Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
11. máj 2010

juli, to znie ako keby sa bavili linda s bikikou 😅 😀

najjulinka
autor
11. máj 2010

No Mirka rozprava +/- ako Biki... a Lucke sa občas tiež zadari. .ale keby si ju počula ako Mirku opravuje, tak ti je jasne, že to krpec nie je.. len to slovo riadne komoli...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale akože Luckine sa na to original aspon podobá 😀 😀 😀 😀 preto mi aj zaplo čo mi kce Mirka povedať... lebo som si myslela, že si len svoje hatlaniny melie ako vždy.... 😀 😀 😀

yukki
11. máj 2010

Koľko rečí vieš...a toto je aká reč? Mikrokošičtina? 😝 😀
Mirke okrem húpacieho koňa pribaľ aj výkladový slovník, aby sa s ňou nová slovenská mama dohodla 😀 😀

najjulinka
autor
11. máj 2010

yukki Mirkin výkladový slovnik obsahuje tak cca 5 slov... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 toto je nové slovo.. ale nie si daleko od pravdy.. .je to slovo viazane na KE... ešte v BA by take mohlo decku vyklznuť.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale inak až tak časté slovo inde to asi nie je.... 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
11. máj 2010

električka
Veď napíš len na takú ceduľku čo sa lepí na chladničku.

najjulinka
autor
11. máj 2010

yukki neboj.. noví rodičia vykladový slovnik dostanu..... akože Miruš sa len teraz rozkecava.. . takže ešte len teraz idu hatlaniny s výrazom.. .od piatku myslim je DAJAJAM = dakujem a dnes EČINA = električka 😀 😀 😀 ale tak sa mi pačilo jak ju Lucka opravovala a pekne po slabikách a tiež to skomolila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dioliana1
11. máj 2010

to mi pripomína mojich dvoch malá lepšie začína rozprávať ako P. a on ju na zlé opravuje 😀 😀 😀 😀

mayap
11. máj 2010

včera sa aj Paťovi zadarilo... ohromne vysvetľoval tatinovi, že ujo mu ukázal vééééééliký kojban...
tato bol chvíľu v šoku, že čo to a nakoniec mu docvaklo, že to bol kombajn
a ešte pár jeho "preklepov"posaďovať- sadiť, jediť-jesť a Maťko nechodí na krúžok ale na koliesko... 😀

lenkove
11. máj 2010

jéj, vy to máte zlaté 🙂 u nás je všetko ma-ma najnovšie 😀 😵 😀

cairka
11. máj 2010

že koliesko 😀 😀 😀 😀 😀 to je perfektné 😀

najjulinka
autor
11. máj 2010

😀 😀 😀 😀 koliesko je dobre....

to ja ako velke decko som bola lyžovať "v poruche na Z" 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
11. máj 2010

v Závade?

najjulinka
autor
11. máj 2010

noooo.. inak vystižny nazov.. .vlek tam viac nechodil ako chodil.. .vkuse bola dajaka zavada či porucha či čo... 😀 😀 😀 😀 😀

mayap
11. máj 2010

jaj a pár dní dozadu som ho posielala nech sa ide napiť vody... ...a on mi na to:"mami a čo nevieš, že ja som už napitý... "😅 😀

cairka
11. máj 2010

ja som ako dieťa chytala ryby hadicou a polievala kvety udicou 😅 a veve si zas neomylne mýli klokana a jeleňa... zásadne naopak povie 😀 také podobné zvieratká 😝

yukki
11. máj 2010

Kika tvrdí, že aj ona chce na hlave smotánku, ako má Markétka (fontánku).

mayap
11. máj 2010

hups, u nás začína hrmieť. asi nás tie búrky neobídu. nuž čo Hron je síce nebezpečne blízko, ale zato my bývame na kopci... 😎

cairka
11. máj 2010

tu už prší, ale hron je riadne daleko 😀

mayap
11. máj 2010

ale ešte, keď yukki spomína vlasy. paťo zásadne volá gumičku do vlasov náušnička...

macocha
11. máj 2010

Cairka prosím Ťa môžeš dať do právneho okienka niečo o tom vybavovaní zmeny priezviska? Ak si dobre pamätám, hlavný problém si mala s tým, že po novom o zmenu žiada biorodič, alebo? A ako to vlastne u vás skončilo?

cairka
11. máj 2010

mimi, ešte nijak. snažia sa sociálky ukecať bio, aby šla so mnou na matriku... u vás ak máte súhlas a ste v kontakte by bolo najlepšie zobrať bio (ak má uvedených oboch, tak oboch)na matriku a pred matrikárkou (v mieste zapísania) podpísať súhlas na zmenu. ak nemáte súhlas, máte smolu , aspoň podľa mojich info

macocha
11. máj 2010

Ale žiadosť si podávala Ty vo svojom mene? Od bio iba súhlas?
Nepýtam sa kvôli sebe, ja to budem riešiť ak mi D. ostane do piatich rokov 🤐 ale kvôli známej, tam by bio dali súhlas ale dotrepať ich na matriku asi nepôjde... že čo vlastne musia nutne urobiť bio?

mata25
11. máj 2010

dnes sme mali predosvojitelsky sud, sa musim pochvalit, zajtra rano ideme pre maleho do decaku. vsetko nachystane, postielka zmontovana, Filipkovi konci jedinacikovske obdobie tak drzte palce nech to zvladneme, bude to prenho velka zmena.
apropo Filip je uz definitivne nas, uz mam dokonca od piatka aj rodny list a v nedelu sme stihli krstiny. 🙂

cairka
11. máj 2010

uff, nervák skončil 😀 😎
mati, to sú krásne správy 😵 gratulujem 😵

mimi, to je neriešiteľná situácia, totožná ako u nás...ak majú súhlas, tak nemajú prečo oslovovať súd a "len" treba ísť na matriku (to je aj u nás problém), ak nemajú súhlas, tak majú smolu, lebo na súd návrh môže podať len BIORODIČ dieťaťa

nad tatrou sa blýska... 😅 😎

macocha
11. máj 2010

Jeeej, Mata, toľko dobrých správ v jednom príspevku! Super, tešiiiim sa a držím palce na zajtra

brulka
11. máj 2010

mata gratulujeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 krasny je vas najmensi 😵 a vacsi samozrejme tiez 😵 mas ty ale vela chlapov doma 😉 konkurujes tu magi o chvilu 😀

lulucertik
11. máj 2010

mata25 tak to gratulujem 😵 😵

lenkove
11. máj 2010

Mata,
to su krasne spravy!!! blahozelam!! 😵 😵 uzivajte si s malickym, jej to je krasne, dojimave 😵

a priznam sa, bola nasa hymna, aj to ma dojalo 😀 a to nie som fanusik hokeja 😀

najjulinka
autor
11. máj 2010

mata super spravy.. blahoželam....

Dobru noc. 😉

lenkove
11. máj 2010

A dobrú noc, inak dnes mi svokra povedala, že jej nejaká tetka z rodiny vravela, že naša Ivanka nemá z manžela ani vlások, že je celá po mne 😀 😀 a svokra, že si myslela svoje a prisviedčala 😀 Ľudia vidia podobu kde chcú 😀 😵 ale teším sa z toho 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre