluevelvet918
autor
29. máj 2016

A aby som nezabudla - Ak náš príbeh zachráni aspoň jeden nenarodený, budem veľmi šťastná <3

bluevelvet918
autor
29. máj 2016

@bluevelvet918 život 🙂

smolinka007
30. máj 2016

Hanba by bola, keby si myslela na potrat.
Tvoje myslienkove pochody boli na ten stres a sok uzasneeee!
Kiezby takto rozmyslala kazda zena v tejto situacii. Bud sa to vyriesi tak ako u Teba, alebo smutny bezdetny par najde svoje stastie... Nie je potrebne spachat vrazdu....
Urcite to nemaz, ale upozorni na tento uzasny serial vsetky baby, ktore nevedia co robit.
A je hrozne smutne, ze interupcia sa chape ako nieco samozrejme, ako prva moznost (namiesto poslednej!!!!) riesenia problemu.
Neuznavam nazor- ze zena ma slobodnu volbu. Slobodnu volbu mala liezt s chlapom do postele. S nasledkami musi pocitat a niest za ne zodpovednost. Ale toto sa dnes "nenosi". Vsetci si chcu len uzivat...

Vela stastia! 🙂 a sup-sup, chlapcekovi treba surodencov nech nie je sam 😉
MM

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre