Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
4. jún 2010

Dnes úspešný deň: Mirka vyšla z postielky pred poobednajším hajaním a Biki po poobednajšom hajaní... :-/

mata2
4. jún 2010

ahojte,
Lenkam vsetko najlepsie k meninam 😵 😵 😵

bola som dnes s dvojkami na poradni,milko meria 88cm a vazi 12kg,macka meria 95cm a vazi 15kg 😵
u nas jé slniéckovo,dnes konecne neprsi 😎
ozaj baby,neviete kde by som zohnala najlacnejsi piesok do pieskoviska?videla som v tescu ze maju take 20l balenia po 4€,a to je akoze dost.. 🙄 ..to by som potrebovala aspom 25-30 baleni.. 😅

najjulinka
autor
4. jún 2010

mata normalne stavebniny ...

najjulinka
autor
4. jún 2010

alebo su špecializovane na kamen, štrk, piesok stavebniny či ako to nazvať.....

saskah7
4. jún 2010

mati, my sme kupili v baumaxe, 2 vrecia, nepamatam sa kolko stali, ale nam stacili do takeho plastoveho pieskoviska

inak, nato, ze M a M su dvojky, tak je medzi nimi znacny rozdiel vo vahe a vyske 😲

mata2
4. jún 2010

juli ale neviem ci by mi predali v stavebninach 5 furikov piesku..
a okrem toho to tam mavaju naprostred dvora,tak nemam istotu ci ten piesok uz nebude uspineny od maciek a psov.. 😝

mata2
4. jún 2010

saskah,normalne velke vrecia?alebo len take male vrecka ako v tescu maju?
pre nas su tie plastove pieskoviska male..juro urobil take drevenne 200cmx130cmx30cm

najjulinka
autor
4. jún 2010

mata2 moj otec kupoval na prives piesok....... v pohode...... predaju kolkokolvek... ujo kupoval do kýbla, ked mu bolo treba čosi do bytu.... akurát na tej cene sa len tak dohodli, lebo váha s prasnostou asi +/- tona 😀 😀 😀 😀 😀 to neodvažila... ale kupiť sa dalo........
akože maju to vonku ale nemalo by to byť vo velkom prepiškane, prekakane od mačičiek a pod, lebo pokial viem, tak potom piesok meni vlastnosti a to by nemalo byť.... ale akože to že tam mačka necikne sa asi fakt zaručiť neda... ja len viem, že naši tak kupovali piesok a maju mačky a že zakrývali ho pred mačkami, lebo, že to je čistý piesok... a je fakt, že žiadna kaka v nom nebola ked sa kupil... pišky nevidno, tak to neviem.......... ale možno by som ho kupila v stavebninach,a le nie hned rano, nech si pripadne taký ocikaný po noci zvrchu vezmu tatrovky na stavbu.....

najjulinka
autor
4. jún 2010

no mmati taký v baumaxe alebo hrnbachu by bol asi pre vás 😉

saskah7
4. jún 2010

no tento nas z baumaxu bol 20litrovy, takze zrejme nieco ako v tescu.. to mate moc velke to pieskovisko.. tam skus kupit v stavebninach...

dioliana1
4. jún 2010

čawte, konečne nám nabehol internet Lipany su odrezane od sveta od Ľubovne aj od Prešova, su pozalievane mosty 😖

yukki
4. jún 2010

Maťa dva nám predali dve vrecia piesku v stavebninách, ešte bagrik vybagroval jamu aby sme nebrali mokrý a špinavý zhora...zvážili auto pred a potom po naložení piesku a sme zaplatili dajaké smiešne eurá

yukki
4. jún 2010

Ozaj, chlapi mi vyčerpávajú maštaľ a pivnicu sa neoplatí, to priteká odspodu zo studne.......to musí samo klesnúť

yukki
4. jún 2010

Ináč Maťa perfektné miery majú deťúrence! Macka bude Milka v škôlke obraňovať 😀 😝

najjulinka
autor
4. jún 2010

yukki presne tak kupoval ujo piesok... akurát, že len jeden kýblik.. .postavil sa s autom na vahu a nič.. .tak ukázal kufor , že až plný kýblik má a sa dohodli na nejakom drobáku... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
4. jún 2010

http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/nizna-mysla-p... - irituju ma take nadpisy....... to je to najmenej tie schody ku kostiolu tam......

lulucertik
4. jún 2010

dnes volali z uradu že prídu na návštevu mám ich očakávať od utorka do štvrtku čas neupresnila

brulka
4. jún 2010

yukki myslime na vas 😔 😔 😔 dufam ze sa pocasie uz konecne umudri a prestane trapit vsetkych ludi co byvaju nedaleko vody.

najjulinka
autor
4. jún 2010

@marketka1 aj biosestry od kolegyni evakuovanej tiež maju problem.. v tel. novinach bolo.... bytovka v BA..... bez pitnej vody, nasiaknutá bytovka daždovou vodou.......

alessia22
4. jún 2010

pekny vecer vsetkym ... chcela by som vas poprosit o radu, viem, ze takych nas je tu asi viac a ze ste mozno na taketo nieco uz velakrat odpovedali, ale kedze tych stran v ramci tejto temy je dost, tazko sa mi to hlada a navyse v tom zacinam mat pekny chaos ... v skratke: tento tyzden sme si boli pre ziadost o adopciu na UPSVaR v Dolnom Kubine, kedze tu byvame ... aj ked sme sa pani na urade na viac veci popytali, stale nam nie je jasna hlavne jedna vec: je rozdiel, ci sa pri adopcii obraciam na UPSVaR alebo na nejake zdruzenie? lebo pani na urade nam povedala, ze zoznam deticiek je jednotny pre dany kraj a teda ci urad, ci nejake zdruzenie - kazdy z tychto subjektov cerpa z tych istych zdrojov ... no ked som si "prelistovala" par stranok na tomto ci inych forach, nadobudla som dojem, ze je rozdiel v tom, ked deticky vyhladava urad a ked to robi zdruzenie - ci uz Navrat alebo Usmev ... clovek sa samozrejme chce obratit tam, kde by to mal jednoduchsie a hlavne kde to menej trva ... aj ked my ratame s dlhsou dobu cakania, nakolko mame zaujem o biele dietatko vo veku od 0-6 mesiacov ... prosim, poradte ... dakujem

najjulinka
autor
4. jún 2010

alesia biele zdrave do polroka.. na to je poradovnik.. takýám detom združenia nepotrebuju hladať rodičov... takže tam si moc nepomožete... len čakať....

alessia22
4. jún 2010

ahoj najjulinka ... cize rozumiem tomu dobre, ze zdruzenia vlastne hladaju rodicov detickam, ktore prave nie su najvyhladavanejsie - teda ak to mam takto povedat bez toho, aby som sa nejakeho drobca dotkla? to je ich poslanie navyse oproti uradu? ... ale ten polrok to je snad prilis optimisticky vyhlad, ak sa jedna o uplne male babatko, nie? ... teda prepac, nie ze by som ti nedoverovala 🙂 len sa mi to zda prilis rychlo na to, aby to mohla byt pravda 🙂 ... kazdopadne vdaka za reakciu

lenkove
4. jún 2010

@alessia22
alessia22,
nechcem si cucať z prsta, presné znenie je v zákone, ale ak ma pamäť neklame, tak: dieťatko, ktorému treba nájsť náhradnú rodinu (NR) ide do poradovníka podľa kraja, z ktorého je. Ak sa do dvoch týždňov (??) nenakontaktuje žiadna NR, kraj má požidať iné kraje a subjekty (Návrat Úsmev) o sprostredkovanie. Takže do neziskoviek sa dostávajú deti, ktoré niekto vo vlastnom kraji "odmietol" a teda detičky problémové, zväčša rómske,choré, súrodenecké skupiny. Takže ak by ste chceli dieťa do roka, jedno akej farby pleti, tak sa isto oplatí skúsiť neziskovku. Pri dieťatku do pol roka a bielom, ostáva len čakať v poradovníku. V ZA kraji babenky čakali vyše troch rokov posledne (ak sa nemýlim). My v rovnakom kraji na rómske dieťatko 5 mesiacov 😉
držím palce a pevné nervy 😎

lenkove
4. jún 2010

@alessia22
to do pol roka od Juli patrilo dieťatku aké vy požadujete, nie času čakania 😀 😀 😀 😀 v tom Juli isto nemá ilúzie 😀 😀

alessia22
4. jún 2010

ahoj lenkove ... takze je to tak ako pisala najjulinka, pochopila som to teda spravne ... cize nam ostava len urad ... mh, nepotesila si ma, kazdopadne dakujem, mam v tom teraz aspon jasno a nemusim sa trapit pre to, ze som mala skusat este aj niekde inde. tri roky su dost, vlastne uz aj dva, no ale co uz ... my medzitym este budeme skusat aj umele, takze mozno sa este na nas stastie usmeje aj v tomto smere 🙂 ... vy mate teda adoptovane romske dietatko? 🙂 to je super, ze ste sa na to odhodlali ... nech vam prinesie vela radosti a stasticka

alessia22
4. jún 2010

jaj ahaa... jasne, uz rozumiem tomu polroku ... ale som sa nachytala 🙂 ako som mohla by taka naivka 🙂 no nic, uz som spat v obraze, vdaka 🙂

aksuram
4. jún 2010

Mata- akosi neviem ci ti uz niekto v yriesil dilemu s pieskoviskom- ale ak nie skusim ja- su to specialne stavebniny, resp. obchod na sypke hmoty a kupis tam aj vedro aj kamion. Funguje to vacsinou tak ze dojdes tam autom- kludne aj osobnym- oni ta odvazia a tak si do auta nalozis co kupujes- kludne aj do igelitiek a pri odchode ta zas odvazia a zistia rozdiel vo vahe a podla toho zaplatis. A nemaj strach- aj furik piesku do pieskoviska vazi dost 😉 ... ale urcite menej nez po 4 eura za 20l 😉

lenkove
4. jún 2010

Alessia22
no a naše rómča je také "tmavé", že môj "biely" manžel je na fotkách vždy ten najtmavší z nás troch 😀 😉 ak by len o farbu pleti šlo. O temperamente pomlčíme, hádžeme sa o zem naďalej 🙄 ale rozkošne 😀 😀

alessia22
4. jún 2010

zlato si to napisala lenkove ... a ako sa male vlastne vola? menili ste mu meno, resp. da sa to vobec?

cairka
4. jún 2010

alessia, ale na prípravu je lepší Návrat, prípadne Úsmev ako ÚPSVaR 😉 lebo z tvojho príspevku mi nie je jansé, či s apýtaš na prípravu, alebo už na hľadanie detí... hľadanie už baby objasnili

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre