Na aké dávky mám nárok počas pestúnskej starostlivosti?

maruskabel
17. feb 2014

Dobry den,dievcata,nikdy som sem nepisala,ale teraz som v situacii,kde by som potrebovala poradit. S manzelom mame 3 deti vlastne a rozhodli sme sa,teda bola to uz dlhorocna tuzba vziat si dieta do pestunskej starostlivosti.Po absolvovani pripravy a po rocnom cakani sa nam to splnilo,aj ked dieta bolo starsie,je to uz sedemrocna slecna,ale my sme chceli starsie nakolko moje vlatne deti su 18,15 a 9,takze vek je uplne v pohode,uz 4 mesiace ju navstevujeme,bola aj u nas na vikendovom pobyte a teraz by mala prist na jarne prazdniny a potom vlastne by sa zhodnotilo ,ci sme schopni spolu fungovat,problem ,ale nastal v tom ,ze ona ma sestricku,ktora bola minuly tyzden odobrana jej matke a vlastne sme postaveni ako rodina do situacie,ze bud si vezmeme obidve, lebo su surodenci,alebo musime stopnut interakcie,co nas velmi mrzi a trapi,lebo sme si ju velmi oblubili a myslim ze aj ona nas.Nevieme co mame robit,ci by sme to vobec zvladli to vsetko,uvazujeme ,ze by sme si ich vzali obe,ja som sice uz trocha stara na babatko,lebo ta mala nema este ani rok, a za dalsie ci to vobec financne zvladneme.Vie mi nietko napisat na ake davky mam narok,ked teda ,obidve deti budu v pestu starostlivosti,jedno nema ani rok a druha ma sedem.Viem,ze je to hlupe sa takto pytat na peniaze ake dostanem,viem ,ze pestu nie je o tom,ale zit sa z niecoho musi.Dakujem za odpovede.

maznacik007
17. feb 2014

skoda ze si to dala ako otazku skus to dat este raz a ako diskusiu lebo takto sa ti da napisat iba raz .... napis ci teraz niekde pracujes ... lebo tam by ti vznikol aj narok na materske.
napisem ti ale tak ako by si nebola zamestnana a sla by si hned na rodicovsky prispevok ...
takze najprv pravidelne mesacne davky co budes dostavat kazdy mesiac do troch rokov od pravoplatnosti rozsudku o zvereni ...
rodicovsky prispevok cca 200 EUR
pridavky na obe deti ... cca 44 EUR
manzel si moze na obe deti uplatnit danovy bonus 42
prispevok pestu na obe deti spolu 276 Eur

ked ti skonci rodicovska tak budes poberat prispevok pestuna co je cca o 30 eur menej ako je RP...

samozrejme je tam este prispevok pri vzniku pestu ... a to je po novom 500 eur na dieta jednorazovo na prvotne naklady ...

r1000
10. mar 2014

ahoj prosim ta vie mi niekto poradit, idem si brat dievcatko do pestunskej starostlivosti ale zaroven planujeme o dva rocky nase babo ak sa zadari, ked budem so svojim biol.dietatkom na materskej alebo rodicovskom nebudem mat pravo na prispevok pre pestuna co budeme mat to dieta?
nema si radcej urobit moj manzel kurz pestuna a zobrat si ju na seba aby sme dostavali ten prispevok a aj ja matersku a potom rodicak?je to dolezite lebo to dievcatko bude potrebovat financie .....
dakujem za radu

nituka
16. mar 2014

Pekný večer prajem, chcela by som poprosiť všetkých náhradných rodičov o pomoc pri vyplnení dotazníka, za každý jeden dotazníček Vám zo srdca ďakujem https://docs.google.com/forms/d/18KeOSzcEUQqu9y...

22marcelka22
18. máj 2016

Dobry večer prajem chcela by som spýtať moja dcéra je na materskej dovolenke ale od septembra ide naspať do školy a ja by som chcela by som do dočasnej starostlivosti a mám takú otázku ja som na polovičnom invalite a čítala som na nete že tam musím byť zdravotné poriadku tak teraz neviem čo robyt prosím porade

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre