Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macmart
16. sep 2013

nad tym som nerozmýšlala lebo byy som chcela co najmensie deticky ale tak ani dva roky este neni tak velmi vela no po skonceni pripravi sa uvidi ci prehodnotim ale najskor asi nie ostanem pri prvych poziadavkach do toho roka este keby mali tak do roka a pol tak ani to by az tak nevadilo ale starsie uz velmi nie radsej take mensie 🙂 🙂

yukki
16. sep 2013

@macmart no, ta tak to potom ešte upresni.....a šak to uvidíš, ako bude prebiehať príprava a tak 😉

macmart
16. sep 2013

pravdaze uprestnim dufam ze prebekne co najskor 😉 dakujem za pomoc 🙂

najjulinka
autor
16. sep 2013

@macmart jasne, že deti musia prejsť cez urad a tak sa nijak urad neobchadza v konečnom dosledku,a le človek ma detsky domov v susedstve, alebo pozna profi, alebo vidi v telke ilustračne zabery z domova, alebo v novinách si prečita članok a takto si najde svoje deti... ja viem o 4 dvojičkach čo tu mame na konuikovi v nahradke a žiadna sa o nich nedozvedela, žeby jej ich doslova ponukli na urade.... proste keby mali čakať v poradovniku tak čakaju bohvie dokedy.... proste človek si musi isť za svojim a všetkými možnými legálnymi sposobmi... ale proste čakať v poradovniku to je velmi o šťasti 😅

macmart
16. sep 2013

a to sa da ist do deckeho domova pozriet deti ja nepoznam nikoho kto by robil profi alebo pestu v blizkosti levic a ani neviem kde by som si to vedela najst uz som to vsade skusala hladat na internete ale nic som nenasla
takze ked tomu dobre rozumiem tak ked si nenajdem deti sama tak budem nane dlho cakat 😢

najjulinka
autor
16. sep 2013

@macmart no je to o šťasti to čakanie... fakt to nie je že to zaručene musi byť dlho, len to zvykne byť dlho......

cielene okukavať deti sa nedaju.... skor je to o nahode...

macmart
16. sep 2013

to vobec tomuto statu a hlavne uradnickam nezalezi natom aby deti umiestnili cim najskor do rodiny kde ich budu lubim starat sa o ne a vytvoria im rodinu a zazemie ale radsej ich nechaju vyrastat v domove bez rodiny ☹

najjulinka
autor
16. sep 2013

vsak aj dvojičky z hniezda prešovskeho boli dosť medializovane.....
nevravim, že si ich musela najsť pestunka takto, ale mohla......
ja som manik na dvojičky a na nete som si to dos sledovala čo s nimi je.....
viem že aj boli realne nukane, lebo znamej ich ponukli a mne len povedala, že parik a vek a ja som hned vedela že o ktore sa jedna.... o tie z hniezda....
aj tie skončili v pestu... ale boli staršie ked šli do pestu...

macmart
16. sep 2013

@najjulinka a nepoznate niekoho kto robi pestu alebo profi v mojom okoli

macmart
16. sep 2013

dakujem za info budem si to este viac sledovat aby som mala prehlad a uvidime ako bude dalej 🙂 🙂

duratlicka
17. sep 2013

@macmart Neviem,ako na upsvare.Ja si robim teraz pripravu v Navrate a temy su viacere: Pravne normy tykajuce sa pestu a adopcie, Vyvojove etapy dietata, Strata a uzdravenie, pitvanie celej nasej rodiny,psychologicke testy,navsteva doma a pod.
Priprav sa,ze cudziemu cloveku budes musiet vysvetlovat velmi osobne veci.

duratlicka
17. sep 2013

@macmart Len nerozumiem,preco chces mat doma 2 babatka naraz.To nie je dobre ani pre ne,ani pre teba.
Kazde dieta z DeD ma za sebou traumu a potrebuje nejaky cas na to,aby si k Tebe vytvorilo citovu vazbu.Vtedy je dobre,ked Ta ma len pre seba.Potom moze prist dalsie dieta. Tak ako v kazdej rodine,deti by mali mat medzi sebou urcity vekovy rozdiel,idealne min. 2 roky pozornosti matky.
A vyhodne to nie je ani pre Teba,lebo takto Ti stat plati na dochodok len 3 roky a aj rodicovsky mas len 3 roky.Ak by si si vzala dalsie dieta o par rokov,mohla by si byt na rodicovskom 6 rokov a bolo by to pre deti lepsie.
Ale to ti lepsie vysvetli psychologicka na priprave.

macmart
17. sep 2013

@duratlicka ano ja viem ze ked je len jedno dieta tak ma ovela viac pozornosti ako dve ked su naraz a nieco o detoch z domova viem lebo mi uz mame v rodine jedno dieta adoptovane.Mi by sme mali zaujem najlepsie o dvojicky zato chceme deti dve ale tak do konca pripravy sa uvidi ci zobereme teda jedno vecsie a jedno mensie alebo ako to bude.My uz mame dve deti ktore budu od tychto starsie takze vekovy rozdiel tam bude a ja nemam problem zvladat aj 4 deti naraz.Jedno dieta mam uz 3ti rok v NOSke ale vychovavam ho od malicka a druhe dieta co mame tak to je priatelove z prveho manzelstva ktore dostal on do svojej starostlivosti a vychovavame ho spolu uz 7 rokov teraz ma osem a pol.Cez letne prazdniny som mala doma dalsich dvoch chalanov v rovnakom veku ako nasi a vpohode sme to zvladali a to som bola skoro cele leto snimi sama.Stoho jeden sa ma opytal ci tu nemoze ostat u nas byvat ze aj do skoly tu bude chodit aj ucit sa bude len ci moze ostat a to sme sa aj stahovali a zvladli sme to aj zo styrma ked chces vzdy si najdes cas tak aby si si nasla dost casu aj na dve deti 🙂 🙂 🙂

dioliana1
17. sep 2013

@macmart surodenci naraz vzatí do náhradky sú podla mna ako ked má človek dvojčatá, obom sa musí prisposobovať v jednom čase 😀

macmart
17. sep 2013

mate pravdu tak mi mozno budeme mat tym padom štvorčatá 😀 😀 a na rok cez leto aj sedmorcata 🙂 🙂 takto som nad tym nerozmislala ale aspon som sa trochu pobavila 🙂 vzi si treba najst urcity rezim a da sa to vsetko zvladnut len treba chciet

duratlicka
18. sep 2013

@macmart Tak ked to uz teraz mate take pestre,tak to je asi naozaj jedno😀 Ste idealni pre surodencov🙂

duratlicka
18. sep 2013

Schvalili niekomu z vas predbezko pri pestunstve alebo to sudy plosne odmietaju?Vraveli mi,ze nech s tym ani neratam,ze malokedy to schvalia,ze sa mam pripravit na to,ze u nas bude babo na hostovskom (ak dovolia) az do sudu o pestunskej.

yukki
18. sep 2013

@duratlicka mne neschválili, aj mi vopred vravlei, že neschvália.

duratlicka
18. sep 2013

@yukki A ako dlho to trvalo od podania o pestu po sud?

cairka
18. sep 2013

@duratlicka , mne pred 7 rokmi neschválili, pred 3 schválili 🙂

yukki
18. sep 2013

@duratlicka neber to ako mernú jednotku, ale nejakých 7 mesiacov. Od prvej interakcie 9 mesiacov. videla som 9 mesačné dojča, brala som si 18 mesačné chodiace batoľa.
Ale u nás bol problém so zastihnutím biorodičky, miestopríslušnosťou súdov plus ešte jeden, ktorý vo verejnej radšej ani nenapíšem...ani nemyslieť už lebo mi kypí krv.

magimary
18. sep 2013

@duratlicka my sme mali malého na hosťovskom 9 mesiacov (pestúnček) 😉
súdy si prehadzovali spis z jedného na druhý a na tretí a zase späť na prvý atd...
a všade mali 3mesačnú lehotu na vyjadrenie, pričom sa napokon vyjadrili štýlom: "dieťa nie je miestopríslušné, posielame spis na súd č..."

maznacik007
18. sep 2013

my pol roka na hostovskom ... pricom sme maximalne tlacili na vsetky mozne lehoty .... len jeden z ucastnikov nepreberal postu ... 😉

yukki
18. sep 2013

@duratlicka mne ju na hosťovský odmietali dať, napriek tomu, ako sa to naťahovalo.

iveta70
18. sep 2013

u nas od podania navrhu bola mala presnych 6 mesiacov na hostovskom pobyte...

duratlicka
18. sep 2013

@yukki Ako si to riesila?To si chodila tolke mesiace len na navstevy?

duratlicka
18. sep 2013

Mozno to predbezko neschvaluju schvalne ako skusku odvahy.Lebo to chce odvahu vziat si domov na pol roka cudzie dieta,s obrovskym rizikom,ze mi ho vezmu a este aj za svoje peniaze.

yukki
18. sep 2013

@duratlicka no, hej. mohla som si ju brávať na víkend, aj som skúsila...a vieš si predstaviť, čo to s tým deckom robilo? Písala som na ústredie úpsvar, ministerstvo,krajský súd skúšala všetko možné....

yukki
18. sep 2013

@duratlicka a čo by som bola dala za to, keby mi ju boli dali na hosťovský. I trávu by som žrala.....aby mohla byť už u nás

duratlicka
18. sep 2013

@yukki To mi je luto.To je uplne chore.A stale to ti sudcovia nechapu,hoci na to je to predbezko☹ Stat setri este aj na tych chudatkach opustenych,to je podla mna jediny ich dovod.Ono hostovsky by mal byt oficialne len ako kratkodoby pobyt,je to aj velky risk pre dany ded.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre