Prečo sa tak dlho čaká na adopciu?

tomasbella1996
21. aug 2022

Dobrý večer.
Prečo sa čaká toľko na Adopciu ?
Neviem

pribinak
21. aug 2022

@tomasbella1996 lebo dieťa musí byt právne voľne
Deti je v decakoch kopec, ale nie sú právne voľne a druhy faktor je, že väčšina žiadateľov chce bieleho novorodenca

savanna
21. aug 2022

Aj preto, ze neplodnych parov stale pribuda

tomasbella1996
autor
21. aug 2022

@pribinak
@pribinak ale ja chcem rómske

tomasbella1996
autor
21. aug 2022

@savanna 😭

jaga18
21. aug 2022

Jednoduchá matematika. Zaujemcov veľa, právne voľných detí málo. "Bielych" zdravých , čo nemaju matku narokomanku a neviem akých podľa požiadaviek osvojitelov ešte menej. Čiže poradovnik dlhý predlhý...

jaga18
21. aug 2022

@tomasbella1996 keď chceš rómske dieťa, prešiel si prípravou a si v zozname žiadateľov, oslov návrat alebo úsmev ako dar, tiež majú prístup k databáze.

tomasbella1996
autor
21. aug 2022

@jaga18 mňa ako som bol zapísaný hneď 3 deň volali že maju bábätko pre mňa skoro bolo všetko vybavené len ta páni mama sa nahlásila že bábätko chce naspäť

tecko28
21. aug 2022

@savanna adoptuju si aj pary, ktore maju bio deti 🙂

@tomasbella1996 zakladal si diskusiu, kde pises, ze cakas od marca, pisala som ti tam, ze mas upravit poziadavky-trosku zvysit vek, lebo deti vo veku aky mas v poziadavkach nebyvaju este pravne volne

jaga18
21. aug 2022

@tomasbella1996 žiaľ, s týmto treba rátať. Stáva sa. Treba hľadať ďalej. Držím palce.

tomasbella1996
autor
21. aug 2022

@tecko28 ďakujem musím rozmiestniť

tomasbella1996
autor
21. aug 2022

@jaga18 ďakujem čakám teraz aktuálne 4 mesiace

tortelinka
21. aug 2022

@tomasbella1996 tak nebudeš čakať tak dlho

lilyianka
22. aug 2022

@tomasbella1996 tak to chodi,že si to matka rozmysli. A pravdupovediac nie vždy sa podarí zobrať si hneď prvé dieťa,čo "ponuknu" a málokto tak aj urobí.
4 mesiace nie je taká dlhá doba čakania. To,že sa ti ozvali znamená ze si v poradovniku vysoko. Teraz len čakať keď znova zavolajú.

any_soj
22. aug 2022

@tomasbella1996 Lebo je málo deti. stále píšeš v jednotnom čísle. Si samoziadatel na adopciu? To by veľa vysvetľovalo. Na adopciu sú jednoznačne uprednostnovane manželské páry, aby malo dieťa úplnú rodinu - aj o Rómske deti je dosť žiadateľov, vdakaBohu už je aj kopa neromov čo radi príjmu aj také dieťa, resp. je im to jedno. Teda je nám to jedno. Aj my máme Rómske dieťa, zatiaľ v pestúnskej starostlivosti, zatiaľ ho rodičia neuvoľnili. Každopádne ak si samoziadatel, tak si zmeň na pestúnsku starostlivosť a aspon o pár mesiacov zvýš vek a máš dieťa takmer hneď.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre