Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
28. júl 2010

@natia natia no socialna poistovna to je katastrofa. ja som tam posledne 2 mesiace chodila minimalne raz za tyzden ako na klavir. sesternica ma totiz varovala ze jej kamoske sa stala neprijemna vec platila si roky socialne poistenie, rozhodli sa ze otehotneju tak si dokonca platil maximum aby mala dobru matersku. pred nastupom na matersku sa sla popytat ci je vsetko ok. vraj aj bolo a ked doslo na lamanie chleba tak matersku nedostala vobec ZIADNU lebo ze ma nedoplatky za posledne tri roky. ta pani s ktoru hovorila medzitym nahle zomrela a oni ostali bez penazi hypoteka na krku, nebyt rodicov tak by neprezili.

takze s nimi opatrne lebo to je podla mna jedna bordelarska institucia, ti ludia su tam uplne neschopni, ja stale teraz platim nejake nedoplatky a nevedia najst moje platby hoci boli poslane, potom ich najdu no a teraz tam mam preplatok a le vzdy lepsie ako nedoplatok aby sa mi nestalo to co som hore popisala.

ale na to kolko si tam platim kazdy mesiac dostanem teda mini matersku 😠 ale lepsie ako nic 😔

lenkove
28. júl 2010

@brulka
hauck je super ale golfáč sa celkovo horšie manévruje ako kočík v celku.. ja čo teraz pozerám kočíky aké majú okolo, tak som za jeden veľký hlboký, lebo teraz je mnoho takých hlbokých, že bábo má 3 mesiace a už je tam len tak tak a maj dieťa v zime, tak ho tam nevpraceš 😨 a potom dobrý šporťák podľa individuálnej potreby 😉 Náš PP z bazáru stál okolo 90 e je super ale poťah už zničený.. kúpime súrodencovi hlboký, alebo od niekoho požičiame a k tomuto Hauck čo máme sa dá vmontovať aj vajíčko, takže aj keby prišlo bábo malinké je to ok 😉 ale len na také ľahké nákupy 😀 už kombinujem ako @najjulinka Inak,oni sú na dovolenke už?
@natia skús použitý kúpiť, za 50 e isto čosi pekné zoženieš. Nový, my sme brali z tých lepších lacnejších Hauck za 77 e a máme aj košík 😉

brulka
28. júl 2010

@lenkove aha to som nevedela ze glfac sa zle manevruje. ja som chcela nieco lacne lahke mobilne co zlozim do kufra. taky prirucny sikvny kocik, s ktorym popripade aj cestovat mozes. ze nebude zavadzat vo vlaku, v buse, v lietadle...

darovanemu konovi na zuby nepozeraj takze za nas darovany kocik som vdacna, len je strasne tazky, dnes som zistila ze sa neda ani oprat lebo je to vsetko dokopy zosite 😠 . oprat mozem len vanicku a ta je ako vravis dost mala. esteze cakame dievcatko tie byvaju vacsinou trosku mensie tak snad sa nam tam zmesti a prezijeme zimu v teple zababuseni 🙂

doma mame aj starucke pegperego (11-rocne) hlboky kocik s tou obr-vanou takze domka bude spinkat vonku aj v zime tam sa totiz urcite zmesti 😉 az do jari.

lenkove
28. júl 2010

@brulka
a Katka, to pripútanie, ďakujem 😵 už si niekedy myslím, že je to bieda a urobí niečo také ako včera 😵 😵 lebo veľa prejavov nepripútaného dieťaťa jej chýba (napr. má rada dotyky, očný kontakt) ale veľa ich aj má.. a ja sa "utešujem" , že tie prejavy (otvorenosť k cudzím ľuďom) je v skutočnosti temperament a povaha 😀 😀

marketka1
28. júl 2010

@natia http://www.bertoni-sk.sk/index.php?art=18

@brulka no soc. poisťovňa a zdravotná všeobecná má teda riadny neporiadok my sme po mame mali platiť spätne zdravotné za mes.čo ako že nezaplatila pomaly pred 10 rokmi ale platila niektoré ústrižky sme našli a tak sa pekne otec naťahuje 2 rok teraz je to na odvolaní na UDZS som zvedavá kedy sa rozhodne.

lenkove
28. júl 2010

@brulka
no podľa toho čo som skúšala golfáč jednou rukou neumanévruješ, a taký spojený hej 😉
a presne na to čo píšeš sme kúpili ten Hauck, na cestovanie a behanie - vybavovačky len tak po meste je hauck super. Na nákupy už treba ťažného koníka 😀 😀

brulka
28. júl 2010

@lenkove leni ale ved to tak aj moze byt 🙂 myslim ze to moze byt kludne len tvoja paranoja 😀 moja neter ta by sice nesla s kazdym prec, ale dlho nemala rada dotyky, najradsej bola ked ju nikto nechytal, ona bola spokojna sama v postielke, ked som ju vzala na ruky zacala plakat v style "neruste moje kruhy" a to bola malinke babatko. ked bola vacsie babatko tak nemala pred nikym strach, kludne isla k cudzim, k navsteve chytila ju za ruky a odcupitala dakde do vedlajsej izby. teraz ma skoro dva roky a este stale sa ku mne nepride sama pritulit. ona to akoby nepotrebuje 😔 😔 😔 teraz jej az zacalo mamickovske obdobie, a visela by len na mame, ale predtym aj mamu ignorovala.

zato synovec ten sa chodi a chodil vzdy ku mne tulkat. je to taky nas poserko ked svagor zacne vrtat hned sa na mna prilepi ako blska a stiska ma od strachu. neter ta pozera telku a hompala nohamu ona sa neboji nicoho 😀

proste deti su rozne, dokonca aj biologicki surodenci ako vidis. a neter tak ta mala hned niekolko znakov poruchy priputania a pritom vyrasta v rodine kde ju vsetci lubime, boskavame objimame. proste ona ma iny charakter.

takze netrap sa a tes sa z toho ako pekne ste sa zblizili, priputali 😵 😵 😵 😵 😵

brulka
28. júl 2010

@marketka1 no ved prave ze tu nic nefunguje ako ma. ja vsetko idem vybavovat osobne do oboch poistovni lebo akonahle tam posles nieco postou tak povedia ze to nedostali, zapatrosia stratia. ved oni ani nevedeli ze som dostudovala, potom zase nemali v zaznamoch ze som zivnostnik. ja odvtedy vsetko osobne a ked odovzdavam vzdy len do podatelne a kopiu si necham potvrdit. len to cloveku berie cas vsetko vybehavat 😠 😠 😠 😠

marketka1
28. júl 2010

http://www.babypoint.eu/zobraz_vyrobek.php?obr_...
tak tento som včera domov dotlačila jednou rukou ale prázdny 😀 uvidíme ako to pôjde s Jakubom doma v pohode po koberci.
takýto hlboký som teraz predala, športový PP mám, a ten čo som včera kúpila tak to mám na cesty, aby som nevyzerala jak blbec ako v Spišskej

natia
28. júl 2010

@marketka1 ten bertoni sa mi páči, ale nepíšu nikde akú má nosnosť... lebo všade je väčšinou do 15 kg... akurát ten tvoj Orion pozerám, že do 18 kg, čo by bolo super, ale cena nevyhovuje 😝 lebo šak náš škrečok bude mať 15 hádam aj budúci týždeň 😀

marketka1
28. júl 2010

@natia do15kg 😖

natia
28. júl 2010

tak neviem, či začneme s drastickou diétou alebo budem musieť kúpiť drahý kočár 😠

lenkove
28. júl 2010

alebo lepšiu trojkolku či bycikel 😀

natia
28. júl 2010

joooj, to by sme sa ďaleko nedostali ... má motorku, ale lenivý je na nej šlapať... prejde kúsok a "kačiloooo!" 😀

5katarina7
28. júl 2010

Caute,baby to by bolo super,keby som uz aj ja mohla o kocikoch debatovat,ale kto vie kedy to bude,vsak odvtedy co sme boli 3krat za tyzden na priprave,sa tam zasa nevieme dostat,uz druhy tyzden odvtedy,mam nervy uz z toho ☹

natia
28. júl 2010
natia
28. júl 2010

Katarina presne toto som prežívala aj ja a asi každá z nás... ja som bola extrémne netrpezlivá, ani neviem ako som to prežila bez ujmy na zdraví 🙂

5katarina7
28. júl 2010

natia,vsak prave aj ja som taka nedockava,stale vyvolavam mm,kedy dojde z cesty,ci by sme nestihli pripravu.A mozme ist len tak bez terminu,len treba zavolat ci tam je,a ani takto sa tam nevieme dostat.To je uz fakt hruza,a este ked viem,ze uz len dve stretka a uz by nas zaradili,tak ma ide porazit.

natia
28. júl 2010

ale to je super, že už len dve... veď to je už kus cesty za vami... kľud, to bude ani sa nenazdáš... a akonáhle príde k vám človiečik, tak na všetky tie strasti zabudneš... 😉

natia
28. júl 2010

no mne sa najviac páči ten žltý, ale samozrejme nemá košík ☹ 😠
ten oranžový by bol pre Jakuba úplne akurátny, ale som myslela, že keď už kupujeme, tak nech aj pre malú nám vydrží, tak z toho mi vychádza ten prvý... ale neviem, nejaká som z toho 😒

bigfree
28. júl 2010

Ahojte.
Som tu nová, tak najskôr niečo o sebe. My sme vo fáze, že už mám doma "pokope" všetky prvotné papiere (dotazník, doklady o príjme, o zdravotnom stave, žiadosť, súhlas). Cakam este, kedy sa manžel vyberie k jeho lekárke a donesie domov info o zdravotnom stave. Chceli sme začať s prípravou v OZ už v lete, ale Návrat ani Usmev prípravy v lete nerobia. Napriek tomu, že ešte len papiere "dávame dokopy" nás pani v Usmeve zapísala do tréningu od septembra. Je tu niekto, kto je takto na začiatku, prípadne, že začne tréningy od septembra?

natia
28. júl 2010

vlastne nie z toho... ale sa tu zamračilo riadne a ide asi pršať a chceli sme ísť na historické slávnosti do mesta a asi z toho nič nebude 😠 joooj...

ale tá pani na sociálnej poisťovni to vybavila v tej BA... tak aspoň že to...

5katarina7
28. júl 2010

dufam,ze to bude uz coskoro 🙂

5katarina7
28. júl 2010

bigfree,ja som potvrdenie od manz.lekara vybavovala sama,lebo kym by sa on tam dostal,tak to by som sa nedockala. 🙂

bigfree
28. júl 2010

@5katarina7 Dúfam, že to prinesie čo najskôr, lebo tam tiež budem musieť zájsť ja.

bigfree
28. júl 2010

Prepáčte, mám otázku ohľadom vyplnenia dotazníka.

V majetkových pomeroch je riadok
Dom/Byt, Plocha, vo vlastníctve .... to sa myslí nehnuteľnosť, ktorú vlastníme?
Potom tam je aj kolonka v nájme, výška nájomného mesačne .... čo tam mám vyplniť?
a kolonka v podnájme ... ???
počet miestností ... ???

My sme vlastníkmi bytu v BA, ale dávame ho prenájmu.
Bývame v SC v podnájme.
Prosím, ako to mám vyplniť?

bigfree
28. júl 2010

Ešte k tomu dotazníku:

Súhlas manželky pri osvojení dieťaťa manželom matky dieťaťa ......

Súhlas manžela pri osvojení dieťaťa manželkou otca dieťaťa ....

Was ist das?

cairka
28. júl 2010

@bigfree , ja by som to dala, že vlastníte Xizbový byt v OV, ale výšku nájomného nenapísala...a vyznačila, že bývam v podnájme, výška nájomného...

to druhé je asi pri osvojení deti z prvého manželstva 😕 ale to len tipujem...
ten dotazník je naozaj písaný dosť zložito 😝 tiež som občas nechápala, čo po mne chcú 😅

maznacik007
28. júl 2010

bigfree... to nie je potrebne vsetko povyplnat to si vsetko spisu soc. pracovnicky.. pri nasteve u vas doma.. teda ze kolko izbovy byt.. / podnajom je ok.../
aj ja som z SC...
tie suhlasy nevyplnaj to je len tak ako ti cairka.. /mimochodom gratulujem k podaniu navrhu 😉 / ze ak ide o osvojenie manzelovho dietata a pod.
inak predstavy o dietati a tak.. to sa vsetko este da upravit.. zavazna bude zaverecna sprava z pripravy.. /najma co sa tyka formy/ v tomto smere.. prip. sa to da aj potom korigovat...

ja mam konecne novu klavesnicu... a uz nemam tu bezdrotovu.. to bol des...

natia tak super ze to vybavili... aspon tak som to pochopila...

cairka
28. júl 2010

@maznacik007 , dakujem 🙂 dnes som volala na súd a radšej som nemala, lebo som len ostala nervná jak pes 😠 idem si upiecť perník a obaliť nervy v cukre 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre