Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
19. jún 2010

natia suchý kašeľ musíš prerobiť na vlhký. tu máš link na kašeľ pekne rozpísané 😉
http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...

natia
19. jún 2010

markétka ten kodeín nebudem užívať ... pijem už to mlieko, ale kašlem furt... to nie je zááázrak? 😀

marketka1
19. jún 2010

natia ja len aby si vedela rozdiel kašeľ a kašeľ a že suchý by si mala nejakým spôsobom prerobiť na vlhký aby si vykašliavala. mlieko a med alebo maslo by mali zabrať ináč ja to teplé mlieko taký čas chvíľu držím v ústach až tak ho zhltnem a som schopná vypiť aj niekoľko hrnčekov. 😉

macocha
19. jún 2010

tak veru, chlipkať po troške, nevypiť naraz 😉
Aj vykloktať môžeš, šalviu, slez, lipu alebo čo máš. Nie soľ a harmanček, tie vysušujú.

marketka1
19. jún 2010

no idem ja spať dobrú noc 😉

macocha
19. jún 2010

Nikto? 😕 Tak teda dobrú noc. 🙂

marketka1
20. jún 2010

Dobré ránko 😉

najjulinka
autor
20. jún 2010

Dobré ránko.......

marketka1
20. jún 2010

Kto vie slová pesničky alebo riekanky ( ja som mala dievka .... že mi variť netreba až keď budem veľka....)MArtin tu na nás vyrukoval a nemáme slová na doplnenie a pozerá na nás s otvorenou pusou že mu pomôžeme a nevieme ako?

yukki
20. jún 2010

ja to mám na nejakom cd...ale v znení "varila som varila slané krumple s octom sama som ich nejedla dala som ich hosťom" "a hostia ma chválili že som dobrá dievka že mi muža netreba až keď budem veľká"....ale ako píšem to je ako pesnička na tom cd

cairka
20. jún 2010

Varila som varila,
slané buchty s octom.
Sama som ich nejedla,
dala som ich hosťom.

A hostia ma chválili,
že som dobrá dievka,
že mi variť netreba,
až ked budem veľká.

cairka
20. jún 2010

yukki, je rýchlejšia 😅

marketka1
20. jún 2010

ďakujem vám za slová 😉 máme doma kultúrnu vložku Martin nám tu recituje a spieva o dušu od rána sa mi ústa nezavreli . A verzia s buchtami je tá pravá čo vie. 😉
Ja som sa spratala s Kubom do druhej izby tak mu je zle boli ho strašne hrdlo ani sliny neprehĺta len mu tečú po brade nepapá nechce piť horúčkuje ďalej. A keď sa ho opýtam čo ho bolí tak puca a bibi.

cairka
20. jún 2010

marketka, chudáčik 😔 skús olejový obklad, vaneske to ked je najhoršie akotak pomáha na hrdlo - plienku namočiť do teplého oleja (čo najteplejší, aký znesie) a obaliť hrdielko . len tam je to horšie, že ked má horúčku mu dávať ešte teplý obklad...ale asi je hrdlo prednostnejšie, teplotu potom zrazíte. držte sa

my sme si dali brigádu a umyli sme všetky hračky, tak sú voňavé, ako veve povedala (umývali sme v octovej vode 😅 😀 )
ináč, ako sa staráte o hračky do vody, aby neboli večne od vodného kameňa?

bendy25
20. jún 2010

Nikde nikoho ... no toto 😕 😕 😕
My sme tu dnes mali uprsanu nedelu, no potom poobede sa pocasicko trosku ukludnilo a na taku hodku aj nieco vykuklo aj slniecko, tak sme to rychlo s ockom a s bratom vyuzili a sli sme na prechadzku. Inac, dnes je Den otcov ... Vsetkym tatkom prajem vela lasky a aby ich deturence pocuvali ...

dioliana1
20. jún 2010

aj u nas striedavo vietor a dážď...

dioliana1
20. jún 2010

ten ocot je obrý aj na umývanie sprchoveho kuta, vane a umývadiel od vodného kameňa ak znesiete "vôňu" octu
😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
20. jún 2010

my octovou vodou rychlovarnu konvicu adkamenujeme.. .a to teraz po povodnach neviem čo do tej vody podavali, ale kamen mame za 2 dni 🙄 😒 😖

macocha
20. jún 2010

Ja hračky do vody klasicky prípravkom na riad umývam. A keď sa vodný kameň usadí, tak po čistení kanvice prelejem roztok do zaváraninovej fľaše a v tom roztoku namočím. Nepoužívam ocot, na moju kanvicu sa vraj nemá, lebo sa poškodí povrchová úprava, ale kupujem tie komerčné v DM. Je to buď kyselina aminolevulová a/ alebo citrónová.

najjulinka
autor
20. jún 2010

my mame nerez konvicu asi, takže tam sa nema čo pobabrať octom.... a ja z kanvice ocot vylievam do zachoda, aby tam ešte zabral na kameň .. .tak ešte asi dam medzi stanicu na vanové hračky.... to je dobrý nápad... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bendy25
20. jún 2010

Dobrú noc...

najjulinka
autor
20. jún 2010

dobrú...............

najjulinka
autor
21. jún 2010

Dobré ráno...........................................

marketka1
21. jún 2010

Dobré ránko 😉 ........................

dioliana1
21. jún 2010

dobré ráno a deň 😀 😀 😀

saskah7
21. jún 2010

Dobre ranko.. nepoznate niekoho profi, kto nema robotu a hlada, z okolia BA, PK, TT SC, MA... ? a vzal by aj 2-3 vacsich surodencov?

lenkove
21. jún 2010

dobré ránko
ja pridám veľmi dobrý článok, opäť sondičku do rómskej duše:
http://maziniova.blog.sme.sk/c/232216/Zajtrajso...

dioliana1
21. jún 2010

@saskah7 Janula?

saskah7
21. jún 2010

dio, nepoznam taku.... je tu na fore? vies jej IPnut?

dioliana1
21. jún 2010

som jej na FB poslala správu, tak snad, len neviem či má vobec internet teraz... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre