Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
23. apr 2010

Dobrú noc. Nejak som sa dnes uchodila....

lenkove
23. apr 2010

Suezana aj ja som manzelovi pred svadbou oznamila, ze si adptujeme dieta 😀 a veru ak by nesuhlasil, ktovie ci by aj svadba bola 😀 😀 a naozaj, ak to ma prist aj k nim, tak pride.. najviac im pomozes v rozhodovani, podla mna nie presviedcanim, ale tym, ze im budes hovorit o pozitivnych prikladoch 🙂 pozvi ju napr. k nam, alebo niekedy ukaz nezavazne foto, to sa zlomi kazde srdiecko pri pohlade do detskych ociciek (som si spomenula na foto Kiky ako rube drevo 😀 😀 😀 😀)

Mary, krasne si to napisala 😵 😵

suezana
23. apr 2010

Nie je to až taká blízka kamarátka, nenavštevujeme sa, ale veď uvidíme, možno keď sa budeme stretávať... Mňa hlavne zarazilo aká je vychudnutá z toho nešťastia... Ináč aj ja som bola chudšia, keď som stále čakala... a nič 😒

magimary
23. apr 2010

ja som môjmu drahému povedala, že si raz chcem vziať detičky z domova, keď sme spolu chodili dva dni (!!! 😨 😲 😅 😀 ), a to úplne presvedčene 😅 🤐 😀 , skrátka ako fakt...
a tak si odvtedy zvykal na myšlienku, že raz sa naše dvere otvoria pre "nové" detičky, nielen naše (čo sme ešte vtedy nevedeli, či budeme mať, ale nijako to nemenilo fakt "nových" detí)...
hoci, on bol práve z domu tá úplne najobyčajnešjia ruža, bez akéhokoľvek štepu (v tejto oblasti-myslím)... a Záhradník sa postaral a je to ten najlepší "srdiečkový" tatino... 😵 😵 😵
ja som takéto niečo v sebe mala od mala (presne od cca 14, či 16 rokov), preto som aj chodievala do dojčenského ústavu...skrátka, moja cesta v tomto bola jasná... 😉 🙂 😵

lenkove
23. apr 2010

no to by sa mne stat nemohlo, ze chuda 🤐 🤐 a zo zialu 😀 😀
😔 😔

lenkove
23. apr 2010

esteze mame vrchneho Zahradnika 😉

magimary
23. apr 2010

tak, tak leni... 😉 😵

a, veru, s tým chudnutím, ani mne... 😝 😅 , ja skôr v strese priberiem, ako schudnem 😝 😖 😅

suezana
23. apr 2010

Lenkove, radšej buďme chudé a šťastné 😀 Ach, ktovie ako sa vodilo mojim kolegyniam 😢 som im zavarila, že som sa hodila na PN 😔 práve idú domov, asi ma preklínajú....

zuzubabo
23. apr 2010

Ja som si tiež chcela adoptovať dieťatko a ani manžela som nepoznala 🙂
A som veľmi rád, že sa s tým tiež stotožnil 😀 .

najjulinka
autor
24. apr 2010

Dobré ráno. Dnes ideme výletovať.

natia
24. apr 2010

Ránko...u nás zima, zamračené, fúka 😒 ale nech, pekný deň si spravíme...

JULI tortu nepošlem, lebo to je pre ocka, má dnes narodky, ale môžem vám potom spraviť...trvalo to asi pól hodinu celé aj s pečením korpusu 😉

zuzubabo
24. apr 2010

U nás je teplo, priam horúco. Celý deň sme na záhrade a večer grilujeme 🙂 teším sa moc.

suezana
24. apr 2010

Ahojte,
ja som sama, upratujem...zas triedim veci, ktoré sú Vaneske malé, nabalím ich, že toto švagrinej, toto kamoške, toto sestre a potom to všetko vybalím, veď čo keď budem mať akurát také dieťatko...čo budem potom pýtať späť???????? 😅 😅 😅 😅 už sa mi to za posledný polrok stalo niekoľkokrát. Neviem čo robiť, nejako mám toho veľa 😝

dioliana1
24. apr 2010

my sa potíme, Drobec teplotuje... ☹

lenkove
24. apr 2010

Suezana, mne moja svagrina otvorene povedala "vratis, ked budem mat dalsie, alebo segra" a ja co je male, balim a posielam spat 😅 nieco je uz nevypratelne 😅 ale da sa z toho stale este jedno dieta poobliekat 😅

suezana
24. apr 2010

Dio 😔 to je škoda, je tak pekne vonku....

Lenkove, no ja to myslím tak, že decká majú 2 roky a začnú to nosiť a mne zajtra príde ( 😉 ) bambuľka 2ročná. 😵

najjulinka
autor
24. apr 2010

U nas teplo. Boli sme na výlete. Linduš teplotuje..........

dioliana1
24. apr 2010

jak na zlosť dneska slenečno a teplučko a ja s drobcom doma...ešte že Ivka zobrala Bambulku do mesta sa prejsť....

apoloma
24. apr 2010

ahojte kocky mam na vas zopar otazok tak dufam ze niektora poradite 😉 takze od buduceho mesiaca uz budeme oficialne cakatelia na adopciu babetka na co sa neskutocne velmi tesime len mam zopar otazok ohladne materskej prispevku na dieta a tak teda vlastne na ake peniaze budeme mat narok a kedy? priblizim nasu situaciu takze:ja som momentalne nezamestnana uz 8mesiacou ale platim si 6mesiacou dobr.nemoc.poistenie. viete mi poradit ako to bude s financiami a dostaneme aj peniaze na dietatko myslim ten prispevok pri narodeni prveho dietata aj ked to nieje biologicky nase dieta??alebo adoptivny rodicia nemaju narok na takyto prispevok??velmi pekne vam vopred dakujem za info...papik 😵

marketka1
24. apr 2010

Ahojte apoloma
pri adopcii už pri predbežku máš nárok na Materskú,+rod.prídavky,a ak budeš mať doma dieťa do pol roka od jeho narodenia a stihneš podať žiadosť do tých 6 mes. dostaneš aj pôrodné ale len cca 5000 sk bolo min.rok
a daň. bonus až po ďaľšom súde. 😉

ralanka
24. apr 2010

apoloma presne ako ti napísala marketka máš nárok na časť porodného 5200sk cca ale to dostaneš až po predosvojiteľskom súde teda nám ho vyplatili hned ale potom sa zbadali že mali až po predosvojiteľskom súde a ak chceš mať materskú 256€ mesačne tak musíš byť min. 270dní z 2 posledných rokov (počítajú sa 2 roky dozadu odvtedy ako dostanete bábo) nemocensky poistená a ráta sa posledný príjem a ak si na úrade tak by ti celú čiastku malo vyplácať UPSVAR pri zamestnaných je to soc. poisťovna a prípadne doplatok UPSVAR a k tomu rodinné prídavky 21,99€ mesačne 😉

suezana
24. apr 2010

A neviete mi povedať, že keď si vezmem 3 ročné, či budem dostávať rodičovský?

najjulinka
autor
24. apr 2010

Dobruuuuuuuuuuuu noooooc.

najjulinka
autor
24. apr 2010

sue RD 3 roky od pravoplatnosti max. do 6. roku dieťaťa...

suezana
24. apr 2010

Dobrú noc 🙂 a to znamená, že budem s dieťatkom na rodičovskej a mohlo by chodiť cez deň aj do škôlky, alebo nie?
Samozrejme nie hneď, ale po čase, alebo napr. predškolská.

lenkove
24. apr 2010

Sue
ako vidim, poradili 😉
ja stale dumam nad tou tortou, ani korpus som nenacala, metlicky zo slahaca mm dal do umyvacky, este polhodinu 😠

suezana
24. apr 2010

Ach tí chlapi 😀 😉

lenkove
24. apr 2010

Hlavne je, ze sa nasiel a pomenoval vinnik 😀

suezana
24. apr 2010

Leni, aj by ste chceli ešte viac detičiek?

lenkove
24. apr 2010

jej, Suezi, samozrejme!!! 😅 😅 uz teraz riesim kedy by to bolo najvhodnejsie podat ziadost, aby nebol velky rozdiel medzi Skoricou a surodencom 😅 😅 pojdem sa poinformovat na urad ako je to so ziadostou ked podavame pred sudom novu ziadost /teda nieco viem od Markie, nieco si chcem overit 😉 / a tak 😅 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre